Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Klasik cevap.Motosiklet Tehlikelii

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba,belki beni hatırlarsınız haftaiçi foruma üye olmuş motosiklet alacağımı söylemiştim.Sizlerde yardımcı olmuştunuz.Küçük bir sorunum var Annem pek istemiyor motor almamı.nedeni ise başlıkda dediğim gibi tehlikeli olarak görüyomuş.Türkiye gibi biryerde daha tehlikeliymiş.babam fln olabilir diyor da.tek sorun annem.sizce annemi nasıl ikna edebilirim Not:biz hangi motor olsa diye düşünürken daha ilk etapda sorun çıktı :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Motordan önce kask,mont,eldiven,bot gibi güvenlik ekipmanlarını alırsan ikna olabilirler. Hem güdümlü anne terliklerine karşıda korur
    cbf 150, barış03 ve aonal bunu beğendiler.

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Aynı bizimkiler tek çözüm var kapının önüne motoru çekmek :D ben öyle yaptım sorun kalktı hemen olmadı ama 2 ay kendi yemeğimi kendim koydum tabağıma :D evde yokmuşuz muameleleri felan derken normale döndük :D

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Sen bi ehliyetini al kararlı olduğunu göster ekipmanlarını al izin verirler bende yaşadım o sorunu şimdi ne yaparsan yap diyorlar

Güdümlü anne terlikleri :D kahkaha attim bu arada bot demisken haley davidson cizmeleride olurmu.bende varda ondan sordum

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Babanla annenin arasini boz.
    Bosansinlar.
    Sen babanla kalmayi tercih et.
    Hiç bir sorun kalmaz.
    Abini dinle.
    piyanist_irf, Re!S*33, yürekçe ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motoru nasil cekicem sorun o :D o parayi biriktirmeye calisirsam 40 yasinda fln alirim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:31 ----------

Tek yol bu olsa bile yapmam :D

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    ben motorumu geçen yılın nisan ayında aldım. Bu aynı zamanda benim ilk motorum. Almadan önce yaklaşık 6 aylık bi ikna süreci oldu. Ikna etmenin bi kaç ama kuralı var. 1-güven vermek. Motor konusunda bilgili ve ciddi olduğunu göstereceksin. Güvenlik ekipmanlarını anlatacaksın(motogp kazalarını örnek verebilirsin. 200 le kaza yapıyor kalkıp devam. Ama bu sadece iknaya yarar. Motor gerçekten tehlikelidir, unutma) 2-propaganda. Sürekli motor propagandası yap. Bilinç altlarına motoru sok =) onlara motoru tanıt. Insanlar bilmedileri şeylerden korkarlar.
    ertuğrul66 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bisiklet
    Aynı bizimkiler... Babam olur alacağım diyor annem olmaz çok tehlikeli filan diyor ama ben en iyi savunma saldırıdır diyerek şöyle yapcam böyle yapçam yarışlara katılcam hemde en tehlikelileri gibi şimdilerde pek sesi yok ama motoru alacağımız gün geldiğinde yeniden patlayacak gibi duruyor :D sende dediklerimi uygula unutma en iyi savunma saldırıdır

Bende tam tersi yapiyorum.anne ben chopper alcam da o hiz motoru degilde zevk icin surcemde fln diyorum. Bakalim sonuc nasil olck :D

Motosikleti
    Bisiklet
    Alıntı quick-pro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende tam tersi yapiyorum.anne ben chopper alcam da o hiz motoru degilde zevk icin surcemde fln diyorum. Bakalim sonuc nasil olck :D
    Oğuzhan kardeşimin dediklerini uygulamayı unutma çok güzel teknikler hatta 2. bir kişiye anlatıyormuş gibi yap ama annende duysun bak bu yüzyılın tekniğidir haberin olsun çok işime yaradı bu teknik inşallah sanada yarar hadi kolay gelsin

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    he bide şu çok etkili bak "ben bu motoru 30 yaşımda da olsam 40 yaşımda da olsam 50 yaşımda da olsam alıcam. Sizce şimdiden başlayıp tecrübe kazanmam mı daha sağlıklı yoksa 40-50 yaşımda başlamam mı?" bide onlarada biraz hak ver. Empati kur. Sonuçta sen onların evladısın ve hergün haberlerde sürüyle kaza haberi görüyolar.

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    git sessiz sedasiz korumalı ekipmanlarini al sorun ortadan kalkar :-)

Ya tabi haklilar o yuzden pek de karsi cikamiyorum.ama dedigiz yontemler com mantikli denicem bakalim :D

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    analar öyledir ne düşünürse bizim iyiliğimiz içindir çoğunun aklında motoru aldı deli gibi sürecek kendine ve çevredekilere zarar verecek diye düşünür.gelelim izin konusuna eğer onunla oturup akıllı bir dille konuşup bu konuda çılgınlık yapmayacağımızı kesinlikle kask ve koruma ekipmanlarımızı takacağımızı kenardan kenardan usul usul giderim dikkatli olurum.gerisi allaha kalmış derseniz belki olabilir.
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Denemek lazım :D

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    benım yönteni dene motoru eve getırmeden önce eve güzel bi alışveriş yap benimki 250 tl tuttu annenın biraz gazını alırsın ama yetmez bende öyle oldu motoru eve gwtirdikten sonra evin kapılarını değiştirdim

sonuç : motor 3250 tl alım satım sigorta vs 220 tl 250 tl alışveriş 1300 tl kapılar mont,kask,eldiven 286 tl toplam 5306 tl ye mal oldu
    Tulpar bunu beğendi.

AYDINLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx roadracer
    hemen hemen herkesin anne babası motor işine soğuk bakıyorlar neyse ki bizimkiler bana hiç öle durum yaşatmadı.fakat haklılarda çünkü biz hata yapmasak karşımızdaki hata yapıyor ve sonucunu biz motosiklet kullanıcıları çekiyor. kendimize güvendiğimizden çok önlemi elden bırakmayalım.
    Asya 150 T1 - Arora ar 100 7 Kartal - Yuki 150G ÜSTAD - PHANTOM - 150MCX

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Babam neysede annem izin vermeyecek intahar ederim

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    hocam annenin korkmasının sebebi bu dışarıda gördüğü kask takmayan hiçbir ekipman kullanmayan serseri mayın gibi motosiklet süren tipler yüzündendir, sen ehliyeti cebine koy bütün ekipmanlarını tamamla bide öyle çık bakalım ailenin karşısına, seni böylesine kararlı ve bilinçli gördükten sonra engel olmaya çalışacaklarını sanmıyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)