Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ehliyet ve göz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    henüz yok
    Selam abilerim yeni bir konu açmayalı epey bi zaman olmuş...

öncelikle iyisinizdir inşallah malum günümüz şartlarında iyi kalabilmek baya zor...

temmuzun 10'unda sürücü kursuna yazılıcam inşallah, sol gözüm 3.2 sağ gözüm 3.0 derece miyop 7 yaşımdan beridir gözlük kullanıyorum...

ailem bu gözler'le sana ehliyet vermezler diyor yine işi yokuşa vuruyor olabilirler ama doğruluk payıda var gözlüksüz fazla göremiyorum (puslu bir camın arkasından bakar gibiyim)

bir, iki seneye ameliyat olucam, ehliyat almamda sıkıntı çıkar mı??

sınıf arkadaşımda motorsiklet var onun kaskı ile alıştırma yaptım gözlükle kaskı kullana biliyorum pek sıkıntı yok.

Cevaplarını için şimdiden teşekkür ederim

birde bir ehliyet almak kaç ayımı alır ? 3-5 ?
    --------Efsaneler Ölmez Sadece Şekil Değiştirir 1985-2000 2013-20..--------
    JeT KaMiL'in OĞLU

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Hiç sorun olmaz, 6-7 numara miyop üzerine 6 numara astigmat olsan bile ehliyet alırsın gözlük veya lens kullanma şartıyla. 17-18 yaşlarında gözlük numaram aynı senin gibiydi hiç sorun olmadı ehliyet alırken. Lazer ameliyat olma onun yerine lens kullan çok daha güvenli.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ben dahil gözlükle kullanan bir ton adam var.
    Sadece ehliyetinde protez kısmına parantez içinde "gözlük" yazıyor.
    Lens kullanırım dersen de "gözlük veya lens" yazıyor.
    Hiç bir sıkıntı olmaz.
    Kask takarken de sorun yaşamazsın.
    Ben çerçevesiz gözlükle de kullandım, kemik gözlükle de.
    Çalıştığım şirkette renk körü bir elemana bile verdiler ehliyeti.
    Gerisini sen düşün...

Motosikleti
    henüz yok
    cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim şimdi rahatladım gözlerimin ilerlemesi durdu sanırım tam emin olduğumda ameliyat düşünüyorum şuan tam karar veremedim lens hem pahalı (numarası fazla olduğu için)
    hemde kullanamam(mikrop kaptırırsam asıl sorun ozaman başlar) lazer düşünüyorum

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lazer ameliyat olma onun yerine lens kullan çok daha güvenli.
    Neye göre daha güvenli olduğunu söylüyorsun mengu ?

En başta retinanı inceltir lens.
    Ayrıca ablam yaklaşık 10 yıldır lens kullanıyor ve bir sabah gözünde yanma ve kaşıntıyla uyandı.
    Aynada çıplak gözle görülmesi çok zor olan beyaz bir nokta görmüş.
    Direk doktora gitti ve gözünün kahverengi kısmının delinmeye başladığını öğrendi.
    Lensten dolayı mikrop kapmış ve 1 gün daha geç kalsaydın gözünü kurtamamız çok zor olurdu cevabını almış doktordan.
    Neyse ki şimdi iyileşti bir şeyi kalmadı.
    Ve önümüzdeki ay gözünü çizdirmesini önerdi doktor.
    Tabi bu durum kişiden kişiye de değişebilir...

Kısacası gözlük takmak istemiyorsan, çizdirmek mi daha mantıklı olur yoksa lens mi bunu doktora danış Alikan.
    Çevrenden duyduklarınla karar verme
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ehliyet almanızda sorun olmaz, renk körleri ve tek gözü görenler de ehliyet alabilir,yasal sakınca yok. Diğer konuya gelince, şu an için en zararsızı gözlük kullanmak. Lens kullanmak dikkat ve titizlik gerektirir, laser de sadece 1 kere yapılırsa bir ölçüde güvenli olur, tekrar yapılması sıkıntı yaratır, ayrıca yaşınız genç bu yaşta çizdirmek doğru olmaz.

Motosikleti
    henüz yok
    drtayfun doktorda aynısını söğlüyor 1-2 seneye çizdiricem bana kalsa askerde ameliyat olup yatarım ama ailem izin vermiyor :D

Motorkafa abicim çok geçmiş olsun büyük badire atlatmışsınız...

motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    dostum 2.25 miyop iki gözümde dereceli lens kullanıyorum senelik ehliyetimde gözlük lens yazıyor.
    temiz kullandıgın sürece lensten bi sorun olmuyor kullanmazsan mikrop kapar.
    çizdirmeyi askerde yapmazlar gidersen bi gözlük verir gönderirler boşa heveslenme .
    diceklerim bu kadar ama gözlük kullanırsan daha rahat edersin lens akşam üstü görme zorluğu yaşatıyor.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    [QUOTE=alikan;3040099]drtayfun doktorda aynısını söğlüyor 1-2 seneye çizdiricem bana kalsa askerde ameliyat olup yatarım ama ailem izin vermiyor :D

Sana baya hayalgücüyle anlatılmış askerlik galiba biraz haber izlersen askerlikte yapılan izinlerin ve ameliyatta dahil gününe eklendiğini görürsün.Üstüne askerlikte göz ameliyatı bahamalar da tatil yapmak gibi birşey gerçeklik payı böyle yani sen düşün.

Gözlük numaram 4.00 hiçbir sorun çıkmadı.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Alırsın niye alamıcaksın ben alırken önümdeki elemanda gözlük vardı bayada kalın numarası buyuk sanırım. Ehliyetin altında kullandığı bişeyler yazıyo işte orda belirtiliyo gözlük diye Bu arada ben göz için muayeneye gittim gece sabaha kadar çalışmıştım 1-2 saatlik uykuyla sondaki harfleri okuyamadım hocam dedim bırak onu önümü göremiyorum uykusuzluktan , güldü verdi raporu cins biri olsa vermeyebilirdi :D buda böyle bi anım işte :D

waeder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Sportcity 250ie vardı satıldı :( (2009)
    Arkadaşım benim 0.50 miyopik astiğmat iki gözde. Ehliyetin altında "kullandığı cihaz ve protezler " kısmında gözlük yazıyor sadece yani ehliyeti alırsın sıkıntı yapma

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)