Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ekipmanlar Hemen Hemen Tamam :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    param olursa alacağım ilk şey bu kask benimde çok hoşuma gitti görüntüsü.Dünyanın en iyi kaskları arasında motomax de indirimde şuan
    sözümü geri aldım http://sharp.direct.gov.uk/testsrati...huberth-s1-pro

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de scorpion exo 750 var...50 dakika sonra kafanın üst kısmına baskı uygulamaya başlıyo...bu sünger olayını detaylandırır mısın..kask zaten kafaya tam otururken araya süngeri nasıl koyuyoruz

hayırlı olsun bu arada
    bendede var benim fikrim scorpion exo 750 öyle gün boyunca kafada kalacak bir kask değil koruması felan güzel ama sizin gibi kafası ağrıyanlar var ben yaşamadım öyle bir sorun ama süngerle olmaz diye düşünüyorum 2. kask bulundurmak şart

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Hayırlı olsun. Güle güle kullan .
    Önce emniyet, sonra hareket...

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de scorpion exo 750 var...50 dakika sonra kafanın üst kısmına baskı uygulamaya başlıyo...bu sünger olayını detaylandırır mısın..kask zaten kafaya tam otururken araya süngeri nasıl koyuyoruz

hayırlı olsun bu arada
    Teşekkür ederim bir koltuk döşemecisinden orta incelikte bir sünger alınız.Sonra el göz ayarı kare şeklinde kesiniz.Daha sonra kaskın içinde yan kısmında bir boşluk var oradan kaskı içine ulaşıyorsunuz zaten oraya süngeri yerleştirin sonra kafanızda bir plan oluşsun ve süngeri ona göre kesin ben böyle yaptım.Eskisine göre daha rahat bence motorun üstünde nolur bilemem, ama ben bu şekilde yaptım

Alıntı gazo0202 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipmanların hayırlı olsun kaskın aynısından bendede var farklı renkte. Eldiveninde aynısından var .
    Kask güzel hem dandik bir kaskla hemde exo 750 ile trafiğe çıktım dandik kask buğu yapıyor ama bu yapmıyor aralarında çok büyük kalite farkı var.
    Sana tavsiyem o alacakların arasından branda ve kilit al diğerlerini alma ekstra masraf cıkarma kendine motoru almadan çünkü motor alınca heryerin masraf oluyor ilk başta :D
    Sonra onlarıda indirimden tamamlarsın. Siyah vizör alacağına dandik açılır içinde güneş gözlüğü olan 2. bir kask al çünkü öğrenme aşamasında exo 750 çok bunaltıyor 2. bir kask
    bence kesinlikle şart yani şöyle söyleyeyim açılır kask bence şart çünkü ilk motorcu olarak zamanın motoru sürmekle değilde motoru izlemekle geçiyor o ara nefes alamadığımı
    hissediyorum
    Kaskı ilk taktığımda "ben bunla nasıl nefes alıcam" dedim.Sonra alışıyor insan.Evde günde bir kaskı 1 saat takıyorum.Süngeri yeni taktım yarın deniyeceğim bu sefer acıtmaz inşallah ama nerdeyse 500 tl bu ekipmanlara gitti.Şimdi motor için para biriktiriyorum.2. bir kask çok sonra alabilirim.Artık motosiklete yöneldim çünkü 2.000 tl yi ancak temmuz a kadar toplayabilirim sonra zaten yaz bitiyor umarım kafamdaki planı anlamışsınızdır

Alıntı gazo0202 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede var benim fikrim scorpion exo 750 öyle gün boyunca kafada kalacak bir kask değil koruması felan güzel ama sizin gibi kafası ağrıyanlar var ben yaşamadım öyle bir sorun ama süngerle olmaz diye düşünüyorum 2. kask bulundurmak şart
    dediğiniz doğru sanırım ama en azından biraz daha önler napalım aldık artık Gerçi pazar gününe kadar koşulsuz iade edebiliyorum ama ben bu kaskı çok istedim izmirden bedeni bulundu öyle geldi ağır olsun bizim olsun

Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Güle güle kullan .
    Sağolun çok teşekkür ederim bumoto dan tanıyorum sizide

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Ben kaskı kesinlikle kötülemedim yanlış anlama scorpion exo 750 almadan önce ls2 lerin her modelini denedim malum onlar uygun fiyatlı aralarında kesinlikle bariz kalite farkı var
    hatta eline mutlaka ilerde dandik bir kask geçer ve ne kadar kaliteli bir mal aldığını anlamış olursun.
    İade etmeni önermem kask mükemmel hatta öyle iyi ki biraz profesyonel işi gibi geldi bana anayollara kesinlikle dandik kasklarla çıkmanı tavsiye etmem .
    Benim bahsettiğim 2. kask olayı 20 30 liralik kask maksat evinin önünde ki sokakta motoru test ederken polis gelipte evladım nerde kaskın demesin sende motorunun fotolarını
    çekerken bunalma diyeydi hem evin 100m ilerisindeki bakkala gittiğinde 450 liralık kaskı selenin üstüne bırakıp gidemezsin bunlar için söylemiştim ayrıca o 20 30 liralık
    kaskların güneş vizörlü açılıp kapananıda var siyah camda almazsın diye düşündüm :D
    Evden scorpionla çıkarken anne ben yarışa gidiom diyesim geliyor :D :D

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Öncelikle hayırlı olsun

Yazlık eldiven dizlik ve dirseklik hakkında bilgi verirmisiniz

Eldiven rahat mı nefes alması nasıl korumaları yeterli mi

Dizlikle yürümekte sıkıntı var mı vs
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Gazihan bey kask konusunda dediğiniz herşeye katılıyorum.Zaten almadan önce sharp daki testlere baktım malzeme fiber glass sağlam. 2. bir kask alıcam ama çok sonra gerçekten dediğiniz gibi kısa mesafeler için gerekebilir.Son dediğiniz cümleye kahkaha attım

Deisis bey sağolun teşekkür ederim

Eldiveni kesinliklikle öneririm korumalıkları yazlık eldivene göre mükemmel eldivende nefes almak için gerekli delikler mevcut ama ne kadar işe yarar
    bilemicem.Dizlikte sıkıntı yok yürümek gayet normal dirseklik tam oturmamış gibi geliyor ama öyle değil.Zaten almadan önce deneyebiliyorsunuz
    umarım verdiğim bilgiler yardımcı olmuştur.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Mont almamışsın Güzel bir mont alsaydın dirsek korumları almaya gerek kalmazdı.

Botsuz motora binme.

Bir de anlamadım, kaskın kafanı acıtan bölgesi büyük ihtimalle baskı yapıyordur temas ettiği noktaya. Oraya sünger koyunca o bölge biraz daha sıkışmış olmayacak mı?? İlk başta bir rahatlık olsa da kısa süre sonra yine ağrı yapar sanki
    #sürenadam

ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    Bugün ls2 ff351 ve bi boyun koruyucu (su ve rüzgara karşı koruma amaçlı) aldım. Ben de biraz tersten gidiyorum sanki önce motor sonra ekipman toplama mücadelesi
    gazo0202 bunu beğendi.

Johnizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650
    Örnek alınılası başlangıç.
    Carpe diem!

4 teker bedeni, 2 teker ruhu taşır!

Hayat; Aldığımız solukların değil, soluğumuzun kesildiği anların toplamıdır!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)