Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sanırım Sabah CBF150 Alıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Arkadaşlar İnazuma düşünüyordum ancak bütçede meydana gelen dalgalanma, ve paramın tamamını motora vermektense ekipman plaka aksesuar yakıt gibi bedellere daha rahat para ayırmak ve kenarda da param kalsın mantığı ile CBF 150 almaya karar verdim. Boyum 190 kilom da 100 olduğu için pek seçenek kalmıyor, uzun yolu da biraz sevdiğim için forumda CBF ile bolca gazlayanları görünce de kararımı verdim sanırım yarın alacağım... YBR de düşünebilirdim çok güzel bi motosiklet sınıfında sorunsuz seksi, ama işte boy pos Dışardan görüntüsü benim için önemli olmasa da kendim ergonomik olarak rahat edemeyeceğim fikrine vardım.

Ankaradayım, liste fiyatı 4890, sizce tamamı nakitte hiç indirim alamaz mıyım? Yakın zamanda 0 alan varsa bilgi verirse sevinirim.

Kurye motoru gibi görünmemesi için, hangi rengi seçmemi ve ne gibi aksesuarlar eklememi önerirsiniz?

Yardımcı olan herkese saygı ve sevgilerimle.

---------- Post added at 23:47 ---------- Previous post was at 23:45 ----------

Not: Hız merakım yok, ancak şunu sorayım. Bu motosikletle uzun yolda atıyorum otobanda arkamda artçım varken (60-70kg civarı) düz ve müsait yolda sabit 95-100 km hız ile gidebilir miyim? Yoksa sık sık rüzgara göre 80lere düşüyor mu? Bi de standart olarak açılmış bir cbf'de gerektiğinde sollamalarda vs çıkılabilen maksimum hız kaç civarı ( gene düz yoldan bahsediyorum)
    ihakanvardal bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Hayırlı uğurlu olsun öncelikle renk olarak siyahı bence çok hoş aksesuar takmaz iseniz çok daha güzel olur çanta vs

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    honda bora plazada cb 125 e yi sorduğumda peşinde 200 tl gibi bir indirim yapıyorlardı .

Motosikleti
    Alıntı gazo0202 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda bora plazada cb 125 e yi sorduğumda peşinde 200 tl gibi bir indirim yapıyorlardı .
    sabah boradan telefonla fiyat alıp efeye bizzat gitmeyi düşünüyorum çünkü efe çok daha yakın yenimahallede ikamet ediyorum. 200tl indirim iyiymiş bir mont alırım o paraya
    Aptallık En Büyük Günahtır !

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    hayırlı olsun diyeyim ilk önce..kararınızı vermişsiniz

renk konusu tamami ile zevktir. elbette siyah kiri daha belli eder tamami ile tercih sizin..sıkı bir pazarlık yapın

lastik konusunda michlin derim..225 tl ye takım alabilirsiniz araştırırsanız

motor koruma demiri şart. olur da devirirsin faln çok işe yaradığına emin olabilirsin..

bir de uzun tur camı tavsiye ederim. rüzgara karşı çok iyi koruyor ve motora ayrı bir hava katıyor. bizimmotor.com da kargo dahil 30-35 tl falan.takması çok basit.

bende boy 1.96 kilo 105 di. hemen hemen aynı.. motorun ufak görünmemesi için arka çanta şart diyorum. güzel bir çanta almalısın..marka model sana kalmış..ve bütçene

cbf i 4600-4700 e kadar indirtebilirsiniz diye düşünüyorum plaka hariç.çevre illere de sormalısınız fiyatı..

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    inazuma al pişman olursun

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:42 ----------

Akıl karıştırmak istemem ama madem boyle bir hedefin vardi al bende 125 duke alirken geriye param kalmiyordu ama ileriyi düşündüm 1 ay kullanmadim motoru aylikla ekipman dizdim

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    çok acayip motordur sizinkisi.

4 sene kullandım değiştirmeden.

beleşe gezmenin ve konforun tadını çıkarın.

üstelik parçası purçası var mıdır, kazık mıdır derdi olmadan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:49 ----------

otobanda iş değişiyor. artçıyla yer yer 60a düştüğüm oldu. insan rampada gittiğini anlamıyor otobanda. ama hiç tırmanış yoksa o ağırlıkla 90-95 gidiyor.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim de boy 1.93 ve 96 kiloyum.
    CBF150'de çok rahat edeceğini söyleyebilirim.
    Ancak arkadaşlarında dediği gibi, görsel olarak daha iri gözükmesi açısından tur camı ve topcase şart.
    Bunun dışında full koruma demiri yaptırmanı da şiddetle tavsiye ederim.
    CBF150 rahat, sağlam bir motor. Ancak bence en güzel tarafı ikinci eli hareketli.
    Velevki seni tatmin etmedi çok çok düşük bir zararla satabilirsin.

Ben de CBF150 almadan önce 250'lik yada 400'lük maxiscooter ve inazuma arasında gidip geliyordum.
    Sonra evlilik hazırlıkları vs. diye düşündük, bütçeyi zorlamamaya karar verdik. Şuan çok memnunum CBF150'den.

Seninle benzer ebatlarda, benzer durumları yaşamış bir hobidaşın olarak CBF150'yi tavsiye ederim..
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    Arkadaşlar şimdi telefonla aradım efe plaza 4650 bora ise 4600 fiyat verdi. Sanırım boradan alacağım çünkü efe ilk aradığımda 4750 dedi bak efe 4600 veriyor altına ver senden alayım dediğimde bile 4650den aşağıya düşmüyor. tok satıcıyı pek sevmem :D

fiyatlar nasıl ?

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şimdi telefonla aradım efe plaza 4650 bora ise 4600 fiyat verdi. Sanırım boradan alacağım çünkü efe ilk aradığımda 4750 dedi bak efe 4600 veriyor altına ver senden alayım dediğimde bile 4650den aşağıya düşmüyor. tok satıcıyı pek sevmem :D

fiyatlar nasıl ?
    bence uygun.. gçen sene temmuzda hiç unutmam 5050 tlden bir kuruş aşağı inmemişti. 50 tl daha inse alacaktım. (plaka dahil )

yeni motora plaka taktırmak 150 küsür plaka basmak 15 tl tuttu nallıhan da
    birGarip..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    11 hp dir niyahetinde, gücüne göre performansı normal. Yolcum varken rüzgara karşı 80 i geçmediğini çok bilirim, otobanda devamlı karşıdan esen şiddetli rüzgara maruz kalırsan yolcunda varsa 90-95 km/h ları unut. Ama şu bi gerçek, a noktasından b noktasına ulaşmanın en ekonomik ve en pratik yolu. Bunu kimse inkar edemez. Hızlı gideyim, çabuk varayım vb. takıntıları olmayan biri, daha yüksek cc ihtiyacı dahi duymayabilir. Ama 7 senedir 150 cc kullanan bi kullanıcı olarak insanın canı artık 250 cc dahi olsa ufak bi terfi istiyor, cbf 150 nin ideal yolculu seyir hzı 80-90 km/h tır, bu hızlarda yolcun varken gaz kolunu açsanda tepki vermez veya solama eylemini kısa sürede tamamlayabileceğin performansı göremezsin. Sollamaya çıkabilmek için aynaya baktığında arkada gördüğün arabanın sana en az 500 metre mesafesi olaması gerekir ki sollamaya çıktığında, solama eylemi uzun süreceğinden seni sıkıştırmasın. Sırf bu sıkıntılardan ötürü artık bi 250 cc istemiyor değilim.

Elbette bahsetmiş olduğum olumsuzluklar 150 cc bi commuterin ortak özellikleri, şunu söyleyebilirim. Cbf 150 kendi kategorisinde 1 numaradır.
    satoyama bunu beğendi.

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Aldıysanız hayırlı olsun

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Aldıysanız hayırlı uğurlu olsun. Arkadaşlar gereken yorumları yapmış aslında. Artçılı olarak uzun yola çıkmamanızı tavsiye ederim cbf150'nin bence en kötü tarafı uzun yol performansı. Tek kişi idare eder fakat iki kişi adamı motordan soğutur.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    cbf150 5bin tl verilir mi gardaşım abooo

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    80 kmh hız uzun yolda çekilirmi

Sollaması yokuşu bayırı

Motosikleti
    Motorun ödemesi yaptım hazırlıyorlar akşam veya yarın sabah teslim alacağım.

4600 motora verdim, far koruma demiri, motor koruma demiri, arka çanta demiri, motorun renginde (kırmızı) 2 kapalı kask alabilen topcase , LS2 yeni serilerden kapalı kask ve branda ile beraber 5000 lira verdim.

İyi bir alışveriş olduğunu düşünüyorum. Almadan önce Efe'ye gittim, adama Bora 4600e veriyor, sen komşumuz sayılırsın yakınsın 4600e ver alayım dediğimde "4700den bir kuruş aşağı vermem git ordan al niye maliyetine motor vereyim buranın masrafı yok mu" gibi densiz bir cümle kurunca sen bilirsin diyip çektim gittim Bora'dan aldım. Halbuki yanda aldığım aksesuarlardan gene karı aynı olacaktı ama işte müşterinin yüzüne bile bakmayan bilgisayardan kafasını dahi kaldırmayan bir adam. Bora'ya gidince Ömürcan bey çok ilgilendi çok ilgili ve düzgün bir arkadaş kendisine teşekkür ederim.

İki kişi rüzgara karşı 80-85 hızlar da bana yeter, rüzgar olmadığında az daha uzar heralde. zaten yasal hızlar bunlar, motorun endamı yüzünden tercih ettim. Boy pos iri yarı olunca insan altında biraz rahat edeceği bir motosiklet istiyor. Teslim alınca fotoları paylaşacağım...

Bu arada paramın yarısı da elimde kalmış oldu İnazuma plaka ve aksesuarlar dahil 12bine gelecekti. Zaten CBF ikinci eli olan bir alet , temiz binip durumum müsait olduğunda ilerde 250cc veya dört silindire geçerim. Beni uzunca bir süre idare edeceğine inanıyorum, çünkü otobanda hız yapayım, şehir içinde onla bunla kapışayım diye almadım bu motoru

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    hayırlı olsun

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    hayırlı uğurlu olması dileğime.efe biraz evet, değişikler boraya da uğramak şart oluyor artık bakımlarda.

extra_serkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650 (2006)
    hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler

Motosikleti
    Teşekkürler arkadaşlar Lastiklere de bir bakayım alınca, eğer gerçekten çok güvensizse değiştireceğim...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)