Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

2 Zamanlı motor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha rx king
    buda benim rx 135 im egzos una kadar endonezydan geldi bende yeni uye oldum sayfaniza herkeze selamun aleykum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    hastayım şu makinalara ama gel görki istanbulda kullanamıyoruz..
    TRANSALP XL700

suhatr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 251
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 zamanlı motor tasarımında siteme gücü veren patlamanın gerçekleşmesi için 4 aşamanın tamamlanması gerekir. 1 emme (piston aşağı) 2 sıkıştırma (piston yukarı) 4 patlama (piston aşağı), 4 boşaltma (piston yukarı). yani pistonun here iki kere aşağı inme evresi arasında bir patlama olur. iki zamanlı motorlar da ise her piston inişi bir patlamadır. 4 işte bir patlama yapmaktansa iki işte bir patlama yapıp gücü aktarmak hatırı sayılır bir avantaj sağlar 2 zamanlı motorlara. dezavantajlarından bildiklerim; habire patlama oluyor ve dolayısıyla yakıt sarfiyatı artıyor, gaz kesimi ile 4 zamanlılara göre çok daha fazla yığılma - yavaşlama oluyor, uzun süre aralıksız kullanmak çok mümkün değil - şişiyor (malum 2 yeni moda evre eksik), düzensiz çalışmadan titreşimden dolayı sürücüde stres yapıyor.
    bende 2002 mz var 250 lik ben motoru şişirmeyi başaramadım kim demiş uzun süre gidemez diye iddia ediyorum sadece yakıt ikmali dışında durmamak kaydıyla ne kadar istiyorsan o kadar kilometre giderim.öyle çinliymiş japonmuş bilmem neymiş cc sinde bitanesini tanımaz denemesi bedava iki zamanlılarla yol yapmadan üzerine binmeden bol keseden atmayalım soranı doğru dürüst bilgilendirelim
    sbr bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı suhatr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 2002 mz var 250 lik ben motoru şişirmeyi başaramadım kim demiş uzun süre gidemez diye iddia ediyorum sadece yakıt ikmali dışında durmamak kaydıyla ne kadar istiyorsan o kadar kilometre giderim.öyle çinliymiş japonmuş bilmem neymiş cc sinde bitanesini tanımaz denemesi bedava iki zamanlılarla yol yapmadan üzerine binmeden bol keseden atmayalım soranı doğru dürüst bilgilendirelim
    Ben kiralık yamaha bws100'ü şişirmeyi becermiştim, önce motor yolun ortasında çakıldı kaldı biraz uğraştım çalıştırdım ama doğru düzgün gaz yemiyodu 30 km hızı geçmiyodu. 250'lik mz tabi şişmez, kocaman motor karpuz kadar silindiri var.

suhatr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 251
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kiralık yamaha bws100'ü şişirmeyi becermiştim, önce motor yolun ortasında çakıldı kaldı biraz uğraştım çalıştırdım ama doğru düzgün gaz yemiyodu 30 km hızı geçmiyodu. 250'lik mz tabi şişmez, kocaman motor karpuz kadar silindiri var.
    bende 100cc lik 4 zamanlıyı şişirim yukarıdaki yazımda cc sinde diyorum arkadaş genelleme yapmış

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    .................
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Üniversitede okurken 1994 senesinde 1992 model 2 zamanlı Yamaha DT 200 motorum vardı ve yanlış hatırlamıyorsam power walf sistem diyede bir özelliği vardı belli bir devirden sonra yerinde durmuyordu benzine yağ katma konusuna gelince beniİni normal depoya koyuyodum ayrıca bir yağ haznesi vardı orayada yağını koyuyordum ve eksildikçe tamamlıyordum zaten kendi uyarı ışığıda vardı yağ eksildimi yanıyordu yani hiçbir şekilde benzinle yağı katıp karıştırmıyordum ve hakikaten çok iyi gidiyordu ne bir şişme nede başka bişey 3 ten 4 de atınca teker yapıyordu tek dez avantajı ayaktan marşlı olmasıydı ama hala o motoru sattığıma pişmanımdır çünkü TR deki birkaç DT 200 den biriydi o seneler tüm motorlar DT125 olarak geliyordu
    Yarı durgun olmamalı deniz; ya durgun olmalı,yada kudurmalı..

Merhaba, çocukluğumda Tokat'ta ikamet ederken, babamın aldığı SİMSON'la çok güzel günler geçirmiştik.
    Şimdi İstanbul'dayım, geçenlerde babamla sohbet ederken SİMSON konusu geçti,
    Ben şuanda PLAKALI SATIŞI sorunsuz Bir SİMSON arıyorum, İSTANBUL ve çevre illere aracımla gelip satışını alacağım.
    Her nekadar parça yaşlılık sorun gibi görünsede bulursam 600-750 TL civarı SİMSON arıyorum.
    scooter şeklinde olmaycak!!! uygun çevrenizde böyle bir SİMSON varsa cozbek@yandex.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Konu hortlucak ama olsun 2 zamanlı motorlara bu aralar çok sardım. Hatta birisi RX 115 filan satsa benim çita ile takas etse sn durmam. Sesi çok başka keyfi çok çok başka. Cross yada normal 2 zamanlı motorların hayranıyım MZ, RX yada şu arazilerde resmen arı gibi giden cross lar bir gün bir tanesine sahip olmak isterim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hayabusa vs Yamaha Jog Jog: 50cc 2 zamanlı, buradaki stage 3 kit modifiyeli 85 cc 26 beygir.

Motosikleti
    Minsk 125E
    96 model Minsk 125e kullanıyorum, çok keyifli bir motosiklet 25/1 karışımla gayet güzel gidiyor. Tabi böyle bir motorunuz varsa, eliniz hep üstünde olacak. Faceebook da ‘’minsk 125 Türkiye’’ sayfası var, yaşamaya devam etsin diye yaptığım tamiri/bakımı paylaşıyorum.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lise donemlerimde minsk kullanmıştım mavi on çamurluk yüksekçe birseydi . İlk vitesli motor kullanmayı onunla öğrenmiştim ahh ahh yaşlandık gittik 😢

Motosikleti
    Peugeot 103
    Peugeot 103 manueline gore 1 litre benzine (kursunsuz benzin) 50 ml yag konmasi gerekiyor ve motor bu kombinasyonda iyi de gidiyor. Ben moil markasinin euld 2t sini kullaniyorum onceki yag motulun 2t kar motorlari icin tasarlanmis bir yagdi yagi degistirdikten sonra motor daha iyi gidiyormus gibi hissettim ama belki psikolojiktir bilmiyorum. Ama iyi

Motosikleti
    Mobylette Flipper M14

ufak cc olasa da sesi ve kokusu yeter

Motosikleti
    Peugeot 103
    Bayiliyorum sunlara keske alirken panter, bionik, flipper veya moby enduro alsaydim ah. Su deponun yokugu cok hissettiriyor ve koyuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

Benim motorda turbo egzoz var ve sesine bayiliyorum cok tok bir ses cikariyor gazi tam actigimda 250 lik gibi ses cikariyo

Motosikleti
    Mobylette Flipper M14
    Alıntı peugeotcu103 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayiliyorum sunlara keske alirken panter, bionik, flipper veya moby enduro alsaydim ah. Su deponun yokugu cok hissettiriyor ve koyuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

Benim motorda turbo egzoz var ve sesine bayiliyorum cok tok bir ses cikariyor gazi tam actigimda 250 lik gibi ses cikariyo
    puch monza ve magnum da var ama uzun zamandır görmedim onlardan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    biri 2 zamanlı mı dediilgi alanımdır kendiler ve çok severim o yağı ve benzini karıştırmak benim için eziyet değil ayrı bir zevkti hele aragazı ve dumanı yokmu cbfi almak için satmak zorunda kaldığım ramzeyim: arada bir özlüyorum
    kaklen bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biri 2 zamanlı mı dediilgi alanımdır kendiler ve çok severim o yağı ve benzini karıştırmak benim için eziyet değil ayrı bir zevkti hele aragazı ve dumanı yokmu cbfi almak için satmak zorunda kaldığım ramzeyim: arada bir özlüyorum
    https://www.youtube.com/watch?v=F-eLEVQu6y4&t=6s
    ramzeyin 2 zamanlı motoru mu var? bilmiyodum.

İki zamanlı motorlar benzine katılan yağ ile yağlanır.Bu nedenle geçerli emisyon normlarına uymadığı için yenilerinin ithalatı yasaktır....

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı MZ781 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MZ 251 93 model 21.yılına girdik.1defa rektefe oldu.Şişme asla yapmaz.Sürüş anında titreşim yok ,rölantide hafif bir sallama şeklinde titreşim yapar,200.000 km ye sokulduğunu tahmin ediyorum.pas mas yok jant telleri hariç yapacak bir metal alaşımada sahip değil.Nice yıllara MZ le ,tek kötü tarafı benzin soğutmalı....

Demekki yeterince uzun tıpa gaz gitmemişsiniz MZ le.
    İki tane yıprattım 1996 mz251 le 180bin km.ve 1999 301fun la 150bin km.gectim hiç biri 50km.sonra dayanamıyo ve şişiyo performans düşüyo ama benzini aynı yakıyo😁
    İstanbul edirne gider gelirdim sürekli.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)