Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Benzine 10 kr İndirim :D

Motovento
    REKLAM ALANI
    DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Bu güzel haberi paylaşmak istedim :D Çok uzun sürmez yeni zamlar ama olsun gece 24 ten sonra depoları fulleyerek kutlayalım bunu

Benzinin litre fiyatına bu gece saat 24'ten geçerli olacak şekilde 10 kuruşluk indirim yapıldı.

OCAK AYINDA 2 ZAM BİRDEN YAPILMIŞTI
    Benzin fiyatlarına ocakta bir hafta içinde 2 kere zam yapılmıştı. 24 Ocak'ta yapılan 8 kuruşluk zammın ardından 31 Ocak'ta da benzin fiyatları 10 kuruş daha yükseltilmişti.

LİTRE FİYATI KAÇA DÜŞTÜ?
    Bugün yapılan indirimden sonra İstanbul'da 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatının 4.84 liradan 4.74 liraya düşmesi bekleniyor.

http://ekonomi.haberturk.com/enerji/haber/825190-benzine-indirim
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    bu gün ilk güzel haberi senden aldım vallaha

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Alıntı serdar37100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün ilk güzel haberi senden aldım vallaha

Yalnız dikkat ettin mi usta ne kadar küçük şeylerle mutlu olabiliyoruz. hepi topu ederi tamamı 10 kr

10 lt lik depoda 1 tl farkedecek ama aynen bende görünce mutlu oldum.

Neden acaba 10 kr luk indirime 10 liralık mutluluk ?
    Düşmana kaptırılan bir kaleden 1 m2 de olsa yer kurtarmak olarak mı bakıyoruz olaya acaba?? Hükümett duy sesimiziii.. Bu arada BİMER e yazdığım akaryakıt fiyatları ile ilgili gelen cevap..

İlgi: 25/09/2012 tarih ve 578235 sayılı başvurunuz.

Başbakanlık İletişim Merkezi aracılığıyla Genel Müdürlüğümüze ulaşan başvurunuz incelenmiştir.

2005 yılının Ocak ayından itibaren petrol fiyatları en yakın erişilebilir dünya serbest piyasası dikkate alınarak serbest piyasa koşullarına göre oluşmaktadır. Aynı şekilde petrol ve doğalgaz ürünlerinden alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) de enflasyon oranında aylık artış uygulaması yerine maktu olarak belirlenmeye başlanmıştır. ÖTV Kanununa ekli (I) sayılı listede yer alan akaryakıt ürünlerine 22 Eylül 2012 tarihinde yürürlüğe giren düzenlemeden önce yapılan en son maktu ÖTV artışının tarihi 31 Aralık 2009 olup, söz konusu ürünlerin serbest piyasa koşullarına göre oluşan fiyatlarındaki yükselmenin aksine, bu tarihler arasında herhangi bir vergi artışı yapılmamıştır. 1 Ocak 2005 tarihinden 22 Eylül 2012 tarihine kadar gerçekleşen vergi artışı, aynı dönem için gerçekleşen enflasyon artışının altında tutulmuş olup söz konusu düzenleme ekonomik ve mali nedenlerle yapılmıştır.

Ayrıca; 31.12.2002 tarihinde 100 TL’lik benzin fiyatının içerisinde vergi yükü 70,3 TL iken, bu yük 24.11.2012 tarihi itibari ile 62,8 TL’ye düşmüştür. Aynı şekilde 2002 yılı sonunda 100 TL’lik motorin fiyatının içerisinde vergi yükü 59,2 TL iken, bu yük 24.11.2012 tarihi itibari ile 52,7 TL’ye düşmüştür.

Sosyal devlet ilkesi gereğince, gelir dağılımını iyileştirmeye ve vergi yükünün daha adil dağılımını sağlamaya yönelik olarak vergi sistemimizin geliştirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalara devam edilmekte olup, başvurunuz bu kapsamda değerlendirilmek üzere kayıtlarımıza geçirilmiştir.

Bilgi edinilmesini rica ederim.
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    "fırtına öncesi sessizlik" diyelim biz buna.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Hala 5,00 TL yi geçmedi ki
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Aslında şunu söylemek gerekiyor; TIRAŞI BIRAK NEDEN TÜRKİYE BENZİN FİYATINDA DÜNYAnın EN PAHALI ÜLKESİ, YAZIK DEĞİL Mİ BU HALKA KÖLE GİBİ KULLANIYORSUNUZ demek lazım, ötv,kdv işin hikaye kısmı ben cebimden çıkan paraya bakıyorum, millet olarak ne zaman uyanacağız
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    yeni zamların habercisi
    bundan sonraki zamlarda Sıla'dan Acısada Öldürmez i dinleyecem
    ReiZzZ bunu beğendi.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Ben 3-4 aydır hep benzin hesabı yaparken litresini 5 tl den hesaplıyorum. Kafam çok rahat ediyor

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı erol 62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında şunu söylemek gerekiyor; TIRAŞI BIRAK NEDEN TÜRKİYE BENZİN FİYATINDA DÜNYAnın EN PAHALI ÜLKESİ, YAZIK DEĞİL Mİ BU HALKA KÖLE GİBİ KULLANIYORSUNUZ demek lazım, ötv,kdv işin hikaye kısmı ben cebimden çıkan paraya bakıyorum, millet olarak ne zaman uyanacağız
    pamuk prenses uykusundayız. uyanamama hastalığımız var.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Benzin 4,99 olunca sesimiz çıkmıyacak hemde hiç ama 5 tl olunca oha amma zamlandı benzin diyecez yaygara kopar o zaman

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    10 krş indirim 30 krş zam gelir
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Alıntı DEISIS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız dikkat ettin mi usta ne kadar küçük şeylerle mutlu olabiliyoruz. hepi topu ederi tamamı 10 kr

10 lt lik depoda 1 tl farkedecek ama aynen bende görünce mutlu oldum.

Neden acaba 10 kr luk indirime 10 liralık mutluluk ?
    Düşmana kaptırılan bir kaleden 1 m2 de olsa yer kurtarmak olarak mı bakıyoruz olaya acaba?? Hükümett duy sesimiziii.. Bu arada BİMER e yazdığım akaryakıt fiyatları ile ilgili gelen cevap..

İlgi: 25/09/2012 tarih ve 578235 sayılı başvurunuz.

Başbakanlık İletişim Merkezi aracılığıyla Genel Müdürlüğümüze ulaşan başvurunuz incelenmiştir.

2005 yılının Ocak ayından itibaren petrol fiyatları en yakın erişilebilir dünya serbest piyasası dikkate alınarak serbest piyasa koşullarına göre oluşmaktadır. Aynı şekilde petrol ve doğalgaz ürünlerinden alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) de enflasyon oranında aylık artış uygulaması yerine maktu olarak belirlenmeye başlanmıştır. ÖTV Kanununa ekli (I) sayılı listede yer alan akaryakıt ürünlerine 22 Eylül 2012 tarihinde yürürlüğe giren düzenlemeden önce yapılan en son maktu ÖTV artışının tarihi 31 Aralık 2009 olup, söz konusu ürünlerin serbest piyasa koşullarına göre oluşan fiyatlarındaki yükselmenin aksine, bu tarihler arasında herhangi bir vergi artışı yapılmamıştır. 1 Ocak 2005 tarihinden 22 Eylül 2012 tarihine kadar gerçekleşen vergi artışı, aynı dönem için gerçekleşen enflasyon artışının altında tutulmuş olup söz konusu düzenleme ekonomik ve mali nedenlerle yapılmıştır.

Ayrıca; 31.12.2002 tarihinde 100 TL’lik benzin fiyatının içerisinde vergi yükü 70,3 TL iken, bu yük 24.11.2012 tarihi itibari ile 62,8 TL’ye düşmüştür. Aynı şekilde 2002 yılı sonunda 100 TL’lik motorin fiyatının içerisinde vergi yükü 59,2 TL iken, bu yük 24.11.2012 tarihi itibari ile 52,7 TL’ye düşmüştür.

Sosyal devlet ilkesi gereğince, gelir dağılımını iyileştirmeye ve vergi yükünün daha adil dağılımını sağlamaya yönelik olarak vergi sistemimizin geliştirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalara devam edilmekte olup, başvurunuz bu kapsamda değerlendirilmek üzere kayıtlarımıza geçirilmiştir.

Bilgi edinilmesini rica ederim.
    Başbakanlık gov tr'ye girince iletişim bölümünde bimer@basbakanlik.gov.tr şu adres var oradanmı yazdın hocam.Ben de bir şeyler yazmak istiyorum bir yardımcı olabilirmisin?Ayrıca bana da böyle bir metin gönderirlerse Kibarca "bunların hiçbiri benim cebimden 5 tl çıktığı gerçeğini değiştirmiyor.Ben zin 3 tl olana kadar oy vermeyeceğim " yazacağım.

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aman ne kadar ucuzlamış.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    10 krş indirim yaptılarsa bilin ki yakın zamanda 20-30 krş zam bizi bekliyor...

adamlar bimer de bile siyaset yapmışlar..bizden önce şöyleydi biz böyle yaptık icabı
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

AYDINLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx roadracer
    bir aydan beri akaryakıt almıyodum ki bugun bi yere gitmem için gittim aldım. hesapladım 5 liraya 1.03 lt. oysa kı bundan bir ay öncesinde 1.09 litre alıyordum. şimdi bu indirim cok mu iyi oldu sanki
    Asya 150 T1 - Arora ar 100 7 Kartal - Yuki 150G ÜSTAD - PHANTOM - 150MCX

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Padişahım çok yaşa.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    birine sormuşlar bu benzin zamları hakkında ne düşünüyorsunuz
    adamda benim için fark etmiyor ben hep 50 tllik alıyorum demiş
    ben 5.küsürden bile benzin almış adamım :D

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Hemen gideyimde yeni zamlar gelmeden depoyu fulleyim Sabaha ne olacağı belli olmaz
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Tüh!...
    Az önce fulledim depoyu. 62 papel ödedim. Bu haberi alsaydım yarın 60,7 papele doldururdum.
    1,3 Türk Lirası cepte kalırdı. Bozdurur bozdurur harcardım.
    cesur509 bunu beğendi.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yine zam yolda anlaşılan en az 20 kuruş....
    cesur509 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)