Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha WR125X başlangıç motoru

Motovento
    REKLAM ALANI
    ajwa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF250L
    Arkadaşlar ilk motorum olacak, daha önce bu motoru kullanan ya da test yapmış olan var mı? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu arada motor tecrübem sadece ehliyeti alırken kullandığım 5 dakikalık scooter ve de yeni aldığım honda güvenli sürüş eğitimi ama güvenli sürüş eğitiminde bayağı rahattım, dar konilerin arasında çok rahat manevra yapabiliyordum. Senelerdir bisikletli olmanın faydaları galiba.
    Ahmanamra bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    sıfırı 9000 lira, honda crf250L 10000 lira ben hondayı tercih ederdim..
    dftuzlu ve zenon bunu beğendiler.

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    kullanmadım ama xt125 kullanmıştım o motosikletten daha gelişmiş bir motosiklet olduğundan çok rahat edeceğini söyleyebilirim, hayranım zaten yamahanın o tasarımına biraz fiyatı uygun olsa 2. motosiklet olarak alabilirdim. 125liğe göre çok pahalı bir model ama mükemmel. kazasız belasız kullanın sadece yüksekliği rahatsız edebilir bayır gibi yerlerde dur kalk yaparken ama bacaklarınız uzunsa sorun yok
    Ahmanamra bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CRF250L
    Evet crf250l'ye de baktım ama tekerleri daha çok araziye uygun sanki asfaltta yol tutuşu o kadar iyi olmaz gibime geldi. Sonuçta çoğunlukla tekerler asfaltta gidicek arada sırada toprak yollara girerim. Bir de cross motorların ön çamurluğuna takığım biraz, upuzun

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

Alıntı ichiroo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanmadım ama xt125 kullanmıştım o motosikletten daha gelişmiş bir motosiklet olduğundan çok rahat edeceğini söyleyebilirim, hayranım zaten yamahanın o tasarımına biraz fiyatı uygun olsa 2. motosiklet olarak alabilirdim. 125liğe göre çok pahalı bir model ama mükemmel. kazasız belasız kullanın sadece yüksekliği rahatsız edebilir bayır gibi yerlerde dur kalk yaparken ama bacaklarınız uzunsa sorun yok
    Çok uzun sayılmasa da wr125x'in üstüne oturduğum zaman 2 ayağımı birden yere basabiliyorum. Sadece topuklarım 1 parmak falan havada kalıyor

eren1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600
    Megelli' nin de 125 cc' lik bi supermoto' su var. Ona da bakmanızı tavsiye ederim. Ama nedense 125 cc' ye o kadar fazla para vermek çok koyuyor bana. :D Tabiki Yamaha kalitesi olmaz ama Asya RX 250 Supermoto modeline bi bakmanızı öneririm.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı eren1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Megelli' nin de 125 cc' lik bi supermoto' su var. Ona da bakmanızı tavsiye ederim. Ama nedense 125 cc' ye o kadar fazla para vermek çok koyuyor bana. :D Tabiki Yamaha kalitesi olmaz ama Asya RX 250 Supermoto modeline bi bakmanızı öneririm.
    çin malına para vermek koymuyorda yamaha ya fazladan 2 bin lira vermek mi koyuyor..Akıl almaz doğrusu..
    ReiZzZ bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

oralet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet almadan önce şunları da düşünmek faydalı olur.;
    Hafif endurolarda veya super motolarda sele dar ve kısa oluyor. Sürücü için tek başına çok rahatsızlık vermese de yolcu binince hem sürücü hem de yolcu rahatsız olabilir. Ona göre tek mi yoksa iki kişi mi bineceğine göre düşün. İlla ki arazi aracı istiyorsan derbi'nin endurosu var daha rahat görünüyor ama ne olduğu belirsiz bir model.

Arkadaşın dediği gibi o fiyata crf 250l almak daha mantıklı olabilir. İkinci elde Honda'lar daha kolay satılabiliyormuş. İleride sıkılıp satmak istersen ikinci eli çok değer kaybetmeyen kolay satılan modellere bakmak mantıklı olur.

Motosikleti
    HONDA CRF250L
    [QUOTE=oralet07;2952393]Motosiklet almadan önce şunları da düşünmek faydalı olur.;
    Hafif endurolarda veya super motolarda sele dar ve kısa oluyor. Sürücü için tek başına çok rahatsızlık vermese de yolcu binince hem sürücü hem de yolcu rahatsız olabilir. Ona göre tek mi yoksa iki kişi mi bineceğine göre düşün. İlla ki arazi aracı istiyorsan derbi'nin endurosu var daha rahat görünüyor ama ne olduğu belirsiz bir model.

Arkadaşın dediği gibi o fiyata crf 250l almak daha mantıklı olabilir. İkinci elde Honda'lar daha kolay satılabiliyormuş. İleride sıkılıp satmak istersen ikinci eli çok değer kaybetmeyen kolay satılan modellere bakmak mantıklı olur.[/QUOTE

Evet 2. El konusunda haklısınız ama istediğim motor tam olarak cross değil. Surekli arazide gidecegimi sanmiyorum agirlikli olarak asfalt olacak ya da en fazla köy yolları ve patikalar.

Keşke Honda Türkiye crf250l nin supermoto versiyonu olan crf250m yi de getirseydi, işte o zaman ibre honda'ya yonelirdi.

Motosikleti
    HONDA CRF250L
    Alıntı pistolpitt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfırı 9000 lira, honda crf250L 10000 lira ben hondayı tercih ederdim..
    iyice honda crf 250l aklıma girmeye başladı. başlarda cross olduğundan pek sıcak bakmıyordum ama düşünüyorum da tekerlerin yol tutuşu asfaltta ne kadar kötü olabilir ki :D

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    enduro lastiği takarsın olur biter sen paradan haber ver
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    HONDA CRF250L
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enduro lastiği takarsın olur biter sen paradan haber ver
    wr 125x ile honda crf250l arasındaki fiyat farkı atla deve değil zaten

Motosikleti
    yok
    bence supermoto istiyorsun. Ve bundan vvazgeçmemelisin

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    ben de supermoto istiyorum ama supermotonun supermoto olabilmesi için gereken 400-450cc motor türkiyede yok :(

10000 bütçen varsa kesinlikle crf250l, 125 cc bir süre sonra yetmiyor, tıkanıyor. ayrıca wr125x i kolay kolay elden çıkaramazsın. ha bu arada crf başlangıç motoru olabilir ama doğrusu uzun yıllar binilebilecek bir motor. ben olsam honda alırdım.

supermoto diyorsan da bence koreli çinli bi şey al kalanla da shoei hornet kask, çizme, suit falan alırsın
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Motosikleti
    HONDA CRF250L
    aslında kesin supermoto diye bi ısrarım yok açıkcası
    ama düşününce %75-80 asfaltta kullanıcam motosikleti, cross motorlara o yüzden soğuktum.
    2.el piyasasını gözden geçirince biraz yamaha'dan vazgeçer gibi oldum çünkü 125cc diye çoğu kişi tercih etmiyor.

olmadı crf250l yi alıp daha sonra supermoto tekeri olmasa da enduro teker takarım biraz artı maliyet olucak ama ne yapalım katlanıcaz artık

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Supermoto görüntüsünde supermoto olmayan bir motor malesef. Çoğu yurtdışı forum sitesinde motor gücü zayıf olarak değerlendiriliyor. Fuardaki Yamaha yetkilisi bile aynı şeyi söylüyordu yani. Ayrıca başlangıç motoru statüsü için yüksek bir motor. Scooter tercüben yok. Bayırda, bi yolda vs ters kaldığında ayaklarını açıp basmak isteyeceksin. Bu kadar yüksek motoru tutabilecekmisin her koşulda? Scooter gibi her iki ayağı açıp yere basmak olmuyor viteslide.

Tecrüben olsaydı 6 bin daha koyup WR250R al derdim.

Bence KTM DUKE 200'e bak. Daha alçak, daha güçlü, daha hafif. Azcık daha pahalı o kadar. Hoşuna gidebilir.
    alp_tunay bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    Alıntı ajwa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyice honda crf 250l aklıma girmeye başladı. başlarda cross olduğundan pek sıcak bakmıyordum ama düşünüyorum da tekerlerin yol tutuşu asfaltta ne kadar kötü olabilir ki :D
    crf250l yarı cross bir motor, şehiriçi için de uygun. kaldı ki wr125x i bir süre sonra satacaksın ve aldığın fiyatın epey altına ancak satabilirsin. crf250l gelir gelmez fazlaca sattı ikinci el piyasası da yakında oluşur.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Bence de 200 DUKE güzel olur.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    HONDA CRF250L
    Alıntı toomuchcc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Supermoto görüntüsünde supermoto olmayan bir motor malesef. Çoğu yurtdışı forum sitesinde motor gücü zayıf olarak değerlendiriliyor. Fuardaki Yamaha yetkilisi bile aynı şeyi söylüyordu yani. Ayrıca başlangıç motoru statüsü için yüksek bir motor. Scooter tercüben yok. Bayırda, bi yolda vs ters kaldığında ayaklarını açıp basmak isteyeceksin. Bu kadar yüksek motoru tutabilecekmisin her koşulda? Scooter gibi her iki ayağı açıp yere basmak olmuyor viteslide.

Tecrüben olsaydı 6 bin daha koyup WR250R al derdim.

Bence KTM DUKE 200'e bak. Daha alçak, daha güçlü, daha hafif. Azcık daha pahalı o kadar. Hoşuna gidebilir.
    CRF250l'nin üstüne oturmadım ama WR125X'e bindiğimde 2 ayağım da yere basabiliyordum tabii topuklar hariç ikisinin de sele yüksekliği 87,5 cmmiş
    Amacım şehir içinde tenha yollarda acemiliğimi attıktan sonra şehirdışı gezip tozmak duke o yüzden fazla bana hitap etmiyor. Arkaya topcse takıp çadırımı tulumumu yükleyebilmeliyim.

Bu arada ilginiz için teşekkürler..

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    üstüne 30bin koyup r1200gs de alabilirsin sen kulak asma bu önerilere. al bi crf250L, (süpermoto lastiği takamazsın ama boşuna ümitlenme. çok kişi istedi de astarı yüzünden pahalıya geliyor bu ülkede ayrıca gücü de zayıf supermoto olmak için) crf 250L in koltuk yüksekliğini arat karşılaştır. crf tam kros değildir zaten enduro sınıfındadır.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Motosikleti
    HONDA CRF250L
    Paylaşımlarınız için teşekkürler.
    Tercihim honda crf250l'den yana oldu :D dün teslim aldım motosikletimi
    serdar37100 ve 35emre35 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)