Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Start verelim Tavsiye ve Öner bekliyorum ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bayulken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    herkse selamlar !
    600 cc civarı bir motor ile 2 tekerlekli hayata giriş yapmayı düşünüyorum . 2-3 aydır araştırma yapmaktayım .Beni hem istanbul trafiğinde yer geldiğinde de uzun yola rahatlıkla vurabileceğim bir dosta ihtiyacım olacak

bütçe zorlasam 8.000 gibi olur . Tabi yıllardır isteğim bir supersport tu fakat artık çok anlamlı gelmiyor (bir kaç sebep var ).

İlgilendiğim motorlar

Aprilla pegaso

Yamaha Mt -03

kawasaki KL500 - ER 6 N

honda transalp

Bazı modeller bütçemi aşıyor tabi ama ben yine göz gezdiriyorum .Bazı modeller uzun boylu olduğum için sorun olabilir mi diye düşünmüyor değilim (190 cm )

yardımcı olabilecek arkadaşlardan yorumlar bekliyorum . Şimdiden teşekkürler .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bu aralar iyice senin gibi olanların sayısı arttı , biraz araştırma yap bakalım 600 cc-1000cc ile başlamak istiyorum diyenlere bu forum ne cevap veriyor ?
    Mengu16 ve serdar37100 bunu beğendiler.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Biz Cbf 150 ile başlamaya korkarken Er6n

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    600 cc ile guzel ölünür ;) diyorum bende

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Aman Allahım bu bir DE JA VUU olmalı
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı bayulken adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkse selamlar !
    600 cc civarı bir motor ile 2 tekerlekli hayata giriş yapmayı düşünüyorum . 2-3 aydır araştırma yapmaktayım .Beni hem istanbul trafiğinde yer geldiğinde de uzun yola rahatlıkla vurabileceğim bir dosta ihtiyacım olacak

bütçe zorlasam 8.000 gibi olur . Tabi yıllardır isteğim bir supersport tu fakat artık çok anlamlı gelmiyor (bir kaç sebep var ).

İlgilendiğim motorlar

Aprilla pegaso

Yamaha Mt -03

kawasaki KL500 - ER 6 N

honda transalp

Bazı modeller bütçemi aşıyor tabi ama ben yine göz gezdiriyorum .Bazı modeller uzun boylu olduğum için sorun olabilir mi diye düşünmüyor değilim (190 cm )

YouTube'da şu videoya bakın:

http://youtu.be/Hvunr0meJt0

Olay sadece ayaklarin yere basmasi degil, gaz tepkisi, fren tepkisi, 600 cc nin virajlarda kontrolu zapt edilmesi ve daha bir cok sey. Altin elbiseli adam programini izleyin forumlarda bol vakit gecirin, imkan varsa honda gs1 ve gs2 alin yoksa mutlaka ders alin.

Bahsettiginiz motorlar baslangic icin hic uygun degiller bunun yani sira o butceye temizlerini bulmaniz da zor. 125/250 cc lik yeni bir baslangic motoru oneriyorum size . cbr,hyosung alirsaniz ikinci elde az zarar edecek motorlar. Ybr, cbf, tvs apachi de diger guzel bir secenek. Kesinlikle gorunuune aldanip motor almayin, kesinlikle cin motorlarina gereginden fazla umut baglamayin.

Saygilar
    Gvn

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Hocam mantar gibi bitiyorsunuz.Cevap yazmaktan sıkıldık artık.Forumu bi zahmet araştırıver istemediğin kadar cevap bulursun.Yok laf dinlemem alırım diyorsan seni sevenleri üzersin.

Motosikleti
    Nc750X
    bende senin gibi düşünüyordum sevgili arkadaşım ama izmirian isimli arkaaşımızınad mantıklı bir şekilde açıkladığı gibi istersen 3 ayda dünya çevresini dolaş yine olmaz o iş. güven bana bende diyordum ki 250 likle 3 ay yeter.Aldım cbr 250 9500 km yol yaptım ve sattım.sonra dedim ki şimdi 600 lüklerden beni en az hangisi üzer yani en kolayı hangisi onla başlarım dedim ve kararımı xj6 dan yana kullandım sonra tam kafaya koydum alıcam (bende kimseyi dinlemedim herkez olmaz olmaz dedi yaparım dedim ) bir abim gitmiş almış benden önce hah dedim tamam şimdi bide deneyeyim olur bu iş kesin dedim ve bindim 78 bg lik xj 6 ya bastım starta gürül gürül ooohhh dedim on numara 4 silindir kendimi dünyanın en mutlu adamı hissettim neyse taktım 1 e cevirdim gazı bi baktım 80 km hemde 3 sn de sonra bidaha yola bakmaya kamadı bi araba fırladı köşeden zor kontra attım geçtim yanından ve hoop döndüm geri geldim 250 metrede 600 lüğe hazır olmadığımı anladım.Yani demek istiyorum ki bi kere gerçekten 600 cc hele gsxr6 küçümsenecek bir motor değil muhtemelen 1. vites 120 falan görür ve anlamassın sen 120 ye nezamaan geldin.Ayriyetten kusura bakma ama muhtemelen motoru artislik olsun diye istiyorsun cayır cayır bağarttırarrak gezceksin tamam yap ama artislik yaparken kaza yaparsan bidaha motor kullanamassın belki hatta belki ölürsün?eğer motoru gerçekten bir tutku olarak almak istiyorsanda alırsın bi 250 lik kendine göre binersin 1-2 sene sonra alırsın artisliğini yaparsın. neyse burda kim ne yazarsa yazsın sen kendi kararını kendin vericeksin ama açılan 985465458964345487488 aynı konuyu okursan sonuç aynı...Saygılar... bugün bu yazıyı yazdığım 2. arkadaşsın

Motosikleti
    Alıntı Angelmarker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir abim gitmiş almış benden önce hah dedim tamam şimdi bide deneyeyim olur bu iş kesin dedim ve bindim
    Abin hata etmiş,kimseye emanet motor verilmez.

Motosikleti
    Nc750X
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimseye.
    kelimesi eğer bir kişi için bişey ifade etmiyorsan kullanabilirsin fakat bazı kisiler kimse değildir unutmayyalım.

Motosikleti
    Alıntı Angelmarker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kelimesi eğer bir kişi için bişey ifade etmiyorsan kullanabilirsin fakat bazı kisiler kimse değildir unutmayyalım.
    Yazıda bahsettiğin arabaya çarpsaydın abin ne yapardı??Ömür boyu bu acıyla nasıl yaşardı? Maddi olan telafi edilir de insan hayatının telafisi yok.Babamın oğlu olsa emanet vermem.Kızsın, küssün sorun değil.Birinin başına birşey gelecekse benim katkım olsun istemem.
    600 lükle başlayacak arkadaşa da tafsiyem bu iş oyun değil, hafife almaya gelmez.En az 1000TL lik koruma ekipmanı da alman lazım.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Koruma ekipmanları ne alemde ? Ben fiyat-kaliteyi düşürmeden uygun olarak kışlık takımı bile 850 liraya dizmişken siz direk motora para ayırmayın derim. Zaten 600 lük ile başlama konusu ayrı bir muamma.

600 ile başlamayı düşünenlere hep şu videoyu öneriyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=cmHK0XFCPVI

Ayıca işe gidip gelecekseniz devamlı, 600 lük makineler hem yorucu hemde yakıt olarak ağır gelir. En temizi max 250 cc naked scooter cruiser tipinde bişey ile başlayın, ekipmanı ihmal etmeyin.
    Angelmarker bunu beğendi.

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    herkse selamlar !

İlgilendiğim motorlar

Aprilla pegaso

Yamaha Mt -03

kawasaki KL500 - ER 6 N

honda transalp

Kardeş yanlış anlama ama o iki tekerlekli 600CC motorla ilk defa kullancaksan hayata giriş değil çıkış yaparsan Mazallah

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    daha önce hepsini bir çok forumda okudum teşekürler .

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:23 ----------

evet Ern 6 nın güçünün bende farkındayım korkutmuyor desem yalan olur ! o yüzden pegaso tek silindir ve düşük beygiri start için cazip gibi geldi ama daha sonra satışı yedek parça fiyatları soru işaretlerinide peşinden getiriyor .

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

30 yaşındayım yakışıklı ölürüm : )

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:34 ----------

Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma ekipmanları ne alemde ? Ben fiyat-kaliteyi düşürmeden uygun olarak kışlık takımı bile 850 liraya dizmişken siz direk motora para ayırmayın derim. Zaten 600 lük ile başlama konusu ayrı bir muamma.

Ayıca işe gidip gelecekseniz devamlı, 600 lük makineler hem yorucu hemde yakıt olarak ağır gelir. En temizi max 250 cc naked scooter cruiser tipinde bişey ile başlayın, ekipmanı ihmal etmeyin.
    Giyisi ve korumalar için 1000 TL civarı bir rakam var aklımda onların marka ve gereklilikleri ile detaylı tavsiylerinize başvuracağım .

250 cc liklere bakıyorum genelde chooper(aslında çok tutarım ) ya da yeni çıkan ss ler var (ki bunlar 8 -9 TL civarı sanırım ) ikiside ebat olarak mantıksız görünüyor ergonomik olmayabilir chooper belki bahsettiğin motorlara bir göz atıcam zaten bu sayfayıda bunun için açtım ama görüyorum ki arkdaşlar cevap yazmak .... ileri ve güvenli sürüş teknikleri içinde programlar bakıyorum .
    Yakıt konusu tabiki önemli istanbulda yaşıyorum ev iş arası 25 ten 50 km haftada 3 gün gidilse 150 km ayda yapar 600 ki bu sadece iş : ) sırf bu sebeple bile 250 cc olabilir . bulucaz uygun birşey artık
    Var mı başka 250 cc tavsiyesi olan ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:52 ----------

Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam mantar gibi bitiyorsunuz.Cevap yazmaktan sıkıldık artık.Forumu bi zahmet araştırıver istemediğin kadar cevap bulursun.Yok laf dinlemem alırım diyorsan seni sevenleri üzersin.
    üstad cevap yamamakta serbestsin sıkıldıysan kendi haline bırak ... Serzeniş bilmişlik değil tecrübeye sabit tavseiye istedim Teşekkürler !

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Ek olarak 8 liraya alacağınız 600 lük motor size kesinlikle ve kesinlikle masraf açar. Motosikletten soğursunuz.

Gv250 ,Gt250, İnazuma ,Sym wolf, kymci venox,yamaha dragstar 250 gibi makineler arasından tercih yapın, sıfır yakın motorunuz olur. Yakıt hesabı yapmadan rahat rahat binersiniz.
    Bne gt250r ile 350 km de 60 lira yakıyorum. Ne zaman benzin aldığımı unutuyorum artık. 600 lük alsanız 60 liraya 150 km iyimser olur ayrıca şehir içinde 600 lük makineler hararet yapmaya çok müsait.

ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    8-10 gün kadar önce 150'lik commuter'la başladım, 100lük scooter'la mı başlasaydım acaba diye arada düşünmüyor değilim.

Gaz tepkisi, serilik vs gözümü korkutuyor. Allah muhafaza ışıklardan kalkarken filan, arabaların arasında kalmamak için biraz seri olayım derken motoru altımdan kaçırıcam diye korkuyorum, bi kaç defa ön kaldırdığım oldu malum acemiyiz...

600'lük ve üstü motorla başlasam herhalde bu kadar tecrübe dahi edinemeden Hakk'ın rahmetine kavuşmuş olabilirdim, insanlardaki bu "bana bir şey olmaz" tavrı ve özgüvene hayranım, ben mi çok korkağım acaba diye düşündürüyorlar insanı

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    herkse selamlar !

İlgilendiğim motorlar

Aprilla pegaso

Yamaha Mt -03

kawasaki KL500 - ER 6 N

honda transalp

Sevgili Kardeşim,

Seçtiğin motorlar başlangıç olarak çok iddialı modeller ama yaşın ve boyun göz önüne alındığında imkansız değil.

Ancak,

İstanbul gibi bir şehirde böyle bir motorla başlangıç yapmadan evvel sizin oralarda bolca bulunan eğitim kurumlarının birinden birkaç eğitim alman işini çok çok kolaylaştıracaktır. Alacağın eğitimler hem motosiklet kullanımındaki temel teknikleri kavramanı hemde motoruna alışmanı sağlayacaktır. Kendi başına bu motora alışman ve kendini geliştirmen hem çok zor hemde çok risklidir.

Keyifli ve güvenli sürüşler dilerim.

Sevgilerimle
    halilertan bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

8 bin liraya 600 cclik motor arıyorsunuz korumaya 1000 lira diyorsunuz siz ölümden korkmuyorsunuz belli umarım uzunca yaşarsınız.

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardeşim,

Seçtiğin motorlar başlangıç olarak çok iddialı modeller ama yaşın ve boyun göz önüne alındığında imkansız değil.

Ancak,

İstanbul gibi bir şehirde böyle bir motorla başlangıç yapmadan evvel sizin oralarda bolca bulunan eğitim kurumlarının birinden birkaç eğitim alman işini çok çok kolaylaştıracaktır. Alacağın eğitimler hem motosiklet kullanımındaki temel teknikleri kavramanı hemde motoruna alışmanı sağlayacaktır. Kendi başına bu motora alışman ve kendini geliştirmen hem çok zor hemde çok risklidir.

Keyifli ve güvenli sürüşler dilerim.

Sevgilerimle
    Ben yıllar önce 250 lik 259 lik derdim hem endme hem alacak arkadaşlarıma .
    Dediğin gibi üstad yaş oldu 30 eskiden tutkunu olduğum hız şimdi artık benim için hiç cazip gelmiyor ki canı tatlı garantici bir yapım var . Diğer konu tabi ki kontrol kavrama gaz tepkisi yani altımdaki makinayı kontroledebilemek o da artık yetenekler ve alacağımız eğitimler ile ortaya çıkakacak bende hala kararsızım hem bu bütçeye istediğim kalitede 600cc lik motor pegaso ve eski kl 500 dışında pek bişey de yok aslında . Hisvarlar ın tavsiye ettiği makkinalara bakıcam daha önce 250 lik virago kullandım çok keyifli ama makine altımda kayboldu . Arayışlara devam : ) Teşekürler !

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    inzuma dikkatimi ceken 250 likler arasında , bütçeyi zorlayabilirsem KTM Duke ta görüntüsü ile beni çekiyor ama marka hakkında detaylu bilgim yok yedek parça 2. el ( 250 cc ye tahmin ediyorum 1-1,5 yıl binerim ) satışı kolay olur mu ? tavsiye ettiğin motorları inceledim hatta eniştem 2-3 yıl kadar gv 250 kullandı ve gayet memnundu ama chooper seçersem virago yada drugstar olur heralde . bazen aklımda büyük scooterlara kayıyor ama vitesliden yananyım sanki .

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)