Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. Motor

Motovento
    REKLAM ALANI
    emresilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dl 650 vstrom nc700x Xmax125
    Arkadaşlar hergün çok fazla km yapmam gerekiyor ve vstrom bana yakıt olarak ağır gelmeye başladı. Zaten motorada acımaya başladım istanbul trafiğinde 2. motor alma kararı verdim scoter düşünüyorum ama hani ilerde maddi olarak sıkışırım veya bu kadar çok yol almam gerekmediği bir durumda da hemen elimden çıkartabileceğim bir model istiyorum. 125 veya 250 cc arasında 3 ila 6 bin arası bi scoter önerebilir misiniz? (2.elde en rahat satılacak cinsten)

Edit: Boy 190 birazda selesi filan yüksek bişiler olsa harika olur camiaya rezil olmamakta lazım abi bu adam neyin üstünde gidiyor demesinler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Çevre yolunu çok kullanmıyorsanız aklıma ilk gelen motor PCX şık ve teknoloji harikası bir makine. Ancak hız olarak yetersiz gelicekse SYM ve Kymco nun 200 lük modellerine yönelmenize gerekebilir.
    emresilin bunu beğendi.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    pcx iyi tercih olur ikinci eli de çok iyi az zararla verebilirsiniz. Yetmez derseniz bütçeyi birazdaha arttırsanız sym gts250 evo ama fiyat ve yakıt olarak pcx derim zaten büyük makinanız var 250cc gereksiz olur.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pcx iyi tercih olur ikinci eli de çok iyi az zararla verebilirsiniz. Yetmez derseniz bütçeyi birazdaha arttırsanız sym gts250 evo ama fiyat ve yakıt olarak pcx derim zaten büyük makinanız var 250cc gereksiz olur.
    görüntüsü çok güzel sıfırıda 6 bin civarı uygun aslında bi de canlı üstüne oturmak lazım nasıl durur 1.90lık adam

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    hocam benim boyumda 1.84 inan fazla takmamak lazım scooter şirin makine bişi olmaz yakışır
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

ötekiben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seha 150
    bende pcx diyorum
    belki bugün

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    PCX - FİZY - SPACY - XCity - Xenter ve Burgman serilerinden
    "men dakka dukka"

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Israrla PCX .Ben 1,85 90 kg sahibi enişte 1,83 110kg motor görüntü olarak da motor olarak da çok iyi taşıyor. zaten tipine bakarsanız 1,75 + için yapılmış gibi . 125cc ye göre gayet büyük ve güzel duruyor. Hızlanması start stop u kalite ve yakıtı ile A +++
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    PCX altınızda biraz ufak kalabilir. Benim 171 boyum var. Kalın mont falan giyince bende bile motor bana saplanmış gibi duruyordu. Tabi önce denemenizde fayda var ama.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Bir süre 2. motor olarak günde 25km için zc150 mondial kullandım. Yağlaması problem olduğu için 2 kez motor yaptırdım.
    Problemli olmasına rağmen çok güzel iş görüyordu.
    Ben bu aralar pcx e taktım her an alabilirim 2. motor olarak.
    Sizede hem kalite hem elden çıkarma açısından önerebilirim.

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Benim de aklımda 2. motor var...

14 inch jant İstanbul'da şehir içinde küçük gelmez mi ? (PCX e karşılık 16 inch jant lı XCITY var... )

Diğer sorum PCX çevre yolunda (E5 de ) zayıf kalmaz mı ?

PCX in bagajı var mıdır ? 2 kask alır mı ?

Teşekkürler,

Benzeri arayışın kapsamında,

Fuarda, XMAX 250 ye baktım (Fiyatı PCX in iki katı o ayrı... ) ama şehir içi, alışveriş vs bagajı da geniş olunca... çekici geldi. Diğer yandan, aynı fiyata 2 PCX alınır...

Ama biraz güçlü olsun deyince, insan PCX az gelir diye düşüyor. (Açıkçası ikisini de kullanmadım. Dışarıdan bakarak söylüyorum... )

Tecrübelilerin fikirlerini almak isteriz...

Motosikleti
    Bugün bir arkadaşta napacaksın 2. motoru dedi. 2.derdi alırsın başına dedi. NC serisi bir motor al vstrom u satıp dedi hem yakıt olarak sıkıntı yaşamazsın hem küçük motorla uğraşmazsın dedi. NC 700 x güzel görünüyor. uzun yol yapar mı ki o makina 40-50 beygir arasıydı sanırım..

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı emresilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bir arkadaşta napacaksın 2. motoru dedi. 2.derdi alırsın başına dedi. NC serisi bir motor al vstrom u satıp dedi hem yakıt olarak sıkıntı yaşamazsın hem küçük motorla uğraşmazsın dedi. NC 700 x güzel görünüyor. uzun yol yapar mı ki o makina 40-50 beygir arasıydı sanırım..
    Ben scooter'ı kumaş pantolon, makosen ayakkabı, yağmur - soğuk da korur, diz örtüsü olur vs. diye de düşünmüştüm. Eğer konu sadece yakıt ekonomisi ise, o ayrı bir konu zaten.

Ne kadar sık şehir dışı yolculuk yapılacak ? Bu yolculukdan beklenti ne ? Ne kadar uzaklıkda vs. onlara da bakmak gerekir. 2. motor, 2. servis, 2. vergi 2. ... demek tabii ama getirisinin yüksek olacağını varsaydık.

Motosikleti
    Alıntı hello_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben scooter'ı kumaş pantolon, makosen ayakkabı, yağmur - soğuk da korur, diz örtüsü olur vs. diye de düşünmüştüm. Eğer konu sadece yakıt ekonomisi ise, o ayrı bir konu zaten.

Ne kadar sık şehir dışı yolculuk yapılacak ? Bu yolculukdan beklenti ne ? Ne kadar uzaklıkda vs. onlara da bakmak gerekir. 2. motor, 2. servis, 2. vergi 2. ... demek tabii ama getirisinin yüksek olacağını varsaydık.
    inan kafam çok karıştı. Şimdi hergün 150 km yapıyorum. Bazı zamanlar motoru kullanmaya korkar hale geldim yakıyor çünkü hiç yakmazsa şehir içi 4,5-5 litre yakıyor. Bu da günlük bana 30 lira civarı para demek.. haftasonlarıda kaçıyorum çıkıp edirneye abanta gidiyorum canım sıkılıp şehiriçi dolaşırken kendimi temde buluyorum o yüzden uzun yol yapabilmesi çok önemli. scoter alma nedenimde bu altımda o olsa haftaiçi haftasonu şeklinde binerim diye düşünmüştüm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)