Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

5 Motor ve Kararsızlık Fikir Paylaşımı Arkadaşlar...

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle Selamın Aleyküm Arkadaşlar. Motora yeni başlayacağım Ehliyetimi aldım sıra geldi motor seçimine ama kararsızlık içerisindeyim kafamda 5 adet motor var ve 5i arasında git gel yaşıyorum. Daha önce pek tecrübem yok 2-3 defa scooter ve puf sürmüşlüğüm var o kadar yani tecrübe yok bile denebilir. Öncelikle sunu belirtmek isterim ki ilerde ve şimdi SS tarzı takılmayı düşünüyorum ama şuan maddiyat yönünden sıkıntı var. ondan dolayı bu 5 motorda SS tarzı değil sonra geçerim diyerekten bunları buldum.

- Lifan LF 150-9J

- Kuba KB 150-25

- Mondial 250 MCT

- Kanuni Tiger S

- Hyosung GT 250 R (Bu ss yi sonra alırım diye ekledim ama hakkında düşüncelerinizi bekliyorum.)

ama gönlüm sürekli SS den yana ucuz yollu bulamadım eğer tafsiyeleriniz varsa bekliyorum.

Boy 1.70 felan var kilo 60 felan en son boy-kilom bunlardı değişmediyse ha unutmadan şimdilik verebileceğim fiyat max 2.500-3.000 civarı. Motor parça yönünden sıkıntı yaratmaz, az yakar çok kaçar, cırt bırt sanayiye düşürmezse iyi olur. bide şehir içi kullanacağım ama genellikle şehirler arası çıkmayı düşünüyorum. Mademki SS tarzı düşünüyorsun şimdilik biraz daha sık dişini şundan al derseniz öyle düşünceleride bekliyorum. Fikir paylaşımı arkadaşlar herkes birer birşey yazsa o bile kar birbirimiz için...

Emeği Geçen Herkese ve Bir Nebzede Olsa Okuyan, Birşeyler Yazan Yorulan Arkadaşlara Teşekkürler. İYİ SÜRÜŞLER...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    hocam forumda yenisin sanırım...
    bu fiyata arkadaşlar bazı modelleri sıfır ve ikinci el öneriyorlar
    konular mevcut bakabilirsin..
    illa bu beş motosiklete sıkışıp kalma derim
    # motosikletle.blogspot

Ewet kardeş uzun zaman önce ara sırada olsa kontrol için girerdim foruma 1 hafta önce üye oldum bu da ilk yazım kusuruma bakmayım bi hatam varsa da affola...

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    modial 250 MaCiT ten uzak durda ne yaparsan Yap

cngzhntrz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd
    2.el ybr 125 el.. satarken de kolay olur.. oyle fazla servisede gitmezsin
    hmynic bunu beğendi.
    Hayat Özgürlüktür, Özgürlük İse Tek Teker Üzerinde Gidebilmektir...
    Cadde34 Motosiklet Takımı
    C34MT

Pianoblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Yeni bir model söyleyerek kafanı karıştırmak istemem ama bütçen de uyuyorken bi Salcano Wolf sayfasını incele derim. Ben o sayfayı okuduktan sonra bugün tercihi Salcano Wolf'dan kullandım. Gidip geldiğim modeller çoktu ama seçenekleri üçe düşürmüştüm. Bunlar;
    1) Honda CB 125e
    2) Mondial Drift
    3) Salcano Wolf
    Bu üç modelin kullanıcı yorumlarını okudum ve tercihim Salcano'dan yana oldu. 3 model arasında fiyatı en uygun olan Salcano'dur ama benim tercih sebebim ekonomik yandan ucuz olması değildir. Geçiş motoru olarak da almadım. Uzun süre binmeyi planlıyorum.
    hmynic bunu beğendi.

hmynic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cb 125e
    bu konuyu çok araştırmış ve sonunda honda cb 125e almış biri olarak bu seçeneklerden farklı şeyler söylemek istiyorum...
    bütçeni kesinlikle ekipmanı da dahil düşünmelisin. en kötü ls2 marka bi kask, bir adet mont, eldiven ve dizlik... bu dediklerim zaten yaklaşık 600-700 tl tutuyor. ve bu fiyatlar kalitelileri kesinlikle değil, çok kötüsü de değil fiyatları...
    motor seçimine gelince bulabilirsen benim motorun 2. ellerine bakabilirsin... canavar gibi bir motor değil ama kullanımı çok rahat ve dengeli. az yakıyo, honda servisleri hem yaygın hem de nispeten daha derli toplu (bu benim aksilik yaşamamış olmamdan kaynaklı yorumum tabii ki)
    2. seçenek ybr 125 derim... daha eski modellerini elindeki parayla bulabilirsin... benim motorumdan daha iyi bir motor. ama ben 2012 model sıfır aldım. aynı paraya 2009-2010 model 2. el ybr alabilirdim...
    mondiallere bugün fuarda baktım... daha önce mondial servisinde çalışmış bir arkadaşımla gittim. hiç kullanmadım ama uzun süreli mondial kullanmış-kullanan çok yakın iki arkadaşımda bizle beraberdi. motorları yakından inceledik ve fuardaki bayii nin de yetkilisi (daha önce serviste çalışan arkadaşın eski patronu yani) de bizle güzel bi şekilde ilgilendi. vulture 150 ve mcx 150 diğerlerinden daha üstün motorlar. mct yi zaten sil kafandan (tamamen kendi tercihim daha yaşlı bi motor diye vs..) derim. ama tabi zevk meselesi çok temiz bi mct bulabilirsin uygun bi fiyata...
    vulture oturuş pozisyonu cruiser ı andırdığı için mct yerine tercih edilebilir ama o kadar havalı bi tasarımı yok. resimlerine bakabilirsin... zaten ilerde ss düşünüyorum demişsin. mondial biraz emek isteyen bi marka bakarsan ve şanslıysan hesaplı bi yol arkadaşı. ben 4 ay önce almayıp bugün fuardan almış olsaydım motoru muhtemelen vulture alırdım honda ile arasındaki farkla da biraz daha kaliteli ekipman alabilirdim.
    seçenek çok bu mevzu uzar gider böyle... ilk motor tercihinden benim tavsiyelerim bunlar umarım yardımcı olmuşumdur.
    ReNoVaTio58 ve Thunderwolt bunu beğendiler.

Dediğin gibi olacak sanırım kardeş tanıdık biriyle görüştüm nedense seninle aynı fikirde uzak dur diyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:35 ----------

Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    modial 250 MaCiT ten uzak durda ne yaparsan Yap
    dediğin gibi olacak kardeş tanıdık biriyle görüştüm seninle aynı fikirde uzak dur diyor nedense

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:37 ----------

Arkadaşlar bi motor buldum ancak kazalı alacak olursam ki bu hali ile olmam gibi ama değerlendirmek istedim. tahmini bi göz gezdirip kaç lira masrafi çıkar yardımcı olurmusunuz. kilometre, modele felan dikkat çekerim... tlfn edip görüşmeden once düşüncelerinizi almak istedim..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-fiyat-dustuuuuu-ihtiyactan-satilik-acil-bak-ve-gor-bu-fiyata-98090613/detay

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    kazalı motor ısıne pek gırmesen ıyı edersın deım ben kendımce.125cc tercıhınde salcanoyuda alman tavsıyemdır.2. elınede bakacak olursan 110143388.bu benım motorumun ılanı.bende gecen yıl (28 nısan 2012 )de aldım.ancak ybr 250 aldıgımdan kıymetlımı satmak zorunda kalıyorum.forumdan olan arkadaslara ayrıcA bı gorusulur tabıkı.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazalı motor ısıne pek gırmesen ıyı edersın deım ben kendımce.125cc tercıhınde salcanoyuda alman tavsıyemdır.2. elınede bakacak olursan 110143388.bu benım motorumun ılanı.bende gecen yıl (28 nısan 2012 )de aldım.ancak ybr 250 aldıgımdan kıymetlımı satmak zorunda kalıyorum.forumdan olan arkadaslara ayrıcA bı gorusulur tabıkı.
    Haklısında kardeşim de ne bileyim salcanoya bi türlü ısınamadım tipten kaybediyor sanırım. yinede teşekkür ederim.. tafsiyelerini düşüncelerini her zaman beklerim irtibatı kesmeyelim özelden veya burdan farketmez bilgi alışverişinde bulunalım kardeşim.... İyi Sürüşler...

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    O motorda sorun olmasa eylülden beri senden önce bir cok kişi alırdı
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Buldugun 5 modeli toplasan bir motor etmez.
    Vitesli birşey istiyorsan cbf150 al gitsin.
    Nedir bu milletteki ss merakı anlamıs değilim.
    Afedersinizde dog styla motor kullanmanın zevki mi olur

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motorda sorun olmasa eylülden beri senden önce bir cok kişi alırdı
    o da doğru o yönden hiç bakmamıştım söylediğin için teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)