Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun arkadaşa yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    emresilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dl 650 vstrom nc700x Xmax125
    Bir arkadaşım var benim kadar boyu var (1.90 - 95kg). Arkadaşın 8-9 bin tl bütçesi var kılık kıyafeti almış geriye bu kadar parası kalmış motor kullanmış yıllarca ama ara vermiş tekrar almak istiyor ama piyasadan baya uzak kalmış. normal şartlarda benim motordan istiyor(vstrom) ama bütçe yetersiz kalıyor. bende şöyle bi göz attım ama uygun bir model bulamadım. Siz olsanız bu şartlarda nasıl bir motor alırdınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xt 660 serisi olabilir bence

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    klx250 de güzel motor

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    şahsi fikrim 1.90 195 lik bir arkadasa endurodan başkası gitmez diye düşünüyorum KLE 500, PEGASSO 650 uyabilir. CBF 500de alçak bir motor degil onuda deneyebilir.
    hyosung gv 250

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    xl650 transalp bulabilir o fiyatlara.O cüsseye de transalp gibi enduro yakışır.

Motosikleti
    650 transalp varsa o fiyata bi bakalım hocam benim tahminime göre o fiyata aldığın motora lastik lazımdır akü lazımdır gerekli birkaç aksesuarıda taktın mı en az 3 bin lira tutar sanki. pegasso 650 nasıl motor bilmiyorum kle konusunda da tereddütlerim var enduro takıntısıda yok aslında adamın chopper naked filanda olabilir

Cgty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı-Mavi-Beyaz
    Bana kalırsa cbr250 de pek abes durmayabilir ( sallıyorum )
    Ben 1.86'yım pek sıkıntı çekmedim şimdiye kadar
    "Sağlığında nice ehli hünerin,bir tutam tuz bile katmaz iken aşına,öldürüp evvel onu açlıktan, sonra bir türbe dikerler başına."

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı emresilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    650 transalp varsa o fiyata bi bakalım hocam benim tahminime göre o fiyata aldığın motora lastik lazımdır akü lazımdır gerekli birkaç aksesuarıda taktın mı en az 3 bin lira tutar sanki. pegasso 650 nasıl motor bilmiyorum kle konusunda da tereddütlerim var enduro takıntısıda yok aslında adamın chopper naked filanda olabilir
    xl650 transalpler 2000 modelden başlıyo , 2007 modele kadar gidiyo.Ben 2005 model aldım fakat siz 2002 falan bakarsanız pazarlıkla rahatlıkla alabilirsiniz.Benim transalpe aldığımdan beri yaptığım masraflar :
    1. Zincir dişliden ses geliyodu , değiştirdik.Komple toplam 500 TL civarı tuttu.Aslında ön dişli ters takıldığından ses yapıyomuş , ancak bi kere değiştirmiş bulunduk.
    2.Arka disk eski sahibinin ucuz balata kullanması nedeniyle , balatanın tamamen bitip diski bozması nedeniyle değiştirdik.Balatalarla beraber disk toplam 550 TL civarı tuttu.Orijinal balataların tanesi 90 TL.Önde çift disk var.
    3.Lastikler çok eski.Şimdi onları değiştiricez.En pahalısı michelin anakee2.Ön arka toplam 650 TL'ye geliyo.Ama daha ucuzları da piyasa da bol bol mevcut.Lastikleri heralde bi 4 sene kullanırım.
    4.Motoru ilk aldığımda bakıma sokup , yağ , yağ filtresi , hava filtresi , bujiler .... Sağlam bi bakıma soktum.400 TL civarı tuttu.En pahalısı orijinal hava filtresi 190 TL.Onu da 4 sene kullanırım.

Aslında transalp çok masrafsız bi motor.Ancak eski model alırsanız bu yukarda yazdığım masrafları da göz önünde bulundurmalısınız.Belki bin binbeşyüz TL masraf açabilir.Zamanla bu parçalar yavaş yavaş değiştirilir.Ancak yıllarca götürür.Gerçi hangi motoru alırsan al bundan kat kat fazla masraf açacağı kesin.İnsanlar hevesimi aldım , nasıl olsa satacağım diye sağolsunlar hiç bir parçasını değiştirmiyolar.
    emresilin bunu beğendi.

Motosikleti
    İşte bende bu yüzden dedim masraf çıkartır diye bi de 2000 model ile 2007 arasında hiç bi fark yok mu

Alıntı Cgty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana kalırsa cbr250 de pek abes durmayabilir ( sallıyorum )
    Ben 1.86'yım pek sıkıntı çekmedim şimdiye kadar

artcıyla birlikte uzun mesafe yaptın mı bende bi ara alacaktım ama tartmaz bizi diye almadım cbr250 i

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-askerden-2006-model-2007-trafik-cikisli-temiz-demir-at-108244054/detay

bu nasıl mesela

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-askerden-2006-model-2007-trafik-cikisli-temiz-demir-at-108244054/detay

Motosikleti
    Kırmızı-Mavi-Beyaz
    İşte bende bu yüzden dedim masraf çıkartır diye bi de 2000 model ile 2007 arasında hiç bi fark yok mu

artcıyla birlikte uzun mesafe yaptın mı bende bi ara alacaktım ama tartmaz bizi diye almadım cbr250 i

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

bu nasıl mesela

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

En iyi bildiğim konuya parmak bastınız :p
    1.98 lik artçım ile izmit-şile yaptım en fazla , bacakları çok uzun olduğu için bana kol dayama imkanı sağladı , en rahat sürüşümdü :p
    Tabiki de uzun rampalarda biraz zorlandık , ancak sürekli 110+ performans beklentisi yoksa ben şiddetle tavsiye ederim .
    Şehir içi bir o kadar da rahat

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:04 ----------

Ayrıca ortalama boyda bir arkadaşımla da , hemen hemen tüm batı trakya ve saros u dolaştık ,
    Hemde Trakyamın güzelim çukurla çakıllı yollarında , o da pek şikayet etmedi
    AA hemde bunlar cbr125 ile .
    250 ile ise 1 buçuk katı daha konforlu olduğunu düşünün
    "Sağlığında nice ehli hünerin,bir tutam tuz bile katmaz iken aşına,öldürüp evvel onu açlıktan, sonra bir türbe dikerler başına."

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor her türlü götürür ama üzerindekiler gidemeyebilir. Benim de boyum 1.90. CBR kullanırken çok rahatım. Tek başıma uzun yol da yaparım. Ama artçıyla zor selesi sert. Toto dayanıklıysa yapılır aslında. Bir de arkadakinin boyu fazla uzun olmazsa iyi. Rahat edemiyor yoksa

Motosikleti
    Kırmızı-Mavi-Beyaz
    Artçının bacakları çok uzun ise sen rahat ediyorsun
    Uzun yolda artçının ne kadar konfor istediğine bağlı işler değişir tabiki .
    Bir vfr değil sonuç olarak .

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TDM 850 - 900

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp

bu nasıl mesela

2000'den önceki transalpler xl600, 2000-2007 arası xl650 , 2007'den sonra xl700 modeli çıktı piyasaya.Yani 2.000 model xl650 ile 2007 model xl650 arasında hiçbir fark yok.Yedek parça konusunda sıkıntı yaşamazsınız.Benim ihtiyacım olan parçaları servise sipariş ettiğimden 3 gün sonra aradılar , parçanız hazır gelin diye.Motor devrilip fren kolu kırıldı , 3 gün içinde parça temin edildi.KLE500'ler transalplere göre 1-2 bin tl'ye kadar daha ucuz olabilir fakat servis konusunda sıkıntılı olabilir.Almayı düşündüğünüz 2005 model kle500 mutlaka bakım ve parça isteyecektir.Acaba hondadaki gibi istediğiniz parçaya 3 gün sonra ulaşabilecek misiniz?Bence bu konuyu iyi araştırın.Kawasaki firması servis konusunda çok şikayet edilen bir firma.Benim de transalpi almadan önce favorim kle500'dü fakat transalpin sağlamlığını ispatlamış efsane olmuş bir motor olması ,piyasasının sağlam oluşu , alınıp satılması kolay oluşu ve servis faktörü beni kle500'den vazgeçirip transalpe yöneltti.1 yıldır transalp kullanıyorum.Çok memnunum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)