Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motorumun iadesini talep ettim sizce hakli cikarmiyim ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    Oncelikle iyi aksamlar arkadaslar

bir cogunuzun bildigi uzere mondial mr 150 kullanicisiyim, ve aldigim gunden beri sikayetciyim motorda ilk aldigim gunden vitesten atma sorunu varmis oda su sekilde 5. Viteste yuke binince 7 bin devirden sonra vitesten cikip yeniden giriyor be bunu surekli tekrarliyor ozellikle 2 kisi iken ve 5. Viteste motorum 2100 km de ben bu sorunu 1500 lerde fark ettim tam olarak neden diyeceksiniz rodajda oldugundan pek zorlamadim o zamana kadar motoru motoru tam olarak acmaya basladigimda bu olayla karsilastim servise goturdum 1 hafta orada kaldi sonra teslim aldim (birseylerin gevsek oldugunu sıktiklarini sorun kalmadini soylediler bana) 1 ay olmadan yine ayni sorun yine goturdum sanzuman arizasi dendi bu sefer 3 haftadir motorum serviste ve ben musteri hizmetlerini aradim degisim istedigimi soyledim sizce bu durumda degisim onaylanirmi boyle bir hakka sahipmiyim ??

Ilgilenen arkadaslara simdiden tskler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet değişimi değilde garantiden şanzıman değişimi daha mantıklı gibi
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    Vitesten atma disinda bir suru sorun daha var motorda o 2100 km in 400 km si servise gitmekle oldu malesef yaz yaz bitmez sorunlari o yuzden motordan inanilmaz sogudum ustune binmek istemiyorum :-( o yuzden yeni bir motor istiyorum onun yerine..

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pckopat001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesten atma disinda bir suru sorun daha var motorda o 2100 km in 400 km si servise gitmekle oldu malesef yaz yaz bitmez sorunlari o yuzden motordan inanilmaz sogudum ustune binmek istemiyorum :-( o yuzden yeni bir motor istiyorum onun yerine..
    Çinlilerin hepsinde ufak tefek sorunlar olcak. Bakımlarını çok düzgün yapman lazım ve güzel bir usta bulman gerekiyor. Yaz bakalım derdine çare bulalım. Mahkeme olmadıktan sonra yeni motor vermeleri çok zor.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    mr 150 den çok fazla sorun duydum..

kuba bu kadar sorun çıkartmıyor sanırsam ??
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

değiştirmezler tamir ederler. garanti süresi boyunca aynı arızayı 3 kez farklı arızayı 5 kez tekrarlarsa değişim talep ediyorsun bildiğim kadarıyla. sizin olayınız servisin tüketiciyi ne kadar koruduğuyla alakalı.

tamirden sonra mutlaka yapılan tamirle ilgili servis fişi alın. ileride mahkemelik olursanız çok önemli bir durum.

Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    Anladim arkadaslar cvplar icin tskler, ben biraz musteri hizmetlerini arayip diretecem yine degisim icin , sorunlar bakin aldigimda beri yasadigim bir iki sorunu yazayim size calismama,giderken sonme,fazla yakma,stop lambasindaki led arizasi,on lastikten gelen ve kesilmeyen bir ses vitesten atma vb vb dusunursem biraz daha yazabilirim yani..

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Bunlar bi mondial için olagan bi durum degişim olucagını sanmıyorum..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Böyle arızalar insanı motordan soğutur gerçekten.Geçmiş olsun umarım kafana yatan bir yola girersin.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

sabiht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bulunduğunuz yerin Kaymakamlığın da Hakem Heyeti vardır. Oraya baş vurursanız gerekeni yaparlar...
    Sabih TÜZEM
    Lifan Emisol 150

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    aynı arızadan ya da farklı arızalardan 3 ya da daha fazla yapması gerekiyor. Ayrıca ev iş arası o km leri de ispat edersen ilerde mahkemelik olursan yol parasını da ödetebilirsin sanırım

tüm işlemleri belgeleriyle yap.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

mustafaferah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco super 8 - KYMCO DİNK 200İ - LİFAN PONY 100
    Aldıgınız bayıı dıretırse gereklı degısımlerı yaptırabılır bayıyle aranı ıyı tutman lazım yaparsa onlar yapar

Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    Serviste tanidik var onada ilettim mevzusu bakalim oda elinfen geleni yapacak kaymakamlik a gitsem hakem heyeti nasil bir islem yapiyor bu seferde motoru kaymakamligami birakmam gerekiyor ? Ayriyetten.musteri hizmetlerini aradim yine numara aldilar geri donus yapacaz dediler de hic sanmiyorum ariyacaklarini nasil bir musteri hizmetidir bu ya .s

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Motosiklet ya da her hangi başka bir ürün aynı sorun ya da arıza anedeniyle 3 kez servise gittiğinde söz konusu ürünün ayıplı olduğu ve O üründen yararlanamadığın için iadesini ve paranın takdim edilmesini talep edebilirsin. Bu gibi durumlarda servislerin tutanaklarından mutlaka müşteri nüshasını isteyin! isteyin diyorum çünkü kendilerinden vermezler ve bir çok firma müşteri nüshalarının aleyhlerinde kullanılmasını önleme için iptal etmişlerdir!! müşteri istediğinde de müşteri nüshasına gerek olmadığını söylerle.

Alıntı pckopat001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle iyi aksamlar arkadaslar

bir cogunuzun bildigi uzere mondial mr 150 kullanicisiyim, ve aldigim gunden beri sikayetciyim motorda ilk aldigim gunden vitesten atma sorunu varmis oda su sekilde 5. Viteste yuke binince 7 bin devirden sonra vitesten cikip yeniden giriyor be bunu surekli tekrarliyor ozellikle 2 kisi iken ve 5. Viteste motorum 2100 km de ben bu sorunu 1500 lerde fark ettim tam olarak neden diyeceksiniz rodajda oldugundan pek zorlamadim o zamana kadar motoru motoru tam olarak acmaya basladigimda bu olayla karsilastim servise goturdum 1 hafta orada kaldi sonra teslim aldim (birseylerin gevsek oldugunu sıktiklarini sorun kalmadini soylediler bana) 1 ay olmadan yine ayni sorun yine goturdum sanzuman arizasi dendi bu sefer 3 haftadir motorum serviste ve ben musteri hizmetlerini aradim degisim istedigimi soyledim sizce bu durumda degisim onaylanirmi boyle bir hakka sahipmiyim ??

Ilgilenen arkadaslara simdiden tskler..
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    Dediginiz gibi simdiye kadar yapilan bir cok islemde musteri nusasi almadim .s ama bu son islemde isterim sayet degisim olmaz ise. Ama soylede birsey var.serviste tanidigim mevcut yapilan islemleri nusa olmasada onun sahit olacagina inaniyorum kendisi serviste usta konumunda calisiyor.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    ah be hocam boşuna demiyoruz çinliye bulaşmayın diye, kim bilir bu motorun sıfırını alırken nekadar para saydın, aynı fiyata ybr-cbf falan düşünseydin keşke..

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Arkadaşım SATICI sana tabiki değişim olmaz falan diyecektir. Ama KANUN'a göre GARANTİ KAPSAMINDAKİ ARAÇ AYNI ARIZAYI 2 KEZ YAPAR İSE alıcı malın SIFIR AYNI MODEL ile değiştirilmesini iateyebilir ve bu onun hakkıdır.. Ama bunu telefon ederek istersen yok derler yasal yollarla yapman lazım. Araç hala garantide ise arızayı 2000 km de 5000 km görmen seni haksız yapmaz, zşra hukuk ta bu durum GİZLİ AYIPLI MAL diye geçer. İnternette AYIPLI MAL ARAÇ İADESİ diye aratırsan yapman gerekeni görürsün. Aşağıda da bir kaç yargıtay kararı

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=8829
    http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=8913
    serdar37100 bunu beğendi.
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah be hocam boşuna demiyoruz çinliye bulaşmayın diye, kim bilir bu motorun sıfırını alırken nekadar para saydın, aynı fiyata ybr-cbf falan düşünseydin keşke..
    Sadece çinlilerde olmuyor bu arızalar hem çinli motorların tamiri küçük cc japonlara göre 3 kat büyüklere göre 10-15 kat ucuz.
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...r-arizasi.html 14000km de
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...u-dagitti.html 31000km de
    leons ve ugrgnr bunu beğendiler.

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Arizayi 3 sefer servis garanti kapsaminda yapip tekrar ayni arizayi yaparsa urun degisimi isteyebilirsiniz. Fakat suna dikkat edin servis raporlarinda arizayi hep ayni sikayetle acilmasi gerekiyor servis bunu bahane derek degisimden kacabiliyor

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece çinlilerde olmuyor bu arızalar hem çinli motorların tamiri küçük cc japonlara göre 3 kat büyüklere göre 10-15 kat ucuz.
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...r-arizasi.html 14000km de
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...u-dagitti.html 31000km de
    Onlara kalsa cbf150 (yağ yakan japon) çinlilerin alayından sağlamdır

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)