Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankara'da Fuar İsteyelim

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Sayın Motosiklet.net üyeleri..

Az evvel T.O.B.B'un 2013 Fuar listesine göz attım. İstanbul'da neredeyse 3-4 kez Motosiklet Fuar'ı yapılacak iken Türkiye'nin başkenti Ankara'da 1 tane bile yapılmıyor. Bu durum Ankara'da yaşayan motosiklet tutkunlarının canını fena halde sıkıyor. Bu durumu ilgili kurumlara bildirmek gerekiyor. Ankara'da yaşayan motosiklet tutkunlarının fuar görmeye hakkı var ! Rica ediyorum bu konuda duyurabileceğimiz bir kurum var ise, fikri olan arkadaşlar yorum yazsın. Sevgi ve Saygıyla..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı eDmRc adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Az evvel T.O.B.B'un 2013 Fuar listesine göz attım. İstanbul'da neredeyse 3-4 kez Motosiklet Fuar'ı yapılacak iken Türkiye'nin başkenti Ankara'da 1 tane bile yapılmıyor. Bu durum Ankara'da yaşayan motosiklet tutkunlarının canını fena halde sıkıyor. Bu durumu ilgili kurumlara bildirmek gerekiyor. Ankara'da yaşayan motosiklet tutkunlarının fuar görmeye hakkı var ! Rica ediyorum bu konuda duyurabileceğimiz bir kurum var ise, fikri olan arkadaşlar yorum yazsın. Sevgi ve Saygıyla..
    İstanbul'da 3-4 tane değil yılda sadece 1 tane motosiklet fuarı yapılıyor. Ankara'da yapılmasını istiyorsan sen de fuar organizasyonu yapabilirsin ama önemli olan katılım olur mu? Sonuçta fuarları devlet yapmıyor bu işle ilgili bir çok özel şirket var. İsteyen gerekli izinleri aldıktan sonra istediği fuarı düzenleyebilir. Bu tamamen fuar alanlarının kapasitesi ve çok daha önemlisi katılımcı ve ziyaretçi potansiyeliyle alakalı. Sadece motosiklet fuarı değil fuarların neredeyse tamamı İstanbul'da yapılır. Ayrıca Ankara'da yaşayanların motosiklet fuarı görme hakkı olarak düşünürsek geriye kalan 79 ilde yaşayanları da düşünmemiz gerekir ve sadece motosiklet değil her yıl farklı sektörlere hitap eden yüzlerce fuar düzenleniyor.
    Pianoblack bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600

ankara'da motosiklet fuarı için yeterli potansiyel yok.
    fuar olursa da uyduruktan bi fuar olur bu şartlarda.
    vesile ile istanbul'u da ziyaret ediyoruz, fena mı?
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

doğru ama sırf zengin iş adamları var diye sadece istanbulda yapmak mantık dışı değil mi ? Ben burda sinopta sivasta yapsınlar demiyorum. Türkiye'nin başkentinde bu yapılmıyorsa bizim ülkemiz düşünme kabiliyeti açısından % 0 beyin barındırıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

en basit örnek, Atatürk Kültür Merkezinde sayılarca fuar yapılıyor.. Şuna inanıyorum ki ankarada böyle bir fuar açılsın emin olalım çok sayıda katılım olacaktır. İstanbulu ziyarete gelirsek, her kişi istanbula gidip motosiklet görme imkanı taşıyamayabiliyor

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    doğru ama sırf zengin iş adamları var diye sadece istanbulda yapmak mantık dışı değil mi ? Ben burda sinopta sivasta yapsınlar demiyorum. Türkiye'nin başkentinde bu yapılmıyorsa bizim ülkemiz düşünme kabiliyeti açısından % 0 beyin barındırıyor.
    ankara'da geniş kapsamlı bir motosiklet fuarına yetecek motorcu potansiyeli yoktur.
    konya bile ankara'dan küçük olmasına rağmen bu iş için daha münasiptir.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

haklısın.. bence bu konuya ilgilenebilecek kişilerin acilen bir el atması gerekir

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    insanlara çağrıda bulunmak için mi dün üye oldun...

hayır dostum, bu fikir bugün aklıma geldi

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Ankara'da öyle bir potansiyel yok hocam böyle organizasyonlar için memlekette tek bir yer var o da İstanbul gerisi yalan .

sıkıntılı bir durum bu.. neyse, yapacak birşey yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    en basit örnek, Atatürk Kültür Merkezinde sayılarca fuar yapılıyor.. Şuna inanıyorum ki ankarada böyle bir fuar açılsın emin olalım çok sayıda katılım olacaktır. İstanbulu ziyarete gelirsek, her kişi istanbula gidip motosiklet görme imkanı taşıyamayabiliyor
    Küçük bir kitle motosiklet görecek diye milyon liralar (evet milyon) harcayıp fuar düzenlensin. Tüm sektörlerde en büyük fuarlardan birisi olan Yapı fuarı İstanbul, Ankara ve İzmir'de her yıl düzenleniyor. İstanbul'daki fuara 1150 firma katılıyor, İzmir'deki fuara 350 firma katılıyor, Ankara'daki fuara ise 300 firma katılıyor. Yapı gibi hedef kitlesi çok büyük olan bir sektörde bile firma katılımı bu kadar düşüyorsa bunun sebebi ziyaretçi sayısının az olmasıdır. Yani 3-5 kişi motosiklet görecek diye Honda gelip de stand kurmak istemez. Honda, Suzuki gibi firmaların sadece stand için ödedikleri paranın 200.000-400.000 TL gibi rakamlar olduğunu düşünürsek Ankara'da motosiklet fuarı düzenlemek/istemek ekonomi açısından bile kötü bir şeydir. Ayrıca İstanbul'a gelmek için yol parası vermek zor geliyor olabilir ama firmaların yaptığı tüm masrafların motosiklet satış fiyatına etki edeceğini ve Türkiye'de çok fazla motosiklet satılmadığını da düşünürsek İstanbul'a gelmek senin için de daha az maliyetli bir iş olur.

doğru, o zaman türkiyedeki tüm motosiklet kullanıcıları ve tutkunları istanbula yerleşsin. Nasıl olsa fuarlar orada kuruluyor. Diğer şehirlerde yaşayanlar insan sayılmadığına göre, bundan sonra istanbulda yaşamaya başlayalım.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    bizim gibi uzakta yaşayan motosiklet tutkunları hiçbirşekilde bu güzellikten faydalanamıyorlar :(
    o yüzden arkadaşa katılıyorum.
    sadece istanbulda yapmak yerine bölge bölge birkaçyerde yapabilirler... böylece bizim gibi çok isteyip de gelemeyenler de fuarı görmüş oradaki güzelliklerden nasibini almış olurdu
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    banane banane bende Samsunda istiyorum

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Gece otobüsüne bin istanbula git fuarı gez yine gece otobüsüyle geri ankaraya gel. Fuar ziyaretini ucuza halletmek istiyosan çözüm budur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler