Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

rehin + hacizli motor almak ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ali Doğan kardeşim , icra dosyasını görmeden bir yorum yapmak zor.

Ancak tahminimce motorun sahibinin başına gelen olay aşağı yukarı şöyle olmalı:

Banka motorsiklet sahibine verdiği krediyi tahsil edince , icra dairesinden motorsiklet üzerine koyduğu haczi kaldırmak için hem bunu yazılı olarak talep etmek , hemde icra dosyasının o güne kadar işlemiş faizi ile birlikte toplam alacak miktarı üzerinden hesaplanacak rakamın , %10 üzerinden hesaplanacak rakamı icraa dairesine tahsil harcı yatırmak zorundadır.Bu para devlete gider.

Eğer banka bu parayı ödemek istemezse motor sahibine bir borcu olmadığına dair bir yazı verir ve haciz yaptığı o dosya için , son hukuki işlem yapıldığı tarihten itibaren , 1 yıl herhangi bir hukuki işlem yapmazsa, 1 yılın sonunda , dosya işlemden kalkar, motor üzerindeki takip kendi kendine düşer. Bu durumda motor sahibi talep ederek bu kaydi haczi sildirebilir. Eğer bankanın koyduğu haciz faizle birlikte toplam 1000 lira değil ise Bu 100 lirayı size her kim dediyse iyice salllama bilgi vermiş.

Eğer bu tahsil harcını siz ödemek istiyorsanız icraa dosyasının toplam borcunun %10 'nu öderseniz icraa dairesi bu haczi kaldırır. Yok 1 senenin dolmasını beklerseniz, bu kişinin başka borçlarından dolayı haciz yapılırsa sonradan açılacak bir icraa dosyasında da icraa konulabilinir. Beklemek tam bir piyangodur.

Kendi başınıza sıkıntılı işler sarmışsınız. umarım bu motorsikletin bedelini motor sahibine elden ödediğinize dair bir belge düzenlemişsinizdir. Böyle bir belge yapmadıysanız derhal yapın. Motor sahibinin başka borçlarından dolayı bu motoru üzerinize alamazsanız , paranızı geri alabilmek için bu para teslimi tutanağını Noter kanalıyla yaparsanız eğer ilerde mahkemelik olma durumunda en sağlam delil olacaktır.
    alidgn bunu beğendi.
    "“Kişinin namazına, niyazına değil; dinar ve dirhemle olan arkadaşlığına bakın”. Hz Muhammed ( S.A.V)
    "İnsanların en cahili, ahiretini başkasının dünyası için satandır." Hz.Ömer

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Bedava değil, üste para verseler bile alma,
    Bir daha yazayım; bedava değil üste para verseler bile bu işe bulaşma
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

gry211 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    DERS ALDIM RESMEN...
    BÖYLE KÖTÜ TECRÜBELER BİZLER İÇİN İYİ AMA BAŞINA GELEN KİŞİ İÇİN KÖTÜ..
    DEMEK SATIŞ ESNASINDA BÖYLE BİR HACİZ ÇIKARSA ORDAN KAÇMAK LAZIMMIŞŞŞ..

GEÇMİŞ OLSUN ARKADAŞIM İNŞALLAH ATLATIRSIN.

en garanti yöntem noterde evraklar hazır hale geldiğinde imza atarken parayı ödemek

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gry211 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DERS ALDIM RESMEN...
    BÖYLE KÖTÜ TECRÜBELER BİZLER İÇİN İYİ AMA BAŞINA GELEN KİŞİ İÇİN KÖTÜ..
    DEMEK SATIŞ ESNASINDA BÖYLE BİR HACİZ ÇIKARSA ORDAN KAÇMAK LAZIMMIŞŞŞ..

GEÇMİŞ OLSUN ARKADAŞIM İNŞALLAH ATLATIRSIN.
    Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en garanti yöntem noterde evraklar hazır hale geldiğinde imza atarken parayı ödemek
    Satın alınmaya hazır olmayan bir mal için , para niye ödenir ? anlama güçlüğü çekiyorum ! "adam malını satamıyor !!! , bu arkadaş niye ortaya çıkıp ben illa alacağım diyor ki !!
    Şöyle aklıma geliyor , "satış , "haciz gibi konularda , bilgi sahibi değiller ve bilmedikleri bir işi "illa yapmaya çalışıyorlar herhalde !.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

alidgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R-Bmw f650- tvs 150-hyosung GT 650 R
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ali Doğan kardeşim , icra dosyasını görmeden bir yorum yapmak zor.

Ancak tahminimce motorun sahibinin başına gelen olay aşağı yukarı şöyle olmalı:

Banka motorsiklet sahibine verdiği krediyi tahsil edince , icra dairesinden motorsiklet üzerine koyduğu haczi kaldırmak için hem bunu yazılı olarak talep etmek , hemde icra dosyasının o güne kadar işlemiş faizi ile birlikte toplam alacak miktarı üzerinden hesaplanacak rakamın , %10 üzerinden hesaplanacak rakamı icraa dairesine tahsil harcı yatırmak zorundadır.Bu para devlete gider.

Eğer banka bu parayı ödemek istemezse motor sahibine bir borcu olmadığına dair bir yazı verir ve haciz yaptığı o dosya için , son hukuki işlem yapıldığı tarihten itibaren , 1 yıl herhangi bir hukuki işlem yapmazsa, 1 yılın sonunda , dosya işlemden kalkar, motor üzerindeki takip kendi kendine düşer. Bu durumda motor sahibi talep ederek bu kaydi haczi sildirebilir. Eğer bankanın koyduğu haciz faizle birlikte toplam 1000 lira değil ise Bu 100 lirayı size her kim dediyse iyice salllama bilgi vermiş.

Eğer bu tahsil harcını siz ödemek istiyorsanız icraa dosyasının toplam borcunun %10 'nu öderseniz icraa dairesi bu haczi kaldırır. Yok 1 senenin dolmasını beklerseniz, bu kişinin başka borçlarından dolayı haciz yapılırsa sonradan açılacak bir icraa dosyasında da icraa konulabilinir. Beklemek tam bir piyangodur.

Kendi başınıza sıkıntılı işler sarmışsınız. umarım bu motorsikletin bedelini motor sahibine elden ödediğinize dair bir belge düzenlemişsinizdir. Böyle bir belge yapmadıysanız derhal yapın. Motor sahibinin başka borçlarından dolayı bu motoru üzerinize alamazsanız , paranızı geri alabilmek için bu para teslimi tutanağını Noter kanalıyla yaparsanız eğer ilerde mahkemelik olma durumunda en sağlam delil olacaktır.
    sayın abıcım oncelıkle tesekkur ederım bılgılerınıze..
    soyle bı durum var kendı bıldıgım .. eger bu adam rehın altında bulunan borcunu odemeseydı ruhsatta satılamaz ıfadesı yer alması gerekıyordu dogrumudur..
    motoru bana satan abıde bankaya borcunu odedıgıne daır kagıdı alıyor ve trafık tescıle getırıp satılamaz ıbaresını ortadan kaldırıyor.
    fakat soyle bı durum var.. kocbank tasıt kredısını odesenız bıle kocbanktan temız kagıdını almak ıcın 100 tl lık bı meblag yatırmanız gerekıyor bunu musterı hızmetlerını arayarak ogrendım..
    1 rehın,3 hacız bulunmasına ragmen notere gıttıgımde sadece 2. ıcradan dosyası gozukmekte motorun..
    sımdı temız kagıdını alıp kocbanktan dırek vergı daıresıne gıdıp motor uzerındekı bu dosyayıda sıldırmek dıye bılıyorum
    motorun yakalama emrı yok. satıs yapılamaz ıbaresıde yok
    ha sımdı boyle bı duruma neden gırdın dersenız hepımız ınsanız ve ben ınsanlara malesef guvenen bırıyım.
    karsımdakının samımıyetıne ve durustlugune guvendım ..
    hele kı bırde yemın etmısse coluguna cocuguna yapacak bırsey kalmıyor.
    motoru aldıgım abı yarın bu durum uzerınde gereken herseyı yapacagını soyledı kendı avukatlarına da danısmıs..
    bu konuyu halledecegınden cok emın.
    o yuzden 1 gun daha beklemekte fayda olacagını dusunuyorum
    Çok acılar çekerim çok acılar, köpek değilim onu ısıramam.. Isırırım dudağımı. Büyük kişilerin sırlarına ortağım, gene de nah şu kadar övünemem. Bütün ayıplar bende ama, ne yapıp yapmalı ulaşmalı dostlara. Geri de kalmayı kendime yediremem..

Motosikleti
    bu konuyu actıgım gunden berı motorun devrını uzerıme almaya calıstım ve sonunda nıhayet motor uzerındekı 3 hacız ve 1 rehını kaldırdım ve suan motor benım..
    uzun yorucu streslı ve masraflı bır yolculuk..
    fakat tecrube oldu sanıyorum hemde buyuk bır tecrube..
    motorun devrını bugun almıs bulunmaktayım..
    MotorKafa bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı alidgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuyu actıgım gunden berı motorun devrını uzerıme almaya calıstım ve sonunda nıhayet motor uzerındekı 3 hacız ve 1 rehını kaldırdım ve suan motor benım..
    uzun yorucu streslı ve masraflı bır yolculuk..
    fakat tecrube oldu sanıyorum hemde buyuk bır tecrube..
    motorun devrını bugun almıs bulunmaktayım..
    Ne kadar para gitti onu yazsan bari

Motosikleti
    kdv dahıl 1000 tl.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)