Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda Eğitim Merkezi - ÖTV - Cbr 125

Motovento
    REKLAM ALANI
    Vasuki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R '11 Beyaz
    Merhaba arkadaşlar, her ne kadar bu 2. mesajım olsada yaklaşık 4 aydır siteyi takip ediyorum 20 gündür de üyeyim. Forumlardan bir çok bilgi edindim, site içeriğine katkıdabulunan herkese teşekkür ederim.

Daha önce ehliyet kursu ve bir kaç arkadaşımın motorunu kullanmaktan başka tecrübem yok. Araştırdım ve Honda Cbr 125'in bana uygun olduğuna karar verdim. Fakat aklıma şu takılmaya başladı; 27 Mayıs'ta Honda Eğitim Merkezinde 2 günlük Güvenli Sürüş 1 eğitimine katılacağım, bu eğitimden sonra her ne kadar tecrübesiz olsamda 125cc'lik bir motor kullanmak yerine belki 250cc yada farklı bir motor isteme olasılığı yüksek midir?

Aslında cevap basit "Önce eğitime katıl sonrasında kendine uygun motora karar ver". Burada da karşımıza malum ÖTV konusu çıkıyor. Eğitime yaklaşık 2 ay var ve bu süre içerisinde ÖTV'den dolayı fiyatlar (inş. veto edilir ) fırlayacak vs..

Konuyu sanırım anlatabildim, siz yerimde olsaydınız ne yapardınız? Gidip Honda Cbr 125'i mi alırdınız, yoksa bekleyip eğitimden sonraki durumamı bakardınız?

Teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Eğitimden sonra büyük bir ihtimalle cbr125'in performansı sizi tatmin etmeyecektir. Dolayısıyla biraz daha büyük hacimli (söylediğiniz gibi 250cc veya enduro/funduro vs. olabilir) almanız daha iyi olacaktır görüşündeyim. tabii bu benim şahsi fikrim.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Ben olsam 250cc lik bir motor alırdım. 250cc motorda başlangıç için uygundur çünkü, çok zorlamaz. Başlarda yavaş yavaş gidersin eğitimi alıncada açılırsın. Benim seçimim bu yönde olur.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

ceko35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-EVO & Ducati Monster
    motosiklet her zaman için hız demek degildir.. keyif vermelidir motosiklet, ne beklediginiz sorusunun cevabı ne ise o kategorideki motosikletle başlamanız hem zevkinizi katlıycak hemde gun gectikce motosikletten daha cok zevk almanızı saglıycak...

dağ bayır gezmek, asfalt yollarda degilde doğayla başbaşa olayım diyorsanız cross veya enduro ile başlarsınız.. cok iyi başlangıç motorları duşuk cc li motorlar var..

her yere gideyim toprak yolada gireyim asfaltdada trafiktede zorlanmıyayım fazla hızı istemiyorum diyorsanız dusuk cc li naked motorlar tercih edilir...

biraz gösterişli olsun yavaş yavaş rahatca geze geze gideyim, hızla işim olmaz diyosanız chopper tarzı uygun olur...

ilerde yüksek hacimli supersport kullanıcagım diyorsanız başlangıc motorunuzda dusuk cc li naked yada racing olmalıdır diyorum..

her motorun ayrı kategorisi var ayrı ruhu var... kendi tarzınızı kendiniz belirlersiniz.
    KSK FOREVER ... 35½

Motosikleti
    Ninja 250R '11 Beyaz
    Yorumlarınız benim için çok önemli, önerilerini yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Aslında ileride kullanmak istediğim motor Honda CBR 600F ilk mesajımda anlattığım üzere acele edip pişman olmak istemiyorum. Bunun yanında 2 ay kadarda motorsuz olmak ve fazladan ÖTV ödemek var tabi

CsaRvoX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600F5
    hocam selam bende senin gibi 600F almak istiyorum ama koşmadan evvel emeklemek lazım,kısacık bir eğitimle hemen 600'lük öğrenilmiş olunmuyor bence en aşağı 3000km'lik bir deneyimden sonra geçmek lazım daha büyük motora,başlangıç olarak CBR125'i aldım hem racing konseptine ve tarzına alışmak hemde motoru iyice kavramak ve tecrübe edinmek için,CBR125 çok hata tolere edici,yeni başlayanlara yardımcı ve sürüş zevki olarak çok keyifli bir makine,motorda herşey hız değildir bence,hıza geçmeden evvel onu kontrol etmek mühimdir diye düşünüyorum,umarım yardımcı olabilmişimdir...

Motosikleti
    Ninja 250R '11 Beyaz
    Teşekkür ederim CsaRvoX kardeşim, yapılan her yorum daha sağlıklı karar vermeme yardımcı oluyor.

DKLG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de faydalanıyorum
    Teşekkürler
    [B]sadece kazanmaya oynayanlar kazanır...[/B]

onrbab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    eskiden di yok artık
    bence 250 lik al derim
    benim motor 250 lik ama simdiden kesmemeye başladı
    gerçi benimki çapır farklı bir tarz yani
    Seni anladığım kadarıyla race istiyorsun 250 lik bişey işini görür öyle cabuk sıkılmazsın uzun süre idare eder
    [B]RR gençliği[/B]

Motosikleti
    Yamaha Fazer
    bu ötv mevzusu olmasa beklemek en iyisi tabi. eğitimden sonra buna karar vermen daha kolay olurdu. büyük ihtimalle eğitim sonrası cbr125 deneme imkanın da olacak çünkü. bence cbf250 alman iyi olur. para durumuna göre hyosung 250r olabilir. hangi tarzla başlarsan öyle gider diye bir kural yok. 250 lik choperla başlayıp 600f alan çok arkadaşım var.
    ALPAY

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR

bence 250

kardeşim madem kursa gidicen 250 cc derim ben...istanbul dasın..ve hedefin ilerde cbr 600 race ise bu motor seni ona götürür..125 cc al sat 250 cc al sat 500 cc al sat oooooo kim uğraşıcak..al 250 bir sezon 2000-3000 km..sonra direk 600 cc al..korkmayın şu iki tekerden...(hız yapan veya hava atmaya çalışan motorcuların kaza yapıp öldüğünü gördüm veya duydum ama ögernirken öleni ne gördüm ne duydum )

Motosikleti
    2006 cbr 125

marka fanatikliği yapıyorsunuz

dikkat ettim 250 cc al diyenlerin motoru hep 250 cc.bune iş ya.insan nasıl bir motor istiyorsun yakıt senin için önemli mi bu cbr 125 ler 140 falan yapıyormus ama sana yeterli mi hem asfalt için dizayn edilmiş sen nerde oturyosun.cbr 125 68 ykr yakıyor yaıkıtı cok iyi bi de böyle düşün tarzında sorular yöneltmek yerine 250 cc al derim diyorlar.benim için sahsen yakıt 1. faktör.senin için de öyleyse 125 cc den saşma 30 ytl ile 400 km yapmak hemde 100 ün altına düsmeden 250 cc nin harcı değil diye düşünüyorum.

Motosikleti
    2006 cbr 125

marka fanatikliği yapıyorsunuz

dikkat ettim 250 cc al diyenlerin motoru hep 250 cc.bune iş ya.insan nasıl bir motor istiyorsun yakıt senin için önemli mi bu cbr 125 ler 140 falan yapıyormus ama sana yeterli mi hem asfalt için dizayn edilmiş sen nerde oturyosun.cbr 125 68 ykr yakıyor yaıkıtı cok iyi bi de böyle düşün tarzında sorular yöneltmek yerine 250 cc al derim diyorlar.benim için sahsen yakıt 1. faktör.senin için de öyleyse 125 cc den saşma 30 ytl ile 400 km yapmak hemde 100 ün altına düsmeden 250 cc nin harcı değil diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Ninja 250R '11 Beyaz
    Sanırım 2 ay daha bekleyemeyip cbr 125 alıcam kararımı 1-2 gün içinde vermeliyim

Fuente - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    kararını hemen ver bence.. ben de seninle aynı düşünüyordum ama ötv belirsizliğinden dolayı CBR 125 bulamadılar ve ben de bugün CBF 250 aldım..
    Veto edileceğini düşünmüyorum yasanın, bundan dolayı ehliyetim mayıs ayında elimde olacak ama zarar etmemek için biraz hızlı davrandım, çünkü; yasa onaylanırsa mayıs ayında cbr125 e vereceğim paraya yakın bir fiyat ile cbf250 sahibi olmuş oldum.. ama motor tamamen tarz meselesi.. perfonmans ve diğer etkenleri inceleyerek en iyi kararı vermen dileğiyle..
    And remember! Respect is everythink!

Motosikleti
    Ninja 250R '11 Beyaz
    Hayırlı olsun Fuente, kazasız belasız güle güle kullan...

Motosikleti
    Ninja 250R '11 Beyaz
    Cbr 125 siparişi vermek üzereyim itirazı olan var mı?
    Bu arada Mototal'dan almayı düşünüyorum satış ve serviste sorun yaşarmıyım? Bu firmayla çalışan arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim.

neptun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen sene temmuzda bende Güvenli Sürüş 1 eğitimlerine katılmıştım.Orada eğitimi Titanlarla veriyor ancak son gün isteğin motoru denemene şanş tanıyorlar.CBR 125 ile Hornet 900 denemiştim.Bence kararını eğitim sonrasında denemelerden sonra ver.

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    Alıntı Vasuki adlı üyeden alıntı
    Bu arada Mototal'dan almayı düşünüyorum satış ve serviste sorun yaşarmıyım? Bu firmayla çalışan arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim.
    cbr 250 bak iyi düşün....yakıt rüzgarın sesinden önemli ise bisiklet al...motoru bağırtarak kullanırsan her motor benzin harcar...ama alıp uzadıgında o gücü hisstmek için başlangıç için 250 cc...

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Alıntı Vasuki adlı üyeden alıntı
    Honda'da satış ve servis konusunda hiçbir korkun olmasın....!
    müşteri memnuniyeti diye birşey var.Duyduğuma göre müşteri memnuniyetinde 1 numara imiş......!
    [color=blue]Motosiklet Kullanmak Bir Düşünme Yoludur....![/color]
    [color=red]0Rh+[/color]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler