Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Garanti ne kadar onemlidir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    arkadaslar selam. size birseyi sormak istiyorum. bileniniz vardir belki yurtdisindan donunce motor almayi dusunuyorum ve aklimda 2010 kawa er6-n var en fazla 13000 km de olcak fakat ilk motorum olacak kendime ait. bazi arkadaslarim garantili motor al basin agrimasin diyor. bense garanti zaten hareketli parcalari kapsamiyor. motordur vites kutusudur, elektirik aksaminda sorun olsa zaten ucuza yaptirim diyorum. fakat sizler daha onceden sifir motor sahibi olduysaniz garanti isinize yaradimi ciddi anlamda yani sifir alacak olsam ya ktm duke 200 yada inazuma almayi dusunuyorum. ama garanti konusu aklima takildi. tesekkurler simdiden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

honda motosikletimi sıfır almıştım. benim bir işime yaramamıştı çünkü arıza vermemişti. zaten garanti dışı kalmaması için belli kilometrelerde bakıma sokmak zorundasınız. motosikletiniz kaliteliyse bilinçli bir kullanıcıysanız sizden dolayı uzun bir müddet arıza çıkarmayacaktır. çevremdeki arkadaşlardan bazılarında mesela kontak anahtarı, elektrik aksamındaki arızalar gibi bazı şeylerin garanti kapsamında değiştiğini biliyorum. genelde bu değişimleri malının arkasında duran iyi markalar kendi kusurlu malı olarak kabul ediyor ve garanti kapsamından değiştiriyor. aslında bu olay serviste bitiyor, servisin kötü niyetliyse hiç bir şeyi garantiye sokmaz kullanıcı hatası der geçer. bu durum çin motosikletlerinde sıkça karşılaşılan durum, servislerini anlatmama gerek yok. motosikletiniz garanti kapsamındayken arıza verirse, kullanıcı hatası deyip garantiden değişim kabul edilmiyorsa tüketici hakları mahkemesine dava açabilirsiniz. alacağınız motosikletin sıfırı ile ikinci eli arasında fazla fiyat farkı yoksa sıfır alın derim. sahibinden.com sitesine geçenlerde baktım, adam sıfır parasına yakın fiyat çekiyor bazıları sıfır fiyatını geçiyor. adama hem parasını peşin veriyorsun hemde ikinci el alıyorsun. insanlarımız biraz ilginç, yahu niye alayımki ikinci el, sıfırında zaten kampanya var. peşin fiyatına 12 taksit yapmış firma. hem sıfır alırım hemde yavaş yavaş taksit taksit öderim

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Garanti sebebi ile 200 cc ve 600 cc motor arasında kalmak bence doğru değildir.Temiz bir ikinci el alınabilir.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

alemdar2442 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda motosikletimi sıfır almıştım. benim bir işime yaramamıştı çünkü arıza vermemişti. zaten garanti dışı kalmaması için belli kilometrelerde bakıma sokmak zorundasınız. motosikletiniz kaliteliyse bilinçli bir kullanıcıysanız sizden dolayı uzun bir müddet arıza çıkarmayacaktır. çevremdeki arkadaşlardan bazılarında mesela kontak anahtarı, elektrik aksamındaki arızalar gibi bazı şeylerin garanti kapsamında değiştiğini biliyorum. genelde bu değişimleri malının arkasında duran iyi markalar kendi kusurlu malı olarak kabul ediyor ve garanti kapsamından değiştiriyor. aslında bu olay serviste bitiyor, servisin kötü niyetliyse hiç bir şeyi garantiye sokmaz kullanıcı hatası der geçer. bu durum çin motosikletlerinde sıkça karşılaşılan durum, servislerini anlatmama gerek yok. motosikletiniz garanti kapsamındayken arıza verirse, kullanıcı hatası deyip garantiden değişim kabul edilmiyorsa tüketici hakları mahkemesine dava açabilirsiniz. alacağınız motosikletin sıfırı ile ikinci eli arasında fazla fiyat farkı yoksa sıfır alın derim. sahibinden.com sitesine geçenlerde baktım, adam sıfır parasına yakın fiyat çekiyor bazıları sıfır fiyatını geçiyor. adama hem parasını peşin veriyorsun hemde ikinci el alıyorsun. insanlarımız biraz ilginç, yahu niye alayımki ikinci el, sıfırında zaten kampanya var. peşin fiyatına 12 taksit yapmış firma. hem sıfır alırım hemde yavaş yavaş taksit taksit öderim

Aynen katılıyorum, motoru aldığım ilk gün daha bayi den çıkma dan sigortası yandı, servise bayi gönderdiğin den değiştiler. 1 aya kalmadı düz yolda giderken ön lastik patladı, heral de dadaş,diken,sert bir cisim battı sandım servise götürdüm, hiç bişey batmamış iç lastiğin birleşme noktasın dan ayrılmış lastik garantiye girmiyomuş 15 tl tuttu. Sonra hep şehir içi kullanıyom zaten bir de kısa far yanmasın mı o da garantiye girmiyomuş 5 tl de o. Aldığım günden beri 4. vitesin lambası yanmıyo genel bakım da adama zorla yaptırdım.
    Gene düz yolda gidiyorum 3. viteste bi ses geldi motosiklet sanki boşa geçti bir de ne bakıyım zincir kopmuş, yuh dedim, o kadar yolu yazın sıcağın da motoru itekliyerek servise götürdüm adam şaşırdı nasıl böyle bişey olur dedi . Acelem olduğunu söylediğim halde 2 saat bekledim adam sonra bana motoru buraya bırak 1 hafta sonra zinciri gelir garanti den değişiriz dedi, ama bana motor lazım dedim ve bu sefer de ben şaşırdım 'zinciri yaparız ama ücretli olur'.
    Şimdi servisi değiştim Ali usta 10 numara adam anlatmaya gerek yok erzincan da bilen bilir, ben geç bilmişim orası ayrı.
    Sonuç olarak bizzat yaşamış olduğum durum orta da, servis olarak mondial sınıfta kaldı.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    yamahada garanti.. önemli 14.000 deki ybr nin krank ses yapıyordu.. ve garantiden degiştii iscilik dahi alınmadı... Hemde motor o kadar tekere gelmesine ragmen..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    toplamda 16-17 milyar param var kask mont dizlik eldiven ayakkabi hepsi dahil. motora en fazla 14 verebilirim o fiyatada ya sifir 250 lik alinir yada ikinci el temiz 600 cc garanti ama korktugumda su zaten kullanici hatasi yada asinan parcalar garantiye girmez diyipte mekanik aksamimda sorun ciktiginda servis karsilamazsa o garanti benim hicbir isime yaramaz. er6n in sifiri 18 milyar felan ona gucum yetmez hem satarkende cok zarar ederim nerden baksaniz 2 sene kullanirim ben alacagim motoru ilk motorum olacak cunku. aklimda iki silindirli 250 cc inazuma yada ktm duke 200 vardi ama sifir almayi dusunuyordum. sonra baktim p fiyata saglam 600 lukler var neden olmasin dedim. fakat bu seferde garantisi olsun kafan rahat olsun dedi arkadaslarim. ama benim dusuncem degismedi pek zaten kawasaki er6n ler arastirdigim kadariyla durduk yere sorun cikaran motorlar degiller. benim hatamdan dolayi mekanik bi sorun olursada oderiz yapacak bisey yok o yuzden hala fikrim kawasakiden yana. saolun yorumlar icin.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Motoru garantili de alsan hiç bir sorunla karşılaşmayacaksın diye bişi yokki.
    Ben olsam 2. el alırdım daha güçlü bir motoru. Hep öyle yaptım zaten.
    Temiz yada bildiğin birindeb bulabilirsen 2. el almanda bir sorun olmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)