Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lütfen Yardım Karasız Kaldım Tecrübelerinize İhtiyacım Var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Sattıklarından sonra şu an yok
    Merhaba sitenize yeni katıldım ama bu tarz sitelere yabancı değilim önemli offroad sitelerinden birinin kurulumunda bir tanesininde site genelinde aktif olarak çok bulundum ve bulunmaktayım sizlerden bilgileriniz doğrultusunda konu başlığı içerisinde yardımınızı istiycem bilgileriniz ve tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim hepinize şimdiden çok teşekkür ederim.
    Benim sorum size şu olacaktır üniversite öğrencilik yıllarımda ilk motoruma sahip olum 1992 model Yamaha DT 200 idi türkiyede bu motordan 4 tane vardı hepsi 125 lik iken benim motorum 200cc olarak gelenlerdendi 2 zamanlı bu motorla tam 4 sene geçirdim sonra sattım daha sonra 2005 senesinde türkiyeye çin malı akımı başlamıştı ve o zaman Regal 250 almıştım bu motorla chopper üzerinde tecrübe kazanıp daha büyük bir motor alacaktım ama maalesef bu motorlada 3 sene geçirip evlenince aile baskısından sattım.Şuan 37 yaşındayım ve tekrar bir motor almak istiyorum ama benim kafamı karıştıran 4 model arasında kaldım alıcağım motordan beklentim en az 600cc olması ve gerek uzun yolda gerekse şehir içi kullanımında bana güven ve kalite sunması ve ortalama 15.000 tl bütçeme uyması gerekiyordu bunun içinde uzun araştırmalar sonucu 2 marka ve 4 model arasında kaldım bu markalardan 1. BMW 2. YAMAHA bu modellerdende seçim olarak;
    BMW de R1150 GS - R1150 R – F650 GS
    YAMAHA FZ6 Naked – MT 3 arasında karar kıldım ve yaptığım araştırmalarda 1150 GS ikinci elde hep 60.000 km üzeri R1150 R daha makul kmlerde ve çok temiz ayrıca 1150 GS ile aynı motor sadece tipi değişik F650 ise bu bütçelere çok seçenek sunuyor ama tek silindirli ( formlarda okuduğum bilgilerle tek silindirden dolayı bol titreşim ) açıkçası BMW kalitesi ABS ve el ısıtması bu seçimde baskın geldi birçok marka içinde.
    Yamahada ise FZ6 naked 600cc 4 silindir ve R6 nın biraz daha uysallaştırılmış hali youtube’de 265 km hızı gören videolar gördüm çok ciddi bir hız MT 3 ise tek silindirli ama bütçeme göre F650 2003-2004 model alınırken MT 3 2010 model olarak hem de çok temiz ve az kmli olarak alınabilme sebebi ile tek silindir bir motor alacaksam tercih olarak ve mantık olarak ağır basıyor.

Gelelim soruma; sizler tecrübenize dayanarak ve marka fanatikliği gözetmeden ( offrood’tan iyi bilirim ) bu motorları denemiş ve kullananlar olarak tecrübeleriniz ,bu motorların iyi ve kötü yanlarını ,fikirlerinizi bildirseniz bana çok yardımcı olmuş olursunuz çünkü ben bu motorların hiç birini kullanıp tecrübe etmedim sadece forum yazılarınla bu karara geldim ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Usta çok alakasız motor bunlar. Önce ne istediğine kadar ver bence. Enduro mu, naked mı yoksa asfalt canavarı mı ?
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Anladığım kadarıyla pek bi sınıf gözetilmemiş

Bahsettiğiniz bütçe civarı biçok seçenek mevcut aslında. Mesela "2012 Yılın En İyi Genel Amaçlı Motosikleti" ödülünü alan Honda NC 700 16.000 TL gibi fiyatlara bulunabiliyor, üstelik 2012 model.

Veya XJ6 bulunabiliyor... ... 2003 lere kadar 10yıl geri gitmenizin özel bi sebebi varsa bilemiyrum tabi.

Ama ( MT-03 hayranı biri olarak ) NC 700 de, XJ6 da bu motosikletlerden götürü, tasarım ve teknoloji anlamında günümüze çok daha uygun ve şık motosikletler.
    viper17 bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Özellikle şu model veya şu tarz motor diye bir tercihim yok ama eşimle beraber rahatçabinip yola çıktığımızdada 300 km yi rahat ve güvenle yapıp geleceğimiz birazda yaşıma uygun bir tercih arıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:46 ----------

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla pek bi sınıf gözetilmemiş

Bahsettiğiniz bütçe civarı biçok seçenek mevcut aslında. Mesela "2012 Yılın En İyi Genel Amaçlı Motosikleti" ödülünü alan Honda NC 700 16.000 TL gibi fiyatlara bulunabiliyor, üstelik 2012 model.

Veya XJ6 bulunabiliyor... ... 2003 lere kadar 10yıl geri gitmenizin özel bi sebebi varsa bilemiyrum tabi.

Ama ( MT-03 hayranı biri olarak ) NC 700 de, XJ6 da bu motosikletlerden götürü, tasarım ve teknoloji anlamında günümüze çok daha uygun ve şık motosikletler.
    XJ6 tercih edilebilinicek bir modele benziyor MT3 hayranlığı neden sizin için ? benimde aklıma yatan bir motor

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ateserol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellikle şu model veya şu tarz motor diye bir tercihim yok ama eşimle beraber rahatçabinip yola çıktığımızdada 300 km yi rahat ve güvenle yapıp geleceğimiz birazda yaşıma uygun bir tercih arıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:46 ----------

XJ6 tercih edilebilinicek bir modele benziyor MT3 hayranlığı neden sizin için ? benimde aklıma yatan bir motor
    Davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş mt03 de uzaktan güzel bence xj6 ya ise hastayım

Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Benim acemiliğim şurda başlıyor BMW f650 gs enduro onu biliyorum ama diğer motorlar ne tarzdır 1150 r cadde motorunudur bilmiyorum araştırıncada tam bişey bulamıyorum oyüzden belkide söylediğiniz gibi farklı tarzlar ama bana tarz olarak en uygunu nedir bilmiyorum bugün arkadaşlarla konuşurken Hayabusa al işin sonu diyende oldu,yaw ATV al gez işte diyende ,bırak hepsini Burgmanal diyen de her kafadan bir ses çıkıyor etrafımda veteriner arkadaşımda 800cc lik BMW var oda al 1150r bin tepetepe diyor şaşırdım kaldım

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Boyum 1.70 Sürat sevmeyen aksine torku çok seven biriyim. Ayrıca gayet şık, herhangi bi sınıfa net olarak sokulamayan eskimeyecek bi tasarımı var. 2006 da gördüm büyülendim hemen ehliyet aldım o denli vuruldum

Malesef kullanıcıları titreşimden bahsediyor bu benim için pek sorun değil fakat parça sıkıntısı yaşayan arkadaşlar var epey ( 3-5 ay bekleyenler...)

Bu yüzden bi çok modelini çok beğensem de ( çok satan modelleri hariç ) Yamaha dan genel olarak uzak tutuyorum kendimi.

Çok sık artçılı binerim ve kullanıcıları artçı durumundan sıkıntılı bahsediyor... bunun gibi sebepler ilişkimizi platonik olarak devam ettirme kararı aldırttı :/ Her şeye rağmen 2006 da tasarlanmış olsada her gördüğümde dönüp baktırtan bi model orası ayrı tabi.

Birde 37 yaş daha yolun yarısı hocam ne yaptın forumca depresyona mı sokucaksın bizi Tabi sadece MT değil bende 7 yıl daha yaşlandım doğal olarak körü körüne aşık olamaz oldum
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    fazla tecrübe yok, bu motorların gücü çok yüksek. hiç bulaşma derim. illa da istiyorsan enduro al en azından motor seni yavaş sürmeye iter.

v-strom, transalp, f650gs vs vs
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler