Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Malaguti Password 250 için orijinal yedek parça nereden bulurum?

Motovento
    REKLAM ALANI
    DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar?

Başlıktada belirttiğim gibi;Malaguti Password 250 için orijinal yedek parça nereden bulurum?
    Bildiğim kadarıyla ilk getiren distribütör patlamış ve dükkanı kapatmış.Normalde böyle bir işi yapabilmek için 10 yıllık yedek parça stoğu yapmak gerekir.Yani bu parçalar biryerde duruyor olmalı.Bu konuda bilgi verebilecek bir arkadaşımız olursa sevinirim.

Birde 12V 10A bir akü almam gerekiyor.Fakat orijinal satan ve dürüst bir satıcı arıyorum.Çok zor olduğunu biliyorum fakat varsa böyle helal süt emmiş bir satıcı veya servis tavsiyenizide dikkate alacağım.

İlginize teşekkür ederim.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Parça nereden bulabilirsin bilmiyorum ama 10 yıl yetecek kadar parça stoğu yapmak gerekiyor diye bir şey kesinlikle yok. Sadece 10 yıl yedek parça desteği vermek zorunda yani ürün satıldığı zamandan itibaren sana 10 yıl yedek parça tedarik etmesi gerekiyor. 10 yıllık stok yapmak gibi bir zorunluluk olsaydı bu zorunluğa tabi olan (neredeyse her şey) hiç bir şey satılmazdı.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doğrudur,bilgi için teşekkürler.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    * Bakanlık, hangi sanayi mallarının garanti belgesi ile satılmak zorunda bulunduğunu ve bu malların arızalarının tamiri için gereken azami süreleri Türk Standartları Enstitüsünün görüşünü alarak tespit ve ilanla görevlidir.

* Garanti belgesiyle satılmak zorunda olan bir sanayi malının garanti süresi sonrasında arızalanması durumunda, o malın Bakanlıkça belirlenen azami tamir süresi içerisinde onarımı zorunludur.

*Garanti süresi geçtikten sonra bakım, yedek parça sağlama vb. hizmetler ancak ücreti karşılığı yerine getirilir. Satıcı ve imalatçı, ithalatcı gibi ana firmalar bu hizmetleri, paralı da olsa, her an yerine getirebilecekleri olanakları yaratmak zorundadırlar
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    şu an Türkiyede yetkili dispisotorru yok. ama marka olarak piagro ve yamaha ile bol bol sevişmiş bir marka. hala hazırda piagronun alt markası oldugunu biliorum. ( yanılıyorsam düzeltin ) onun için kaporta hariç yedek parçalarda piagro ve yamaha yı yoklamanız gerekeçek. başka türlü parça bulmak zor.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    oğuz hoşgeldin uzun zamandır gözükmüyorsun
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

ORJİNAL HAKİKİ JAPON MALI YUASA ELİMDE MEVCUT SIFIR ÜRÜN İSTRSEN İLİTİŞİME GECEBİLİRSİN.YUASANIN ÜSTÜNE AKÜ YOK AKÜ PROBLMİN KESİNLİKL BİTER.05344439746

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    motor aksamı kalbüratörlü xmax 250 ile aynı hatta aynı motoru kullanıyorlar. bilgin olsun.

motorun kitapçıkları elindeyse oradan italatçı firmayla iletişime geç yada bir şekilde diğer malaguti sahiplerinden bilgi al (mt de biraz zor)

eğer firma ilgilenmezse tüketici hakem heyetine ve birtakım yerlere dava aç bak bakalım sonra neler oluyor geç olur ama mutlaka sonuç alırsın.

elindeki vasıta legal yollardan ülkeye girmiş bir vasıta ve 10 yıl boyunca desteği olmak zorunda öyle kaptı kaçtı yok

bı konuda ferco nun gözünü seveyim..
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    kymco 125 agilty
    zengin veya fakir, apaçilik ve ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (10tl lik benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun

koy 10 tl 90 km garanti bizzat test ettim tabi bu 90 km ister bir hafta ister 1 yıl istersen 1 gün de kullan

motorun markası kymco agilty 125 denemeden insanları yönlendirmeyelim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler