Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Kaskosunda 250cc altı saçmalıgı....

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jetix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 "06"
    Evet dostlar...ben dün Asyanın yeni getirdiği T-19A modelinden aldım.......Motor 150cc

2 gündür kasko yaptırmak için araştırma yapıyorum...Sigorta şirketlerinin cogu kasko yapıyor fakaaat!!!!

Motorum 250cc altı oldugu için çalınma unsurunu kaskoya dahil edemiyorlarmiş efendim,dahil edebilmeleri için kapalı garajda ve kilit altında olması gerekiyormuş...

Ben hayatımda böyle saçmalık duymadım!!!!.....

Neden diye sordugumda birkaçtanesi agırlıktan dedi...E dedim Bircok motor markasının aynı kasaya uyguladıkları 125cc den başlayıp 500 600 cc lere kadar uzanan ve agırlıkları arasında 20-30 kilo oynayan modeller var dedim....o zamanda mevzuat böyle dediler

Mesela x9 180 ile x9 250 arasında cok az bi fark var....birine kasko yapıyorsun birine yapmıyorsun....şayet vespa icinde gecerli su an aklıma gelmeyen bisürü model var böyle....

Ben bi ..... anlamadım anlayan beri gelsin............

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    arkadsım sen arastırmısın sen bana bı yardım et
    şimdi ben kapalı garajda muhafaza edıyorum benım ıcın calınma kaskosu ne kadar
    Yeni yine yeniden

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    ben geçen haftaki fuarda isviçre sigorta ile konuşmuştum, 250cc nin altındaki motorlar için illa kapalı garajda kilit altında tutulması gerektiğini söylediler. Yani motorun taksimde 4 tane kol kadar kalın kilitle tutturulduğu otobüs durağıyla beraber bile çalınsa kasko ödeme yapmıyor. Bana göre bu, kardeşim sen kaskonu yaptır, inşallah motorun çalınır da biz de para kazanırız demek...
    Bi de pişkin pişkin söyleyebiliyorlar bunu, ne yapalım motorunuz 250cc lik diye.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Motosikleti
    Asya T-19 "06"
    okan4037 dostum 0216 302 50 50 den Elmas hanımla görüş bana 200 milyon dedi isviçre sigorta....

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Jetix adlı üyeden alıntı
    Ben bi ..... anlamadım anlayan beri gelsin............
    anlamayacak ne var? türkiye'deyiz.
    May the Force be with McLaren Mercedes

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Çok saçma cidden Onlarda motor hırsızlığı çok olduğu için riske girmek istemiyor
    0 Rh (+)
    06 - 09

Motosikleti
    iyi de onların mesleği zaten risk almak, bu şekilde para kazanıyorlar
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

ben benim gilera runner180 i getirmiştim yaparız demişlerdi sonra arkadaşın zat150 sini getirmiştik olmaz dediler, sonra işin açıkçasını tamam yaptırmayacagız dedik sebebini söyleyin bari dediler ,

şimdi bu motorun sıfırı 6 milyar diğerinin 2.800 biz 2.800 milyonluk motora 500-600 ytl kasko istesek yaptırırmısınız dedi yooo dedik eee , 200-250 ytl yede risk neden alalım dedi. Bizde hayliyle bişi diyemedik pek ama sizin işiniz bu diyeceksiniz ama öyle yaş tahtaya basmıyor adam , ama gilera runner 180 i yaparlar cünkü 6 bin YTL lik bi motor ve 450-500 ytl kasko ücreti isteyebiliyor. günümüzde cbr600f 13.750 lik anahtar teslimine 2-3 milyar arası kasko istiyorlar

bir garip olaydır bunlar parasını ver fazla düşünme demişler

kasko falan yaptırcaksanız
    anadolu sigortadan şaşmamak gerekir

eminim onların bir çözümleri vardır.

Motosikleti
    Asya T-19 "06"
    Evet dostllar bugun mantıkllı bi şekilde bekledigim oldu...benim 150 lik scooter 300 milyona Full kasko yaptırdım....Her türlü çalınma dahil..........

Axa Oyak tan illgili kişi Zeynep Atilla benim konumumda olanlar arayıp fikir alabilirler....

Tel :0 212 586 12 20

normalkerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    axa oyak'a benim cbryi sorduğumda 800küsür dediler.. YUH!!
    napacaz? 2. ve 3. bir kilit...

Motosikleti
    Alıntı normalkerem adlı üyeden alıntı
    axa oyak'a benim cbryi sorduğumda 800küsür dediler.. YUH!!
    napacaz? 2. ve 3. bir kilit...
    motor tipinin, üzerinde koruma takozlarının vs. nin olup olmamasının da etkileri bulunuyor, ondandır.
    AXa Oyak iyiymiş, Başiak Sigorta ile konuştum şimdi, telefon edecekler. Cevabı buraya yazarım.

gelen cevaba bak, sigorta yapmıyorlarmış. peeh. komik walla.

Axa Oyak Zeynep Hanım ile görüştüm, Hyosung GT250R için her türlü hırsızlık teminatı dahil kasko fiyatı 1.400YTL çıktı. :(
    Ben, crato’yum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler