Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Honda XL 600 V Transalp alacağım. Ustalardan fikir istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    noqturno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660za Tenere
    Merhaba, umarım konuyu yanlış yere açmıyorumdur. Peşinen özür dilerim.
    Forumu çok okudum, ama ilk defa yazıyorum
    Daha önce durumumu ve seçimlerim şu şekilde idi:
    1998-2000 yılları arasında Hyosung mx125 trophy kullanmıştım amatörce.
    Yıllar geçti bıraktık motoru, evlendik çocuklandık. Yaş 38 oldu 3-4 senedir arabalandık.
    Ama özgürlüğü kaybettik. Araba sürekli Hanımın çocuğun emrinde bizde şoförlük yapıyoruz . Arada bir kaçayım diyorum.
    Ve çok fazla bir bütçe ayırmadan bir enduro almayı istiyorum. 5000 Tl düşünüyorum, olmadı 1000-2000 lira daha arttırabilirim.

Boy: 183 kilo: 75.
    Hız meraklısı değilim...
    Çin malı istemiyorum.
    Mümkünse sorunsuz, beni sanayiye taşımayacak bir motor istiyorum.
    Yaz mevsiminde 250 km lik uzun yol yapma ihtimalim var. onun dışında İstanbuldayım.

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler
    Üstteki duruma ek olarak Bu hafta Honda güvenli sürüş 1 kursunu aldım. Bulunduğum yer trafiksiz geniş alanlarla dolu bir yer. Ev ve işim arası 2 km. yani uzun bir süre trafiğe çıkmayacağım. Motorla tecrübemi artırmaya çalışacağım, 1 ay sonra da Honda Güvenli Sürüş 2 ye gideceğim.
    Kararım Honda XL600 V Transalp. İnternette bazı ilanları inceledim. Sizlerden fikir almak istiyorum.

Birkaç tanede sorum var:
    İstanbul'da, tanıdık iyi usta var mı?
    Uzaktan alırsam, motoru kendim kullanmadan getirtme imkanı olabiliyor mu?
    94-95 modellerin japon üretimi 96 ve sonrasının italyan üretimi olup japonların daha kaliteli olduğunu duydum, doğru olabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vulcan666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fazer600
    eski modellerden uzak dur diycem ama tabiki kendi ekonomi durumuna göre hareket ediyorsun.honda son yıllarda üçkağıda kaçmaya başladı,bir kaç modelini ispanyada montesada üretim yapıyor,varadero,deaville,transalp bu 3 model ispanyada üretiliyor,kalite olarak kocaman bir sıfır.....deneyim le kanıtlanmıştır,plastik kalitesi,donanım herşeyi çok kötü,istersen vstrom önerebilirim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı noqturno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, umarım konuyu yanlış yere açmıyorumdur. Peşinen özür dilerim.
    Forumu çok okudum, ama ilk defa yazıyorum
    Daha önce durumumu ve seçimlerim şu şekilde idi:

Üstteki duruma ek olarak Bu hafta Honda güvenli sürüş 1 kursunu aldım. Bulunduğum yer trafiksiz geniş alanlarla dolu bir yer. Ev ve işim arası 2 km. yani uzun bir süre trafiğe çıkmayacağım. Motorla tecrübemi artırmaya çalışacağım, 1 ay sonra da Honda Güvenli Sürüş 2 ye gideceğim.
    Kararım Honda XL600 V Transalp. İnternette bazı ilanları inceledim. Sizlerden fikir almak istiyorum.

Birkaç tanede sorum var:
    İstanbul'da, tanıdık iyi usta var mı?
    Uzaktan alırsam, motoru kendim kullanmadan getirtme imkanı olabiliyor mu?
    94-95 modellerin japon üretimi 96 ve sonrasının italyan üretimi olup japonların daha kaliteli olduğunu duydum, doğru olabilir mi? http://oi47.tinypic.com/160cz6d.jpg
    Öncelikle ben de sizin gibi çoluk çocuk ve araba sahibi biri olarak xl650 transalp sahibiyim.Yalnız ben transalpe geçmeden önce 2 yıl boyunca cbf150 kullandım.Sonrasında 2 yıl değişik 250cc bindikten sonra 4 yıl sonra transalpe geçiş yaptım.Sizin için de ilk motor olarak transalple başlamanızı hiç tavsiye etmem.Hem xl600'e 8-9 bin TL vermek yerine 3-4 bin tl daha ekleyerek 2005- 2006 model transalp alabilirsiniz.Ben şahsen motorumdan gayet memnunum.Bu transalpler 200-300 bin kilometre arıza çıkarmadan gidebilen nadir sağlamlıktaki motorlardandır.Tabi ki arada bazı parçalarını değiştirmek icab edebilir.Servis ve yedek parça konusunda çok iyidir.Parça sıkıntısı çekmezsiniz.Bence önce bi ikinci el cbf150 alın.1-2 sene tecrübe kazanın.Elinizdeki paraya ekleme yapıp transalpe sonra geçiş yapın.Çok eski modellerden kaçının.CBF150 deyip geçmeyin.Sizi her yere götürür.Kolay kolay yolda bırakmaz.Uzun yola bile çıkabilirsiniz.

Alıntı vulcan666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski modellerden uzak dur diycem ama tabiki kendi ekonomi durumuna göre hareket ediyorsun.honda son yıllarda üçkağıda kaçmaya başladı,bir kaç modelini ispanyada montesada üretim yapıyor,varadero,deaville,transalp bu 3 model ispanyada üretiliyor,kalite olarak kocaman bir sıfır.....deneyim le kanıtlanmıştır,plastik kalitesi,donanım herşeyi çok kötü,istersen vstrom önerebilirim
    Lütfen transalpe mok atmayalım.Dünyanın belkide kendini ispatlamış en sağlam motorlarından biridir transalp.
    Yusuf Ziya bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha xt660za Tenere
    Alıntı vulcan666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Vulcan666 hocam, yorumun için teşekkürler. benim bahsettiğim Transalp model yılı itibariyle Japon ya da İtalyan üretimi, kalite konusunda bir şikayet duymadım. Vstrom çok güzel motor, keşke bütçem yetse...

Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle ben de sizin gibi çoluk çocuk ve araba sahibi biri olarak xl650 transalp sahibiyim.Yalnız ben transalpe geçmeden önce 2 yıl boyunca cbf150 kullandım.Sonrasında 2 yıl değişik 250cc bindikten sonra 4 yıl sonra transalpe geçiş yaptım.Sizin için de ilk motor olarak transalple başlamanızı hiç tavsiye etmem.Hem xl600'e 8-9 bin TL vermek yerine 3-4 bin tl daha ekleyerek 2005- 2006 model transalp alabilirsiniz.Ben şahsen motorumdan gayet memnunum.Bu transalpler 200-300 bin kilometre arıza çıkarmadan gidebilen nadir sağlamlıktaki motorlardandır.Tabi ki arada bazı parçalarını değiştirmek icab edebilir.Servis ve yedek parça konusunda çok iyidir.Parça sıkıntısı çekmezsiniz.Bence önce bi ikinci el cbf150 alın.1-2 sene tecrübe kazanın.Elinizdeki paraya ekleme yapıp transalpe sonra geçiş yapın.Çok eski modellerden kaçının.CBF150 deyip geçmeyin.Sizi her yere götürür.Kolay kolay yolda bırakmaz.Uzun yola bile çıkabilirsiniz.
    @NoMotorNoCry yorumun için teşekkürler, İlk defa motor kullanacak birisi değilim, 1998-2000 arasında 125lik bir Hyosung kullanmıştım amatörce. Size sonuna kadar katılıyorum, elbette büyük motorla başlanmamalı. Bu nedenle 14 senelik A2 ehliyetim olmasına ve eskide olsa tecrübem olmasına rağmen geçen günlerde Honda Güvenli Sürüş 1 kursu aldım. Transalpi aldıktan sonrada uzuuun süre ciddi trafiğe çıkmayacağım. Evimin bulunduğu çevre çok tenha ve müsait olduğundan, evim ve işim arası 2km ve trafiksiz olduğundan kendimi burada geliştireceğim. Bir süre sonra, mesela 1000 km... Honda güvenli sürüş 2 kursunu alacağım, sonra biraz daha antrenman, Sonra Honda güvenli sürüş 3... şeklinde devam.

Yukarıda ilk mesajımdaki ilanlar ve sorularım hakkında ne düşünüyorsunuz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı noqturno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Vulcan666 hocam, yorumun için teşekkürler. benim bahsettiğim Transalp model yılı itibariyle Japon ya da İtalyan üretimi, kalite konusunda bir şikayet duymadım. Vstrom çok güzel motor, keşke bütçem yetse...

@NoMotorNoCry yorumun için teşekkürler, İlk defa motor kullanacak birisi değilim, 1998-2000 arasında 125lik bir Hyosung kullanmıştım amatörce. Size sonuna kadar katılıyorum, elbette büyük motorla başlanmamalı. Bu nedenle 14 senelik A2 ehliyetim olmasına ve eskide olsa tecrübem olmasına rağmen geçen günlerde Honda Güvenli Sürüş 1 kursu aldım. Transalpi aldıktan sonrada uzuuun süre ciddi trafiğe çıkmayacağım. Evimin bulunduğu çevre çok tenha ve müsait olduğundan, evim ve işim arası 2km ve trafiksiz olduğundan kendimi burada geliştireceğim. Bir süre sonra, mesela 1000 km... Honda güvenli sürüş 2 kursunu alacağım, sonra biraz daha antrenman, Sonra Honda güvenli sürüş 3... şeklinde devam.

Yukarıda ilk mesajımdaki ilanlar ve sorularım hakkında ne düşünüyorsunuz?

Valla ilanlardaki motorlar benim içime hiç sinmedi desem yalan olmaz.Honda markası servis ve yedek parça konusunda ne kadar iyi olsa da bu kadar eski bi model için parça sıkıntısı yaşar mısınız bilemem.İyi araştırmanız lazım.XL650 içinse en ufak bi parça sıkıntısı yaşayacağınızı sanmıyorum.Benim motor devrildi.Sağ fren kolu kırıldı.Servisten 3 gün sonra temin ettim , aynı şeklide arka disk değişti , zincir dişli takımı değişti.3 gün içinde servisten aradılar parçalarınız hazır diye.Ben size xl600 almak yerine üzerine 3 bin tl daha koyup xl650 almanızı tavsiye ederim.Servisin söylediğine göre daha xl650'nin motorunu hiç açmamışlar.Arıza yapmıyo ki açsınlar.O kadar sağlam motor yani.Dağ bayır her yola gelir.Toprak yolda asfaltta gidiyo gibi sarsıntısız yol alırsınız.Bu kadar konforlu motordur.İsterseniz otobana çıkıp 150-160'a sabitlerisiniz.Size en uygun motor transalp.Doğru yoldasınız.

emresilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dl 650 vstrom nc700x Xmax125
    bu fena değil gibi ama baktırmak lazım şase nodan tramerine ne kadar doğru kmler. birde tabi sağlam bi ustaya baktırmak lazım. ikame olarak f650 lere bakabilirsin ben vstrom kullanıyorum güzel motor ama en ucuzu 12binden başlıyor. xl700 e geçebilirim endurodan vazgeçmezsem ileride umarım gönlüne göre bir model bulabilirsin.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    3-4 ay önce bir komşum aldı 95 model transalp saat gibi motoru vardı temiz bakılmış.Motoru bir süre kullandım izlenimlerim; torku çok güzel ve keyif verici bunu belirtmek isterim ayrıca çok sağlam motorlar eski model fakat temiz bakılmışını bulursanız kaçırmayın derim, selamlar kazasız sürüşler.

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Alıntı emresilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu fena değil gibi ama baktırmak lazım şase nodan tramerine ne kadar doğru kmler. birde tabi sağlam bi ustaya baktırmak lazım. ikame olarak f650 lere bakabilirsin ben vstrom kullanıyorum güzel motor ama en ucuzu 12binden başlıyor. xl700 e geçebilirim endurodan vazgeçmezsem ileride umarım gönlüne göre bir model bulabilirsin.

VSTROM ENDUROMU ?????????? ....o zaman fazer cbf 600 CBF 1000 DE ENDURO
    arkadaşım xl 600 al ama temzi al bul arkana bıle bakma 300 000 km 400000 km devıren var sorunsuz SONUÇTA HONDA ama STROM 80000 KM SORUN YAŞARSIN SORUNLU MAKINALAR

ZATEN BÜTÇEDE BELLI DIYORSUN ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

RESIMLERE ABKTIGIM DA BORNOVADA kı makınayı alma bence yerınıde bılıyom zaten hayır

ama rızedekı temı zgıbı sonuçta LAZ OĞLU KIL OLURLARA AMA SEN GINEDE BAKTIR ..bır ustaya

bırde sahıbınden al
    TRANSALP.GR.COM

Motosikleti
    Alıntı HELLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VSTROM ENDUROMU ?????????? ....o zaman fazer cbf 600 CBF 1000 DE ENDURO
    arkadaşım xl 600 al ama temzi al bul arkana bıle bakma 300 000 km 400000 km devıren var sorunsuz SONUÇTA HONDA ama STROM 80000 KM SORUN YAŞARSIN SORUNLU MAKINALAR

şimdi birşey söyleyecem muhabbet hiç bitmeyecek sahibindende vstromlara bakarsan 4-5 yaş arası motorların çoğu 60 bim km üstü. aralarında 100bin den fazla olanınıda gördüm.

Motosikleti
    VSTROM BEYAZ

gerçek ENDURO MOTOR
    TRANSALP.GR.COM

Motosikleti
    bu iş için ayrıca bir cross alacam boyum 1.90 yüksek olduğu için aldım ben vstromu ayrıca alırken ta 650 e de bakmıştım vstrom daha uygun geldi(marka fanatikliğim yok yani ). buna benzer bi video izlemiştim vstrom transalp ve f650gs kapışıyor bi çamur batağına geliyorlar hepsi çamura saplanıyor. Arkadan bu gruptan bağımsız cross motolar geliyor düz yolda gider gibi geçiyorlar o bataklıktan. kullanım amacı bence bu motor seçimi dağa taşa çıkacak olsam safkan cross alırdım.

Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    BENCE VSTROM alcagına TDM 900 alsaydın....
    TRANSALP.GR.COM

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Adamın zaten 5000 tl bütçesi var. Vstrom alabilmesi için 5 binin üzerine en az 8-10 bin daha koyması lazım, zaten vstrom'da ucuz bir motor değildir, 13-15 ten aşağı zor bulursun, sen yine o paralara transalp bak kardeşim,
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    v-strom enduro mu diyen arkadaş şöyle bir çıksın hava alsın. motoru isteyen abimiz zaten dağa taşa vurmayacak motoru anladığım kadarıyla türkiye yollarında sağlam dert çıkarmayan bir motor arıyor. v strom de bu ülkede kullanılabilecek iki motordan biridir.

ancak vstrom pahalı. biraz tecrübeden sonra benim de yapacağım gibi 650 lik bir transalp alabilirsiniz.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    v strom kulanılcak makina degıldır .... yuksek km sebebi

alda gör ?
    TRANSALP.GR.COM

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Eğer uzun süreli kullanacaksan Yamaha tdm 850 ler de güzel motorlar.Ayrıca arkadaşın dediği gibi transalp 650 ler de güzeldir.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Temızını bulursan omurluk gıder Xl 600 ama modelı dusuk oldugundan yedek parça azda olsa sıkıntı yasarsın bıraz daha para eklyebılseydın Xl650 onerırdım
    Transalp 650 bazı plastık aksamları malesef kalıtelı degıl bellı bır zamandan sonra solma yapıyor, Kendını 1986 dan berı hafızalara kazıyıp ve kanıtlamıs bır motosıklet
    Bakımlarını yaptıgın surece kolay kolay yolda bırakmaz, torklu makıne, km dusurulmus Atlardan uzak dur
    YAMAHA

Motosikleti
    Yamaha xt660za Tenere
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben size xl600 almak yerine üzerine 3 bin tl daha koyup xl650 almanızı tavsiye ederim.Servisin söylediğine göre daha xl650'nin motorunu hiç açmamışlar.Arıza yapmıyo ki açsınlar.O kadar sağlam motor yani.Dağ bayır her yola gelir.Toprak yolda asfaltta gidiyo gibi sarsıntısız yol alırsınız.Bu kadar konforlu motordur.İsterseniz otobana çıkıp 150-160'a sabitlerisiniz.Size en uygun motor transalp.Doğru yoldasınız.
    Üstad teşekkürler. Transalp konusunda kararım kesin, ama 650 malesef şimdilik XL600 e devam...

Alıntı emresilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol kardeş, tavsiyelerine uyacağım. F650 de güzel motor. ama çift silindir artısından dolayı Transalp diyorum..

Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-4 ay önce bir komşum aldı 95 model transalp saat gibi motoru vardı temiz bakılmış.Motoru bir süre kullandım izlenimlerim; torku çok güzel ve keyif verici bunu belirtmek isterim ayrıca çok sağlam motorlar eski model fakat temiz bakılmışını bulursanız kaçırmayın derim, selamlar kazasız sürüşler.
    Transalp desteği için teşekkürler üstad. Bakalım, amacım da temizini bulmak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------
    RESIMLERE ABKTIGIM DA BORNOVADA kı makınayı alma bence yerınıde bılıyom zaten hayır
    ama rızedekı temı zgıbı sonuçta LAZ OĞLU KIL OLURLARA AMA SEN GINEDE BAKTIR ..bır ustaya
    bırde sahıbınden al
    Eyvallah usta, Mesele o motor ordan nasıl gelecek?

Alıntı erol 62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamın zaten 5000 tl bütçesi var. Vstrom alabilmesi için 5 binin üzerine en az 8-10 bin daha koyması lazım, zaten vstrom'da ucuz bir motor değildir, 13-15 ten aşağı zor bulursun, sen yine o paralara transalp bak kardeşim,
    Şimdilik Vstrom şansım yok XL600 e devam

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru isteyen abimiz zaten dağa taşa vurmayacak motoru anladığım kadarıyla türkiye yollarında sağlam dert çıkarmayan bir motor arıyor. v strom de bu ülkede kullanılabilecek iki motordan biridir.
    ancak vstrom pahalı. biraz tecrübeden sonra benim de yapacağım gibi 650 lik bir transalp alabilirsiniz.
    Phadrel teşekkürler içim okudun.

Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer uzun süreli kullanacaksan Yamaha tdm 850 ler de güzel motorlar.Ayrıca arkadaşın dediği gibi transalp 650 ler de güzeldir.
    Tdm sert gelir sanırım

Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temızını bulursan omurluk gıder Xl 600 ama modelı dusuk oldugundan yedek parça azda olsa sıkıntı yasarsın bıraz daha para eklyebılseydın Xl650 onerırdım
    Transalp 650 bazı plastık aksamları malesef kalıtelı degıl bellı bır zamandan sonra solma yapıyor, Kendını 1986 dan berı hafızalara kazıyıp ve kanıtlamıs bır motosıklet
    Bakımlarını yaptıgın surece kolay kolay yolda bırakmaz, torklu makıne, km dusurulmus Atlardan uzak dur
    Üstad kararımı desteklediğin için teşekkürler. Km konusu biraz sorun. Satan arkadaşlarla konuştum, hepsi KM nin orjinal olduğunu söylüyor.
    Bir yandan hak veriyorum. Transalp gibi bir Motor her gün kullanılacak bir motor değil, mesela ben sezon dışında 1000-1500 km, sezonda 2500-3000 km yapacağımı öngörüyorum. Bu şekilde kullanılınca da motorun 12-13 yaşında olup 50000-60000 km de olması normal geliyor. Bir yandan da burası Türkiye diyorum...

Motoru alırsak nasıl getireceğiz uzaklardan, malum hava berbat ve ben kendime o kadar yol yapacak kadar güvenmiyorum.

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    96 ta binicisiyim eğer ezilmemiş bi motor alıarsan motordan zevk alırsın tadınada doyamazsın hafif güçlü dengeli kullanımı çok rahat bi motordur ama alacağın motor yaşlı dediğim gibi ezilmemeiş olmasına dikkat et hayırlı olsun
    TECRÜBE GÜZELDİR AMA PAHALLIYA MALOLUR

Motosikleti
    Yamaha xt660za Tenere
    Alıntı roadmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    96 ta binicisiyim eğer ezilmemiş bi motor alıarsan motordan zevk alırsın tadınada doyamazsın hafif güçlü dengeli kullanımı çok rahat bi motordur ama alacağın motor yaşlı dediğim gibi ezilmemeiş olmasına dikkat et hayırlı olsun
    Hocam: Hafif, güçlü, dengeli mi? yoksa Hafif güçlü, dengeli mi? Kullanım konusunda söylediğiniz gibi olacağını umuyorum. Hız merakım hiç yok, keyifle ağır ağır gezmek isterim. Agresif bir motor gelmezdi bana. Ezilmemiş kavramını biraz açarmısınız?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)