Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Konsolos Eşi Cipiyle Motosiklete Çarpıp Kaçtı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi haberlerde izledim. Konsolosun eşi yurt dışı çıkış yasağı almış ve her hafta gelip karakolda imza atacakmış. Filiz hanımın durumu ciddiyetini koruyor dedi. İnşallah sağlığına kavuşur. Hastaneyi bilen varsa gidip ziyaret etmek istiyorum. Adresi verir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fast_driver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstrom
    kayıtsız kalamadım ve maili bende gönderdim ki zaten yeterince tepkimiz duyulmuş,

Allah acil şifalar versin, tekerimiz düz bassın
    RE150(2000km),CBF150(2400km),WOLF250(8000km) V-STROM DL650

Motosikleti
    Artık yok, şimdilik arabaya biniyor
    Aslında bu konu bizim için bardağı taşıran damla olmalıydı. Normal şartlar altında her hangi bir düz vatandaş bu kazayı yapmış olsaydı, yok alkollümü yok aracı O'mu sürüyordu vb bir çok soru insanın aklına gelirdi. Yine normal şartlar altında, kazaya karışan kişi eğer konuda ayıba giren bir kusuru yoksa kaza yerinden kaçmazdı. Ama takip edebildiğim kadarıyla bu soruların hiç biri sorulmamış gibi gözüküyor. Ha tabi bunun haricinde işin insani boyutu da var. Şöyle ki; kazaya karışan taraf ayıba giren kusurlara sahip değilse, yani alkol, uyuşturucu gibi maddeler almadıysa ve kaza yerinden üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeden uzaklaşıyorsa, konuyu bulunduğu mevki itibari ile alt edebileceğini düşünerek önemsemiyordur. Her iki ihtimalde çok üzücü, tabi burada bizimde öngöremediğimiz ihtimaller olabilir. Ama yinede o kadının ve kocasının halini insan içine sindiremiyor. Kendimi düşünüyorum, karımı o halde görsem kontrolümü kaybederim ve sonucu ne olursa olsun isyan ederim.

Bu şimdi de isyan edebileceğimiz gerçeğini değiştirmemeli bence, yani olayın illaki bizim başımıza gelmesini beklemeye gerek yok. Fakat bunu organize edebilecek ne çevrem nede önderlik edebilecek kabiliyet ve tecrübem var. Keşke bir çok geziyi, toplantıyı ve hatta cenazeyi organize edip yönetebilen arkadaşlarımız bu konuyu da gündemlerine taşısaydı ama biliyorum olmayacak ve bunun isyanını ve üzüntüsünü hep içimizde taşıyacağız....

Hiç birimizin böyle talihsiz kazalara karışmaması ve kaza geçiren arkadaşlarımızın tez zamanda sağlıklarına kavuşması dileğiyle........
    TATLIHIZ, Cgty ve hellboys bunu beğendiler.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    allah eşine ve sevdiklerine büyük sabır versin. kendisine acil şifalar diliyoruz.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    istanbul'da yaşasaydım sabahtan itibaren o konsolosluğun önüne gidip eylem yapardım. bu iş böyle gitmez.

Motosikleti
    Bisiklet
    Allah acil şifalar versin... Arkadaşlar bu konsolosun eşi kazada trafik polislerince 8/8 kusurlu bulunmuş haberiniz olsun

Bana muhtemelen adamı ikna edip şikayet ettirmeyip kadını kaçırırlar yurtdısına gibi geliyor onlara kamu davası açılmaz diye düşünüyorum umarım kadın yaşar ve sakat kalma gibi bir durum olmaz öncelikli temennim bu...
    Shrieker bunu beğendi.

haydaraslan3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R 2013
    Sorumsuz sürücüleri şiddetle kınıyoruz
    www.facebook.com/haydaraslann ..... www.facebook.com/haydaraslancom
    Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir." www.haydaraslan.com
    A Rh (+)

sabiht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çeşitli milletlerin bakanları bir barda oturup muhabbet ederken, bir taraftan da kahvelerini yudumluyorlar...
    Ancak servis çok kirli ve herkesin fincanından bir şeyler çıkmaya başlamış...

İngiliz, kahvesinin yenisi ile değiştirilmesini istemiş...
    Alman, kahvesini geri göndermiş ve parasını geri istemiş...
    Fransız, avukatı aracılığı ile hemen tazminat davası açmış...
    İtalyan, garsonu ve barmeni feci şekilde dövmüş...
    İspanyol, fincanı bara doğru fırlatmış ve derhal adam gibi bir servis istemiş...

Sıra Türk'e gelmiş; oturduğu yerden dahi kalkmadan ''Sizi esefle kınıyorum...'' demiş ve muhabbete devam etmiş...

Kıssadan hisse;

Hayatta herşeyi kınayarak düzeltemezsiniz...Yeri geldiğin de tavrınızı koymazsanız bir müddet sonra yok olur gidersiniz...

Kanunların dahi bir sınırı vardır, ama bazı şeyleri kuralına uygun olarak, toplum halinde yapmamız gerekir...ATATÜRK'ün hayatını ve yaptıklarını incelediğiniz de, buna banzer bir sürü olay ve karşı davranışı bol bol görebilirsiniz...Her akşam televizyonlarda boş boş konuşmakla hiç bir şey olmaz...

Saygılarımla...
    serdar1547, Shrieker, emresilin ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Sabih TÜZEM
    Lifan Emisol 150

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Alıntı grognard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazı İsviçre Konsolosluğu İstanbul e-mail adresine gönderilmiştir. Lütfen siz de şahsen ya da kulübünüz adına bu yazıyı ilgili adrese göndererek tepkinizi dile getiriniz. Hiç bir motorcu sahipsiz değildir.

ist.vertretung@eda.admin.ch

------------------------------------------------------------------------------

5 Şubat 2013 Tarihinde İstanbul Beşiktaş, Bebek, Cevdetpaşa Caddesi numara 5 önünde saat 15:00 sıralarında gerçekleşen kazada Doğan Durmuş İnal(49), arkada oturan eşi Filiz İnal(41) ile birlikte 34 JS 2612 plakalı motosikletle Arnavutköy yönüne seyir halindeyken arkadan çarparak olay yerinden kaçan İsviçre Konsolosu Florian Köppel'in eşi Andrea Köppel'i bu insan hayatını hiçe sayan hareketinden dolayı motorcular olarak şiddetle kınıyoruz.

Medeniyetin beşiği olduğu iddia edilen İsviçre'de yapamayacağınız, yapsanız da kolay kolay kurtulamayacağınız bu durumun Türkiye'de Türk motorcular olarak takipçisi olacağız. Binlerce motosiklet tutkunu olarak gelişmeleri adım adım takip edeceğiz.

İsviçre hükümeti konsolosundan ve eşinden talebimiz öncelikle kazada mağdur olan Doğan Durmuş İnal ve kazada yaralanan eşi Filiz İnal'ın tüm sağlık masraflarının karşılanması en iyi şekilde tedavi edilmelerini sağlamaları ve önce kendilerinden sonra da motosiklet camiasından bu "kaçış" nedeniyle özür dilemeleridir.
    Mailden bende gönderdim , enazından bunu yapalım...
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

Motosikleti
    Honda
    Sevgili arkadaşlar, malesef istanbul araç sürücüleri, motor sürücülerine karşı henüz hazır değilller ve bizim için çok tehlikeli hareketler de bulunuyorlar. Aşırı dikkatsiz araba kullanıyorlar. Sinyal vermek yada dikiz aynalarına bakmak gibi huyları olmadıklarından , günde kaç kere tehlike atlattığımı bilmiyorum. Konsolos beyin eşide muhtamelen türk şöförlerine adapte etmiştir kendini. Yabancılar ne der ; When you are in Rome , do as romans do.

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Alıntı GeeVeeZee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar, malesef istanbul araç sürücüleri, motor sürücülerine karşı henüz hazır değilller ve bizim için çok tehlikeli hareketler de bulunuyorlar. Aşırı dikkatsiz araba kullanıyorlar. Sinyal vermek yada dikiz aynalarına bakmak gibi huyları olmadıklarından , günde kaç kere tehlike atlattığımı bilmiyorum. Konsolos beyin eşide muhtamelen türk şöförlerine adapte etmiştir kendini. Yabancılar ne der ; When you are in Rome , do as romans do.

Sadece İstanbul da değil, genel olarak alışık değiller motorculara motorlara... Dün akşam yoldayım, şeridimde ilerliyorum, 2. şerit çünkü alt geçitten çıkıyorum haliyle alt geçit 2 şerit ve ben sağ şeritteyim, çıkınca devam ettim aynı şeritte ilerlemeye fazla araç yoktu, hızları da genelde benle beraber 60 70 civarı, sağ şeritte bir toros önü boş ve ben ona çok yakınım, sinyal vermedi ve anladım ki önüme geçecek oldukça da yavaş gidiyor, bende korna çalıp sellektör yaptım yok dinlemiyor frenlesem mesafe az çarparım, mecbur bende o geçişini tamamlamadan gazladım aynaya baktım arkadan gelen var mı şükür yoktu, sinyalimi verip sol şeride geçerken yanında baya bir kornaya bastım yani, hem gereksiz bir şekilde orta şeride geçiyor aynı zamanda sinyalsiz ve dikkatsiz...trafik yoğun olsa benim gibi acemi bir biri için kaza sebebi olabilirdi...
    Motor ölüm korkusu değil, yaşam sevincidir...

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    Ya nedir bu motosiklet sürücülerinin 4 ayaklılardan çektiği.Her hafta bir motor kazası insan hiç düşünmüyo bunların kaportası kendileri diye, insan hayatı bu kadar ucuz mu çarpıp kaçıyo, sanki hayvana çarpıyor biz bir kedi köpek vs. çarptığımzda bile durup bir şeyi var mı diye bakıyoruz.Ama bunlar insan değil kendilerini bi bok sanıyolar sanki bi üstünlükleri var.

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Alıntı ÖzLeMKaYrA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece İstanbul da değil, genel olarak alışık değiller motorculara motorlara... Dün akşam yoldayım, şeridimde ilerliyorum, 2. şerit çünkü alt geçitten çıkıyorum haliyle alt geçit 2 şerit ve ben sağ şeritteyim, çıkınca devam ettim aynı şeritte ilerlemeye fazla araç yoktu, hızları da genelde benle beraber 60 70 civarı, sağ şeritte bir toros önü boş ve ben ona çok yakınım, sinyal vermedi ve anladım ki önüme geçecek oldukça da yavaş gidiyor, bende korna çalıp sellektör yaptım yok dinlemiyor frenlesem mesafe az çarparım, mecbur bende o geçişini tamamlamadan gazladım aynaya baktım arkadan gelen var mı şükür yoktu, sinyalimi verip sol şeride geçerken yanında baya bir kornaya bastım yani, hem gereksiz bir şekilde orta şeride geçiyor aynı zamanda sinyalsiz ve dikkatsiz...trafik yoğun olsa benim gibi acemi bir biri için kaza sebebi olabilirdi...
    Tesbit çok doğru,ama bu konuda İstanbul şoförlerinin eline kimse su dökemez.Belki burada araba sayısı daha az olduğu için,saygısız şoför de o oranda seyreliyor.
    İzmir'de biraz daha güvenli gibi sanki.

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Alıntı mehmettayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesbit çok doğru,ama bu konuda İstanbul şoförlerinin eline kimse su dökemez.Belki burada araba sayısı daha az olduğu için,saygısız şoför de o oranda seyreliyor.
    En azından trafiğin akışı İstanbulla karşılaştırılamaz bile bence...
    Motor ölüm korkusu değil, yaşam sevincidir...

emresilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dl 650 vstrom nc700x Xmax125
    Alıntı mehmettayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sabah bende mahalle içinde sakin sakin iniyorum adam cup sağdan yola daldı insan bi bakar bişey geliyor mu diye bende sabah sersemliği ile korkup sert fren yaptım hafif kızakladı teker Allahtan düşme filan olmadı bağırdım çağırdım devam ettim. Biraz ilerledim adam sağa sinyal veriyor bende soldan adamı geçecem adam sonra sola dönüyor sağ sinyal yanerken inşallah bişey olmaz yolda bi uğursuzluk var dedim. Neyse çıktım e-5 e Allahtan yollar sakindi sabah bakalım şimdi akşam nasıl olacak. Allah kimsenin başına vermesin zor durum kaza olayı motor olunca daha da zor..

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Yarali ablanin durumu hakkinda bilgisi olan varmi?
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    SAvcılık bekliyordur , kazazede ölücekmi yaşayacakmı. Ölürse ( Allah göstermesin) dava yürür fakat biryere varmaz. Ölmezse pardon hanfendi sizi gereksiz yere meşkul ettik diyerek uğurlarlar. Ama o insan artık hayatını nasıl geçirecek bilinmez. Kimsede bunu sorgulamaz. Öldümü yaşıyormu ona bakar yüce Türk adaleti.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

http://www.haberturk.com/gundem/habe...argilanacak-mi

Buradaki habere göre yargılanabilir deniyor. Avukatları da yargılanamaması halinde "istenmeyen kişi" ilan edilmesi talebinde bulunmuş. Bu durumda da İsviçre'ye iade edilip, oradaki kanuna göre yargılanacak.

Umarım adalet yerini bulur. Yaralı kadının durumu hala kritikmiş.
    hellboys bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    İsviçrede 2. dereceden cinayet suçu ülkemizde ise vuraranın vurduğuyla kalır,gelişmelerden haberi olan var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)