Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: 3 motordan hangisi daha iyi ?

Katılımcı sayısı
25. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Triumph street triple R

13 52.00%
  • Ducati monster 696

10 40.00%
  • suzuki GSR 600

2 8.00%

Triumph & Ducati & Suzuki kullanıcıları Yardım lütfen.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şuan aramakta :)
    Merhaba arkadaşlar aklımda olan 3 adet motor var ve ben hangisini tercih ediceğime karar veremiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim.
    Triumph Street triple R
    Ducari Monster 696
    Suzuki Gsr 600
    bu 3 motorla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorum kullanan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirlermi acaba aralarında çok kalıyorum triumph'da 105 ps varken ducati ve suzuki de 75-80 ps arası olması lazım ducati ve triumph'ın tork'ları aynı ps fark ediyor ve silindir benim için aslında önemli olan performans güç kısacası keyif almak istiyorum motordan böyle üstüne oturduğumda evet işte motor bu demek istiyorum ve sizlere soruyorum sizce hangisi ve neden ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jeneau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA TRANSALP (Turuncu Boğa)
    triumph
    suzuki
    ducati

Şahsi sıralamam bu yönde. Ancak kolay elden çıkartmak istersen daha çok parça ve kolay servis Suzuki'yi ilk sıraya çıkartır. Bu opsiyonları göz önünde bulundurursan Triumph'ı son sıraya alman daha doğru olur.
    deli _o0_

TRANSALP

Motosikleti
    Teşekkür ederim düşüncelerin için triumph'dan yana sıkıntım olmaz diye düşüyorum yedek parça ve servisten dolayı çünkü dayım yetkili servis suzuki bir kere aldım dilim yandı 5.000 tl zarara sattım diyebilirim şuan alcağım motosiklette 4-5 yıl binmeyi düşünüyorum yazdan yaza havalar güzel oldukca yani yedek parça bakım vs gibi şeyler değilde keyif açısından uzun süre verim alabilceğim ne olabilir.
    ''Motosiklet tutkudur sınırlarını zorlayabilenlere''

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    GSR 600 98 ps bu arada
    dört tekerde bedenimi,iki tekerde ruhumu taşırım

Motosikleti
    performansı nasıl peki motorun bilgilendirirseniz sevinirim detaylı

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    yanlış anlama da aklında hem suzuki gsr hem de triumph triple varsa bir tarz ve teknik karmaşa yaşıyorsun demektir.
    4 silindirli race kanı ve sesi taşıyan gsr600 iyidir.ancak eskimiş bir kasa ve modeldir.
    tirumph street triple r 3 silindirli, adını birçok kişinin bilmediği hatta telafuz edemediği, sesi ve gidişi kendine özgü, 2.eli zayıf servisi zor ancak tarz bir modeldir.
    ducati monster ise kendi sınıfını oluşturmuş bir modeldir.400 cc den 1100 cc ye kadar üretilmiştir.çizgileri ve malzeme kalitesi üst seviyededir.abs lisini sürüşüne doyum olmaz.park ettiğin yerde ilgi görür.
    bu arada bu 3 modelin fiyatları arasında da ciddi farklar vardır.benim sıralamam triumph, ducati, suzuki şeklinde olurdu.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Dostum Triumph ve Ducati gibi egzotik markaları listeye koyduysan şahsi fikrim, Suzuki'yi elemelisin. Bu ikili ile kıyaslanacak bir marka değildir çünkü.

İkinci elde Suzuki'yi daha çabuk elden çıkarabilirsin, hic olmadı takas yoluyla yine çıkartabilirsin. Ama edeceğin zarar yine kaçınılmazdır.
    Zaten zararı gözden çıkardım yeterki elimden çıksın diyorsan Ducati ve Triumph un satışıda zorlamaz. İyi malın alıcısı her zaman vardır.
    Triumph hayranlık ve saygı uyandıran bir marka, ama gönlüm Ducati'den yanadır. Şimdiden hayırlı olsun alacağın motor..

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    aslında ben hani hep gsr derdim naked denince ama karşılaştırdığın motorlara bakınca hiç içimden gsr demek gelmiyor
    triump kendine has 3 silindiri ile hem biraz race kanı birazda çift silindirin o mükemmel torkunun harmanlanmış şeklidir ve kullanmama rağmen sürüşünün çok keyifli olacağını düşünüyorum malzeme kalitesi gayet iyi bir ingiliz firması unutmadan 3 silindir olduğu için kendine has bi sesi vardır o da ayrı bi tat katar motora
    ducati monster ise arkadaşında söylediği gibi adeta kendi sınıfını oluşturmuş ducatinin kendine has çift silindir yırtık sesini taşıyan iyi seviyede güçte ve çok iyi torka sahip şekil açısından tam bir naked
    ben olsam nakit durumuma bağlı olarak alım gücüm yüksekse
    triump
    ducati
    suzuki
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/84426-triumph-street-triple-r-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

http://www.motosiklet.net/forum/test-merkezi/14622-suzuki-gsr-600-naked-ayr-nt-l-testi-bol-foto-i-erir-%5Btest%5D.html

Triumph Street triple R için çok fazla bir bilgi yok galiba.

Şİmdi mantıken bu 3 motoru düşünüyorsanız. Fiyat(2.el), parça,servis o kadarda önemli olmasa gerek.
    önemliyse suzuki-ducati-triumph sıralamasını tercih ederdim.

Önemli değilse tabiki az bulunurluğu(Dikkat çekiciliği) yüzünden Truimph-ducati-suzuki olurdu.

Motosikleti
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış anlama da aklında hem suzuki gsr hem de triumph triple varsa bir tarz ve teknik karmaşa yaşıyorsun demektir.
    4 silindirli race kanı ve sesi taşıyan gsr600 iyidir.ancak eskimiş bir kasa ve modeldir.
    tirumph street triple r 3 silindirli, adını birçok kişinin bilmediği hatta telafuz edemediği, sesi ve gidişi kendine özgü, 2.eli zayıf servisi zor ancak tarz bir modeldir.
    ducati monster ise kendi sınıfını oluşturmuş bir modeldir.400 cc den 1100 cc ye kadar üretilmiştir.çizgileri ve malzeme kalitesi üst seviyededir.abs lisini sürüşüne doyum olmaz.park ettiğin yerde ilgi görür.
    bu arada bu 3 modelin fiyatları arasında da ciddi farklar vardır.benim sıralamam triumph, ducati, suzuki şeklinde olurdu.
    naked tarzını seviyorum bundan önceki motorum sym wolf 250 idi dayımlar yarışcı ve yetkili servis oldukları için 600 cc ye hemen geçmeme izin vermediler haklılarda şimdi daha anlıyorum 2.el e gelicek olursak aslında triumph hemen satılıyor internette takip ediyorum satılığa koyulduğu andan itibaren en fazla 1 ay sonra ilan kalkıyor şuan elimde 1 tane street triple R modeli var performans modifiyeleride yapılmış kazalı ancak triumph servisimizde var daha doğrusu dayımların var onlar bana pek yardımcı olmak istemiyorlar başıma birşey gelmesinden korktukları için ama elimde değil istiyorum. yorumlarınız içinde ayrı ayrı teşekkür ederim sanırım triumph dan yana olucak tercihim dediğiniz gibi piyasada fazla yok benim yüzüm japonlardan yana gülmedi 2.el satışında olsun veya performans olarak olsun tabikide japon olarak iyi motorlar var yok demiyorum asla sanırım ben biraz bana özel bir motor olsun istiyorum herkese çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Ben gsx r 1000 binen biri olarak.GSR 600 ü tavsiye ederim beraber gezdiğim arkadaşlarımın arasında gsr 600 ü olan bir arkadaşım var bizden hiçte kopmadan gelebiliyor.gsr 600 98hp ile hiçte yabana atılacak bir makina değil.ayrıca gsr 750 de geçen sene geldi fuarda görmüştüm hemde yandan egzozlu birde onu gör istersen.tabi tercih senin.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    madem parça servis gibi sıkıntıların olmayacak,ve uzun sürede bineceğim diyorsun triumph iyi secim bence

Triumph mükemmel seçim ducatiyle 2sini yanyana gördüm triumph adamı kendine resmen aşık ediyor gidişi sesi inanılmaz birşey kalite zaten ingiliz malı olmasınında getirdiği asaletle başarılı.Sürebilecek tecrübem olsa alıcagım motor triumph olucaktı.

Motosikleti
    Alıntı DarkKnight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Triumph mükemmel seçim ducatiyle 2sini yanyana gördüm triumph adamı kendine resmen aşık ediyor gidişi sesi inanılmaz birşey kalite zaten ingiliz malı olmasınında getirdiği asaletle başarılı.Sürebilecek tecrübem olsa alıcagım motor triumph olucaktı.
    kesinlikle bende onu alıcam

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    1-Ducati Monster 696...İtalyanın motor süper. Ayarı zaman alıcı olsa da desmodromik subap sistemini tartışmaya zaten hacet yok.
    2-Triumph desem de bu motosiklet Duvati ile birinci sırada olmalı....kalitede farkları yok.
    3- Suzuki
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

ozgur112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoron'un bu ayki sayısında Street Triple incelemesi var gerçi 2013 modeli ama yinede karar almanda yararı olur diye düşünüyorum!

Motosikleti
    Alıntı ozgur112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoron'un bu ayki sayısında Street Triple incelemesi var gerçi 2013 modeli ama yinede karar almanda yararı olur diye düşünüyorum!
    Teşekkürler bakmaya çalışıcam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler