Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

chopper hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    emresilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dl 650 vstrom nc700x Xmax125
    Arkadaşlar dl 650 vstrom kullanıyorum. 2 arkadaşım daha var ikiside 125 lik scoter kulanıyorlar. Hep beraber chopper almayı düşünüyoruz. Şimdi benim için sorun yok ama arkadaşlar tutturdu 1100 dragstar alalım diye. Şimdi Chopper konusunda çok bilgim yok hani ss veya enduro olsa küçük cc ile başlayın derdim ama chopper konusunda cc nin bir önemi var mı onu merak ettim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    niye illa 1100 istiyorlar acaba 650 lik dragstar alabilirler

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    vstrom dan sonra pek zorlanacağını zannetmiyorum.
    gv-250 den dragstar 1100 e geçen adamlar tanıyorum.
    Cruiserlar hakimiyet açısından çok zorlayıcı aletler değiller.
    Sadece durduğun yerde ve düşük hızlarda ağırlığından dolayı seni biraz zorlayabilir.
    Ama uzun sürmez alışman.
    He birde gazı sağlam yapıştırdığında motorun kıçını sağında yada solunda görebilirsin

He ama scooter kullanan arkadaşların için aynısını söyleyemem.
    Zorlanabilir hatta kötü sonuçlarla karşı karşıya kalabilirler.
    Yine de kullanıcıdan kullanıcıya değişkenlik gösteren bir durumdur
    Motosikletli Kaplumbağa...

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Senin bileceğin şey ama,bence vstrom üzerine chopper çok hantal gelir.Hele dragstar 1100.Çok ağır,dragstar 650 dolu depo 250 kg üzeriydi galiba.
    1100 daha da ağır.Benzini çoook sağlam yakar.Ama,gerçekten çok fiyakalı motor.Büyük bir chopper bulup,kullanıp denemeni öneririm.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    DS 1100 bildiğin kamyon. Performanslı bir cruiser istiyorsan Suzuki VZ800 Intruder M800 öneririm.
    Aycrıca kıçı yere yakın motor bunlar, kullanması kolaydır. Dengeleri çok başarılıdır. CC seni korkutmasın...
    _Boreas_ ve emresilin bunu beğendiler.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    henüz yok
    650 lik chopper ile başlayan abileri tanıyorum alışma süresi kısa ama pratik ister mesela günde 50km yol yapmak lazım alışabilmek için kısa sürede alışırlar

gerçek bi chopper hiç fena olmaz sizin içn

arkadaşlarını 650 ile başlasa onlar için daha sağlıklı

Motosikleti
    beni onların inatları korkutuyor yani büyük cc büyük sorun çıkartır frenleme olsun gaz açma olsun. motoru bi yerden bi yere götürmek onu sürmek anlamına gelmiyor sonuçta tecrübe çok önemli. 250 ile 650 arasında bi fark var mıdır mesela? Bir de frenleme konusunda en başarılısı hangisi acaba?

bu arada m800 benimde favorilerim arasında sonuçta suzuki ) takasa girer misin

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Chopper-cruiser yere yakın,düşük devirde yüksek torklu ve görüntü olarak fiyakalı bir izlenim veren motorlardır.Scooterden geçiş hariç,neredeyse tüm vitesli motordan chopper-cruisera geçenler en fazla 1 gün alışma süreci ve zorluk hissi alırlar,2.günden itibaren alışırlar diye düşünüyorum.Şudan bu kanıya vardım;3 senelik GV250 kullanıcısıyım ve 30dk'lık BMW test sürüşünde R1200GS'e 10 dk'lık alışma sürem oldu,geri kalan 20 dk sanki aylardır bu motoru kullanıyormuşcasına rahat kullandım.Tam tersi gaz hassasiyetinin, daha düşük olan ve yere çok daha yakın olan cruiserlar ve chopperlar için de en az GS kadar geçerlidir diye düşünüyorum...

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emresilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beni onların inatları korkutuyor yani büyük cc büyük sorun çıkartır frenleme olsun gaz açma olsun. motoru bi yerden bi yere götürmek onu sürmek anlamına gelmiyor sonuçta tecrübe çok önemli. 250 ile 650 arasında bi fark var mıdır mesela? Bir de frenleme konusunda en başarılısı hangisi acaba?

bu arada m800 benimde favorilerim arasında sonuçta suzuki ) takasa girer misin
    DL650'yi severim ama Kawasaki Z800'ü bekliyorum. Canlı canlı görmem lazım.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    hocam sen istanbulda mı yaşıyorsun ve dorock a gelir misin senin nick e benzer bi arkadaşla muhabbetimiz olmuştu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)