Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motorcu çıkıntımıdır ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karavan sahibi maceracı birinin söylememesi gereken bir laf.

Aynı mantıkla ben de ona şöyle diyebilirim o halde.
    "Siz karavancılar ne kadar çıkıntısınız. Tatillerde karavanda kalıyorsunuz çingeneler gibi.
    Karavanın masrafına benzinine vereceğin parayla 5 yıldızlı otelde yatarsın.
    Yemeğin hazır yatağın hazır sıcacık havuzun da var miss..."

Böyle şeyler zevk işidir. Sorgulayamazsın...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milletin gördüğü motorcuların %90'ı şehir içinde hız yapan , kask ve koruma takmayan , kendisini , trafiği ve yayaları riske sokan serseri apaçiler olduğu için genel görüş olarak motorculardan nefret edilmesi gayet doğal.Ben dahil çoğu motorcudan nefret ederim.Ancak bizim gibi gerçek motorcular malesef %10'luk kısıma denk geliyoruz.
    sevsinler sizin gibi %10 luk kesimi
    otopsici bunu beğendi.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    Alıntı mehmettayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün karavancı bir arkadaşımla sohbette,siz bütün motorcular çıkıntısınız zaten dedi ! Niye dedim ?
    "Motorlara o kadar para verip,tatillerde berduşlar gibi yerlerde uyku tulumunda uyuyorsunuz,bak bana her türlü
    konforum var,yataklar,duş,tuvalet vs."Arkadaşın minibüsten bozma güzel bir motokaravanı var.25.000 TL gibi
    maloldu.Masa,sandalye,kapısında kanarya sesli zili bile var.

Motor mu karavan mı,farklı zevkler tabi ki,kimi onu,kimi bunu der.Ben olayın çıkıntılık faslına takıldım !
    Acaba çıkıntılığın sonu motorculuk mu ? Bilemedim.

"dikkat et de o çıkıntının önünde durma" deseydiniz arkadaşınıza
    mehmettayfur ve Tolga Can bunu beğendiler.

Motosikleti
    mr 250 destro
    motorun selesıne oturupta motor kullanmayan adam anlayamaz motorculugun ne oldugunu.o karavana devam etsın bosver...

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Evet,benim çevremde de var,öyle biriki kişi.Motor alerjisi teşhisi koydum bu tiplere.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Şimdi karavan var karavan var Biri baya lüks,içinde her türlü ev konforunu veren alet edevat,üstünde şişme bot,arkasında bisiklet,mobilet vs. mevcut,birde böyle nası diyim caddy'den transporterden bozma moto karavanlar var.Tamam içinde yatak,ocak,sıcak su,masa sandalye,kap çanak var.Bunlarla da tatile gidilir ve eğlenceli olabilir.Ama zaten kısıtlı tatil sürelerimiz var.Açıkcası ben ne kadar çok km yapıp ne kadar çok yer gezersem ve nekadar az konforlu kalırsam,tatil bitip eve döndüğümde okadar işimi ve evimi özleyerek dönüyorum.Bu şuna benzer; 25bin tele var onla motor alırsın,sonra bir başkası çıkar ve derki ''ohooo o paraya motor mu alınır? Araba alırsın daha iyi!'' den farkı yok.Ama aslında ikisi de aynı amaca hizmet ediyor,araç tutkusu ve yol yapmak.Sadece biri 2 teker,biri 4 teker,birinin verdiği heyecan duygusu birinin verdiği konfor veya güvenlik hissi,vs.
    Yani karavancıyla biz aynıyız, tek farkımız biz motorla yol yaparız onlar karavanla.Yazın çok karavan gördüm,karaya oturmuş gemiler gibi 2-3 ay sabit olduğu yerde tüm yazı geçiren,bende bunlara çatıyorum,siz karavancımısınız diye?Onlarda farkında karavancı olmadıklarından,onlar devre mülkçü.Bu yaz burda öbür yaz diğer koyda öbür diğer yaz başka yerde vs.
    Yani kısaca bu iş tatmin işi.Biz motorla seyahat edip,çadırda kalmayı ve yol yapmayı seviyoruz ve bundan tatmin oluyoruz.Bunun ötesinde başkalarının düşünceleri bizi bağlamaz,haa ona göre kendisi daha mantıklıdır,ama mantık kişiden kişiye çeşitlilik gösterir

Motosikleti
    Artık yok
    karavanda kalıyorsunuz çingeneler gibi

Çok doğru bir teşhis.Almanya'da bir ara epey çingenelerin kullandığı karavan görmüştüm.Hepsi gıcır gıcır;Mercedes,Hymer falan
    çok pahalı karavanlar.Adam boynunda kırmızı fuları,kolunu camdan uzatmış,sigarasını içe içe otobanda gidiyor.Alman olmadığı
    kesin.Merak edip kurcalayınca öğrendim ki;Hitler,yahudilerin yanı sıra epey çingene de öldürmüş kamplarda.Bunlar da onların
    çocukları.Hükümetten aldıkları villa alacak tazminatla,gitmiş en en güzel karavanı çekmiş altına.

ÇAYAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karavan ve motor...

Bence iki farklı felsefe ve yaşam biçimi...

Karavan, konformizmden kopamayan GİRİNTİ'NİN hayallerini süsleyen "tatil" biçiminin en elverişli aracıdır...

Motor, GİRİNTİ'DE sürekli batma hissi yaratmaya imkan veren bir ÇIKINTI olup, anti-konformist eylem biçiminin elverişli bir aracıdır...

GİRİNTİ'ye ÇIKINTILARDAN selamlar...
    mehmettayfur bunu beğendi.
    Liberté, Égalité, Fraternité...

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Bu da Toplumumuzda oluşan öteki algısının farklı bir dillenme şekli. Kendi gibi olmayanı görmek moda şu sıralar.

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    dayımoglu bulmusun parayı yapmısın masrafı yola cıkarmıssın karavanı eyvallah.oyle bı demıssın kı sankı turkıyede degılde ısvıcrede yasıyoruz ve mıllı gelırımız 52 bın dolar.bızım ulkemızde mıllı gelır 10bın dolar cıvarı.gercı bu yonetımın ıddıası.boyle bı parayı ben sahsen goremıyorum....ya mıllı degılım yada kişi degılım.dolayısıyla sen gez abi karavanınla bızde gezelımmotorumuzla.sıkıntı yapma kı çıkıntı olma.....
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Motosikleti
    Artık yok
    Alıntı alikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kaç sorum var sorum var o karavanda 100 km hızla giderken rüzgar yiyebiliyomusunuz ????

rüzgarı iliklerinizde hissedebilirmisiniz?

kendinizi ucuuyo gibi hissedebilirmisiniz?

egsoz sesi size aynı hazzı verirmi

karavanı bende severim 2si ayrı şeylerdir çıkıntı kısmına gelince ne demek oldugunu bile bilmiyorum ama çok az sayıda akıllı adamın motor kullandıgını biliyorum bunlar istisnayi durumlar akıllı adamın motorla ne işi olur
    Haklısın Alikan.Sanırım arkadaşın kastettiği buydu;akıllı adamın motorda ne işi olur ? Ona göre riskli,konforsuz.Motorcuların mayasında
    bir cinslik olduğu için,çoğunluktan farklı çıkıntılıklar yapıyor demek istedi galiba.

Rr6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cruiser
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkıntı ne demek yav, bir kere manası yok, anlamı yok, Bende tek çıkıntı var. onu da göstermem.
    Ha otel de kalmışsın, Ha karavanda 2 si de aynı şey, motorun tadı ayrı, zevkler ve renkler sözünden dolayı da fazla bir şey söylemek istemiyorum.
    Katılıyorum

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Deli galiba. Araba ile motosikleti karşılarştıranı duydum ama motosiklet ile karavanı karşılaştıranı ilk kez duyuyorum.Motosiklet bir ulaşım taşıtından çok bir zevk aracıdır yaşam tarzıdır,araba bir ulaşım taşıtır(tabii Ferrari,Lamborghini,vb. ayrı),karavan ise bir konaklama taşıtıdır.Tatile motosikletle gitmek zorunda değilsin.Motosiklet ile gitsen bile eğer bütçen el veriyorsa otelde kalırsın,karavandaki gibi yerleşme toparlanma derdi yok.Karavanda kablumbağ gibi evimi sırtımda taşıyacağıma motosikletimle kuş gibi yollarda süzülürüm,güzel havanın,rüzgarın tadını çıkarırım.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Artık yok
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deli galiba. Araba ile motosikleti karşılarştıranı duydum ama motosiklet ile karavanı karşılaştıranı ilk kez duyuyorum.Motosiklet bir ulaşım taşıtından çok bir zevk aracıdır yaşam tarzıdır,araba bir ulaşım taşıtır(tabii Ferrari,Lamborghini,vb. ayrı),karavan ise bir konaklama taşıtıdır.Tatile motosikletle gitmek zorunda değilsin.Motosiklet ile gitsen bile eğer bütçen el veriyorsa otelde kalırsın,karavandaki gibi yerleşme toparlanma derdi yok.Karavanda kablumbağ gibi evimi sırtımda taşıyacağıma motosikletimle kuş gibi yollarda süzülürüm,güzel havanın,rüzgarın tadını çıkarırım.
    Eh,pek akıllı sayılmaz doğrusu.

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Karavan ile karsilastirabilecegi tek sey Çadirdır Çadir da kalanlarda karavanda yasiyanlara çikinti diyor arkadaşına öyle izah et. Seni ve bizi rahat bıraksın

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkıntı ne demek yav, bir kere manası yok, anlamı yok, Bende tek çıkıntı var. onu da göstermem.
    Ha otel de kalmışsın, Ha karavanda 2 si de aynı şey, motorun tadı ayrı, zevkler ve renkler sözünden dolayı da fazla bir şey söylemek istemiyorum.
    Al işte sana tipik çıkıntı Pis motorcu sen de

Bence var bir çıkıntılık.
    Heil Spellcheck

madem çıkıntıyız karavancılara kabarırız

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al işte sana tipik çıkıntı Pis motorcu sen de
    Bence var bir çıkıntılık.
    Bak bi de pis olduk. Kardeşim bir şey yazarken kırk kere düşüneceksin. Bunu nerelere çekerler diye.
    Adam motorcuya çıkıntı demiş. Çıkıntının anlamı : Bir yüzeyde ileri doğru çıkan bölüm. Şimdi ben motorcu olarak yüzeyi temsil ediyorsam çıkıntıyı sen düşün
    Karavancu benim çıkıntımı yesin
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

tezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150
    Ben tatile bile motosikletim var diye gidiyorum Mesela birazdan çıkıyorum bir turlayıp geleceğim.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Motorcular sevilmez, Taksiciler sevilmez, Dolmuşçular hiç sevilmez, Polisler çoğunlukla sevilmez, Doktorlar da buaralar sevilmez(muhattap olunursa), Emlakçılar sevilmez....diye uzar gider. Toplumda kendiyle barışık olan bireylerden o kadar az ki bir başkasını gruplaştırmadan sevebilen bireylere rastlayalım.

Yanlız çıkıntı nedemek, neyi kastediyor diye düşündüm de,,, bana söylese karşılık olarak sakince direk küfrederdim suratına...öyle geldi içimden.
    #sürenadam

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)