Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBF 150 Motor Yağı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arif46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    selamlar arkadaşlar... bugün bi yakınım ankaraya gitti ve bende buralarda(kırıkkale) olmadığı için motor yağı getirttim özellikle EFE'den almasını istedim sağolsun almış ancak 1000 km bakımında bana önerilip kullanılan yağdan farklı vermişler telefondada teknik ekibe söyledim hangisi olduğunu ama bu diye farklı bi yağ vermişler içindeki yağa ilave yapacam malum yağ eksiltme sıkıntımız var size sorum bi zararı olurmu eğer sıkıntı yaparsa değiştirecem, galiba başka yokmuş yakınımın dediğine göre ve olur diye bunu vermişler sanıyorum... tecrübelerinizle aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler...
    1000 km bakımında kullanılan ve şu an içindeki yağ: http://www.motobakkal.com/?urun-6264-MOTUL-300V-10W40-4T-TAM-SENTETiK-MOTSiKLET-YAGI-1L.html

takviye için gelen yağ: http://www.motobakkal.com/?urun-4627-MOTUL-5100-10W40-4T-1L-MOTOR-YAGI.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    düz mantıkla yağ yağdır diyorum..sonuçta oda motosiklet yağı 20-50 kamyon yağı değil.. gerçi o olsa ne yazar her türlü yakıyor işte
    sbr bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

yakamoz7795 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05' Kawasaki Z750S
    Bi Sıkıntı Olmayacağını Düşünüyorum
    Y@K@M02... 4 TEKER BEDENİ 2 TEKER RUHUNU TAŞIR... Faswind200R

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    cbf150 2binkm de bakıma girer ortalama 150 200cc yağ eksiltir.
    Yarı sentetik yağ kullanılması doğrudur.
    Tam sentetik yağ ile karıştırmak pek uygun olmasada eğer miktar 100 200cc ise çok sorun değil.
    Boşuna fazladan para vermenize lüzum yok
    shell 20 50 yağ koyduğunuzda motorunuzu uzun yıllar çok sağlıklı bir şekilde kullanabilrisiniz.
    Honda Anes motor da bu şekilde bakım yapıyor. Hem yağ ucuz ve motor için gayet yeterli

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    20 w 50 yağ denemenizi öneririm.Vitesler sertleşiyor ama yağ yakmayı azaltıyor.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    tavsiyeleriniz için teşekkür ederim... 20w50 yada 15w50 yağlar aldığım tavsiyeler arasında bide bütçe olarakta uygun tavsiyeler, zaten o tavsiyelerde shell ve castrol olan kendini ispatlamış markalar motulu ben serviste görene kadar duymamıştım bile galiba daha önce motor kullanmadığımdan herneyse bende bu tavsiyelerden sonra yazın bakıma giderken kendi yağımı alıp gidecem çünkü Ankara Efe'de motul dışında bişey yoktu yanlış hatırlamıyorsam... tekrar teşekkürler saygılar...

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Hiç bişey olmaz rahat ol, ben 60 bin km dir, yağ değişimlerinde kaliteli bi yağ kullanıyorum fakat ilaveleri ne bulursam o yağ ile yapıyorum.. Hatta bi süredir benzin istasyonlarından ilave için açık yağ alıyorum. Sorun olmaz. Rahat ol. Eksik olmasın yeter.

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı Arif46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar... bugün bi yakınım ankaraya gitti ve bende buralarda(kırıkkale) olmadığı için motor yağı getirttim özellikle EFE'den almasını istedim sağolsun almış ancak 1000 km bakımında bana önerilip kullanılan yağdan farklı vermişler telefondada teknik ekibe söyledim hangisi olduğunu ama bu diye farklı bi yağ vermişler içindeki yağa ilave yapacam malum yağ eksiltme sıkıntımız var size sorum bi zararı olurmu eğer sıkıntı yaparsa değiştirecem, galiba başka yokmuş yakınımın dediğine göre ve olur diye bunu vermişler sanıyorum... tecrübelerinizle aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler...
    1000 km bakımında kullanılan ve şu an içindeki yağ: http://www.motobakkal.com/?urun-6264-MOTUL-300V-10W40-4T-TAM-SENTETiK-MOTSiKLET-YAGI-1L.html
    Merhaba ;

Servis motorunuza 300V motul tam sentetik yağ neden koydu ki ?? O yağ racing tabir ettiğimiz yüksek performans makinaları için üretilmiş bir yağ , gereksiz yere fazla para almışlar. Motul 5100 yağ çok güzel bir yağ onu kullanın yarı sentetik.Fazla para cebinizden çıkımamış olur.

Eksik yağın tamamlanması olayı hakkında herkes farklı şey söylüyor , o yüzden şu doğrudur diyemiyeceğim ama aynı yağı kullanmaya çalışsan daha iyi olur diye düşünüyorum.
    Kazasız belasız sürüşler dilerim
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikiside anladığım kadarıyla tam sentetik ve aynı viskozite bişey olmaz önemli olan motor hangi yağa alıştıysa onunla devam etmek yoksa yağ yakmalar artıyor

Motosikleti
    cbf 150
    bir tek benim cbf-mi yağ yakmıyor?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı Nicat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir tek benim cbf-mi yağ yakmıyor?
    senin motoru bana ver bir hafta kullanayım en az 250 grm yakar...
    bu arada bak cbf i kötüleyen değilim benimde cbf im var üstelik bu en son aldığım cbf i daha alalı 1 ay olmadı... yağ yakmıyor eksiltiyor...

bu arada günde en az 150 km yol yaparım çünkü kuryeyim...
    M.balibey ve Nicat bunu beğendiler.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    cbf 150
    Ramço biliyorum ne demek istediyini.Ben her gün fazla diyil gidiş dönüş 30 km yol yapıyorum.Tahmini 1500-2000 km arası yağ değiştiririm,şimdiye kadar hiç ekleyicek kadar eksiltmedi.Hatta dur çıkıp resmini çekiyim istersen

Motosikleti
    CBF 150 ve toplama cross
    CBF i sürekli sıkıştırmadığın sürece yağı eksiltir ama az eksiltir. Yani ekleme gereği duyacak kadar eksiltmez kolay kolay. Ama bizim gibi günde 250-300 km nin yol yaparsan mecbur sıkıştırıyorsun bi noktada ve 1000gr koyduğun yağ 750-800 gr arası çıkıyor . Tabi bu yakma oranı motorun km yükseldikçe fazlalaşıyor
    Şerbeti mayhoştur beyinleri bulandırır, tutsak eder.Lisanı umumi küfürdür lakin mahyalarda yanıp söner. Mekteb-i rüştiyesinde kalburüstü bi kaç fahiş mürebbiyelikeder.Lisanları hafi...[COLOR="Red"][B][B][/B][/B][/COLOR]

Motosikleti
    aynen öyle zorlandıkça fazlalaşıyor.. bazen dakikalarla yarışıyoruz... bazen kendimizi korumak için sıkıştırmak zorunda kalıyoruz.... nedenleri çok... ama km yükseldikçe bu fazlalaşıyor... ama rahat motor....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı Votkalı24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF i sürekli sıkıştırmadığın sürece yağı eksiltir ama az eksiltir. Yani ekleme gereği duyacak kadar eksiltmez kolay kolay. Ama bizim gibi günde 250-300 km nin yol yaparsan mecbur sıkıştırıyorsun bi noktada ve 1000gr koyduğun yağ 750-800 gr arası çıkıyor . Tabi bu yakma oranı motorun km yükseldikçe fazlalaşıyor

Günde250-300 km için bir şey diyemem ama dediyim gibi ben normal kullanıcıyım.O yüzden bence normal bir kullanıcı için eksiltiyor sayılmaz.Bu gün yarın yağı değiştiricem o zaman tam ne kadar eksildiyine bakarım ama o kadar da çok olucağnı sanmam

Motosikleti
    CBF 150 ve toplama cross
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öyle zorlandıkça fazlalaşıyor.. bazen dakikalarla yarışıyoruz... bazen kendimizi korumak için sıkıştırmak zorunda kalıyoruz.... nedenleri çok... ama km yükseldikçe bu fazlalaşıyor... ama rahat motor....
    Abi bizim işte en önemli cezbedici olanda o ya saten özet olarak yorumlar apaçi titriyor ybr ufak tatmin etmiyor cbf ise yağ yaksada rahat arkadaş
    Şerbeti mayhoştur beyinleri bulandırır, tutsak eder.Lisanı umumi küfürdür lakin mahyalarda yanıp söner. Mekteb-i rüştiyesinde kalburüstü bi kaç fahiş mürebbiyelikeder.Lisanları hafi...[COLOR="Red"][B][B][/B][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Abi bizim işte en önemli cezbedici olanda o ya saten özet olarak yorumlar apaçi titriyor ybr ufak tatmin etmiyor cbf ise yağ yaksada rahat arkadaş
    koltuk geniş ama benim toto sığmıyor o ile ufak geliyor.. biraz daha genişletmek lazım koltuğu...

Motosikleti
    CBF 150 ve toplama cross
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koltuk geniş ama benim toto sığmıyor o ile ufak geliyor.. biraz daha genişletmek lazım koltuğu...
    döşemecilere bi danışmak lazım abi bi arkadaşımdan duymuştum üstüne dolgu yapıp kaplıyorlar diye ama yinede bilen birisine danışmak lazım..
    Abi bu arada özelden bi mesaj attım ama ulaştımı sana?

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    değerli zaman, emek ve yormlarınız için herkese tek tek teşekkürü borç bilirim... iyiki varsınız selamlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bişey olmaz rahat ol, ben 60 bin km dir, yağ değişimlerinde kaliteli bi yağ kullanıyorum fakat ilaveleri ne bulursam o yağ ile yapıyorum.. Hatta bi süredir benzin istasyonlarından ilave için açık yağ alıyorum. Sorun olmaz. Rahat ol. Eksik olmasın yeter.
    bu bayağı aydınlatıcı oldu benim için... içimi rahatlattığınız için teşekkürler...

Motosikleti
    döşemecilere bi danışmak lazım abi bi arkadaşımdan duymuştum üstüne dolgu yapıp kaplıyorlar diye ama yinede bilen birisine danışmak lazım..
    Abi bu arada özelden bi mesaj attım ama ulaştımı sana?
    mesaj ulaştıda sana mesaj yazılmıyorki....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)