Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafik cezası

Motovento
    REKLAM ALANI
    EsesLifan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial mcx 150, Lifan tay100
    Dün 2kere aynı gün içersinde 10ar dakika arayla ehliyetsizlikten ceza yedim ehliyet kursuna gidiorum sürüş sınavı için fln çevirdi ceza yazdı polis :@ çıktım neyse cezayı aldık geçti artık dedim arkadaşı çağardım ehliyetli birini motoru teslim aldık neyse sınava girip çıktım aynı polis tekrar çevirip 2.ciye yazmazmı :@ nekadar tartışıp söylensemde 2.ci cezada 2katına çıkıor ve toplam şuan 1800 tl cezam var !! Öğrenmek istediğim şu bu ceza kaç gün karşıma çıkmaz motorun elimde kalmasını istemıyorum bikaç gün içinde ucuza satıp kurtulucam cezalar üstüme kalsın önemli değil ilerde öderim şuan cezalar artıp engel olursa motoruda satamıcam hurda olana kadar binicem kaç gün süresi oluo trafik şubeye gittim bişeyler mırıldandılar yok şu gün fln işleme girer anca fln filan bilen varmı arkadaşlar kaç gün hafta yada ay sürem var motorun cezalarının satışa engel olmasına
    Dört teker bedenini, iki teker ruhunu taşır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sana yazılan ceza satışına engel olmaz ama araç sahibinede kullandırmaktan yazmışlardır.Onları ödemeden satamazsın.Araç sahibi sensen iş biraz daha farklı.Cezalar yazılır sonra bilgisayar işlenir.Ben aynı gün diye biliyorum ilk defa senden duyuyorum böyle birşeyi.

Motosikleti
    araç sahibi benim yani aracı satamazmıyım borçlar ödenmeden

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Cezayı senin T.C'ne yazmışlardır motorun satışını engelleyeceğini sanmam.

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_MTV_SORGU

Şu siteye girip araç üstünde ceza varmı yokmu bakabilirsin.Araç üzerine ceza yoksa satışında herhangi bir sorun olmaz.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Işlendiği anda aracı satamazsin. Önce satarsan da alıcıya yansırsa es kaza. Bence adam seni vurur.

Motosikleti
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_MTV_SORGU

Şu siteye girip araç üstünde ceza varmı yokmu bakabilirsin.Araç üzerine ceza yoksa satışında herhangi bir sorun olmaz.
    siteden sorgulattım cezam yok baktım bu duruma göre sorun olmazmı

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir kaç gün içinde sisteme işlenir. Sistemde trafik cezan gözüktüğünde satışını yapamazsın.
    Ayrıca ödemediğin her ay için faiz ödersin. İleride katlanarak ödeyemeyeceğin bir rakama ulaşır ki, devlet dairesine her işin düştüğünde başına dert açar.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    çok kötü olmuş ben cok ceza yedim hiç toparlanamıyo insan bence gidip taksitlendir öyle öde.ne diyim kötü olmuş geçmişolsun.trafik borcu varken ben muayene yaptıramadım sanırım satışta olmaz.
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaç gün içinde sisteme işlenir. Sistemde trafik cezan gözüktüğünde satışını yapamazsın.
    Ayrıca ödemediğin her ay için faiz ödersin. İleride katlanarak ödeyemeyeceğin bir rakama ulaşır ki, devlet dairesine her işin düştüğünde başına dert açar.
    Tahminen kaç gün sürem var sisteme işlenmesi için

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok kötü olmuş ben cok ceza yedim hiç toparlanamıyo insan bence gidip taksitlendir öyle öde.ne diyim kötü olmuş geçmişolsun.trafik borcu varken ben muayene yaptıramadım sanırım satışta olmaz.
    yaa bikere yazsaydı ödücektim taksit falanda adam anlamıo dertten :@ abi ehliyet kursuna gelip gidiorum diyorum yok 2.ciyede yazdı hobi niyetine ceza yazıo resmen böyle polisler olduğu sürece polis bu ülkede sevilmez tabi özellikle trafikçiler !! halden anlar insan kursa girip çıktım bikere yazdın eyvallah 2.ciye nie yazıosun be adam yakışmıyor bu VATAN'a böyle insan benzeri yaratıklar

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EsesLifan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahminen kaç gün sürem var sisteme işlenmesi için
    Allah bilir Bir kaç günü geçmez.
    Geçmiş olsun bu arada. Taksitlendirip ödemek, yada cezayı 15 gün içinde peşin ödeyip indirimden yararlanmak senin yararına olur.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah bilir Bir kaç günü geçmez.
    Geçmiş olsun bu arada. Taksitlendirip ödemek, yada cezayı 15 gün içinde peşin ödeyip indirimden yararlanmak senin yararına olur.
    Teşekkürler 1800 tl varmış peşin fiyatına 1350 tl olur dedi bugun trafik şubede adam bonusa kaç taksit yapıonuz falan die dalgaya alıyorum adamı dalga geçio benimle resmen ya

tezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150
    Geçmiş olsun Valla o paraya öküz alınırBen ehliyet alırken sınava eğer varsa kendi motorumuzla gitmemiz istenmişti.Garipsemiştim ama dedikleri gibi kendi motorumla gitmiştim.

Kendi hatanın kurbanısın umarım bir daha yapmazsın.

yakamoz7795 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05' Kawasaki Z750S
    Geçmiş Olsun Kardeşim Hani Derler ya aracı satsam bu kadar para etmez hesabı seninkide o galiba
    Y@K@M02... 4 TEKER BEDENİ 2 TEKER RUHUNU TAŞIR... Faswind200R

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Ama kabahat sende. Ehliyetsiz trafiğe çıkmanın cezası varsa ve sen de bunu bile bile trafiğe çıkıyorsan cezayı yediğinde de polise dert yanmayacaksın.
    Polis yerinde ben olsam, 2. cezayı ben de yazardım. Hatta 3. kez mi geçiyorsun, yine yazardım.
    Bir de böyle oldukları sürece polisleri sevmezler diyorsun. Bak ben bu polisi sevdim mesela. İşini gayet güzel yapmış.
    twili bunu beğendi.

eftall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f gitti..poloya devam..
    ben olsam bende yazardım...senin hatan...
    AnGaRaJ

Wazaa.35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnnova 125 (7.000km) 07
    ehliyetsiz 5 sene motosiklet kullandım ama hiç bir çevirmeye girmedim neden diye sorarsan kaçtım oda herseferinde üşenip peşime düşmedi durmakla hata yapmışsın kardeşim anlıyorum seni insan ehliyeti olmadığı için motorunu garajına kapatamıyor bilirim

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    O paraya 4 kere ehliyet alırdın kafan rahat olurdu

Motosikleti
    Polise hak.verenler arkadaslar ehliyet surus sinavina gidiodum polise anlattim hocalara sordugumda gel bisey olmaz demislerdi ben kendime bi hata bulmuyorum bu olay polisin insafina anlayisina kalmis biseydi polisde insan degilmis... boyle polisleri tanidikca bu ve bunun gibilere hergun lanet okuyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)