Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Yunus Polislerin sorumsuzluğu

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı yakuza_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kac para vergi oduyonda boyle boşbogazlık yapıyon soyle devlet olrak odeyekk vergınıı sen herhalde paranı yabancıı ulkedenn alıyon kı bu devletın guvencesınde kazanmıyon anlasılann
    Tipik kahvehane lafları....
    Araçmış emlakmış geçtim...
    Gelirvergisi zırt pırt onuda geçtim...
    Yahu içtiğimiz sudan, işediğimiz sudan bile vergi alınıyor....
    Şu anda evde kullandığım suyun metre küpü vergilerle birlikte 4.5 lira....
    Ylk atıksu , yok katı atık vergisi, yok çevre temzilik vergisi....
    Yahu insan nefes alamıyor.... Haa duymasınlar nefes vergisi de koyarlar şimdi....

Şahsım adına hakkımı yiyen ..... yesin....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    kac para vergi oduyonda boyle boşbogazlık yapıyon soyle devlet olrak odeyekk vergınıı sen herhalde paranı yabancıı ulkedenn alıyon kı bu devletın guvencesınde kazanmıyon anlasılann[COLOR="Silver"]

laf konuştu bal kabagı.. :D
    kafan iyi mi senin?
    gidip satın aldıgın ekmekten yüzde 8 .. içtiğin sudan yüzde 18
    aldıgın simitten yüzde 18
    yediğin peynirden yüzde 18.. a
    aldıgın maaştan yüzde 30 ..
    aldıgın benzinden yüzde 80 vergi alınıyor..
    kullandıgın motosikletten yüzde 32 ..
    sen başka ülkede yaşıyon galiba?
    yoksa senden alınmıyor herhalde bu vergiler..
    sen önce boş boş konuşucagına vergi nedir? nereye ne vergisi ödediğini ögren sonra gel yorum yaz bana..

blacklord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2010
    kask takmadığından ceza yemiş biri bunu görse zoruna gider..
    ero__ bunu beğendi.
    http://www.flashokey.com

yakuza_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r 2012...
    vay be millet ne vergi ödüyormus yazıkkk hukumete dılı yetmeyen anca polise uzatır dilini baksan hepsı kasksızz gezer ama kendı ayıbınıı ortmek ıcın karşındakıne laf atar klasık turk ınsanıı dogal karsılıyom zaten sizi.devlet vergilere bırazdaha zam yapsında garibim polislerle askerlerin maaşı artar.zaten mıllet vekıllerı falan maaşını vergilerden almıyormuss alemsınız yaa

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    amma abartılmış yahu, herkes birbirine döşenmiş yine, keşke kaskı taksaydı o ayrı konu... bal tutan parmağı yalar diye bir laf var hatırlatmak isterim yorum yazanlara
    her zamanki gibi yine sapmış nerelere gelmiş konu...
    Ninja

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    kask taksa ne olacak ki hiçbirşey değişmezdi

bu seferde konu motosikleti kullanış şekli olurdu verip veriştirirlerdi yine

fotodaki hareketi ben de savunmuyorum ama birçok arkadaşın dediği gibi eleştiri de belli saygı çerçevesini aşmamalı diye düşünüyorum...
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

Motosikleti
    hyosung gt250r 2012...
    olurmu abı benım odedıgım vergıyle nıye motoru hava atmak ıcın kullanıyor gorevı dısında nıye bınıyor ben motorla tekere gıderken o nıye kasksız gezıyor yok abi bir düzen gelmesı gerek buna devlet nasıl izin veriyor bunlaraa hayret

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Yuh diyorum yahu yine. Böyle resimlere kendi arkadaşlarının giydirmesi gerekiyor önce... konuyu ilk okuduğumda yazmayayım dedim ama neyin kafası bu. Ne demek bal tutan parmağını yalar. Darphanede para basan, devlet malzeme ofisinde çalışan hırsızlık mı yapacak yani nedir olay ?

Adam (!) madem artisliğe meraklı alır kendi motosikletini sivil istediği gibi kullanır( başka bir arkadaşı kural ihlali yaptığını görürse ceza yazmazsa şerefsizdir zaten)

Polislerin yaptığı saçmalıkları savunanlara soruyorum madem onlar da insan, bana laf etmeyecek o zaman, keyfi uygulama yapmayacak, adil olacak.

Lafım tüm teşkilata değil, böyle cahillere. Aslın da kendi yöneticilerinden uyarı gelmesi gerekirken biz yanlış olduğunu bunun savunulmaması gerektiğini söyleyince mi kötü oluyoruz.
    Yuh ki ne yuh.
    blamir ve canekin bunu beğendiler.

raifs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200s
    foruma yeni uyeyim ilk mesajimi bu konuya yazmak istedim butun yunuslar rayban gozluk takiyo acaba emniyet teskilatinin zorunlu uniformasimi ?

ÇAYAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şaşırdım mı? Hayır... Adam kendi canı için kask takmıyor, senin benim vergimi mi takacak kafasına? Neticesinde çorbacı işte...

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üniformalı apaçi
    Alıntı possi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o dudakların aerodinamik bükümü,beni benden aldı

Epey güldüğüm yorumlar yukarıdakiler oldu...
    Liberté, Égalité, Fraternité...

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı TEKAŞKMOTO® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bir kişinin fotoğrafını böyle paylaşıp, sorumsuzluk demekde yanlış.

Tamam ortada bir hata var ama zaten facebook`da konuşulmuş.

Tamam işte, facebook ta koyduğuna göre çekindiği bir şey yok.
    Çekindiği bir şey olması gerektiği halde böyle yapıyorsa, bunu burada paylaşan arkadaşın eline sağlık demek.

Belki biraz yüzü kızarır bu memur arkadaşın.
    Nihayetinde polis memuru olması onu kusursuz yapmıyor, hata yapabiliriz. Bunu fark edip düzeltmek iyi olan, o nedenle bazen yüz kızarması daha iyidir.

Ama kibir en kötüsü...

Motosikleti
    hyosung gt250r 2012...
    yok canekin abi böylelerini asmak lazım taksımın ortasındaa kı ıbret olsunn bak o zaman nasıl kask takıyorlarrr o kaskın parasını belkı ben verdımm gıymeyecekse geri versin banaa gecen pazar yolda polıs cevırdıı e-5 de seyır halınde odedıgım vergılerı gosterdımm devam ettımm

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    yok canekin abi böylelerini asmak lazım taksımın ortasındaa kı ıbret olsunn bak o zaman nasıl kask takıyorlarrr o kaskın parasını belkı ben verdımm gıymeyecekse geri versin banaa gecen pazar yolda polıs cevırdıı e-5 de seyır halınde odedıgım vergılerı gosterdımm devam ettımm
    Arkadaşım ne içtiysen biz de istiyoruz olayları senin pencerenden görebilmek için. Ortada kural ihlali var bir kere. Ve evet memursan paranı halk öder, memurlar da vergi verir çünkü onlar da halk ve başka birimlerin onlara hizmet etmesi gerekir.
    Buraya kadar anlaştıysak. Sen memursan senin de hakkın var yapılan yanlışlarda. Ama mantaliteyi değiştirmek gerek önce. Kask takmıyorsan ikiniz de hatta ben takmıyorsam ikimiz de eşitiz, bu bir kural ve kural ihlalinin küçük-büyük cezası var.
    Şimdi bu cahil arkadaşı gören daha genç arkadaşlar ne yapsın. Adama (!) bak, eğitim almış ve maaşını aldığı kurumu bilerek böyle bir fotoğraf çektiriyor. Biz niye yapmayalım ki.

Gerçekten artistik hareketler yapmak istiyorsa çıkarsın üniformasını hatta çıplak kullansın pistin birinde. İnan daha karizmatik olur!

Bir de aklıma geldi. Yukarılarda bir arkadaş polis teşkilatı yıpratılmak isteniyor diye yazmıştı. Böyle pozlar verip artistik peşinde olan ve amirinden uyarı almayan ( ki hala facebookta o resim) teşkilat, yıpranmayı bırak can çekişiyor demektir. Sonra yok efenim münferit kişiler münferit olaylar.

Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne demek bal tutan parmağını yalar. Darphanede para basan, devlet malzeme ofisinde çalışan hırsızlık mı yapacak yani nedir olay ?
    yazdığımıböyle algılaman da gerçekten enteresan. kimsenin böyle mantıksız bi imada bulunmayacağının sen de farkındasındır. adamın silahı motoru var arkasında devlet var her türlü faydalanır demediğimin de farkındasın... sırf konunun gerginliğiyle benim cümleyi cımbızlayıp abartmaya gerek yok.
    demek istediğim, adam artislik yaptı diye (ki tasvib etmediğimi tekrar belirtiyorum çünkü işine geldiği gibi anladığını burda gördüm) cinayet işlemiş muamelesi yapmayın. hatasının kendisi dahil herkes farkında ama forum hala birbirini yemekle meşgul.
    Ninja

Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazılanları devamlı okuyorum da bizim insanımız hiçbirşeyi kararında yapmayı beceremiyor. Ya ölümüne sev ya da ölümüne nefret et. Ya arkadaşlar bunun orta kararı yok mu???

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazdığımıböyle algılaman da gerçekten enteresan. kimsenin böyle mantıksız bi imada bulunmayacağının sen de farkındasındır. adamın silahı motoru var arkasında devlet var her türlü faydalanır demediğimin de farkındasın... sırf konunun gerginliğiyle benim cümleyi cımbızlayıp abartmaya gerek yok.
    demek istediğim, adam artislik yaptı diye (ki tasvib etmediğimi tekrar belirtiyorum çünkü işine geldiği gibi anladığını burda gördüm) cinayet işlemiş muamelesi yapmayın. hatasının kendisi dahil herkes farkında ama forum hala birbirini yemekle meşgul.
    Konu ikimiz arasında kalacaksa kötü olacak,( yanlış anlama konunun içeriği açısından) yazdığının böyle anlaşılmaya açık olması daha enteresan değil midir ? Benim dediğim biraz mübalağa .
    Örnek; hırsızlık suçtur değil mi. ? 10000000 tl çalmak da hırsızlık sakız çalmak da hırsızlık. Bu bir suçtur ve cezalandırılması gerekir. Senin yaptığın sakız çaldı diye hırsız demesek de olur gibi birşey. İşime gelen bir durum yok ki bu durumda, nasıl bir fayda sağlayabilirim kendime. Böyle hataları göz göre göre birilerinin aklına sokmak sıkıntı değil mi senin için.

Ayrıca renkli yazın için teşekkür ederim, şekil de çizeydin belki anlamayanlar için daha anlamlı olurdu.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    bendende bi yorum aktı ;)
    http://goo.gl/jAoih
    ''HONDA'' hayat ONDA

Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu ikimiz arasında kalacaksa kötü olacak,( yanlış anlama konunun içeriği açısından) yazdığının böyle anlaşılmaya açık olması daha enteresan değil midir ? Benim dediğim biraz mübalağa .
    Örnek; hırsızlık suçtur değil mi. ? 10000000 tl çalmak da hırsızlık sakız çalmak da hırsızlık. Bu bir suçtur ve cezalandırılması gerekir. Senin yaptığın sakız çaldı diye hırsız demesek de olur gibi birşey. İşime gelen bir durum yok ki bu durumda, nasıl bir fayda sağlayabilirim kendime. Böyle hataları göz göre göre birilerinin aklına sokmak sıkıntı değil mi senin için.

Ayrıca renkli yazın için teşekkür ederim, şekil de çizeydin belki anlamayanlar için daha anlamlı olurdu.

konu tabiki aramızda kalmayacak ortak noktamız bu paylaşım platformuyken şahsi tartışmalara girilmesine zaten karşıyım(forumun genelinde birbirine laf atmalara ihtafen yazıyorum). suç her halukarda suçtur hemfikiriz. ben, kişi zaten suçunu kabul ettiği için konunun herkesin birbirine laf atmasıyla abartıldığını düşündüğümü belirtiyorum. senin de mübalağana takıldım hepsi bu, forumda herkes herşeyi istediği yere çekmeye meyilli bu sebepten renkli yazıları tercih ediyorum ki nokta atışı olsun sağa sola kaymasın şekile gerek yok
    Ninja

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)