Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Müjde kızlar! Yeni yılın ilk benzin zamcığı geldi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizinle Kesinlikle Polemik yapmıyacağım hatta bana küfür bile etseniz cevap vermiyeceğim Polemik olmasın diye
    Ama bu saydıklarınızı Uygulayan ülkeler var İsim ver de bilelim deme araştırıp bulunabilir
    Sorun şu: Biz neden yapamıyoruz ?
    Cevap: Gene bizleriz suç bizde
    + Olarak Vergi alınsız hatta her ötv de eklensin ama cüzi miktarda böyle 50 liraya aldığın malın %63 vergi olarak alınmasın
    Ya bana küfür etmeyen birisine neden küfür edeyimki , benim bu forumda küfür ettiğim görülmüşmü.

Yapmayın günahımı alıyorsunuz.

Ayrıca yukarıdakileri uygulayabilen herhangi bir ülke yok , gerçekten yok . Ya petrolün doğalgazın veya yeraltı zenginliklerin vardır yoksa mümkün değil . Ekonomi matematik v.b her türlü bilimsel veri bunu söyler.

Lütfen örnek verin havada bırakmayın sözlerinizi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ayrıca yukarıdakileri uygulayabilen herhangi bir ülke yok , gerçekten yok . Ya petrolün doğalgazın veya yeraltı zenginliklerin vardır yoksa mümkün değil .
    Sömürgeci ülkeleri atlıyorsunuz
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sömürerek kalkınacaksak ben razıyım benzin 10 tl olsun yeterki sömürgeci = şerefsiz damgası yemeyelim.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kastım sömürgeden yana değil ama Kendi Çabaları ile bizden çok daha iyi olan ülkeler var
    Okan abinin Deprem olduğunda 10 dakikada devlet orada olsun 1 saat sonra herkese yeni evleri verilsin. Sözüne
    Şunu eklemek istiyorum
    Japonya Deprem Kuşağının olduğu bir yer ve sık sık depremler doğal afetler meydana gelir bakınız tsunami
    5,6 sene önce Deprem yerine afet bölgesine 1 saat geç yardıma gidildi diye Burada yanlışım varsa düzeltin özür diliyorum Başbakan yada bakan intihar etmişti
    Geçen sene Gerçekleşen doğal afette ise Japon Başbakan Naoto Kan, istifasını açıkladı ,nedeni ise halka gerekli yardımları ulaştıramadı için otoritesinin düşmesi idi
    Şunlarıda söylemek istiyorum elbette Sıfır vergilerle kalkınızlmaz ama Dedim ya Cüzi miktarda olması lazım
    Halkın ve Devletin buna çapa göstermesi lazım saygılar
    Sado

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kastım sömürgeden yana değil ama Kendi Çabaları ile bizden çok daha iyi olan ülkeler var
    Okan abinin Deprem olduğunda 10 dakikada devlet orada olsun 1 saat sonra herkese yeni evleri verilsin. Sözüne
    Şunu eklemek istiyorum
    Japonya Deprem Kuşağının olduğu bir yer ve sık sık depremler doğal afetler meydana gelir bakınız tsunami
    5,6 sene önce Deprem yerine afet bölgesine 1 saat geç yardıma gidildi diye Burada yanlışım varsa düzeltin özür diliyorum Başbakan yada bakan intihar etmişti
    Geçen sene Gerçekleşen doğal afette ise Japon Başbakan Naoto Kan, istifasını açıkladı ,nedeni ise halka gerekli yardımları ulaştıramadı için otoritesinin düşmesi idi
    Şunlarıda söylemek istiyorum elbette Sıfır vergilerle kalkınızlmaz ama Dedim ya Cüzi miktarda olması lazım
    Halkın ve Devletin buna çapa göstermesi lazım saygılar
    Adamlar ona göre bilinçli , burada her müteahhiti başbakanmı gelip denetliyor. kaçak yapılaşma heryerde var.
    biryere 40-50 katlı bina dikildide depremde yıkıldımı hiç? Yıkılanlar eski ve en fazla 6-7 katlı binalar oluyor.
    devlet mi hatalı demiri az koyunca , çimentodan kaçınca.

siz ev yaptırsanız cebinizimi düşünürsünüz yoksa "Burada insan yaşayacak mala değer verdiğim kadar cana da değer verip adam gibi yapı denetimcilere baktırayım rüşvet vermeden adam gibi kontrol ettireyim olmadıysa yıkıp yeniden yaptırayım dermisiniz?" sizi bilmem ama parası olan çoğu insan sadece parasını çoğaltmayı düşünüyor. hangi parti vs başa geldiyse içinde illaki haram yiyen ve üçkağıt yapan olur.

Konuşmayı polemiğe çevirmek istemem ama bugün Kılıçtaroğlu mumcu cinayetine seslenmiş "bunun failini bulmak devletin borcu" demiş. kendiside devletin içinde değilmi? kendisi bulamıyormu? herşeyi o an devletin başında kimse o suçlu olur... 13-14 yıl öncede iktidardakilere söyleniyordu kriz var bitirdiniz ülkeyi diye şimdi de söyleniyor. üniversiteler parasız oldu ve öğrenciler harç alıyor. etrafımdaki onlarca kişi daha üniversite yıllarındaki karı-kızla yediği harçların parasını ödemedi devlete. ve önceki yazdığımda dediğim gibi onlarca ückağıt - onlarca devleti kandırma dururken illaki gelir olması gerek. duble yolun parası nereden çıkacak? Cidden soruyorum 10 yıl önce çok mu güvenli seyahat ediyorduk? yoksa şimdimi?
    Etrafınıza bakın ve derin düşünün lütfen. Savunduğunuz şeyin arkasında durabilin ve mantıklı olun. Başa siz gelseniz siz nereden para bulursunuz?yada siz ne yapardınız? bi kendinizi koyun.
    "men dakka dukka"

Arkadaş boşa konuşuyorsunuz bu ülkede insanlar hakkı olan vergiyi ödemediği sürece vergi kaçırdığı sürece memur sürünür,asgari ücret alan geçinemez sadece patronlar ve müdürler rahat yaşarlar onlarda rahat yaşamıyolarda işte duruma şükretmek kelimesi onların zaten din kısmında tek işlerine gelen kavram oluyor şu durumda.Müslümanız diye geçiniyoruz suçun ve kaçakcılığın en büyük günah olduğu din belki bizim dinimiz ama durum ortada bizden adam olmazzz...
    amaninmb bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Benzin 1 lira olsun,
    -köprüler otoyollar bedava
    -Üniversiteler parasız
    -Vergi olmasın
    -Sağlık hizmetleri ücretsiz olsun
    -asgari ücret ile ev alınıp kapısına araba çekilebilsin
    -Cami yapılmasın
    -Deprem olduğunda 10 dakikada devlet orada olsun 1 saat sonra herkese yeni evleri verilsin.
    -Sigorta yaptırmayalım
    -Motosikletler arabalar vergisizi satılsın herkes alsın
    -Okulu bitirir bitirmez hemen iş hazır olsun ama maaştan vergi kesilmesin
    -Ha birde bu hükümet gitsin bizimkiler gelsin

Yukarıda yazdıklarım şaka veya dalga geçme amaçlı değil 8 sayfadır yazdıklarınız ,devletten bekledikleriniz bunlar (yada ben öyle anlıyorum)
    İşte yukarı alt alta yazdım
    Aklınız yatıyormu petrolü olmayan , doğalgazı olmayan , ortadoğunun sınırında ateş çemberinin ortasında başında PKK diye bir bela olan bir ülkede bunların hepsinin aynı anda olabileceğine ????

Dürüst olun , varsa bunu yapabilirim diyen oy vermeyen Okan taş olsun.

Sizin aklınız 780 lira asgari ücretle geçinilebileceğine yatıyorsa, benim aklıma da sizin söyledikleriniz yatıyor. Hepsini yaparım, yapmak isteyen de yapar.
    Ayrıca PKK'yı ben kurmadım, ben yönetmiyorum, 10 yıldır da terörü bitiremeyen vatandaş olarak ben değilim.
    viper17 bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben 2012'ye ait devlet bütçe harcamalarına ulaşamadım maliyenin sitesinde sadece aralık harcamaları var. Borç dısı faiz ödedigimiz için devlet vergi almak zorunda. Bu nedenle benzine zam yapılıyor herşeye vergi konuyor. Sonumuz nereye gidecek bilemiyorum. Google'a borc dısı faiz 2012 yazınca cıkanlar:

http://adanahakimiyet.com/yazar.asp?yaziID=513

http://blog.milliyet.com.tr/iste-eko...?BlogNo=359331

http://haber5.com/ekonomi/turkiyenin...udak-ucuklatti

Şimdi bişey buldum ama borç dısı faiz ödemelerinden bahsetmiyor. Sadece yerel yonetim faizleri verilmiş hazine tarafından:
    http://www.hazine.gov.tr/irj/go/km/d...stergeleri.pdf

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Devlet şirket sahiplerine lüks araçları kdv ve ötv ile beraber gider gösterme hakkı veriyor. Adam 500 bin tl vergi ödeyecekse neden ödeyeyimi diyor dandik bmw ve mercedes alıyor luks jip alıyor o paraya. 10 liralık jipleri 50 lira+kdv+ötv satanlar kazanıyor parayı. Heryer luks araba doluyor nasıl bir vergi sistemi bu anlamadım. Bence bu luks tuketimi tesvik eden vergi sisteminden kurtulabilirsek devlet cok daha mantıklı vergi toplarsa benzin su an zaten 2.5 lira olur. Sadece su ötv'yi gider gösterme saçmalıgını kaldırmaları gerekiyor.

Motosikleti
    Bisiklet
    Alıntı plectrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 2012'ye ait devlet bütçe harcamalarına ulaşamadım maliyenin sitesinde sadece aralık harcamaları var. Borç dısı faiz ödedigimiz için devlet vergi almak zorunda. Bu nedenle benzine zam yapılıyor herşeye vergi konuyor. Sonumuz nereye gidecek bilemiyorum. Google'a borc dısı faiz 2012 yazınca cıkanlar:

http://adanahakimiyet.com/yazar.asp?yaziID=513

http://blog.milliyet.com.tr/iste-eko...?BlogNo=359331

http://haber5.com/ekonomi/turkiyenin...udak-ucuklatti

Şimdi bişey buldum ama borç dısı faiz ödemelerinden bahsetmiyor. Sadece yerel yonetim faizleri verilmiş hazine tarafından:
    http://www.hazine.gov.tr/irj/go/km/d...stergeleri.pdf

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Devlet şirket sahiplerine lüks araçları kdv ve ötv ile beraber gider gösterme hakkı veriyor. Adam 500 bin tl vergi ödeyecekse neden ödeyeyimi diyor dandik bmw ve mercedes alıyor luks jip alıyor o paraya. 10 liralık jipleri 50 lira+kdv+ötv satanlar kazanıyor parayı. Heryer luks araba doluyor nasıl bir vergi sistemi bu anlamadım. Bence bu luks tuketimi tesvik eden vergi sisteminden kurtulabilirsek devlet cok daha mantıklı vergi toplarsa benzin su an zaten 2.5 lira olur. Sadece su ötv'yi gider gösterme saçmalıgını kaldırmaları gerekiyor.
    borç dışı faizi öğrenmeye meraklıysan sen hesaplayacaksın ürünün normal fiyatı zam yapıolmadan önceki faizi ve zamdan sonraki fiyatlarıyla hesablayabilirsin taraf tutmuyorum sadece fikir verdim bu tür şeyleri internette pek bulamazsın kendin hesaplaman gerekir

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Dünyanın demokrasi ile yönetildiği iddia edilen herhangi bir ülkesinde (ileri demokrasiden vazgeçtim,gerisi de olabilir) bir motorsiklet forumunda,şayet hükümet benzine zam
    yaptıysa,hele bunu dünyanın en pahalı benzinini satan bir yönetim yaparsa,bu yönetim;benzin,tekel,doğalgaz ve motorlu tasıt vergisi,pasaport,asgari ücret vs.dışında vergi toplamaktan acizse,insanların isyan etmesinden daha doğal ne olabilir ?

Hükümet avukatlığı yapan arkadaşlar;şunu gözden kaçırmayın ki,bu ve benzeri forumlarda yükselen sesler,bu toplumun emniyet subaplarıdır.İnsanlar,burada söylenir,içini
    döker,daha büyük patlamalar engellenir.Emperyalizmin ağababası İngiltere,Londra Hyde Park da bile,yakın zamana kadar serbest kürsüler vardı,hala var mı bilmiyorum.
    Aklına esen,kafayı çeker;parlamento,başkabakan,kraliçe vs. aklına ne gelirse ağzına geleni söylerdi.Ne polis müdahale eder,ne de hükümet yandaşları adamı dövmeye kalkardı.
    Demokrasiyle hiç alakası olmayan Japonya'da;Honda'nın,Sony'nin mucizeler yarattığı,her sabah mesaiden önce şirket yönetimine bağlılık ayinleri yapıldığı dönemlerde bile,
    şirket içinde,yöneticilerin balmumu heykelleri olan kapalı odalarda,müdürüne,şefine kafası bozulan girer,küfür eder,heykele tekme tokat girişir,sonra ferahlayıp işine devam
    ederdi.

Bu forumda,bu düzenden çıkarı olanlar dışında çoğunluk,emekçi;öğrenci,öğretmen,kurye vs.Zaten nicklerdeki motorlardan da belli.Benzine yapılan her kuruş zam,insanların sofrasından bir lokma eksiltiyor.Bırakın da insanlar biraz söylensin.Bu ülke,zahiri de olsa doğu hariç artık feodal düzenden kapitalizme geçmiş.En azından teorik olarak ağız
    açma hakkı var.Müsaade edin de iki laf edilsin.

Başka bir topikte,bir arkadaş polise kafası bozulmuş,birileri de doğru yanlış birşeyler yazmış.Tartışılır.Ama,gayretkeşlik gösterip,İP no.larının ihbarı fetvasını verenler var.
    Nedir bu ya ? Sovyetler,Stalin döneminde,stratejik önemi olan her fabrikada parti komiserleri vardı.Şüphelendiklerini ihbar edip Gulag kamplarına yollarlardı.Sonra daha
    makul liderler gelince bu sistem kalktı.Burada mı hortlatacağız ?

Tartışmak medeniyettir.Elbette fikri olan söyleyecek,tabi ki bunu orta okul münazarasına dönüştürmeden,düzeyi düşürmeden,eski hükümette tüpgaz kuyruğu vardı vs.
    polemiklerine girmeden,etnik kimlik,politik görüş,inanç vs.sorgulayıp suçlamadan..

Biraz daha sabır ve hoşgörü lütfen..
    cool113, İHTİYAR, xawa ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

"kavimler layık olduğu şekilde yönetilirler" Hz. Muhammed.

daha önceki hükümetlerdende memnun değildim, şimdikindende memnun değilim. bu seçimlerde kim gelirse gelsin sonucun değişeceğini zannetmiyorum. çünkü etrafımız halkın ne istediğini düşünmeyen sadece cebini doldurmayı düşünen siyasetçilerle dolu. halk suskun, kimse okumuyor araştırmıyor, cehalet kol geziyor. ne oluyor arkadaş nereye gidiyoruz diyen yok, demek isteyenlerde susturuluyor malesef. bu ülkenin başına ne geldiyse hep siyasetçiler yüzünden gelmiştir. Atatürk' ün ölümünden sonra bu ülkeyi nasıl bitiririz diye uğraşmışlardır el birliğiyle. ödediğim vergi eğer millet vekillerinin boğazından geçiyorsa her kuruşu haram zıkkım olsun.
    ÖzLeMKaYrA bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oy pusulaları ile ilgili bir bilgimi paylaşmak isterim.

Bir zamanlar piyasanın en büyüklerinden matbaacı olan bir dostumla konuşurken , kendi matbaasında bir dönem oy pusulası basıldığını belirtmişti. Sahte-Kaçak oy pusulası değil. Gerçekten seçimlerde kullanılan oy pusulaları.Öyle dedi ama pek te emin olamadım açıkcası. yazının devamında anlayacaksınız.

Aramızda şöyle bir konuşma geçti

Ben - yahu her seçimde nerdeyse her seçim merkezi çöplerinden mühürlü oy pusulaları çıkıyor ne iştir.?

Matbaacı : tasarım o kadar kolay ki makinası olan herkez basabilir , mühürde çok basit.

Ben : Peki neden bu oy pusulalarının tasarımını karışık , holgramlı ve hatta seri numaralı yapmazlar ki. ?

matbaacı : neden .?

ben : Çöpten oy pusulası mı çıktı , bakarsın seri numarasına , kimseye zimmetli değil ise zaten sahte olduğu anlaşılır. Ancak birilerine zimmetli çıkarsa , hangi sandık görevlisine zimmetliyse ifadesini alır hakim önüne atarsın. Mahkemde gereken cezayı verir.

Matbaacı : kafayımı yedin sen .? O zaman mahkemede korkup tüm tezgahı öter

ben : ne tezgahı. ?

Matbaacı : yok bir şey .boşver bu konuları çay içermisin .?

Bu dediğim olay dünde vardı , bugünde var . yıllardır nerdeyse her seçim öncesinde yaşanıyor. Bu yüzden oy pusuları kolay yapılabilmesi için basit tasarlanmış ve seri numarasız basılıyor. bu yüzden çöpten çıkan oy pusulasının hangi sandığa ait hangi memura zimmetli olduğunun bilinmesi istenmiyor.Parayı basan istediği yerde istediği kadar oy pusulası bastırabilir. İstediği partiye evet mührünü bastırabilir. ortalıı karıştırmak için istediğini çöpe atar , istediği sandık görevlilerini ayarlayıp sandığa atabilir..

Siyaset zaten çok uzun süredir kirlenmişti.Nerdeyse her hükümette devleti dolandırmaktan yargılananlar vekil , bakan yapıldı.Bunları yakalayan emmniyet karşısında el pençe divan durdu.Mahkeme kararları donduruldu. işçi , emekli , memur, esnaf , köylü , öğrenci Vatandaş sadece seçimden seçime hatırlandı.

Şimdi insanlığımız ve vicdanımızda kirlendi.beğendiğimiz , menfaatimiz olan , beklentilerimiz olan parti iktidara gelsinde nasıl gelirse gelsin.yeterki bizimkiler gelsin. Onur kalmadı şeref kalmadı. Para ve güç olunca bunlarıın olmasına da gerek kalmadı.Paran ve gücün varsa , zaten etrafında bir sürü şakşakçı insan var. Kimse gücü bırakmak istemiyor. bunun için ne gerekirse ayıp demeden , günah demeden çatır çatır yapıyor. Şimdi günlerce birbirinizi yeseniz . O bunu demiş , Şu bunu demiş , deli çerkes şöyle zırvalamış diye. Ne değiişecek.? Her gelen , amerikanın talimatlarınıda çıkamadığı için zararın bedelini vatandaşa ödetiyor. Varmı ötesi. ?
    iyice dedikodu kıvamına getirdiniz hadiseyi.
    dost meclisinde dedikodu marifetiyle memleket kurtaracağınıza türkiye tarihinin kara lekelerinden "açık oy-gizli tasnif" kimin işiymiş araştırınız.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    hemen üstümüzde rusya petrol ve doğalgaz deposu altımızda lübnan ırak iran suriye petrol deposu ortada türkiye ama bizde yok.... buna iananıyormusunuz? ana yatağıtürkiyeee. bor madenlerinin DÜNYA rezervinin %75 i türkiye.bakın dünya rezervi diyorum bunun daha ötesi yok. kısacası hepsi bizde mevcut amerika isterse çıkarılır istemesse çıkarılmaz. bu ülke 1950 liyıllarda amerikalıların oldu. onlar ne isterse o olur ister inanın ister inanmayın. yapılan bir sürü gizli anlaşmalar var. düşünün türkiyede iktidar olacak kişilerr amerikaya gitmeden görüşmeden olamıyor.iktidar olduktan sonrada ilk gittikleri ülke amerika. petrolün anasıda babasıda bizde mevcut. bunu bizim devlet büyüklerimiz bilmiyor mu biliyor eeeee niye çıkarmıyorlar. yasakkkkkkkkk izin yok önce amerika destur diyecek .yoksa bu ülkede yaprak kımıldamaz....
    xawa ve ÖzLeMKaYrA bunu beğendiler.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Alıntı plectrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]Devlet şirket sahiplerine lüks araçları kdv ve ötv ile beraber gider gösterme hakkı veriyor. Adam 500 bin tl vergi ödeyecekse neden ödeyeyimi diyor dandik bmw ve mercedes alıyor luks jip alıyor o paraya. 10 liralık jipleri 50 lira+kdv+ötv satanlar kazanıyor parayı. Heryer luks araba doluyor nasıl bir vergi sistemi bu anlamadım. Bence bu luks tuketimi tesvik eden vergi sisteminden kurtulabilirsek devlet cok daha mantıklı vergi toplarsa benzin su an zaten 2.5 lira olur. Sadece su ötv'yi gider gösterme saçmalıgını kaldırmaları gerekiyor.
    3bin cc den sonrasını şirket üzerine alamazsın.
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemen üstümüzde rusya petrol ve doğalgaz deposu altımızda lübnan ırak iran suriye petrol deposu ortada türkiye ama bizde yok.... buna iananıyormusunuz? ana yatağıtürkiyeee. bor madenlerinin DÜNYA rezervinin %75 i türkiye.bakın dünya rezervi diyorum bunun daha ötesi yok. kısacası hepsi bizde mevcut amerika isterse çıkarılır istemesse çıkarılmaz. bu ülke 1950 liyıllarda amerikalıların oldu. onlar ne isterse o olur ister inanın ister inanmayın. yapılan bir sürü gizli anlaşmalar var. düşünün türkiyede iktidar olacak kişilerr amerikaya gitmeden görüşmeden olamıyor.iktidar olduktan sonrada ilk gittikleri ülke amerika. petrolün anasıda babasıda bizde mevcut. bunu bizim devlet büyüklerimiz bilmiyor mu biliyor eeeee niye çıkarmıyorlar. yasakkkkkkkkk izin yok önce amerika destur diyecek .yoksa bu ülkede yaprak kımıldamaz....
    Bor konusunda fena halde sallıyorsun....

Eti maden işletmeleri Bor madenini hem çıkarıyor hemde işliyor , işlenmiş olarak büyük kısmınıda ihrac ediyor. Amerika bor üretiminde bizden geriye düşmüş durumda.

2011 yılı itibarı ile DÜNYANIN (İyice okuyun dünyanın) İşlenmiş Bor üretiminin %47 si Eti Maden İşletmeleri tarafından üretildi ve büyük kısmı ihrac edildi. Amerikanın dünya bor üretimindeki payı sadece %24

BKZ. http://www.enerji.gov.tr/yayinlar_ra...MADEN_2011.pdf

Dünya Bor fiyatları artık Türkiye tarafından belirlenmekte Amerikanın herhangi bir gücü kalmadı bu konuda.

Candaş medyanın haberleri ve facebook ta dolaşan saçma sapan şehir efsanelerine inanacağınıza biraz araştırıp gerçeklere ulaşabilirsiniz.

Hükümet rakamları yalan diyenler uluslararası kaynaklardan da araştırabilirler

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    suudi arabistanın petrolü çıkarıp varili 3,5 dolardan standart petrol company vermesi ne kadar övünülecek bir şeyse
    bor gibi stratejik bir madenin bu şekilde satılması da o kadar övünülecek bir şeydir

Motosikleti
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suudi arabistanın petrolü çıkarıp varili 3,5 dolardan standart petrol company vermesi ne kadar övünülecek bir şeyse
    bor gibi stratejik bir madenin bu şekilde satılması da o kadar övünülecek bir şeydir
    Saçmalıyorsun,

Bor kimseye ucuza falan verilmiyor. Dünya piyasalarındaki bor fiyatları belli . İşlenmemiş borun satışı kanunlarımıza göre zaten mümkün değil. Boru işliyoruz ve satıyoruz .

2000 yılına kadar bor üretiminde lider olan Amerika bor u dünyaya kaç paraya sattıysa şimdi bizde o fiyatlardan satıyoruz. İşin güzel tarafı Amerikalıların bor rezervleri bizim kömürümüz gibi yeraltında ve galeri sistemi ile çıkarılabilirken bizim rezervlerimiz yüzeyde ve çıkarılma maliyeti çok daha düşük bu nedenle kar oranımız daha yüksek.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    Bor yurtdışına çuvallarla çıkıyor arkadaşlar, yani yine maden ya da türevi olarak gidiyor. boru çıkarmak değil, endüstride kullanmak önemli... biz nerede kullanıyoruz? efendim? duyamadım?
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Motosikleti
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bor yurtdışına çuvallarla çıkıyor arkadaşlar, yani yine maden ya da türevi olarak gidiyor. boru çıkarmak değil, endüstride kullanmak önemli... biz nerede kullanıyoruz? efendim? duyamadım?
    Sevgili Arkadaşım,

Kimya konusunda çok bilgin yok . Bordan tek başına hiçbir şey üretilmiyor. Ama neredeyse tüm endüstriyel üretimlerde katkı maddesi yada katalizör olarak üretime giriyor.

Ülkemizdeki cam , madeni yağ v.b gibi pekçok sektörde yoğun olarak kullanılıyor.

Gazetelerde ve sosyal medyada gördüğünüz BOR pili diye tanıtılan ürünler henüz geliştirme aşamasında . İnşallah bu teknoloji gelişecek ve elektrik enerjisi depolanmasında yoğun olarak kullanılacak. İşte o zaman borun değeri bir kat daha artacaktır. Bu konuda Türkiyede Bor Enstitüsü yoğun şekilde faaliyet göstermekte ve BOR konusunda pekçok patent hakkını almış durumdadır.

Alınan Patentler ile ilgili bilgileri aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

BKZ.http://www.boren.gov.tr/icerik.php?id=106

BKZ. http://www.boren.gov.tr/

Sevgilerimle

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    ya he herşeyi sen biliyorsun sana kim dedi bordan bir şey üretiyorlar diye. kendin senaryo uydurmuşsun kendin cevaplamışsın. bor katkı olarak kullanıldığı tüm alanlarda yüksek teknoloji gerektiriyor; bizde de o yok. evet madeni yağ sektöründe bolca kullanılıyor 404 katkıları var motoru uçuruyor hay allam ya. yok işte bizde teknoloji yok. anlaşalım.

Adamlar TÜBİTAKı TÜPLÜ yapmışlar darwini çıkarıyorlar kitap listelerinden aselsan mühendisleri sürekli öldürülüyor biz hala çok gelişicez. fazla iyimser değil misin? yapma yahu yapma işte bunu. bu millet en azından haklar gelişim adalet refah gibi konularda ortak bir amaçta anlaşamadığı sürece bütün o söylediklerin hayal! çünkü o boru geliştirmek için harcayacakları parayı polise abidik gubidik silahlar almak için teröre bilmemnerelere yatırıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

düzeltildi.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)