Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Müjde kızlar! Yeni yılın ilk benzin zamcığı geldi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    '' Fiş almazsak ne kadar olur ? '' diye bir şey var bu ülkede siz gelmiş halen yok benzinmiş yok petrolmüş tartışıyorsunuz , en yüce türk milleti ,en büyük türk milleti ,herkes kötü herkes şer odağı ,herkes bizi bölmeye çalışıyor, herkes hortumcu herkes hırsız , hadi yaa sen nesin peki ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Cgty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı-Mavi-Beyaz
    Ayrıca şunu da belirtmek isterim.
    Madem yöneticilerimiz dinine bu kadar bağlı,
    Madem fahiş fiyatlarla vergi almaya mecburlar,
    Dinimizde eşitlik ile ilgili hic mi hadis, hiç mi yazılı bir metin yok.
    Ülkenin durumu halktan alınan fahiş vergilere kaldıysa .
    Yenilemeyiversinler her sene milyon liralık arabaciklarini ..
    Madem bu kadar aciz bir ülkeyiz.
    Hic gerek yok özel üretim 5 litrelik mersolara ..
    ÖzLeMKaYrA ve speed_dream bunu beğendiler.
    "Sağlığında nice ehli hünerin,bir tutam tuz bile katmaz iken aşına,öldürüp evvel onu açlıktan, sonra bir türbe dikerler başına."

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    '' Fiş almazsak ne kadar olur ? '' diye bir şey var bu ülkede siz gelmiş halen yok benzinmiş yok petrolmüş tartışıyorsunuz , en yüce türk milleti ,en büyük türk milleti ,herkes kötü herkes şer odağı ,herkes bizi bölmeye çalışıyor, herkes hortumcu herkes hırsız , hadi yaa sen nesin peki ?
    balık baştan kokar diye bir laf var
    yıllarca devletinin kendisini soymaya çalıştığı ve kısmen bunun farkında olan bir ülkenin halkından ne ölçüde erdemli olmasını beklersin?
    kdv nin, ötv nin, öiv nin, mtv nin nesi makul anlatsana hele

Motosikleti
    HD xl 883
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balık baştan kokar diye bir laf var
    yıllarca devletinin kendisini soymaya çalıştığı ve kısmen bunun farkında olan bir ülkenin halkından ne ölçüde erdemli olmasını beklersin?
    kdv nin, ötv nin, öiv nin, mtv nin nesi makul anlatsana hele
    Faşist tece'ye elektrik parası mı verecem bağla kabloyu yansın cayır cayır sobalar, işbirlikçi zamcı akepe'ye köprü parası mı verecem kapat plakayı geç, ötv mtv kdv neymiş kesme fiş nolcak al gitsin , devleti mi soyuyorsun yoksa milyonlarca insanın hakkına mı giriyorsun ? Kimse bana devletleri hükümetleri savunmasın da eleştirmesin de biz yaptık cezasını da biz çekeceğiz elbet .O iğneleri kendimize bir batırmaya başlayalım hele gerisi kolay.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi işi biraz dallandırıp budaklandırayım.İşin esnaf kısmını anlatayım.
    Ticari araç sahibiyim. Aracım ticari olduğundan ve ruhsatında otobüs yazdığından 6 ayda bir 780 lira taşıt vergisi veriyorum.
    Her ay kestiğim fatura bedelinin %18'i kadar KDV ödüyorum. Fatura keserken devlet kurumuna aracımı kiraladığım için tefkifat adı altında peşin peşin vergimin bir kısmı kesiliyor.
    KDV ödemek için 37 lira damga parası veriyorum.
    3 ayda bir geçici vergi, 3 ayda bir gelir vergisi ödüyorum. Bunlar içinde 37 lira damga parası veriyorum.
    Aldığım mazota zaten peşin peşin %60 civarı vergi veriyorum.
    Zorunlu trafik sigortam 900 lira civarında.
    Koltuk sigortası yaptırmak zorundayım, hem de iki ayrı poliçe olmalı. Bir tane şehiriçi bir tane şehirlerarası ( Tek poliçede olamıyor, çünki malum Türkiye burası). Toplamda 1.000 tl civarı bir rakam çıkıyor.
    Kendi derdimi geçtim,
    Asgari ücret üzerindeki vergi yükünü kim hangi mantıkla, vicdanla açıklayabilir?
    Cgty bunu beğendi.

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Yaşasın Allah'ım çok mesudum :-)
    possi bunu beğendi.

Motosikleti
    Ducati 797
    Faşist tece'ye elektrik parası mı verecem bağla kabloyu yansın cayır cayır sobalar, işbirlikçi zamcı akepe'ye köprü parası mı verecem kapat plakayı geç, ötv mtv kdv neymiş kesme fiş nolcak al gitsin , devleti mi soyuyorsun yoksa milyonlarca insanın hakkına mı giriyorsun ? Kimse bana devletleri hükümetleri savunmasın da eleştirmesin de biz yaptık cezasını da biz çekeceğiz elbet .O iğneleri kendimize bir batırmaya başlayalım hele gerisi kolay.
    kastımın bu olmadığı açık
    vergi olmasın demediğimiz de açık
    kaçak kullansın vatandaş ta denmedi
    vergi sistemi adil olsun istiyoruz,
    vatandaşı ezdikten sonra ne anlamı var, o vergi o vatandaşa götürülecek hizmet için değil miydi? bir hizmet beni mahvedecekse istemiyorum o zaman, yapmasın devlet
    vergi sistemini düzenleyecek çok basit bir çözüm bulmuştum zamanında hatta kafası çalışan bir maliye uzmanına anlatmıştım, mükemmel demişti
    ilgim olmadığı halde basit çözümler üretebiliyorsam, o mevkilere gelenlerin bunu başaramamasının(!) adı ancak ihanettir
    çünkü hedef vatandaşın refahı için çalışmak olmadı, hep onu söğüşlemek oldu
    bu geçmişte de böyleydi, bugün de böyle

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Haydi kapitalizmi anlamaya çalışalım.

Vatan millet sakarya nidalarıyla ucuza çalıştırılan insanımızdan elde edilen kar denilen artı değere el konulup sermaye sınıfına aktarılmasına razı olalım bir an.
    Kapitalizmin çocukluk dönemlerinde rekabet gücünün zayıflığı, sermaye birikiminin sağlanması ve pazarların koruması amacıyla ulus devlet yüceltilmiş artı değer lokal olarak yerel burjuvazi arasında paylaşıldığı için nispi olarak ülkelerin refahı yükselebilmiştir.
    Globalizm diye adlandırılan (pzvnk e beyefendi denilmesi gibi) vahşi kapitalizm-emperyalizm sermayenin dolaşımı ile yerel paylaşımlara da göz dikip hepsini iç etmek istemekte ve bunun sonucuda küçük burjuva sınıflar yok olmaktadır. Bu sınıflar harcama yapmazsa piyasaya yeterli para girmez devamlı dışarı kaçar.

Yerel piyasadan kaçan para ve kaynaklar dünyanın daha bakir pazarlarına gider. Satılan her artı değer elde eden fabrika şirket arazi global sermayenin eline geçmekte artı değer dünyaya dağılmakta yerel sermayeyi geliştirip nispi refah artışı sağlamamaktadır.
    24 ocak 80 den bu yana uygulanan bu politikalar sadece ülkemizde değil tüm dünyada piramidin altındaki sınıfları daha da yoksullaştırmaktadır.
    Bu politikalara hiç bir yerel sınıf onay veremez çünkü zararı mutlaka kendine dokunacaktır. Günümüzde ülkede yaşanan kavga işte bu el değiştirme kavgasıdır.

Sonra tekrar yazarım bir çay içeyim.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haydi kapitalizmi anlamaya çalışalım.

Vatan millet sakarya nidalarıyla ucuza çalıştırılan insanımızdan elde edilen kar denilen artı değere el konulup sermaye sınıfına aktarılmasına razı olalım bir an.
    Kapitalizmin çocukluk dönemlerinde rekabet gücünün zayıflığı, sermaye birikiminin sağlanması ve pazarların koruması amacıyla ulus devlet yüceltilmiş artı değer lokal olarak yerel burjuvazi arasında paylaşıldığı için nispi olarak ülkelerin refahı yükselebilmiştir.
    Globalizm diye adlandırılan (pzvnk e beyefendi denilmesi gibi) vahşi kapitalizm-emperyalizm sermayenin dolaşımı ile yerel paylaşımlara da göz dikip hepsini iç etmek istemekte ve bunun sonucuda küçük burjuva sınıflar yok olmaktadır. Bu sınıflar harcama yapmazsa piyasaya yeterli para girmez devamlı dışarı kaçar.

Yerel piyasadan kaçan para ve kaynaklar dünyanın daha bakir pazarlarına gider. Satılan her artı değer elde eden fabrika şirket arazi global sermayenin eline geçmekte artı değer dünyaya dağılmakta yerel sermayeyi geliştirip nispi refah artışı sağlamamaktadır.
    24 ocak 80 den bu yana uygulanan bu politikalar sadece ülkemizde değil tüm dünyada piramidin altındaki sınıfları daha da yoksullaştırmaktadır.
    Bu politikalara hiç bir yerel sınıf onay veremez çünkü zararı mutlaka kendine dokunacaktır. Günümüzde ülkede yaşanan kavga işte bu el değiştirme kavgasıdır.

Sonra tekrar yazarım bir çay içeyim.
    [IMG][/IMG]
    Adam adamdır, olmasa da pulu; Eşek eşektir,olsada hint kumaşından çulu.[COLOR="#B22222"][/COLOR]

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    bu ülkede herşeye zam geliyor ama maaşlara zam gelmiyor . zenginler zenginliğine zenginlik katıyor alt tabaka karnını doyuracak paraya çalışıyor.kimse vatanseverlik yapmasın . 10 yıldır bütün veriler güzel ekonomik tablolar 10 numara şirketler bankalar deli gibi kar lar yapıyorlar .şirketler büyüyor peki bize neeeeeeeeeeeeeee bana yansıyan bir şey yok ki ha ekonomok kıriz ha dört dörtlük kar yapan şirketler ben hep yerimde sayıyorum.yani bana yansıyan bir şey yok ki 10 yıldır sadece karnımı doyurabilmek için para alıyorum aldığım para gıda parası . eeeeeee hani büyük karlar bankalar sigorta şirketleri firmalar büyümüştü tamam büyüdü eeee bizlere yansıyan neeeeee hiç bir şey patronlar zengin oldukça oluyor doymuyorlar bize yansıyan hiçbirşey yok!!!! kandırılıp resmen uyutuluyoruz. 2012 yılında 125 bin kişi işsizlik maaşı almaya hak kazanmış.kazanamayanların sayısıda tahminen 500bin kişi yani 750 bin kişi işsiz kalmış 2012 de.deli gibi şirketler kar yaparken dahi nasıl az maş veririm çabasındalar. basında onlarla ortak çalışıyorlar.devamlı işsizlik haberleri verip insanları ellerinde tutuyorlar.

vatandaşı ezdikten sonra ne anlamı var, o vergi o vatandaşa götürülecek hizmet için değil miydi? bir hizmet beni mahvedecekse istemiyorum o zaman, yapmasın devlet
    vergi sistemini düzenleyecek çok basit bir çözüm bulmuştum zamanında hatta kafası çalışan bir maliye uzmanına anlatmıştım, mükemmel demişti
    ilgim olmadığı halde basit çözümler üretebiliyorsam, o mevkilere gelenlerin bunu başaramamasının(!) adı ancak ihanettir
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Adam adamdır, olmasa da pulu; Eşek eşektir,olsada hint kumaşından çulu.[COLOR="#B22222"][/COLOR]

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Yerli malı araba yaptık (Anadol) eşşekler yiyor dediniz beğenmediniz.

Yerli televizyona çamaşır makinasına beyaz eşyaya atmadık çamur bırakmadınız.

Ramzey markası yıllarca yerli motor için didindi durdu haberiniz olmadı çinli satmaya başlayınca muteber oldu

Kanuni yeşil sermaye deyip demediğinizi bırakmadınız

Tekelin sigarası dururken işsiz boşta gezen adam bile cebinde malboro paketi taşımaya başladı.

Petlas lastik yaptı , Lassa lastik yaptı ,IRC lastik yaptı siz gidip michelin aldınız pirelli aldınız.

Tübitak yerli işletim sistemi yaptı kimse dönüp yüzüne bakmadı Bill Gates i dünyanın en zengin adamı yaptınız

Hepinizin cebinde türlü türlü ithal cep telefonları varken Karelin ve Aselsanın cep telefonu yaptığından haberiniz bile olmadı olanlarda beğenmediler.

Devlet ithalatı kesebilmek için elinden geldiğince gümrük duvarlarını sıkı tutmaya çalıştıkça sizler ithal malı almaya devam ederek bu durumu sizler yarattınız . Şimdi şikayet ediyorsunuz.

Hiç kimse bana cevaben yok ben yapmadım etmedim diye boşuna yazmasın. Şöyle bir etrafına baksın ve yerli malı ekmek ve sebze dışında ne kullanıyorsunuz bulmaya çalışın.

Devletin ithalatı yasaklamış olduğu dönemleri de daha unutmadık . Kaçak mallar satan çarşılar pasajlar kaçakçıları zengin ediyordu ve yine sizlerin ebeveynleri koşa koşa gidip 1 liralık mala sırf kaçak mal diye gözü kapalı 10 lira veriyorlardı.

Önce çuvaldızı kendinize sonra iğneyi devlete hükümete batırın arkadaşlar.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    HD xl 883
    Hocam ben de diyorum ki babalarımız dedelerimiz hak hukuk gözetmediği ,şark kurnazlığı yapıp kendini ve gününü kurtarmaya çalıştığı için bu durumdayız bari biz yapmayalım,senin benim kadar vergi veren limited şirket yok bu memlekette ama sorsan 3 gün ağlarlar hükümet hırsız devlet hırsız diye , her şey bizde bitiyor, tembeliz riyakarız kendimize bile itiraf edemiyoruz ama artık yeter biraz da kendimizden başlayalım eleştirmeye , toplumu da devleti de meclisi de oluşturan sen ben biz siz onlar . Topu topu 80 senelik bir demokrasi denememiz var zamanla oturacak değişecek artık bir şeyler ama biz istersek biz çalışırsak çabalarsak , o kendimizle kıyasladığımız modern refah ama ahlaksız dediğimiz toplumlar 200 yıl önce hallettiler bu mevzuları , ne zaman ki metro turnikelerinin başında bilet kontrol amaçlı dikillen adamalar ortadan kalkar,ne zaman ki yürüyen merdivenlerde sol taraf boş kalır,emniyet şeritlerine tecavüz edilmez , caddeler tükürükten balgamdan arınır , anadilinde konuşan adama aşağılayan gözlerle bakılmaz, o zaman vergiymiş petrolmüş amerika israil imf ..bunlar aklımıza bile gelmeyecek ,braz saygı sevgi empati hak adalet ama kendimiz için bizim için madem bunu istiyoruz önce kendimizden başlayalım kendimiz yapalım.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001

Hepimizin benzinlikteki hali...
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi işi biraz dallandırıp budaklandırayım.İşin esnaf kısmını anlatayım.
    Ticari araç sahibiyim. Aracım ticari olduğundan ve ruhsatında otobüs yazdığından 6 ayda bir 780 lira taşıt vergisi veriyorum.
    Her ay kestiğim fatura bedelinin %18'i kadar KDV ödüyorum. Fatura keserken devlet kurumuna aracımı kiraladığım için tefkifat adı altında peşin peşin vergimin bir kısmı kesiliyor.
    KDV ödemek için 37 lira damga parası veriyorum.
    3 ayda bir geçici vergi, 3 ayda bir gelir vergisi ödüyorum. Bunlar içinde 37 lira damga parası veriyorum.
    Aldığım mazota zaten peşin peşin %60 civarı vergi veriyorum.
    Zorunlu trafik sigortam 900 lira civarında.
    Koltuk sigortası yaptırmak zorundayım, hem de iki ayrı poliçe olmalı. Bir tane şehiriçi bir tane şehirlerarası ( Tek poliçede olamıyor, çünki malum Türkiye burası). Toplamda 1.000 tl civarı bir rakam çıkıyor.
    Kendi derdimi geçtim,
    Asgari ücret üzerindeki vergi yükünü kim hangi mantıkla, vicdanla açıklayabilir?
    Aldığın ticari aracın faturasına bakıp yüzde 1 ÖTV ödediğini görebilirsin binek bir araç alsaydın bu oran %147 lere kadar varabilirdi biliyorsun değilmi. Bunu niye yazmıyorsun ?
    Ticari aracına aldığın her gram mazotun faturasını zaten vergiden düşüyorsun aslında ödemediğin bir vergi için neden şikayet ediyorsunki (Bana açıklama yapmaya çalışma bende esnafım vergi neye göre ödeniyor gayet iyi biliyorum)
    Tevkifat ile ilgili yazdığın tam bir komedi. KDV nden 5/10 tutarında kesinti yapılıyor ama sende ay sonunda devlete KDV ni bildirirken aynı kesintiyi yapıyor ve daha az KDV ödüyorsun.
    Damga vergileri ile ilgi olarak haklısın , bankaların işlem ücretlerindeki haksızlık gibi damga vergileride anlamsız ve yüksekler işte bunu tartışabiliriz.
    Trafik sigortan için kaza yaptığında dua edersin merak etme
    Koltuk sigortasınıda bi zahmet yaptırıver insan taşıyorsun canlı hayvan değil (artık onlara bile sigorta yapıyorlar) Kaldıki koltuk sigortası Allah göstermesin bir kaza sonucunda taşıdığın insalara karşı maddi sorumluluğunu bir nebzede olsa azaltıyor sana faydası olan bir durum bu.
    Asgari veya azami her ücret vergilendirilmeli. Asgari ücrete sadaka gözü ile bakmaktan vazgeçin . Bu parada bir emeğin karşılığında ödeniyor ve nispeten daha yüksek ücretlere göre daha düşük vergi alınıyor.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    Ducati 797
    anadol, arçelik vs koç veya benzeri adamların; büyük sermaye tröstlerinin Türkiye şubeleri yani
    o üretimlerin bir çoğu milli değil anlayacağınız
    bu gün imkan verilse oturur bir elektrikli aracı, çok kısıtlı bilgimle ben bile tasarlarım
    artık çok kolay böyle şeyler

bu ülkede üretim adına ne sıkıntı varsa bu tröstler ve tetikçilerinin elbirliğiyle olmuştur
    böyle şeylerin olmadığından bahsetmiyoruz, kaçırmışsınız orayı
    tüm bunların müsebbiplerinin dış kaynaklı odakların, ve bu odaklara hizmet eden sermaye sahipleri-yönetimlerin eseri olduğunu anlatmaya çalışıyoruz

bu kadar detaya girmeme gerek yoktu
    konuya attığım ilk mesaj görebilen bir göz için yeter de artardı bile

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

Hocam ben de diyorum ki babalarımız dedelerimiz hak hukuk gözetmediği ,şark kurnazlığı yapıp kendini ve gününü kurtarmaya çalıştığı için bu durumdayız bari biz yapmayalım,senin benim kadar vergi veren limited şirket yok bu memlekette ama sorsan 3 gün ağlarlar hükümet hırsız devlet hırsız diye , her şey bizde bitiyor, tembeliz riyakarız kendimize bile itiraf edemiyoruz ama artık yeter biraz da kendimizden başlayalım eleştirmeye , toplumu da devleti de meclisi de oluşturan sen ben biz siz onlar . Topu topu 80 senelik bir demokrasi denememiz var zamanla oturacak değişecek artık bir şeyler ama biz istersek biz çalışırsak çabalarsak , o kendimizle kıyasladığımız modern refah ama ahlaksız dediğimiz toplumlar 200 yıl önce hallettiler bu mevzuları , ne zaman ki metro turnikelerinin başında bilet kontrol amaçlı dikillen adamalar ortadan kalkar,ne zaman ki yürüyen merdivenlerde sol taraf boş kalır,emniyet şeritlerine tecavüz edilmez , caddeler tükürükten balgamdan arınır , anadilinde konuşan adama aşağılayan gözlerle bakılmaz, o zaman vergiymiş petrolmüş amerika israil imf ..bunlar aklımıza bile gelmeyecek ,braz saygı sevgi empati hak adalet ama kendimiz için bizim için madem bunu istiyoruz önce kendimizden başlayalım kendimiz yapalım.
    sevgili dostum
    adil olan tek vergi türü vardır
    üreticiden almak
    bir üretici bir ürünü fabrikadan satış için çıkardığı anda vergisini alırsın ve olay biter
    toptancısı, bakkalı, nakliyecisi de bunun vergisini ödemeye mecbur kalırsa bunun adı soygun olur
    benzinden vergi alıyorsan araç kullanıcısı sana zaten o aracın vergisini ödüyordur
    bizim halkımız zamanla bu hale geldi ki o da kısmidir
    yine de tasvip edemeyiz elbet
    bu ahlaksız uygulamalara maruz kalıp, dürüst kalmak zor zanaat

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Yaşasın YANCILIK ..
    YAŞASIN HÜKÜMET DEĞİL Mİ ..
    agzıma bişeyler geliyor derim de
    anında banlanırım..
    bırakın bu işleri kandırmayın kendinizi..
    tok acın halinden anlamaz..
    benimde gelirim iyi olsa dünya şeyime , minare g.tme derim
    boş boş yazarım buraya
    M.balibey bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerli malı araba yaptık (Anadol) eşşekler yiyor dediniz beğenmediniz.

Yerli televizyona çamaşır makinasına beyaz eşyaya atmadık çamur bırakmadınız.

Ramzey markası yıllarca yerli motor için didindi durdu haberiniz olmadı çinli satmaya başlayınca muteber oldu

Kanuni yeşil sermaye deyip demediğinizi bırakmadınız

Tekelin sigarası dururken işsiz boşta gezen adam bile cebinde malboro paketi taşımaya başladı.

Petlas lastik yaptı , Lassa lastik yaptı ,IRC lastik yaptı siz gidip michelin aldınız pirelli aldınız.

Tübitak yerli işletim sistemi yaptı kimse dönüp yüzüne bakmadı Bill Gates i dünyanın en zengin adamı yaptınız

Hepinizin cebinde türlü türlü ithal cep telefonları varken Karelin ve Aselsanın cep telefonu yaptığından haberiniz bile olmadı olanlarda beğenmediler.

Devlet ithalatı kesebilmek için elinden geldiğince gümrük duvarlarını sıkı tutmaya çalıştıkça sizler ithal malı almaya devam ederek bu durumu sizler yarattınız . Şimdi şikayet ediyorsunuz.

Hiç kimse bana cevaben yok ben yapmadım etmedim diye boşuna yazmasın. Şöyle bir etrafına baksın ve yerli malı ekmek ve sebze dışında ne kullanıyorsunuz bulmaya çalışın.

Devletin ithalatı yasaklamış olduğu dönemleri de daha unutmadık . Kaçak mallar satan çarşılar pasajlar kaçakçıları zengin ediyordu ve yine sizlerin ebeveynleri koşa koşa gidip 1 liralık mala sırf kaçak mal diye gözü kapalı 10 lira veriyorlardı.

Önce çuvaldızı kendinize sonra iğneyi devlete hükümete batırın arkadaşlar.

bunlar geçerli argümanlar değil, "ucuz mal alacak kadar zengin değilim" diye bi atasözü var, neden kalitesiz, emsalleriyle rakabet edemeyen türk mallarını alayım...ha şimdi çin malları girince türk mallarına şükreder olduk..müteşebbis de kazancının %40 ını vergi olarak verdiği için ürünlere bindirmekte...ithalatı kısmak, yeri üreticiyi desteklemek demek...kazancının %40 ını verecek adam üretim yapar mı yapsa bile ürünlere bindirri işte..serbest piyasa ekonomisi dediğimiz şey bu...devlet rekabet edemiyosa rakibine giydirmesin elindeki kozu kullanarak..ithalatı kesmek ya da sınırlamak ise zaten şu an hükümet programında yok keza küresel ekonomide neyin ithalatını kısıyosun...

İthalatın %70 i enerji ithalatı...üretim yapmak için de birincil kaynak enerji..ee büyümek isteyen türkiye nin ithalatı kısma hedefi varsa büyüme hedefi neden var...?

bunlar iktisadi olarak çok yere basan argümanlar değil...

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen

Isınmak için doğalgazı ruslardan
    Araban için petrolü araplardan
    Sigaranı Amerikalılardan
    Parfümünü fransızlardan
    Ayakkabını italyanlardan
    Ve kalan bütün diğerlerini çinden aldığın için
    Herşeyi dışardan almıyoruz. Kendimizde üretiyoruz. o Kadar suistimal ediliyorki...
    Sanayi ile haşır neşir olarak Konya'daki birçok cnc - metal - torna - demir işi yapan firma biliyorum. Devlet çiftçiye ödenek sağlar mesela patoz vs aldığında yarısını devlet öder. Adam gider 10bin liralık patoza 20 bin fatura kestirir 10 binini devletten alır hiç para vermez e sonra o maldan bereket bekler. sen hile hurda yap sonra....

Bence Millet olrak sıkıntı var. Araba yapılmıyor neden?
    -19** küsürden beri Koç var fiat - alfa - tofaş vs elinde e yaptırırmı adam başka fabrika.
    -Parfümü fransızlardan... Bizim Burada o kadar yasal prosedür varki... En basitinden bir dükkan açtığında yok o da kaydı git 500 lira ver yıllık 250 tl yenileme , yok kira ver artı stopaj ver... e çinden mal getirmek hem işletme için daha karlı. Bizim Burada işci çalıştıracaksın işcinin nazını karşılayacaksın , talep olmadığında kendi cebinden gidecek. işci sigortası kendi bağkurun vs vs ve geri dönen çekler senetler.....

Evet ısınmak için Doğalgazı rusyadan alıyoruz çünkü daha hesaplı geliyor. Kendimiz çıkarsak 3-5 gün sonra o yerde eylem olur yok açtırma doğal vs diye...

Ayakkabımı italya dan almıyorum Konya'dan alıyorum kendi imalatımız. Bir sarar'ın ayakkabılarını bile Konya'da fason üretilebiliyor. Sadece marka takıntısı olan yok gucci vs vs alır. Bu kadar takılmayın.

Sigara yı Amerikadan almıyoruz. Fabrika Türkiye'de. Amerikan patenti altında. kaç tane sigara yurt ışından geliyor? bir malbro içmeyiverin hiçmi Türk Tütünü Türk sigarası yok.

Ve Binmeyiverin araca. benzin fiyatları bu kadar olmuşken düşük cc li araç - motor alın.
    Arada gitmeyiverin özel ihtiyaçlarınıza. bu gecede şu bara - puba gitmeyiverin.
    bir pazar sahile otobüsle inin veya yürüyün spor yaparsnız....

Konya için söylüyorum 2 yıl önce böyle değildi hiç kalabalık olmazdı akşam iş çıkışlarında bile... şimdiyse berbat. akşam 6-7 tüm yerlerde trafik kilitleniyor. Eski araba kalmadı millet çekti kredi çekti kredi lüks sıfır araç aldı. Kaç tane murat kaldı etrafta ? muratı geç eski broadway eski toyota? kaç kişi eski skodasını seviyor hala?

Bizim milletimizdede var. Eskiden imza diye araç çıkacaktı? kaç kişi destek verdi büyüklerden? Ne oldu fabrika pert.. öööyle kaydırırlar adamın ayağını...

Oy vermekten hükümetten değil bence problem bu millet eski hükümetleride gördü ne oldu? biri öldürülmekten asılmaktan korktu bıraktı indi baştan? biri kriz içinde yok oldu? 2000'lilerde 1000 dolar borcu olan 2000 dolar olarak ödedi. hiç başınızdan geçmedi sanırım. Şimdiye şükredin. Beterin beteri var. Ben şimdiki hükümet yanlısı değilim. eleştirdiğim yönleri var. fakat üniversitemize başörtü geldi. evet küçük esnaf bitti ama hayat devam ediyor küçük esnaf büyütsün yada patron koltuğundan kalkıp bir yere işci olarak girsin... Zaman ve mekan neyi gerektiriyorsa onu yapsın...

Düşüncesi olan?
    "men dakka dukka"

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlar geçerli argümanlar değil, "ucuz mal alacak kadar zengin değilim" diye bi atasözü var, neden kalitesiz, emsalleriyle rakabet edemeyen türk mallarını alayım...ha şimdi çin malları girince türk mallarına şükreder olduk..müteşebbis de kazancının %40 ını vergi olarak verdiği için ürünlere bindirmekte...ithalatı kısmak, yeri üreticiyi desteklemek demek...kazancının %40 ını verecek adam üretim yapar mı yapsa bile ürünlere bindirri işte..serbest piyasa ekonomisi dediğimiz şey bu...devlet rekabet edemiyosa rakibine giydirmesin elindeki kozu kullanarak..ithalatı kesmek ya da sınırlamak ise zaten şu an hükümet programında yok keza küresel ekonomide neyin ithalatını kısıyosun...

İthalatın %70 i enerji ithalatı...üretim yapmak için de birincil kaynak enerji..ee büyümek isteyen türkiye nin ithalatı kısma hedefi varsa büyüme hedefi neden var...?

bunlar iktisadi olarak çok yere basan argümanlar değil...
    aynen..
    türkiyedeki adama benzini mazotu 4 tl den kilitle..
    limanlarına yanaşan yabancı bandralı gemilere 1.5 tan ver..
    ne hükmetmiş arkadaş ya
    bu kapitalsyon değilde nedir yancılar?

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)