Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Müjde kızlar! Yeni yılın ilk benzin zamcığı geldi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dimi ya

Monolog gayet kibar ve edepli olarak gidiyordu taaki karşıt görüşler ortaya konulup diyalog süreci başlayana kadar. Ve ardından başladı hakaretler hakaretler hakaretler.

Şu okullar olmasaydı maarifi çok güzel idare ederdim diyen bakandan bile beter oldunuz son yazdıklarınız ile bence tadında bırakın
    Yapılan zammı savunacak kadar psikopat bir zihniyet varoldukça bizim burada yazdıklarımız vız gelir.
    Shrieker bunu beğendi.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mevcut hükümetin TOKİ rantını unutmuşum kusura bakmayın. TOKİ tarafından binlerce derslik yapıldı ama ne kadar derslik olarak kullanılıyor acaba ? " Her Taş Cevher Değildir " adlı kitaptan haberiniz var mı ?

Cami olayına gelecek olursak en basit örneği Çamlıca camii projesinden vereyim. Yaklaşık 100 milyon TL gibi bir rakamdan söz ediliyor. 30.000 kişilik bir camiden bahsediliyor. Çamlıca tepesinde o 30.000 kişilik cami kaç kere dolacak ? 100 milyon TL lik rakam hükümetin cebinden mi çıkıyor dernekler mi karşılıyor bilmiyorum. Ancak derneklerin karşıladığını varsayarsak; böyle gereksiz bir proje için derneklerden 100.000.000 TL toplamak yerine, bu tutarı bir sağlık hizmeti için kullansak ya ? Bu arada cami yapılmasın, insanlar ibadet etmesin gibi bir derdim yok belirteyim.

Deprem konusunda ise 3-5 evin oluşturduğu bir mezra dediğiniz yer, Erciş ilçesinin 450 hane ve 2000 nüfustan oluşan Ulupamir köyü.

Harçların açıköğretimde de kaldırıldığı duyuruldu ve dediğim gibi 50 TL lik harç kalktı, 200 TL lik öğrenim bedeli geldi.

Dipnot : Saçlarım için teşekkürler
    Çamlıca projesinide bir cami yaptırma derneği yaptırıyor. Derneklerin harcamalarını ne şekilde yapacağına ancak kendi üyeleri karar verebilirler yasalarımıza göre sizin, benim veya hükümetin karışmak gibi bir hakkı yok.
    Açık öğretimde öğrenim bedeli dediğiniz sınav harçları ve kitap bedelleri zaten alınmaktaydı ve resmi açıklamaya göre kaldırılmadı , kaldırılan sadece 45 TL lik açık öğrenim harcı ve yerine yeni konan herhangi bir şey yok çarpıtmayın.

Ulupamir köyü harika bir örnek olmuş çarpıtmalarınıza örnek olarak .

Deprem sırasında Ulupamir köyünde yaralanan veya ölen YOK !!!!! . Sadece evler kısmi hasar görmüş buna rağmen kızılay oraya giderek gerekli desteği vermiş. Ercişte ve Vanda ölüler yaralılar ve en önemlisi o soğukta sokakta kalmış onbinler varken evleri kısmi hasar görmüş ölü ve yaralıları olmayan bir köye acil acil yardım götürmek aptallığın daniskası olurdu , bence eldeki imkanları orası için harcamadıkları gayet iyi olmuş. Ben sizin gibi çarpıtmayıda sevmem buyrun aşağıdaki linkten olan biteni gözleriniz ile görün.

http://www.youtube.com/watch?v=fXPQPXxZfWg

---------- Post added at 01:03 ---------- Previous post was at 01:00 ----------

Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapılan zammı savunacak kadar psikopat bir zihniyet varoldukça bizim burada yazdıklarımız vız gelir.
    Ben zammı savunmuyorum , zammın arkasına saklanıp hükümete ve ona oy verenlere hakaret eden zihniyet ile uğraşıyorum.

Psikopat ın kelime anlamı için sözlüğe bak istersen ha birde ADAM ne demektir onada göz atıver sana faydası olacaktır.
    maxi97 bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    Çamlıca projesinide bir cami yaptırma derneği yaptırıyor. Derneklerin harcamalarını ne şekilde yapacağına ancak kendi üyeleri karar verebilirler yasalarımıza göre sizin, benim veya hükümetin karışmak gibi bir hakkı yok.
    Açık öğretimde öğrenim bedeli dediğiniz sınav harçları ve kitap bedelleri zaten alınmaktaydı ve resmi açıklamaya göre kaldırılmadı , kaldırılan sadece 45 TL lik açık öğrenim harcı ve yerine yeni konan herhangi bir şey yok çarpıtmayın.

Deprem sırasında Ulupamir köyünde yaralanan veya ölen YOK !!!!! . Sadece evler kısmi hasar görmüş buna rağmen kızılay oraya giderek gerekli desteği vermiş. Ercişte ve Vanda ölüler yaralılar ve en önemlisi o soğukta sokakta kalmış onbinler varken evleri kısmi hasar görmüş ölü ve yaralıları olmayan bir köye acil acil yardım götürmek aptallığın daniskası olurdu , bence eldeki imkanları orası için harcamadıkları gayet iyi olmuş. Ben sizin gibi çarpıtmayıda sevmem buyrun aşağıdaki linkten olan biteni gözleriniz ile görün.

---------- Post added at 01:03 ---------- Previous post was at 01:00 ----------

Ben zammı savunmuyorum , zammın arkasına saklanıp hükümete ve ona oy verenlere hakaret eden zihniyet ile uğraşıyorum.

Psikopat ın kelime anlamı için sözlüğe bak istersen ha birde ADAM ne demektir onada göz atıver sana faydası olacaktır.
    Peki biraz önce paylaştığın resimle benzin zammını savunuyordun ya...Sen de DÜRÜSTLÜK,GÖRGÜ ve İNSANLIK anlamına bak.Çok işine yarar.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rakamları eğip büküyorsunuz , Benzinin fiyatını devlet arttırdı fahiş fiyatlar vergi yüzünden diyorsunuz peki aşağıdaki tabloya bir bakalım.

Benzin (TL) Motorin (TL)
    04/06/2002 1,45 1,05 $23,10
    01/01/2003 1,67 1,23 $27,70
    07/06/2003 1,83 1,34 $25,20
    01/01/2004 1,76 1,29 $30,40
    01/06/2004 1,90 1,35 $32,70
    01/01/2005 2,31 1,90 $38,30
    04/06/2005 2,55 1,89 $50,30
    03/01/2006 2,60 2,05 $57,20
    02/06/2006 2,99 2,31 $68,00
    05/01/2007 2,74 2,18 $57,00
    02/06/2007 3,01 2,18 $80,00
    01/01/2008 3,12 2,38 $90,00
    01/06/2008 3,50 3,19 $120,00
    01/01/2009 2,74 2,33 $40,00
    02/06/2009 3,20 2,45 $55,00
    06/01/2010 3,67 2,95 $70,00
    03/06/2010 3,67 2,91 $91,00
    01/01/2011 3,95 3,34 $92,00
    09/04/2012 4,72 3,97 $102,00

Son 10 yıla baktığımızda Petrolün varil fiyatı 23,10 $ dan 102,00 $ a çıkmış yani kaba hesapla petrolün fiyatı 4,5 kat artmış peki benzinin fiyatına bir bakalım 1,45 TL den 4,72 TL ye gelmiş (Nisan 2012 itibarı ile) benzindeki artış sadece 3,25 kat olmuş yani aslında petrol fiyatına göre benzinin fiyatı düşmüş. İşin dahada vahimi doları TL ye çevirdiğimizde çıkıyor.

2002 yılında varilini 33,26 TL den aldığımız petrolü (1 $ = 1,44 TL o tarihte) 2012 yılında 180,54 TL den almışız (1 $ = 1,77TL) yani oranlarsak TL bazında son 10 yılda petrolün fiyatı tam 180,54/33,26 = 5,42 kat artmış. Eğer devlet sübvanse etmeseydi 2002 den bugüne benzin fiyatının 1,45*5,42 = 7,859 TL olması gerekirdi yani bugünkü fiyatından 1,5 kat daha pahalı olacaktı.

Petrol kendi toprağımızdan çıkmadığı veya ihracatımız ithalatımızı geçmediği sürece benzini dünyanın en pahalı ülkesi olmaya mahkumuz arkadaşlar.

Dış borç konusuna hiç girmiyorum , 270 küsür milyar dolar borcu neye göre kime göre buluyorsunuz tartışmak lazım . Şirket ve şahısların borçları ile devletlerin borçları aynı şey değildir birbirine karıştırmayın.

2012 yılı ikinci çeyreği sonu itibarı ile Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının dış borcu sadece 8,7 milyar dolar. Özel şirketlerin veya şahısların ise dış borcu 235 milyar dolar civarında ve bu rakamın halk ile hiçbir alakası yok bizim ödediğimiz vergiler ile ödenmeyecek özel sektörün borcu bu rakam .
    Her şey tamam da bu veriler rafine çıkış fiyatı tam olarak litresi 1,69 TL olan benzinden neden 3-3,5 TL civarında vergi alındığını açıklamıyor.Siz söyleyin litresi 1,5 TL olan bir şeyden 3,5 TL vergi almak mantıklı mı?Normalde Avrupa ülkelerinde elmas,kürk,lüks araba gibi gerçekten çok lüks maddelerden alınan vergiyi motosiklete,benzine,düşük cc li arabalara hatta traş köpüğüne koymak ne kadar etik sınırlar içinde?
    maxi97 ve M.balibey bunu beğendiler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki biraz önce paylaştığın resimle benzin zammını savunuyordun ya...Sen de DÜRÜSTLÜK,GÖRGÜ ve İNSANLIK anlamına bak.Çok işine yarar.
    Ne resmi ne diyorsun sen yahu , resim falan paylaşmadım ben.

Uykun gelmiş senin git yat dinlen sabah daha zinde bir şekilde gelir devam edersin , üzerinide başınıda iyice ört üşümeyesin.

Hayırlı geceler sana

---------- Post added at 01:22 ---------- Previous post was at 01:16 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her şey tamam da bu veriler rafine çıkış fiyatı tam olarak litresi 1,69 TL olan benzinden neden 3-3,5 TL civarında vergi alındığını açıklamıyor.Siz söyleyin litresi 1,5 TL olan bir şeyden 3,5 TL vergi almak mantıklı mı?Normalde Avrupa ülkelerinde elmas,kürk,lüks araba gibi gerçekten çok lüks maddelerden alınan vergiyi motosiklete,benzine,düşük cc li arabalara hatta traş köpüğüne koymak ne kadar etik sınırlar içinde?
    Arkadaşım , yazıyorum okumuyorsunuz.

Petrol senin toprağından çıkmadığı veya ihracatın ithalatını geçmediği sürece devlet dışa bağımlı olduğumuz her konuda tüketimi azaltabilmek için vergi silahını sonuna kadar kullanmak zorunda. Avrupada da durum bundan çok farklı değil aslında , evet bizdeki oranlara göre biraz daha aşağıdalar ama onlarda da vergi miktarı neredeyse yarı yarıya .

O petrolü kendi toprağından çıkar , o motosikleti kendi ülkende yerli olarak üret ve ihrac et bak bakalım fiyatlar nerelere iniyor.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    cbr 125 R
    canımızı alacaklar en sonunda verip kurtulalım bence bitsin bu işkence.
    motosiklete binmek sex yapmak gibidir bi defa bindigin zaman sürekli binmek istersin

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda

Petrol senin toprağından çıkmadığı veya ihracatın ithalatını geçmediği sürece devlet dışa bağımlı olduğumuz her konuda tüketimi azaltabilmek için vergi silahını sonuna kadar kullanmak zorunda. Avrupada da durum bundan çok farklı değil aslında , evet bizdeki oranlara göre biraz daha aşağıdalar ama onlarda da vergi miktarı neredeyse yarı yarıya .

O petrolü kendi toprağından çıkar , o motosikleti kendi ülkende yerli olarak üret ve ihrac et bak bakalım fiyatlar nerelere iniyor.
    Oocan yapma gözünü seveyim.
    Avrupada yasayan bir sürü adam var forumda.
    Seninde bildigin gibi ben Fransa'dayim.
    Fransa'da petrol mü var?
    Benzin dün aldim 1.53 den.
    anasinin dini gibi vergi var üstelik.
    Buna ragmen litresi 1.53
    Burada birak asgari ücreti, issiz olsam bir aylik maasimla 620 litre benzin aliyorum.
    Sen 620 litre benzin almak için kaç ay çalismak zorundasin Oocan?
    Insanin kendini kandirmasi ne kadar kolay.
    [Turan], piyanist_irf, Thracian ve 9 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tamam vergi oranları üzerinden bakalım onda da lideriz.Bu ülkelerin hepsinde petrol çıkıyor mu?
    Türkiye – % 66,8
    Yunanistan – %63,9
    İngiltere– %63,9
    Hollanda – %63,7
    İsveç – %62,9
    Almanya– %62,7
    Belçika – %61,2
    Finlandiya – %61,2
    Fransa – %61,1
    İrlanda – %60,3
    Portekiz – %59,6
    Danimarka – %58,4
    Slovenya – %58,0
    Çek Cum. – %57,6
    İtalya – %57,5
    Avusturya – %57,0
    Slovakya – %56,7
    Macaristan – %56,5
    Litvanya – %54,9
    Polonya – %54,9
    Estonya – %54,5
    Malta – %53,4
    Lüksemburg – %53,0
    İspanya – %52,1
    Romanya – %51,4
    Bulgaristan – %50,5
    Letonya – %50,3
    K. Rum Kesimi – %47,3
    Bu arada genel inanşın ve medyaya duyuralanın aksine Türkiye'de sanılandan fazla petrol var.
    Tamam sizin dediğiniz gibi petrol az Türkiye'de fazla tüketimi önleyip elimizdeki petrol stoklarını korumak istiyoruz.Peki o zaman neden zaten elimizde az bulunan bu petrolü dışarıya 1.43 TL den satıyoruz?
    http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22063024.asp
    COQ, M.balibey, erro ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA

100.000.000 liralık bir cami yapılıyor, birincilere ikincilere bilmem kaç yüz bin ödül veriliyor, bi ton bakan çıkıp konuyla ilgili açıklama yapıyor ve hükümetin bu konuda maddi ve manevi bir yaptırımı yok öyle mi ?

Harçlarla ilgili resmi açıklamadan bahsetmiyorum. Halka açıklanandan bahsediyorum. Sizce 100 kişiden kaçı geçen yıl ödediği 250 TL nin 200 TL sinin öğrenim bedeli, 50 TL sinin de harç olduğunun farkındaydı ? Derseniz ki o aöf öğrencisinin cahilliğidir, ona bir şey diyemem. Ama elinizi vicdanınıza koyarak cevaplarsanız makbule geçer.

Madem linkle cevap verdiniz ben de öyle yapayım http://www.kuzeyekspres.com.tr/author_article_detail.php?id=10981

Eğer konu kapatılmamış olursa yarın akşam devam ederim
    Motosikletli Kaplumbağa...

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fransa'da petrol mü var?
    Buna ragmen litresi 1.53
    Burada birak asgari ücreti, issiz olsam bir aylik maasimla 620 litre benzin aliyorum.
    asgari maaşı geçtik işsizken 620 lt. benzin burada alabiliyor olsaydım her gün bir gezi, topiği açardım bıkardınız artık abi anlıyorsun değilmi ? yetti canıma yavvv cbf ye pinemez oldum daha ne diyeyim piskilete talim
    COQ bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC

Uykun gelmiş senin git yat dinlen sabah daha zinde bir şekilde gelir devam edersin , üzerinide başınıda iyice ört üşümeyesin.

Hayırlı geceler sana

abi yazılarına büyük oranda katılıyorum, ama son vergi kısmında malesef katılmıyorum.

her insanın belirli ihtiyaçları vardır. zengin de olsan aynıdır, orta halli de olsan, fakir de olsan.

ama gelirimiz farklıdır.

eğer gelip de kazandığımız paradan değil de harcadığımız paradan vergi almaya kalkarsan orada haksızlık olmaz mı?

zengin de ekmek yiyor, ben de. adam da domates alıyor; ben 1 liralık alıyorken o 3 liralık alıyor ama adam ayda 5 bin kazanmıyor, 50 bin kazanıyor.

ben bir memur olarak 2400 tl verilen paranın 700 tlsini kafadan devlete veriyorum.

ekmek alıyorum kdv yüzde 8, beyaz eşya alıyorum kdv yüzde 18...

elalem pırlanta alıyor, kdvsi yüzde 1...

ben araba alıyorum 1.3 motor, yüzde 84 vergi veriyorum.

elalem öküz kadar motorlu jip alıyor, yüzde 174 vergi veriyor. yaklaşık 2 katı.

ama adam 3400 tl maaş almıyor; ki zaten adam benim kadar vergi vermiyor ki?

özet: harcadığımız paradan değil, kazandığımız paradan adam gibi vergi alınana kadar benzin zammı savunulamaz. herkes kullanıyor, aradaki fark da atla deve değil.
    İHTİYAR ve COQ bunu beğendiler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fransa'da petrol mü var?
    Buna ragmen litresi 1.53
    1.53 ne? euro mu? 3.60 filan ediyo. iyi fiyat, dünya fransızlara güzel.
    şiddetle anlaşamadığımız nokta şu ki şu ya da bu sebeple benzin burada 4.80 tl.
    siz bunun çözümünün başka bir hükümet olduğunu ben ise gerek ideolojik gerekse diger sebeplerden ötürü türkiye'yi en iyi idare edecek hükümetin mevcut hükümet olduğunu söylüyorum.
    nesi anlaşılmadı?
    nedir bu ayar hevesi?
    nedir bu galeyan?
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hem tartışırsınız hem de ithal motosikletlerinize ithal benzin almaya devam edersiniz.

Memleketini seven bisiklete binsin aga, elin gavuru milletvekili,bakan olduğunda bile bisikletle gidiyor işine.Sizin işiniz onların işinden daha mühim değil herhalde?.İşinize uzak oturuyorsanız toplu taşıma kullanırsınız.

Olayı siyasete bağlamayın,yöneticilere giydirmeyi biliyorsunuz,enerjinizi burada harcayacağınıza gidin yeni uğraşılar bulun,kendinizi geliştirin.Bakın bu forumda hobileri olan,çok güzel uğraşıları olan üyeler siyasi başlıkları yorum yazma peşinden gitmiyor.Neden?Kendi hayatına bakıyor ve vereceği en büyük tepki karşı oy kullanmak.

Siz yazın yine,forum klasiği olur sonunda; ya birbirinize girersiniz moderatör kilitler ya da her zaman olduğu gibi hiçbir sonuca bağlanmaz ama enerjinizi harcadığınız için kendinizle gurur duyarsınız.

Motosikleti
    Honda
    Postu gönderirken ulem ben bisey unuttum diyordum,
    simdi thracian uyemizin yazisini okuyunca hatirladim.
    Ayni seyi ben yazacaktim unutmusum.
    Petrolü kendimiz çikarmazsak böyle olur mevzusunu yalanlayan en önemli hadisedir.
    Benzin fazlamiz var arkadaslar.
    Yani ürettigimiz benzini iç piyasada satamiyoruz.
    Bu nedenle ihraç ediyoruz.
    Daha bir kaç hafta önce bu konuyu burda tartismistik.
    Merak edenler asagidaki linki tiklayabilirler.
    http://www.motosiklet.net/forum/konu...k-turkiye.html
    Yani benzin ihtiyacimiz yok.
    Elimizde fazla fazla var ve ihraç ediyoruz.
    Biri sizi fena beceriyor Türkiye.
    Peçete istermisiniz?
    haojin2005, 35emre35, M.balibey ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    devletin bütçesinin acıgı nereden cıkacak hükümeti savunan arkadaşlara diyorum?
    senden benden cıkacak
    motorlu taşıtlar vergisine zam
    benzine zam
    vergilere zam..
    elektrige zam
    eee ?
    asgari ücrete 30 lira zam yapmak için 3 ay toplantılar görüşmeler oluyor
    o savunan arkadaşlara gülüyorum ben..
    içtiğin sigaranın yüzde 75 vergi
    kullandıgın benzinin yüzde 80 vergi..
    çok güzel güzel böyle avutun kendinizi..

hatta hiç düşünmeyin giren cıkan bize garibana olan oluyor
    yancıya para akıyor nasılsa hacıdan hocadan

f
    maxi97 ve muhahha306 bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    zamcıktan önce 15 liralık benzin aldım gene iyiyim he

Motosikleti

Hayırlı geceler sana

Kendi ülkende motosiklet ürettirirler ya...
    http://www.motosiklet.net/forum/guncel-haberler/110170-turk-markasi-tt-custom-choppers-nasil-suudi-oldu.html

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Unutulmasın ki bu millet commutere mahkum olmuşsa sebebi faiş benzin fiyatları ve taşıt vergileridir.İroniktir topik altında isyan eden arkadaşların neredeyse tamamı commuter yani en az benzin tüketen motosiklet kullanıcıları benim gibi,hangi partiye görüşe mensub olursanız olun bunu eleştirmek bence motorcu olarak asli görevinizdir.

Eskiden zam topikleri altında çözüm yolları,protesto yolları aranırdı şimdi

Son 1 senem ülkede yıllardır commutere mahkum oldum,olduk ilk işim bundan sonra gittiğim ülkede litrelik makina alıp benzinin hesabını yapmayacağım geziler yapmak.

Bu olay pornografidir.
    Thracian ve M.balibey bunu beğendiler.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

Motosikleti
    Honda
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.53 ne? euro mu? 3.60 filan ediyo. iyi fiyat, dünya fransızlara güzel.
    şiddetle anlaşamadığımız nokta şu ki şu ya da bu sebeple benzin burada 4.80 tl.
    siz bunun çözümünün başka bir hükümet olduğunu ben ise gerek ideolojik gerekse diger sebeplerden ötürü türkiye'yi en iyi idare edecek hükümetin mevcut hükümet olduğunu söylüyorum.
    nesi anlaşılmadı?
    nedir bu ayar hevesi?
    nedir bu galeyan?
    Yahu Fatih bunlari neye dayanarak söylüyorsun?
    Elindeki delilleri merak ediyorum.
    Türkiye'yi yönetmeye talip 20 küsür parti var ve hepsinin ideolojisini, kapasitesini ve hatta tek tek tüm bakan adaylarini biliyormus gibi konusuyorsun.
    Ama geçelim bunlari.
    Anlamamissin bizi.
    Ulem daha iyisi yoksa tamam bu hükümet yönetsin bizi.
    Ona da varim.
    Ama iyi yönetsin arkadas.
    Her yaptigini iyi görmek, her islemi amenna ve saddakna diye kabullenmek nasil bir zihniyet?
    Yani tüm bu tartisilan mevzularin neresinden tutsak elimizde kaliyor.
    Daha önceki hükümetler zam yapmiyormuydu?
    Yapiyordu?
    Bu hükümet zam yapiyormu?
    Yapiyor.
    vs. vs;
    E niye gönderdik biz o eski hükümetleri o zaman?
    Ama mevzu o degil.
    Hala paradasiniz, puldasiniz.
    Yaptigimiz muhalefetin parayla, zamla bir ilgisi yok.
    Bunlar yumusak karinlar oldugu için ordan vuruyoruz ama asil sebep baska.
    Türkiye'nin çok daha önemli sorunlari var.
    Bu sorunlar son on yilda ve Akp hükümeti devrinde ortaya çikti.
    Bizim derdimiz bunla.
    Ekonomik sorunlar su ya da bu sekilde halledilir.
    Ama, bizim asil sorunlarimiz halledilse bile bir çok kayipla sonuçlanacak sorunlar.
    Bu sorunlar üzerinden vuramiyoruz.
    Bunun nedeni hükümet ve yandas basinin ajitasyon mevzusunu gayet dozunda uygulayacak zekaya sahip olmasidir.
    Bunu asmak zor.
    Elimizde medya gibi bir güç ve alternatifsiz olmanin rahatligi yok.
    Bu nedenle yapacak bir sey de yok.
    Ama diyecegim odur ki, bu dünyada paradan, ekonomiden, önemli ülke olmaktan, imf e borçlu olup olmamaktan çok daha önemli bazi temel taslari var.
    Bir birey olarak sen sadece cüzdanina odaklanir, vicdanini önemsemezsen,
    yarin o kulllanmak zorunda oldugun ama kullanmadigin vicdanin yüzünden bu ülke ne hallere gelir.
    Belki ekonomik olarak super devletler seviyesine gelirsin.
    Ama o ekonominin hepsini vermeye razi olur da,
    bir nefes özgürlügü satin alamazsin.
    haojin2005, ertuğrul66, Cgty ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kızlar sözcüğünü forumdaşlarıma seslenmek amacıyla kullandım, üzülmenize sebep olduysam şahsınızdan özür dilerim.
    Bu bir erkek espridir.Bayanlar adına hakaret veya kücük görme değildir kişi yanlış anlamış özür dileyecek bir durum yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

Bende size bir siyaset bilimci olarak aldığım eğitim doğrultusunda fikrimi söleyim.Benim türk siyaset tarihini anlatan hocam sol görüşlü olmasına rağmen akp hükümetinin en çok iş yapan hükümet olduğunu kendi bile kabul etmiştir ben de dahil.Diğer kısma gelirsek akp %50 oy aldı lafını birkere unutunuz sizde kandırılanlardansınız.Türkiyenin oy sisteminde akpnin çok güzel minik yasalarla motnajladığı boş oyların,diğer şehirlerde gereginden fazla gelen oyların her partiye belli oranda lider partiye kallavi oranda dağıtıldıgı bir sistem vardır.Kaldıki haberlerede konu oldu ölü insanlar bile oy kullanmış kimse bana burda gelip savunma yapmasın size işin içinden konuşuyorum akpnin aldığı gerçek oy miktarı %35-40 civarıdır.Ülke ciddi bir büyüme gösteriyor ancak sadece gelişmemiş devlet nezlinde büyüme gösteriyor.Sanayisi ve üretimi hep parça ve yan sanayi bazında dünya çapında hiçbir marka mevcut değil yani sanayi devleti olma çalışması yok buda tamamen ABDnin kucagına oturmakla alakalı birşey saygılar.Bunada adeta balonu şişirmek deniyor ekonomik tabirde ve biryerde patlama gerçekleşip ciddi bir krize yol açıyor en basit örneği yaşadıgımız büyük krizde biz etkilenmedik ama bizim suanki halimiz gibi olan birçok ülke iflas etti.
    M.balibey bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)