Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Müjde kızlar! Yeni yılın ilk benzin zamcığı geldi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu toplanan vergiler, adil ve eşit şekil de milletin refahı için kullanılıyor mu?
    Hastane kuyrukları ve duble yollardan başka birşeyler karalarsanız seviniriz efem
    Hakça dağılımdan mı bahsettiniz çok güzel.

- Cumhuriyet tarihi boyunca ilk defa bir hükümet sağlık ve eğitim için savunmadan daha fazla para harcadı.
    - Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmış derslik sayısı kadar dersliği 10 yıllık dönemlerinde yaptılar
    - Global kriz sırasında işçi maaşlarının yarısını ödeyerek pekçok insanın işinde kalmasını sağladılar
    - Deprem felaketlerinde hiçbir hükümetin davranamadığı kadar hızlı davranıp yardımları diğerlerinden önce yerine ulaştırmayı kısmende olsa başardılar ( yetmez ama evet)
    - Deprem konutları hiçbir hükğümetin yapmadığı kadar kısa sürede yapıldı ve teslimatlarına başlandı (aksaklıklar mutlaka vardır ama bu kadarını bile yapabilen olmadı bu güne kadar)
    - Devlet Üniversitelerinde artık harç ödenmiyor haberiniz varmı ?

Yetermi yoksa iki sayfa daha yazayımmı ?
    ertuğrul66 ve rahmi34 bunu beğendiler.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler bayramınız kutlu olsun,

Size ve sevdiklerinize 3 gün 3 gece hükümete ve ona oy veren %50 ye doya doya sallama fırsatı doğdu.

İnanın artık bende bu hükümetin gitmesini ve eski ekibin geri gelerek dangalağın birinin bu ülkenin yetiştirdiği en efendi politikacının suratına anayasa fırlatarak doları bir gecede iki katına çıkarmasını , faizlerin %1000 leri görmesini çok özledim. Gerçekten yeni neslin bunları yaşaması ve sizinkilerin aciziyetini gözleriyle görmeleri lazımki başımızdakilerin değerini bilelim.

Neymiş öyle benzine kuruş kuruş zam , bir seferde ikiye katlayacaksınki birşeye benzesin stokçular kazansın statükocular kazansın halk hep kaybetsin.

Bugün fahiş dediğiniz benzinin üzerindeki yük hiç olmazsa devletin kasasına gidiyor bir iki tane kan emici döviz spekülatörünün cebine değil.

Devam edin devam edin , inşallah özledğiniz günler geri gelirde hep beraber sürünürüz .
    Sevgili Okan,

Ben halk dilindeki değil sözlük anlamında komünist biriyim. Yani devlete de düzene ve partilerine de kapitalizme de karşıyım. Çakmak istediğim bu dünya düzenidir, sadece hükümete veya muhalefete çakacak kadar sığ fikirli değilim.

İyi akşamlar.
    Permatiq59, xawa ve mbuyuk bunu beğendiler.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Okan,

Ben halk dilindeki değil sözlük anlamında komünist biriyim. Yani devlete de düzene ve partilerine de kapitalizme de karşıyım. Çakmak istediğim bu dünya düzenidir, sadece hükümete veya muhalefete çakacak kadar sığ fikirli değilim.

İyi akşamlar.
    İnançlara ve fikirlere saygılı bir insanım .

Ama ,

Savunduğunuz düşünce sistemi çökeli çok oldu be üstadım SSCB bile başaramadı ÇİN sulandırarak bulamaç yaptı , Küba nın ne halde olduğu zaten malumunuz.

Keşke gerçekten uygulanabilseydi ama insanın olduğu yerde sistemler çökmeye mahkumdur . İllaki sistemi delecek bir yol arayacaktır insanoğlu.

Saygılar

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şarkının Altındaki Yorumlara koptum
    Heleki -BEN BU EDİSONUN ............. Kısmına koptum, daha bir sürü şey var orada
    Sado

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    ne güzel üstat. boyle bi konuya tebessüm olmuş

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    herkese Cup aldıracaklar :D
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doğru haklısınız , AKP den önce memlekette hiç zam yapılmıyordu herşey güllük gülistanlıktı .

IMF nin kucağında oturan Konsomatristen farkımız yoktu efendii

Ne çabuk unuttunuz , ne çabuk yitirdiniz hafızanızı.

Bir gecede katlanan faizler ve döviz yüzünden kaç tan esnaf intihar etti kaç tanesi ölmekten beter oldu sürünmeye başladı bir araştırın bakalım.

Şimdi hükümet 50 kişiyi tazminatını verip işten çıkarsa kıyameti koparıyorsunuz. O dönemde yüzbinler işsiz kaldı evine bir dilim ekmek götüremez hale geldi , krizi fırsat bilip faizleri binlerce kere katlayan kan emici bankalara köle olup yıllarca borç ödediler.

Çok çabuk unuttunuz çok çabuk yitirdiniz hafızanızı

Partizanlık bu kadar kör edebiliyormuş demekki insanları ...
    1-Partizan değilim.Tamamen tarafsızım.İnsanmıyorsanız beni araştırabilirsiniz etrafımdaki insanlara sorabilirisiniz.Yöneticilerin yaptığı kötü şeyleri her zaman eleştiririm.O zaman da eleştiriyordum.
    2-O zaman yüzbinler işsizdi şimdi milyonlar.
    3-Dış borcumuz her zamankinden fazla ve katlanarak büyüyor.
    4-Yaptıkları hiç bir hizmet onlara benzinden %200 den fazla vergi toplayıp bizim insanımıza dünyanın en pahalı benzinini kullandırma hakkını vermez.
    5-O zaman insanlar cinnet geçirip intihar ediyordu,şimdi insanlar borçlardan öyle bir cinnet geçiriyorki önce ailesi ve çevresindekileri katledip öyle intihar ediyor.Hemen hemen her hafta benzer haberlere rastlıyorum ama sağolsun yandaş medya hiç birini vermiyor.Ne de olsa refah seviyemiz süper yükseklerde Türkiye güllik gülistanlık uçuyoz mutluluktan.
    6-Etrafımdaki çoğu insan borç içinde ortalama geliri olan çiftçi arkadaşlarımın bile 100.000 TL ler ile ifade edilen borçları olduğunu biliyorum.
    7-Bütün anlttığınız olumsuz şeyler rağmen eskiden durumumuz şimdiye göre çok daha iyi di.Eskiden de yönetciler kötüydü,Türkiye de yaşam şartları kötüydü vb..Ama şimdi çok daha kötü ve herşey sistematik olarak kasıtlı yapılıyor.İşin en kötü kısmı ise insanlar bunun farkında bile değil.Ciddi anlamda eski zamanları özlüyorum Türkiye en azından bu biraz eski haline dönse ama bu adamlar iktidarı kaybetse bile yeni gelenler bu adamların yarattığı pisliği 20 senede temizleyemezler.
    haojin2005, 35emre35, xawa ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Cgty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı-Mavi-Beyaz
    Hükümet ne olursa olsun eleştirimeli diye dusunurum ben.
    Çünkü hepimiz eşit haklarla dogduk, ustune üstlük bir de bizi yöneteni biz sectik.
    Kimse öncekilerden daha iyi olsun yeter demez ki,
    Ben seciyorsam beni savunsun , gerekli hizmeti versin der.
    Hükümet veya başındakiler tanrilastirilmamali.
    Sonuçta seçim zamanı oy toplayabilmek için mahalle mahalle dolaşan insanlar onlar da , hem de aynı bizler gibi,
    Etten kemikten.
    Isyan etmemek sadece maddi durumunuz ve kişisel statunuz yerinde ise mubah olmayabilir.
    Aksi taktirde 21. Yüzyılda insanlar hala devlet dairelerinde sabahtan aksama kadar sıra bekliyorken,
    Bir de sonrasında yalvar yakar işlem yapiyorken isyan etmemek zaten mümkün olmaz.
    Sözüm sadece bu hukumeti eleştiri anlamında anlaşılmasın.
    Ben genel olarak kendini üst gören ve nereden geldiğini unutan insan tipini eleştiriyorum.
    COQ bunu beğendi.
    "Sağlığında nice ehli hünerin,bir tutam tuz bile katmaz iken aşına,öldürüp evvel onu açlıktan, sonra bir türbe dikerler başına."

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    la zaten 5 milyona 1 litre benzin geliyor hala zam yapıyolar ya evimde bi oda olsa onun tamamı benzin olsa hiç inmem motorun üstünden vallaha 7/24 motosikletin üstündeyim düşünsene :D

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Doğru haklısınız , AKP den önce memlekette hiç zam yapılmıyordu herşey güllük gülistanlıktı .

IMF nin kucağında oturan Konsomatristen farkımız yoktu efendii

Ne çabuk unuttunuz , ne çabuk yitirdiniz hafızanızı.

Bir gecede katlanan faizler ve döviz yüzünden kaç tan esnaf intihar etti kaç tanesi ölmekten beter oldu sürünmeye başladı bir araştırın bakalım.

Şimdi hükümet 50 kişiyi tazminatını verip işten çıkarsa kıyameti koparıyorsunuz. O dönemde yüzbinler işsiz kaldı evine bir dilim ekmek götüremez hale geldi , krizi fırsat bilip faizleri binlerce kere katlayan kan emici bankalara köle olup yıllarca borç ödediler.

Çok çabuk unuttunuz çok çabuk yitirdiniz hafızanızı

Partizanlık bu kadar kör edebiliyormuş demekki insanları ...
    IMF'nin mi kucağına oturuyormuşuz?Bu ulke 1995-1996'dan sonra borç ödeyemedi.AKP iktidarı döneminde ödedi mi acaba?
    Eskiden IMF'nin kucağına oturmuyorduk ancak şimdi abdnin kucağına oturuyoruz burası kesin.
    Şu anda Hatay'da abd askerleri geziyor haberin var mı?Kendi ülkelerinde gezer gibi...
    AKP iktidarından önceki 2 sene şehit yoktu bu ülkede,şimdi o kadar acizleştirildik ki imralı canisi ile masaya oturuyoruz devlet olarak?
    Senin başbakanın değil miydi öcalanla görüşen şerefsizdir diyen?
    Devleti şerefsiz eden bir zihniyete oy vermem
    Bunların mı değerini bileceğim ben?
    Arkadaşlar da kendi görüşünü belirtiyor hakaret etmeden.
    Ancak senin zammı destekleyen yorumların var.
    Hadi bakalım arkadaşlar mı haklı?Yoksa sen mi?
    xawa, Shrieker, M.balibey ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boğazlarına dursun zehir zıkkım olsun.. Yapanlarada destek çıkanlarada

Ayrıca eklemeden edemiycem.. Bu konunun altında hala bu zihniyeti savunan kişiler boşuna uğraşıyor. Tillahınız gelse sizin iki satırınıza değil gözüme inanırım.
    xawa, haojin2005, Evdeyim ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Ne kadar konuşsak boş, o pompaya mahkum muyuz, mahkumuz..

Bu ülkede ne zaman makam arabalarının benzin parasını, makam aracından yararlanan ödemeye başlar, o zaman düzelmeye başlarız..

Motosiklet imzamdaki gibi hobiye dönüşüyor artık gittikçe, ekonomi olmaktan çıktı..

Şunu bir anlayalım bu ülkede erk sahipleri tasarruf amaçlı motor kullanımını desteklemiyor, desteklemeyecek..

Biz ne kadar yazıp çizelim, gerçek bu..
    haojin2005 bunu beğendi.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-Partizan değilim.Tamamen tarafsızım.İnsanmıyorsanız beni araştırabilirsiniz etrafımdaki insanlara sorabilirisiniz.Yöneticilerin yaptığı kötü şeyleri her zaman eleştiririm.O zaman da eleştiriyordum.
    2-O zaman yüzbinler işsizdi şimdi milyonlar.
    3-Dış borcumuz her zamankinden fazla ve katlanarak büyüyor.
    4-Yaptıkları hiç bir hizmet onlara benzinden %200 den fazla vergi toplayıp bizim insanımıza dünyanın en pahalı benzinini kullandırma hakkını vermez.
    5-O zaman insanlar cinnet geçirip intihar ediyordu,şimdi insanlar borçlardan öyle bir cinnet geçiriyorki önce ailesi ve çevresindekileri katledip öyle intihar ediyor.Hemen hemen her hafta benzer haberlere rastlıyorum ama sağolsun yandaş medya hiç birini vermiyor.Ne de olsa refah seviyemiz süper yükseklerde Türkiye güllik gülistanlık uçuyoz mutluluktan.
    6-Etrafımdaki çoğu insan borç içinde ortalama geliri olan çiftçi arkadaşlarımın bile 100.000 TL ler ile ifade edilen borçları olduğunu biliyorum.
    7-Bütün anlttığınız olumsuz şeyler rağmen eskiden durumumuz şimdiye göre çok daha iyi di.Eskiden de yönetciler kötüydü,Türkiye de yaşam şartları kötüydü vb..Ama şimdi çok daha kötü ve herşey sistematik olarak kasıtlı yapılıyor.İşin en kötü kısmı ise insanlar bunun farkında bile değil.Ciddi anlamda eski zamanları özlüyorum Türkiye en azından bu biraz eski haline dönse ama bu adamlar iktidarı kaybetse bile yeni gelenler bu adamların yarattığı pisliği 20 senede temizleyemezler.

Net veriler yukarıda yazdığınız herşeyi yalanlıyor.

Ha pardon siz devletin rakamlarınada inanmıyordunuz değilmi ...

Saygılar

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS

Artık ödeniyor. Katkı payı adı altında tekrar alınmaya başlanacak.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    IMF'nin mi kucağına oturuyormuşuz?Bu ulke 1995-1996'dan sonra borç ödeyemedi.AKP iktidarı döneminde ödedi mi acaba?
    Eskiden IMF'nin kucağına oturmuyorduk ancak şimdi abdnin kucağına oturuyoruz burası kesin.
    Şu anda Hatay'da abd askerleri geziyor haberin var mı?Kendi ülkelerinde gezer gibi...
    AKP iktidarından önceki 2 sene şehit yoktu bu ülkede,şimdi o kadar acizleştirildik ki imralı canisi ile masaya oturuyoruz devlet olarak?
    Senin başbakanın değil miydi öcalanla görüşen şerefsizdir diyen?
    Devleti şerefsiz eden bir zihniyete oy vermem
    Bunların mı değerini bileceğim ben?
    Arkadaşlar da kendi görüşünü belirtiyor hakaret etmeden.
    Ancak senin zammı destekleyen yorumların var.
    Hadi bakalım arkadaşlar mı haklı?Yoksa sen mi?
    Mert e yazdığım cevap sizin içinde geçerlidir.

Yazdıklarınız bu ülkenin gerçekleri ile örtüşmüyor. Bende bu ülkede yaşıyorum benimle beraber bu insanlara oy veren %50 de bu ülkede yaşıyor.

Hepimiz körüz ve sadece sizler gerçekleri biliyorsunuz öylemi...

Güldürmeyin beni...

saygılar
    ertuğrul66 bunu beğendi.

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    afedersiniz ama yine benzinlige mahkum olanlarin ZAMİNA koymuslar
    speed_dream bunu beğendi.
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

Motosikleti
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık ödeniyor. Katkı payı adı altında tekrar alınmaya başlanacak.
    Soykan iyi araştır , her duyduğuna ve yazılana inanma ...

Üniversite harcı veya diğer adı ile "katkı payı" alınması bakanlar kurulu kararı ile sona erdi .

Sadece 7. yılda okulu bitiremeyen benim gibi tembel öğrencilerden katkı payı alınacak.

---------- Post added at 22:35 ---------- Previous post was at 22:32 ----------

Alıntı [Turan] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boğazlarına dursun zehir zıkkım olsun.. Yapanlarada destek çıkanlarada

Ayrıca eklemeden edemiycem.. Bu konunun altında hala bu zihniyeti savunan kişiler boşuna uğraşıyor. Tillahınız gelse sizin iki satırınıza değil gözüme inanırım.

Haddini bil efendi,

Kimse kimseye hakaret/beddua etme hakkına sahip değil...

Elbette insanlar doğru bildiklerini savunacaklar ama senin gibi hakaret/beddua ederek değil.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Mert e yazdığım cevap sizin içinde geçerlidir.

Yazdıklarınız bu ülkenin gerçekleri ile örtüşmüyor. Bende bu ülkede yaşıyorum benimle beraber bu insanlara oy veren %50 de bu ülkede yaşıyor.

Hepimiz körüz ve sadece sizler gerçekleri biliyorsunuz öylemi...

Güldürmeyin beni...

saygılar
    Sen asıl beni güldürme...
    http://www.dunya48.com/guncel/5070-tarih11-haziran-2011-atakoyde-akpye-muhur-basilmis-oy-pusulalari-ucusuyor-.html
    17 milyon fazla oy pusulası basılır,üstüne bide mührü de bastın mı,%50 oy aldın iktidardasın...
    Ama ALLAH böyle şaşırtır seni,deviriverirsin kamyonu,deviriverirsin sahtekarlığını.
    Yandaş medyanın hangi kanalında çıktı bu,bir tane kanal söyleyin.
    Siz tabi bunları duymaz görmezsiniz.
    cousinecruis ve xawa bunu beğendiler.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Arif46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı İLYAS41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman fanatikler görmesin yazdığını üşüşürler karganın leşe üşüşmesi gibi....% 50 gibi ezici bir çoğunluk bırak savunmayı,tapmakta adeta...
    arkadaşlar bu form sitesine yeni üyeyim ve bildiğim kadarıyla siyasi amaçlı yada benzeri yazılar paylaşmak yasaktı...

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA

- Cumhuriyet tarihi boyunca ilk defa bir hükümet sağlık ve eğitim için savunmadan daha fazla para harcadı.
    - Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmış derslik sayısı kadar dersliği 10 yıllık dönemlerinde yaptılar
    - Global kriz sırasında işçi maaşlarının yarısını ödeyerek pekçok insanın işinde kalmasını sağladılar
    - Deprem felaketlerinde hiçbir hükümetin davranamadığı kadar hızlı davranıp yardımları diğerlerinden önce yerine ulaştırmayı kısmende olsa başardılar ( yetmez ama evet)
    - Deprem konutları hiçbir hükğümetin yapmadığı kadar kısa sürede yapıldı ve teslimatlarına başlandı (aksaklıklar mutlaka vardır ama bu kadarını bile yapabilen olmadı bu güne kadar)

Yetermi yoksa iki sayfa daha yazayımmı ?

- Türkiye'de sadece(!) son 10 yılda yapılan cami sayısının 7.727 olduğunu
    - 2002'de MEB bütçesinden eğitim yatırımlarına ayrılan payın %17.18 den bugün %6.64 e düştüğünü
    (ilk iki madde arasında belki bir bağ kurarsınız)
    - Deprem felaketinde Van'ın köylerine günlerce bir tek yetkilinin uğramadığını, insanların çadırlarda ısınmaya çalıştıkları elektrikli sobalar yüzünden yandıklarını, ishal salgınının olduğunu, dağıtılan yardımların adeta güvercinlere yem atarmışçasına yapıldığını ve bu yüzden kargaşaların ve yağmacıların ortaya çıktığını ( deprem konutlarına hiç girmiyorum bile. Yıllardır alınan deprem vergisinin duble yollara harcanan kısmından bir miktar artakalmış olsa gerek )
    - Van depreminde çöken Bayram otelin önünde Beşir Atalay'ın konuşması sırasında “Vali istifa” diye bağıran ve Valilik önünde protesto eylemi yapan depremzedelerin polisler tarafından cop ve biber gazıyla dağıtıldığını
    - Sn(!) Başbakanın " Üniversitelerde " diye genelleme yaparak sizi ve halkın diğer kesimini nasıl da kandırdığını, AÖF öğrencilerinin dönemlik 250 TL lik har(a)ç ücretinin 50 TL ye düşürülüp üzerine 200 TL lik bir "öğrenim bedeli" getirildiğini (yani aöf öğrencilerinin dönem başı 200 TL ödediğini ) 2. Öğretim öğrencilerinin 3 kat fazla har(a)ç ödemesi yetmiyormuş gibi, bu öğrenci arkadaşlara herhangi bir düzenleme getirilmediğini (yanılmıyorsam durum yüksek lisans içinde geçerli)
    biliyor muydunuz ?
    Yeter mi yoksa iki sayfa daha yazayım mı ?
    Motosikletli Kaplumbağa...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)