Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İkinci el motosiklet alımı hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    craz099 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Arkadaşlar sahbinden deki ilanlarda ikinci el motosikleti mağazadan mı almak mantıklı yoksa direk şahısdanmı almak daha mantıklı garanti vs. açısından.
    "İyi Sürücü Motora Binerek Uzun Yıllar , Yollar Geçiren Ve Eceliyle Ölen Adama Denir."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    mağaza daha mantıklı ama mağazalarda pahalıya satıyor

Evdeyim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sahibinden alcam tanıdık tamircilere göstercen

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    peki başka şehirde olsan o şehirdeki tamircilere göstersen ne kadar bi ücret isterlerki??
    "İyi Sürücü Motora Binerek Uzun Yıllar , Yollar Geçiren Ve Eceliyle Ölen Adama Denir."

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    mağazadanda alsan,şahısdanda alsan,tamirciye de göstersen hepsinin ayrı ayrı sorunları var en iyisi motordan sizin anlamanız
    örnek vererek açıklıyorum şimdi
    sene 2010 şahıstan bir araba aldık(arkadaşa) expertize soktuk expertiz de sorun çıkmadı ama arabayı aldıktan 3 ay sonra arabada yağ pompasının olmadığı ortaya çıktı ve bir parça da değişen....
    sene 2009 galeriden araba aldık(kendime)....sanayiye götürdük ustalara...araba orjinal dediler ama arabanın bir takla atmadığı kalmış....(o gün bu gündür galericilere bir türlü ısınamadım)
    sene 2012 bunca kazığı yedikten sonra nasıl bir hırs yaptıysam arabada orjinallik nasıl anlaşılır,motor durumu,şanzuman durumu,yürüyeninin felan nasıl olduğu nasıl anlaşılır araştırdım...kabortacısıydı,motorcusuydu tek tek bilgi aldım,netten araştırdım ve 2012 inin başında kendime bir araba aldım 1993 model ama full orjinal kimseye de göstermedim alırken ve aynı sene içerisinde yine ikinci el 2011 model bir motosiklet aldım o da aynı şekilde çok temiz sıfır gibi hatta....biz çok kazık yedik ve artık tamircilere,expertizlere güvenim kalmadı...en iyisi bu gibi durumlarda kendi işini kendin halledeceksin inanın hiç biri zor değil...
    Evdeyim bunu beğendi.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Aslında haklısın serdar arkadaşım ama almayı düşündüğüm motosiklet 96-99 arası transalp 600 bunun içinde temizini zor bulurum gibi geliyor ama kısmet meselesi belki iyi insanlarla karşılaşırız artık ne diyelim şans

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benimde kendime göre kriterlerim var aracıdan galeriden almayacan mal sahibi olucak sattığı malda gözü kalmayacak (yoksa hayrını görmüyorum tecrübeyle sabit) aracı görmek için mekanına gidicen dürüstmü cevresi nasıl esnafsa dükkanında veya takıldığı cafe veya kahvede bir cay içicen (çevresiyle selamlaşması ve diyaloğu mutlaka olucak ve başınıza aracla ilgili bir hadise gelirse adamı bulabileceğin bir adresi olması babında bunlar dolandırılmaman için bence gerekli (çevredeki esnafa soracan örneğin ben burdan züccaciyeci mustafadan motor alıcak oldum dükkanı nerde zarf atıp ağız arıyacan geveze birileri mutlaka cıkar) motordan kendin anlaman lazım yada en az 10 yıl motor kullanıp tamirini kendi yapabilecek bir arkadaşını götürücen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)