Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklete Yeni Başlarken İlk Yapılması Gerekenler !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sel0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R6 - 2007 Kawasaki Zx-6r 636 - 2013
    Motosiklete yeni başlayan arkadaşlar! Neler yapmalı, Öncelikler neler, hangi motor olmalı, aklınızı kurcalayan şeyler gibi soruları olabildiğince ustalarımızla birlikte cevaplayacağız

Öncelikle herkes şunun farkına varsın Kimse annesinin karnında motor kullanmıyordu, hepimiz bu yollardan geçtik
    Motosiklet kullanmaya karar verdikten sonra yapılacak ilk şey eğitim almak olacak bunun içinde size en yakın ve en güvenli sürüş eğitimi veren yeri bulmalısınız. İstanbulda honda nın , ankarada ulusan motor ve atomkarınca soner var benim bildiğim ( başka bildiğiniz yerleri belirtirseniz seviniriz)

Eğitiminizi aldığınıza göre sırada tabiki A2 ehliyet var.en uygun fiyatlı ehliyet kursuna gidip sınav kitaplarını alın ve birazcık çalışın yeterli olacaktır açıkcası çokta zor değil Ülkemiz şartlarında eğer B ehliyetiniz varsa dahada kolay ve tabiki motosiklet eğitimini aldığınız için direksiyon sınavıda kolay geçecek.

Ehliyet ve eğitiminiz tamam olduğuna göre motosikletimizi seçmenin zamanı geldi
    şimdi öncelikle güvenlik açısından 250cc ve altı motorla bakalım tabiki hayalimizde 600 lük 1000 lik motorlar olacak ama önce tecrübe diyoruz. Motor seçiminde bana göre ilk olarak önemli şey kişinin zevki racing, chopper, enduro vs. bunlardan birisine karar verdikten sonra bu tarzın modelleri arasında sizin bütçenize uygun, içinizin ısındığı ve ustaların olur verdiği motoru alın gitsin.

Aldıktan sonra aldığınız motora hemen binmiyorsunuz çünkü aldığınız motorun tarzına uygun kaliteli güvenlik ekipmanınızı tamamlamalısınız.Bunlar Kask, Mont, Bot, eldiven vs.

Ehliyet, Eğitim, Ekipman, Motor tamam olduğuna göre sıra en sonunda geldi motorun üstüne çıkmaya Görüldüğü gibi motora binmeden yapılması gereken çok şey var. sizlerde bunları göz önüne alın ve maddi hesabınızı yaparken bunlarıda hesabınıza katın sonra vay efendim motoru aldıkta düşe kalka öğreniyoruz veya motoru aldım kaskıda seneye alacam abi durumlarına düşmeyin

Sorularınızı her zaman cevaplayabilecek bu kadar insanı bulabildiğiniz için çok şanslı olduğunuzu unutmayın Sorularınızı her zaman bekliyoruz...
    alikan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    bu saydıklarına harfiyen uyarsak motora binmeden motordan soğumuş oluruz:D kurallara uysaydım askerde rütbemi sökmezler okuldada başarılı olurdum:D
    motosiklete binmeden önce bunları yapmalı ve edinmelisiniz.
    1- bisikleti ters kullanabilmeli,
    2- mont, kask edinmeli
    3- ehliyetli gezmeli
    4- düşmekten korkmamalı ve soğuk kanlı olmalısınız cünkü er yada geç düşüp bi tarafınızı kırıcaksınız:D
    Mengu16 bunu beğendi.
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu saydıklarına harfiyen uyarsak motora binmeden motordan soğumuş oluruz:D kurallara uysaydım askerde rütbemi sökmezler okuldada başarılı olurdum:D
    2- mont, kask edinmeli
    3- ehliyetli gezmeli
    4- düşmekten korkmamalı ve soğuk kanlı olmalısınız cünkü er yada geç düşüp bi tarafınızı kırıcaksınız:D
    sanki iyi bişey yapmış gibi öğünme birde zaten görüdüğün gibi uymadığın kurallar yüzünden başarısızlıklarla dolu bir kariyer yapmışsın zaten Bunlara kimse harfiyen uymak zorunda değil, Bunlar kuralda değil sadece tavsiye ve sende anlamışsın ki bunlara ne kadar dikkat edersek o kadar güvenli ve rahat oluruz

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    keşke herkez söyledigin gibi egitip alıp ekipman vs. yi tamamlıyabilsek imkanlar dahilinde herşey.heleki tr de motosiklete lüks gözüyle baktıkları için arabanın bi ön takımını konple 160tl ye değiştirirsin motorun bi karbüratör ayarına 250 verirsin o ayrı konu gerçi.2013 zx-6r a binsem sanırım bende senin gibi bir başlık açardım ama 92 xt 600 e bindigim için biraz yırtıcıyım:D
    Sel0 bunu beğendi.
    Motosiklet mucidi

dignity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    çok açıklayıcı ve güzel olmuş bence ama iş motor seçimine gelince çoğu insan tereddutte kalıyor ister istemez onun dışında güzel öneriler uyulsa daha iyi olur ben sanırım bunlara babam yüzünden uyuyorum çünkü ehliyet yoksa motorda yok demişti ve haftaya çarşamba ehliyetimi alıyorum babamı dinlemem en iyisi belkide
    Sel0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ehliyet tabiki şart. motor seçimine gelince fotodan anladığım kadarıyla racing istiyorsun racingte seçenekler seninde araştırdığını ve bildiğini düşünüyorum ancak yinede sayıyım
    cbr125, cbr250, ninja250r, yzfr125, gtr250, calibre250, yuki250ateş vs. Bunlar arasında seçenek olarak il kriter fiyat aralığı tabiki
    kalite diyorsan ninja, şekil diyorsan yzf, uygun fiyat diyorsan calibre veya yuki, servis diyorsan cbr, hızlı ve biraz uygun fiyat diyorsan gtr250
    kakare ve dignity bunu beğendiler.

çok güzel bişey yapmışsınız bilgi amaçlı... aslında yazdıgınız herşeye uymamız gerekiyo çünkü bu can bizim ... bu dediklerinize yavaş yavaş başlamayı düşünüyorum fakat ankarada eğitim veren ulusan yazmışsınız ama herhangi bi link veya iletişim numarası varmı herşeyi görüşmem için..

+ istediğim tek motosiklet 1000RR Fireblade 2006 inşallah zamanı gelince altımda ondan olur
    Sel0 bunu beğendi.

çok açıklayıcı ve güzel olmuş bence ama iş motor seçimine gelince çoğu insan tereddutte kalıyor ister istemez onun dışında güzel öneriler uyulsa daha iyi olur ben sanırım bunlara babam yüzünden uyuyorum çünkü ehliyet yoksa motorda yok demişti ve haftaya çarşamba ehliyetimi alıyorum babamı dinlemem en iyisi belkide
    [img]http://www.*********************.info/kv.gif[/img]

Motosikleti
    Alıntı batuhan000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel bişey yapmışsınız bilgi amaçlı... aslında yazdıgınız herşeye uymamız gerekiyo çünkü bu can bizim ... bu dediklerinize yavaş yavaş başlamayı düşünüyorum fakat ankarada eğitim veren ulusan yazmışsınız ama herhangi bi link veya iletişim numarası varmı herşeyi görüşmem için..

+ istediğim tek motosiklet 1000RR Fireblade 2006 inşallah zamanı gelince altımda ondan olur
    Ankarada ki güvenli sürüş eğitimi veren yerlerden birisi ulusan motor http://www.motorokulu.com/ tavsiye edilebilecek ve gittiğinize değeceğini düşündüğüm bir yer.

İstanbul da ise tabiki ilk honda akla geliyor http://www.honda.com.tr/m_motosiklet_egitim_merkezi_nedir.aspx .

Gerçekten giden herkesin dediği şey iyiki gitmişim oluyor. Kesinlikle güvenli sürüş eğitimi şart

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Belkide çoğu arkadaşımız ilk motosikletini alana kadar ne istediğini bildiğini sanarak alacak.Mümkün olduğunca çeşitli motosiklet deneyim derim ben.
    Sel0 bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belkide çoğu arkadaşımız ilk motosikletini alana kadar ne istediğini bildiğini sanarak alacak.Mümkün olduğunca çeşitli motosiklet deneyim derim ben.
    bu çoğunluğa bende dahilim ilk alırken dediğiniz gibi olabildiğince farklı motorları denemeli ve bence hangi tarzı kendinize yakın görüyorsanız hangi motordan zevk alıyorsanız sizin motorunuz o olmalı...

Alıntı Sel0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankarada ki güvenli sürüş eğitimi veren yerlerden birisi ulusan motor http://www.motorokulu.com/ tavsiye edilebilecek ve gittiğinize değeceğini düşündüğüm bir yer.

İstanbul da ise tabiki ilk honda akla geliyor http://www.honda.com.tr/m_motosiklet_egitim_merkezi_nedir.aspx .

Gerçekten giden herkesin dediği şey iyiki gitmişim oluyor. Kesinlikle güvenli sürüş eğitimi şart
    bende honda istiyoum :( ama uzak. orada akraba var sıkıntı olmazda oraya ne uzaklıktadır bilmiyorum
    Sel0 bunu beğendi.

Motosikleti
    http://www.honda.com.tr/m_ulasim.aspx

şehir merkezinden hondanın servisleri vardı bildiğim kadarıyla burdan bakabilirsin

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı Sel0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet tabiki şart. motor seçimine gelince fotodan anladığım kadarıyla racing istiyorsun racingte seçenekler seninde araştırdığını ve bildiğini düşünüyorum ancak yinede sayıyım
    cbr125, cbr250, ninja250r, yzfr125, gtr250, calibre250, yuki250ateş vs. Bunlar arasında seçenek olarak il kriter fiyat aralığı tabiki
    kalite diyorsan ninja, şekil diyorsan yzf, uygun fiyat diyorsan calibre veya yuki, servis diyorsan cbr, hızlı ve biraz uygun fiyat diyorsan gtr250
    ben bunlardan cbr 125 r ile yamaha yzf r 125 arasında kalmıştım ama boyum 1.72 olduğundan yamah işi sanırım yatıcak oyüzden cbr alcaz büyük ihtimalle ama fuarda belli olcak hersey daha yamah nın üstüne binemedim ama seçenekleri saydığın için teşekkürler

Motosikleti
    henüz yok
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2- mont, kask edinmeli
    3- ehliyetli gezmeli
    mantık burada devreye giriyor 600cc motorlar 150km hızda düşmek var

125cc motorla 25 km hızda düşmek var
    Sel0 bunu beğendi.

akanmf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1
    Arkadaşlar ben honda kursunda eğitim aldım. Gerçekten çok iyiler. Yeni başlayacak arkadaşlara şiddetle tavsiye edilir. Kendi motorunla düşmektense eğitimdeki motorlarla düşmek daha iyidir Allaha şükür şimdiye kadar kendi motorumla düşmedim Evlerden ırak...
    Sel0 bunu beğendi.
    Teker böle patlatılır
    https://www.youtube.com/watch?v=M5E9ByVKYzg

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Alpaslan (Alfa) ağabeyin yazılarına göz atmanızıda tavsiye ederim.

http://alfamotosiklet.blogspot.com/
    Sel0 bunu beğendi.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    Alıntı dignity adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bunlardan cbr 125 r ile yamaha yzf r 125 arasında kalmıştım ama boyum 1.72 olduğundan yamah işi sanırım yatıcak oyüzden cbr alcaz büyük ihtimalle ama fuarda belli olcak hersey daha yamah nın üstüne binemedim ama seçenekleri saydığın için teşekkürler
    r125 kullanma şansım olmuştu. kullanması diğer motorlara göre zor ama imkansız değil. uzun süre kullanıldığında kasıkları ciddi miktarda ağrıtıyor uzun yola çıkmayı düşünemiyorum bile ben ikisinden birisini alacak olsam cbr derdim ama cbr125 değil cbr250 derdim zaten r125 düşünüyorsan aynı para diye düşünüyorum

Alıntı alikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mantık burada devreye giriyor 600cc motorlar 150km hızda düşmek var

125cc motorla 25 km hızda düşmek var
    kesinlikle haklısın herşeyden önce güvenlik

Alıntı akanmf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben honda kursunda eğitim aldım. Gerçekten çok iyiler. Yeni başlayacak arkadaşlara şiddetle tavsiye edilir. Kendi motorunla düşmektense eğitimdeki motorlarla düşmek daha iyidir Allaha şükür şimdiye kadar kendi motorumla düşmedim Evlerden ırak...
    mehmet ben ankarada olduğum için hondaya gitme fırsatım olmadı ama çok iyi olduklarını duymuştum Eğitimde neler var sırasıyla ? açıkcası merak ediyorum ve bizi bilgilendirmeni bekliyorum

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    evet aynı para ancak 250 likte alamıyoruz babam olmaz diyor fuarda belli olucak bekliycez görücez

Motosikleti
    125cc ye binen 250cc yede biner çok farklı değiller ilginçmiş baban
    dignity bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler