Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 SonuncuSonuncu

600 cc lik için ne kadar tecrübe gerekir ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzlemenizi öneririm - http://www.youtube.com/watch?v=o-AjeX_Ga2g

Cc önemlidir, cc demek; ağırlık demek, fazla dikkat demek, fazlasıyla tecrübe demek. Kaza herkezin başına gelmiştir,gelmedi diyen yalan söyler. Allah korusun tabi, ama direk yüksek cc ile başlamak akıl işi değil.

http://www.youtube.com/watch?v=BGflpQoKVMY Bunuda izlemelisin

Arkadaşım sen yazılanlara tam bakmamişsın galiba. En çok ben diyorum. 600cc başlama motoru olur. Ama nasıl olur. Eğitimini aldıktan sonra olur. Verdiğin linkteki insanların hepsi hayatlarında ilk defa motora binen insanlar. Biz sıla arkadaşa git bayiden al motoru çık e5 e sık gazı demedik. Önce Honda eğitim kurslarını al. Kullanmayı öğren ondan sonra akıllı akıllı kullan dedik. Ben de ilk motor olarak r1 aldım gayrette rahat kullanıyorum aklı başında olan meraklı herkese de tavsiye ederim. Ama tek şartla akıllı ve mantıklı bir şekilde yapacaksa. Yoksa Mobiletle de tehlikeli trafiğe çıkmak.
    Birde verdiğin ilk link yakışmamış. Bence sil. Aa hibede sen bilirsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Eğitim ne olursa olsun istersen sana dünyanın en iyileri bu işte yardım etsin sen bu motora binemezsin, kimse sana birden 600 lük motora atla eğitime başlayalım demez. Şöyle düşün ilk bilgisayar öğrendiğinde sana mühendisde dahi öğretse temel ile başlarsın. Tamamıyla yavaş yavaş tecrübe oluşturarak, belli bir birikim ve tecrübe sonucunda kendini geliştirirsin o alanda. Eğitimi hergün alamazsın kusura bakma hayatın her anında (trafikte özellikle) kimse sana 7-24 eğitim vermez. Kimse Zx-6r,r6,gsx600r ile yeni başlayan birine eğitimde vermez. O eğitimde bile sana sınıf sınıf eğitim verirler. Çocuk yaşta okula başlarken seni direk 5.sınıfa atamıyorlar. İlk önce birinci sınıf sonra 2 sonra 3 diye gidersin.

İstediğin kadar eğitim al basamak basamak gitmezsen ne kazandığın bilgi ne de yaptığın iş, ne zevk ne de tecrübe vermez. O eğitimde de sana 150 250 600 diye eğitim verirler. Zaten bu zaman zarfında sen 125lik bir motor alıp hergün tecrübe kazanıp kendi kendine herşeyi öğrenebilirsin.

Şu da var bilgisayar kullanmayı yeni öğrenen birine format atmak öğretilirmi veya format attırtılır mı veya format atabilirmi ?
    viper17 bunu beğendi.

İntik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğitim ne olursa olsun istersen sana dünyanın en iyileri bu işte yardım etsin sen bu motora binemezsin, kimse sana birden 600 lük motora atla eğitime başlayalım demez. Şöyle düşün ilk bilgisayar öğrendiğinde sana mühendisde dahi öğretse temel ile başlarsın. Tamamıyla yavaş yavaş tecrübe oluşturarak, belli bir birikim ve tecrübe sonucunda kendini geliştirirsin o alanda. Eğitimi hergün alamazsın kusura bakma hayatın her anında (trafikte özellikle) kimse sana 7-24 eğitim vermez. Kimse Zx-6r,r6,gsx600r ile yeni başlayan birine eğitimde vermez. O eğitimde bile sana sınıf sınıf eğitim verirler. Çocuk yaşta okula başlarken seni direk 5.sınıfa atamıyorlar. İlk önce birinci sınıf sonra 2 sonra 3 diye gidersin.

İstediğin kadar eğitim al basamak basamak gitmezsen ne kazandığın bilgi ne de yaptığın iş, ne zevk ne de tecrübe vermez. O eğitimde de sana 150 250 600 diye eğitim verirler. Zaten bu zaman zarfında sen 125lik bir motor alıp hergün tecrübe kazanıp kendi kendine herşeyi öğrenebilirsin.

Şu da var bilgisayar kullanmayı yeni öğrenen birine format atmak öğretilirmi veya format attırtılır mı veya format atabilirmi ?
    hondanın güvenli sürüş 2.eğitimini cbf150 ile veriyolar ondan sonraki 3. eğitim ise cbf 1000 ile veriyolar bu eğitimlerin arasındada 1-2 gün var sen ordaki eğitmenlerden daha fazlasını bildiğine mi inanıyosun ?

Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı İntik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hondanın güvenli sürüş 2.eğitimini cbf150 ile veriyolar ondan sonraki 3. eğitim ise cbf 1000 ile veriyolar bu eğitimlerin arasındada 1-2 gün var sen ordaki eğitmenlerden daha fazlasını bildiğine mi inanıyosun ?
    Ben eğitmenlerden daha iyi bildiğimi söylemedim, eğer ki bu eğitim bu şekilde 2 günde bir basamak atlanıyorsa o eğitimden de o eğitmenlerden de hiç bir halt olmaz. Zaten hondayı sevmezdim, dandik malları satıp kaliteli diye milletin diline düşürürler, eğitimininde farkı yokmuş. Bu eğitimi verenlerde alanlarda motor sürüyorum demesinler.
    Mengu16 bunu beğendi.

Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben nasıl yaptım peki. İlk önce ekipmanları aldım. Sonra ehliyetimi. Ehliyetimi aldığım gün fz1 aldım. Bir hafta sonra R1 ile değiştirdim ve ileri sürüş kurslarını yaptım ve şu an motoru gayet güzel kullanıyorum. Stunt hareketleri yapmıyorum. Wheele stopie gibi ama virajlarda dize kadar yatıyor o R1. Yani şimdi o eğitimler bir işe yaramadı mı. Tamam buranın ekonomik şartları değişik ama bence Türkiye'de de imkanlar olsa parasal yönden İnan bana herkes en az 600cc ile başlar eğitimin alır ve o motoruda kullanır. 500cc ye kadar olan motor zaten motor değildir moped tir. Kabul etmeniz gereken ilk şey yurdumuzda bu işin eğitimine önem verilmiyor. Verilse bu konu bu kadar uzamazdı zaten.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Nice gençler paralandı burada 5 dakikada, aynı soru yüzünden
    Bu başlık ise 146 mesaj olmuş... Ne yardımsevermişiz de haberimiz yokmuş...
    TATLIHIZ bunu beğendi.
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

İntik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben eğitmenlerden daha iyi bildiğimi söylemedim, eğer ki bu eğitim bu şekilde 2 günde bir basamak atlanıyorsa o eğitimden de o eğitmenlerden de hiç bir halt olmaz. Zaten hondayı sevmezdim, dandik malları satıp kaliteli diye milletin diline düşürürler, eğitimininde farkı yokmuş. Bu eğitimi verenlerde alanlarda motor sürüyorum demesinler.
    sen zaten baştan kaybetmişsin inan eğitim alıp 600 ile başlamak trafikte küçük motorla 100.000 km yaptıktan sonra 600e geçmekten daha iyidir neden dersen sen motosiklet kullanırken yaptığın yanlışları kimse düzeltmemiş olucak ve sen yüksek cc ye geçtiğin zaman o yanlışlar senin kaza sebebin olur

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    l
    Levent 68 kardeşim,nickinden fal bakarak 68 doğumlu olduğunu varsayıyorum.Motor ehliyetini belki yeni almış olabilirsin,ama muhtemelen araba
    kullanmayı çok önce öğrendin ve yaşın gereği trafik tecrüben var.Nickindeki resminden de boyun 1.60 üzerinde gözüküyor.Üstelik Almanya'da
    yaşıyorsun.

Bu veriler ışığında,daha araba ehliyeti almamış,trafik tecrübesi olmayan,yaşı da muhtemelen max 25 olan (polis olmak istıyor) tecrübesiz bir
    kardeşimize Türkiye şartlarında çok tehlikeli olabilebilecek bir motoru önermek doğru mu ? Başına bir şey gelse,vebalini taşıyabilirmisin ?

Ayrıca,500 cc.altında motor,motor değildir teşhisine de katılamayacağım.Ben de eskiden 650 cc. kullanmama rağmen,şimdi 125 cc. kullanıyorum.
    Türkiye'de benzin fiyatları böyle giderse,yakında 50 cc. bile Türkiye ortalaması olabilir.
    piyanist_irf bunu beğendi.

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Alıntı Levent68 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben nasıl yaptım peki. İlk önce ekipmanları aldım. Sonra ehliyetimi. Ehliyetimi aldığım gün fz1 aldım. Bir hafta sonra R1 ile değiştirdim ve ileri sürüş kurslarını yaptım ve şu an motoru gayet güzel kullanıyorum. Stunt hareketleri yapmıyorum. Wheele stopie gibi ama virajlarda dize kadar yatıyor o R1. Yani şimdi o eğitimler bir işe yaramadı mı. Tamam buranın ekonomik şartları değişik ama bence Türkiye'de de imkanlar olsa parasal yönden İnan bana herkes en az 600cc ile başlar eğitimin alır ve o motoruda kullanır. 500cc ye kadar olan motor zaten motor değildir moped tir. Kabul etmeniz gereken ilk şey yurdumuzda bu işin eğitimine önem verilmiyor. Verilse bu konu bu kadar uzamazdı zaten.

Eğitime önem verilmiyor, bayana önem verilmiyor, trafiğe önem verilmiyor, motorculara önem verilmiyor, trafikte racing motorlu bir bayana önem mi verilir orası tartışılır.. hele ki seksi topuklularla kullanılırsa.. sıkıştırır zengin oğlu arabasıyla, sen cevabını verirsin ama hayatta herşeyi parayla almaya alışmış sarhoş deyyus en sonunda sinirlenir sende kim vurduya gidersin... burası motorculara saygı duyulan bir memleket değil, Sıla burada senin yeteneğini değil, olabilecekleri ve ülke şartlarını anlatmaya çalışıyorum... ister basamak basamak ilerle ister hemen 600ccye bin... burası motorcular için tehlikeli, bayansan fena!
    piyanist_irf ve TATLIHIZ bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı ÖzLeMKaYrA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitime önem verilmiyor, bayana önem verilmiyor, trafiğe önem verilmiyor, motorculara önem verilmiyor, trafikte racing motorlu bir bayana önem mi verilir orası tartışılır.. hele ki seksi topuklularla kullanılırsa.. sıkıştırır zengin oğlu arabasıyla, sen cevabını verirsin ama hayatta herşeyi parayla almaya alışmış sarhoş deyyus en sonunda sinirlenir sende kim vurduya gidersin... burası motorculara saygı duyulan bir memleket değil, Sıla burada senin yeteneğini değil, olabilecekleri ve ülke şartlarını anlatmaya çalışıyorum... ister basamak basamak ilerle ister hemen 600ccye bin... burası motorcular için tehlikeli, bayansan fena!

ne iş yoksa 600 cc mi aldın kız ? hayırlı olsun diyelimmi topuklu ayakkabıyla pinme ama

nerdesin bakayım sen seni gidi firari

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:03 ----------

Alıntı mehmettayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    l
    Levent 68 kardeşim,nickinden fal bakarak 68 doğumlu olduğunu varsayıyorum.Motor ehliyetini belki yeni almış olabilirsin,ama muhtemelen araba
    kullanmayı çok önce öğrendin ve yaşın gereği trafik tecrüben var.Nickindeki resminden de boyun 1.60 üzerinde gözüküyor.Üstelik Almanya'da
    yaşıyorsun.

Bu veriler ışığında,daha araba ehliyeti almamış,trafik tecrübesi olmayan,yaşı da muhtemelen max 25 olan (polis olmak istıyor) tecrübesiz bir
    kardeşimize Türkiye şartlarında çok tehlikeli olabilebilecek bir motoru önermek doğru mu ? Başına bir şey gelse,vebalini taşıyabilirmisin ?

Ayrıca,500 cc.altında motor,motor değildir teşhisine de katılamayacağım.Ben de eskiden 650 cc. kullanmama rağmen,şimdi 125 cc. kullanıyorum.
    Türkiye'de benzin fiyatları böyle giderse,yakında 50 cc. bile Türkiye ortalaması olabilir.
    hazin yolculuğumuz artan akaryakıt fiyatları yüzünden malesef bisiklet yolculuklarına doğru ilerlemektedir hepimizin başı sağolsun enflasyon canafarı ölmüş
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

osman gsr600 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsxr 600
    arkadaşlar herkezin düşüncesi farklı buda gayet normal benim düşüncemde bir çoğunuzla farklı eğer araçla trafik tecrubeniz fazlaysa kendinizi biliyor ve yerine yoluna göre gaza basıyorsanız motorla oynamayıp düzgün kullanacaksanız biraz anlatımla bile direk büyük cc motor alıp başlanabilir bu kendini bilmekle alakalı ben önce 125 lik bir mondial alıp 1000 km re firenlerine ve viteslere alıştım zaten 125 lik alma amacım oydu şimdi gsr 600 aldım ve hiç zorlanmadan biniyorum o yüzden bence insanları direk yargılamadan ve korkutmadan güzel bir şekilde nasihat verilebilir ;)

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    benim motor hikayemi anlatayim :
    1995 Turkiyede 74 model honda kullanmaya baslamistim, ilk motorumdu ama ben satin almamistim, bu hondadan once mobilet bile kullanmamistim.
    benim ilk motor buydu , cok bozuldugu icin ya 1000 km yada 2000 km surmusumdur, bunla hic kaza olmadi
    sonra
    sene 2001, ilk ve son ( simdilik ) motorumu almistim, bunu kendi paramla almistim. Universiteye full-time donmek icin isten cikmam gerekiyordu, katana yida kisintilardan birisi olarak elden cikardim.
    katanada bu motor du

sukur Allaha, katanayi 2300 mil ( 3700 km ) kullandim Abd de, hic kazam olmadi, sifir almistim, 2300 milde iken sattim. ondan sonra bi daha motor almak nasip olmadi, 2011 de 6 ay kadar Turkiyede honda beat kullandim ( 3000 km ) , bu motorla bir reno megana arkadan carptim , ama sofor inmedi bile , odunc motordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

anlatmak istedigim olay kiside bitiyor, altinda ki motorun nekadar guclu yada gucsuz oldugu ile alakali ama cok degil.

Motosikleti
    [QUOTE=piyanist_irf;2913051]ne iş yoksa 600 cc mi aldın kız ? hayırlı olsun diyelimmi topuklu ayakkabıyla pinme ama

nerdesin bakayım sen seni gidi firari [COLOR="Silver"]

Yok benim için 600cc ye daha vakit var, hocam bana bu yaz öğretecek ancak ben yoluma değiştirirsem 150cc scooterımla devam edeceğim... Şuanda resimde görmüş olduğunuz ufaklıkla gayet güzel idare ediyorum... Babam rahatsızlandı 3 - 4 aydır ev iş hastane kızın okulu derken, şu son zamanlarda vakit bulabildim açıkçası...
    Motor ölüm korkusu değil, yaşam sevincidir...

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Tüm gün böyle durabilen bir canliya sen neyin imkansizligindan bahsediyorsun!

İnsan hayal edebildiği ölçüde yaşar , ve bu hayalini gerçekleştirmek istiyorsa ona bir gün mutlaka kavuşur 600cc makina sürülür neden sürülmesinki yeterli tecrübeye sahip olduktan sonra , kendi sınırlarını bildikten sonra bayan olsun erkek olsun sıkıntı olmaz. Buradaki kilit nokta sınırlarımızı bilmek

Kazasız belasız sürüşler dilerim
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Motosikleti
    600cc makina sürülür neden sürülmesinki yeterli tecrübeye sahip olduktan sonra , kendi sınırlarını bildikten sonra bayan olsun erkek olsun sıkıntı olmaz.... İşte anlatılmaya çalışılan bu, YETERLİ TECRÜBEYE SAHİP OLUNULMASI...

Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı Levent68 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Birader nasıl yaptığın önemli değil, yarın bugün Türkiye şartlarında bir yola girersen münihte o zaman yazdıklarımı hatırla. Şimdi sen eğitim aldın diye heryerden sıkıntısız her motor ile gidebileceğini mi sandın ? Şuana kadar 250 cc üstü motor sürmedim fakat senden sürüş konusunda eminim ki daha tecrübeliyim, öyle yollardan öyle hızla giderim ki ağzın açık izlersin eğitim almamış birini.Eğitimde ki bilgiler sana herşeyi öğretmez ama tecrübe öğretir yaşamak görmek öğretir. Ön teker kaldırmayı düşün ne kadar eğitimde sana şunu böyle yap deselerde sen bu işi kavramak için düşüp kalkıp tecrübelenmen gerekiyor normal sürüşünde farkı yok. 500 cc altı muhabbetin bana göre tam saçmalık 500 altı motorlar 70 km ile 220 km hız yapıyorlar. Mopedde touring tarzı motorlara denir.

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    Ne yazık ki saçma boş birşeyin tartışmasını hala yapıyor bizim TÜRK erkeklerimiz.İşte bu anlamsız mesajlarla dolup taşan konuyu bakarak bir düşünün...600 cc ile motora başlayanlar,250 cc den fazlasına binmemiş arkadaşlarımın 600 cc hakkında Nostradamus olması,Topuklu ayakkabıyla racing makinalara binmeye çalışan kızlar vs vs.... daha neler neler.En son muhabbet Hondanın güvenli sürüş egitimine ve Moped tarzı motorların açıklamasına gelmiş ....Neyin kafasıdır bu?Yukarıda bir arkadaş yıl olmuş 2013 hala kadınlar onu yapamaz bunu yapamaz diyosunuz diyen bir arkadaş vardı ona selamm olsun
    Metehan Akçakaya B rh(+)

SlowDriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 151RS(Rahmetli) Mondial 125 Drift (Yeni)
    Bu konu da efsane olacak az kaldı 157 cevap... Diğer garipler dövülüp gönderiliyordu.
    cesur509 ve erro bunu beğendiler.

arkadaşlar hepinizde haklılık payı var.düşüncelerınıze saygı duyuyorum yaşamış görmüşsünüz.Ankarayı bılmeyenler için anlatıyım trafigi istanbul trafıgı gıbı değildir iş çıkıslarında yogun olur sadece.
    ve çankaya ümitköy çayyolu gibi lüks semtlerde isteddiğin ss motoru kullanabılırsın.Ama ben demetevlerde oturuyorum ve burası sanki bütün zibidilerin şahin kullanıcılarının toplandığı yer , bırak motoru geçen topukluyla eve gıderken yanımdan şahınle gecerken laf attılar bu kadar beyınsız herıfın ve emo kızların tolandığı iğrenç bi yer o yuzden bırak 600cc i 125cc i almakta bile düşünceliyim.ama kimse motor aşkımdan vazgeciremez beni !! yani burdakıler anlamaz bu 600cc mı 125cc mi zaten alcagım motor yzf r125 goren herkes agzı acık bakıyo 600cc sanıyo ama r6 dıda aklımdan cıkmıyo kontrollerım guclu bı ınsanım içgüdüm kuvvetlıdır her yönümle başarabılıcegımı sanıyorum çıkarıp burdakı boşlukta surmek bıle yeter bana

Motosikleti
    Alıntı sıla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinizde haklılık payı var.düşüncelerınıze saygı duyuyorum yaşamış görmüşsünüz.Ankarayı bılmeyenler için anlatıyım trafigi istanbul trafıgı gıbı değildir iş çıkıslarında yogun olur sadece.
    ve çankaya ümitköy çayyolu gibi lüks semtlerde isteddiğin ss motoru kullanabılırsın.Ama ben demetevlerde oturuyorum ve burası sanki bütün zibidilerin şahin kullanıcılarının toplandığı yer , bırak motoru geçen topukluyla eve gıderken yanımdan şahınle gecerken laf attılar bu kadar beyınsız herıfın ve emo kızların tolandığı iğrenç bi yer o yuzden bırak 600cc i 125cc i almakta bile düşünceliyim.ama kimse motor aşkımdan vazgeciremez beni !! yani burdakıler anlamaz bu 600cc mı 125cc mi zaten alcagım motor yzf r125 goren herkes agzı acık bakıyo 600cc sanıyo ama r6 dıda aklımdan cıkmıyo kontrollerım guclu bı ınsanım içgüdüm kuvvetlıdır her yönümle başarabılıcegımı sanıyorum çıkarıp burdakı boşlukta surmek bıle yeter bana
    Sıla, sen kararını verdiysen, yapacağına inanıyorsan, şartların uygunsa, o zaman bu konu amacına ulaşmıştır diye düşünmekteyim...

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)