Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

600 cc lik için ne kadar tecrübe gerekir ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Motosiklet ayrıcalıklı bir tutku.Bu tutkuyu yaşamak isteyenlerin erkeği dişisi olmaz.Yeterki bilinçli sürücü olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı sıla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı arkadaşlar yine saygısızca konuşmaya başlamış ! ne diyim bence adam gibi konuşmayı öğren !
    evet boyum 1.60 ne oldu ! sürememmi sanıyosun motoru öyle bi sürücemki o r6 yı bütün kızlara cesaret vericem
    bayanları küçük görmekten vazgeçin artık şu hayatta sevdiğim konularda hep başarılı oldum ve bi çok erkeği geride bırakıttım hepsi ağzı açık baktı,kıskançlıktan yüzleri kızardı !
    şöyle bişede var bazı bayanlara bende gıcık oluyorum , bazı erkeklerde benden korkak,kılıbıklar ama genelleme yapmamak en mantıklısı.
    1.60 boy ile R6 yı sürmeniz zor, zira sele yüksekliği 85cm. Üzerine daha önce oturdunuz mu bilmem ama ayaklar yere basmaz muhtemelen. Size tavsiyem R6 sevdasından vazgeçin, ve düşük cc li bir motorla başlayın.

sağol kiraz
    ben zaten düşük cc ile başlıcam ilerde r6 düşünüyorum boy konusundada çok araştırdım ve benımle aynı boyda olan yabancı bı kızla konuştum topukluyla kullandıgını soyledı ve zamanla alışmış...

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    topukluylamı ? tamamdır konu kapanmıştır takip edilcen herhangi bir durum kalmadı.
    yolcu114 bunu beğendi.
    Metehan Akçakaya B rh(+)

adanalı01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xj6 diversion f 2013
    dolgu topuk gu tercih etki ani yere koymalarında aman kırılmasın dikkaat et
    köylü milletin efendisidir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. Ben hayatta 2 şeye inanırım 1 Dua ederken görmediğime 2 aynaya bakıp gördüğüme.

yine başladık artık gülüyorum bende :D bunların yazılcagını bılıyodum napıyım boy yetmıyo diye motor sevdamdan vazmıgecıyım başka secenek yok riskinide ben göze alıyorum.
    topukluyla motor kullanan bi çok bayan var.
    akanmf bunu beğendi.

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    bende çok gülüyorum. :D
    Metehan Akçakaya B rh(+)

evet bende gülüyorum
    [B]King is back baby!King is back![/B]

Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor alçaltılabilinir. Boy en son sorun. En önemlisi o makinaya hakim olabilecek eğitimi Alman gerisi teferruat. En ben yapacağım de biraz da para kıyarsan br problem kalmaz. Motoru alçaltacal parça Türkiye de yoksa ben sana buradan yollarım ve millet te nasıl olur görür. Ve bu parçalar orijinal yamaha dan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Abi sen sanırım almanyada yaşıyorsun yani insanların medeni olduğu bi ortamda.Bizde trafikteki adam sagdan soldan motorun geldigini görüp geçmesin diye yeri geliyor yolunu kesiyor.Bu kadar sapıgın arasında zor o iş:D ancak dediğin gibi alınmaz diye bir kaide yok gayette eğitim alındıktan sonra biraz zorlasada akıllı bir insan dikkat ederek hertürlü de götürür bu işi.

Evet ben Almanya'da yaşıyorum. Burada başlangıç motoru 600 cc. Sürücü Kursu'nda en az 30-40 saat teorik kullanım eğitimi alıp o motoru her türlü trafikte kullanmadan ehliyet alamazsın. Ben sonra ileri sürüş kurslarına gittim şimdi gayet iyeyim. Kişi gelmeden önce ilk diz yere değince düşüyorum sanıp motoru diktim hemen. Sonra onun kursunu da yaptım. Burada komple ekipman olmadan buna pantolonda dahil normal kotun üstüne dizlik demiyorum orijinal korumalı motor pantolonu yola çıkman mekânız. Zaten komiseri çıkmazda. İkncisi forumda baktım boy sorunu. Arkadaşlar motor yaklaşık 4-8 cm arası otjinal parça ve düşük sele ile alçaltilıyor. Bu neden Türkiye'de yok bilmiyorum ama ihtiyacı olan arkadaşa bilgileri yollarım. Diğer br konu ise herkes motor kaç basar onu dile getiriyor. Burada motor kullanmak dead line a çıkıp son gaz gitmek yerine virajlarda kullanmak olarak algılanıyor.

Sıla kardeş sana tekrar yazıyorum eğitimine ekipmanına ve kendne dikkat ettiğin sürece R6 kullanmanda bir sıkıntı olmaz. Trafikte maganda apaçi ayı diyebtabşr edilen yaratıklar her zaman olacak. Sen bayan oldun için bizden biraz daha dikkat etmen gerekecekte kadar. Altı da üstünde motor bu. Korkma ama saygınıda kaybetme.

Herkese selamlar.

haklısınız çok saolun gercekten aydınlattınız

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Kiraz'' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahaha Teşekkürler GeNç61

3-5 örümcek kafalı insan sinirini bozmasın Sıla kaldığın yerden devam
    Genç61 kardeşimiz gaz verdi alıyoz r6 yı

Trafikteki magandalar sıkıştırınca sizi anlarsınız ne demek istediğimizi

GeNç61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hysoung GT 250 R
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genç61 kardeşimiz gaz verdi alıyoz r6 yı

Trafikteki magandalar sıkıştırınca sizi anlarsınız ne demek istediğimizi
    Valla pasam ben gaz vermiyorum sadece sakin olmasini soyledim ;)))
    BaNa TaKıL EvDeN aTıL )

merak etme izin verseler askere gönüllü gitcek kızım ben o mangaları çok dize getirdim.
    anlıcakları dilden konuşurum

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı sıla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak etme izin verseler askere gönüllü gitcek kızım ben o mangaları çok dize getirdim.
    anlıcakları dilden konuşurum
    Yol vermedi diye kavga edip birbirini öldürenler var

Elin oğlu uğraşmaz cebindekine güvenir ne şehit ne gazi işte

Mahkemeymiş yok bilmem neymiş uğraş dur ondan sonra

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levent68 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben R1 İle basladim. Eylül de ehliyeti aldım. Yaklaşık 10. Binkm yol yaptım. Ehliyeti aldıktan sonra bir ton kursa gittim. Daha ölmedim. Ölmeye de niyetim yok. Başka bir yerde de dedim gerekli eğitimi aldıktan sonra R6 sorun değil. 1000 cclik te sorun değil. Önemli olan senin ne istediğin ve amacına ulaşmak için ne kadar çaba vereceğin.

Sanırım 25 beygire sınırlandırarak başladınız R1 e doğrumu? bildiğim kadarıyla almanyada ehliyetler belli bir yaşa gelinceye kadar belli beygir güçlerini kullanabiliyorsunuz.

Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı krd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım 25 beygire sınırlandırarak başladınız R1 e doğrumu? bildiğim kadarıyla almanyada ehliyetler belli bir yaşa gelinceye kadar belli beygir güçlerini kullanabiliyorsunuz.
    Yok benim yaş 43 direkt 182 ps ile başardım.

akanmf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1
    bence niyetin 600cc liğe geçmekse önce 250lik bi ss makineden başla. öyleleri varki sıfır 250 lik alıyor hevesle.. ilk sürüşten sonra bu alet beni öldürür deyip satıyor. Bunlardan birini ben tanıyorum bizzat :D demek istediğim belkide 250 lik sana yeterli gelecek bi kaç sene kullanacaksın. sana yeterli gelmese bile 600cc öncesi senin için güzel bi tecrübe olur kanaatindeyim ;)
    Teker böle patlatılır
    https://www.youtube.com/watch?v=M5E9ByVKYzg

rolly74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    triumph scrambler
    Arkadaşlar, zırt pırt motor değiştirmek o motora alışmak yerine kendi sınırlarına güveniyorsan eğer direk 600 cc ile başlayıp ve özellikle trafiğe uzak bölgelerde iyice pekiştirilse daha mantıklı değil mi ? 125 yada 250 cc ile şehir içinde tamam da şehir dışına çıkılmaz ki, ne kadar deneyimli olursanız olun arabalar özellikle bu motorları takmıyorlar - yokmuş gibi davranıyorlar. ayrıca piyasadaki 125 - 250 cc lik motorların çoğu çin malı , kaliteli motor üreticeleri 600 cc den başlıyor. ben yeni başlayacağım bu işe. sadece scooter kullandım, özel ders veren bir hocayla çalışıp daha büyük motorla başlamak istiyorum. 600 cc ye kadar 125-250 cc lik motorlar bütün hevesimi kaçıracakmış gibi geliyor. korkmuyorda değilim ama ....

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Alıntı rolly74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 yada 250 cc ile şehir içinde tamam da şehir dışına çıkılmaz ki
    Niye çıkılmasın ki ? Motorcusun diye en sol şeritten 200 ile gitmek zorunda değilsin.Zaten otoban dışı max hız 110,sen de 90-100 ile gayet güzel gidersin.

Sıla arkadaşımız,erkek gibi kızım,makyaj yapmam vs.diyor,sonra topuklu ile motora binmekten bahsedip,işi kadın erkek inatlaşmasına dönüştürüyor.Bunun kadınla,erkekle
    ilgisi yok.Yeni başlayan boyuna uygun,rahat hakim olabileceği bir motor alır,burada en mantıklısı bir chopper ya da scooter.Sonra tecrübe kazanıp,kullanabiliyorsa R 6yı alır.

R6 bir yana, YZF 125 bile 1.60 boyla başlanacak bir motor değil.Burası motorcu forumu olduğundan,doğal olarak maço bir platform.Bazı arkadaşların ifadelerinin Sıla'yı
    sinirlendirdiğini anlamak mümkün.Ama,duygusallığı bir yana bırakıp işin mantığına bakmak gerek.Neticede fizik kuralları konuşacak.Soru soruluyor,tecrübeli sürücüler de
    olumsuz cevap verince kızmamak gerek.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)