Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

600 cc lik için ne kadar tecrübe gerekir ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Öyle deme hocam, dikiz aynası (Sadece makyaj yapmaya yarayan ayna) candır onlar için..

Ben de nerede bir absürd parketmiş, veya ilginç hareketlerde bulunan otomobil görsem direksiyonda abla olduğunu tahmin edip elimden geldiğince temkinli hareket ediyorum, ki yanılmıyorum da
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Alıntı SlowDriver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstisnalar kaideyi bozmaz hocam yine de dikkat etmek lazım Düzgün kullanan ablalarımız var ama sayılı maalesef Ben çok kaza atlattım Direksiyon ve dikiz aynası aşkı olan ablalar yüzünden.
    Bir bayan olsamda aynen katılıyorum...
    Motor ölüm korkusu değil, yaşam sevincidir...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100+hp
    Bende birşeyler yazayım. yeni üye oldum bu arada,
    yeni başlayanlar için klasikleşmiş olan küçükten büyüğe doğru sırayla motosiklet gücüne ve ağırlığına göre tercihler yapılmalı tecrübe yükseldikçe motosikletinizide kendinize güveninize ve mantığınıza göre değiştirirsiniz, hedeflediğiniz motosiklete kadar.

İşte burada işin özüne geliyorum,
    erkekler ile kadınlar arasındaki araç sürüş ve trafik ile ilgili yapılan araştırmalarda, erkeklerin daha iyi koordinasyon sağladığını ve mekana dair daha yüksek bir farkındalık duygusuna sahip olduğunu doğrulandı.
    varoluş olarak kadınlar hayatı ayrıntılı bir bakış açısıyla gören bir göze sahiptirler. erkekler daha geniş ve genel görürken, kadınlar ayrıntılara takılırlar ve genel bakamazlar.
    yani ister motosiklet olsun ister 4 teker trafikte, bayanların erkeklere göre daha fazla özveride bulunması ve fedakarlık göstermesi gerekir.

Ayrıca fiziksel olarak, güç olarakta erkeklere oranla zayıf olduklarından 200+ kg makinalarda çok çok dikkatli bilgili hatasiz olmaları gerekir.
    Kusura bakmasın bayan sürücülerimiz alınmasın bu doğal yapımız
    tabiki motosiklet kullanabilirler, araba kullanabilirler ama erkekler gibi değil.
    zaten erkekler gibide olun demiyoruz. bu doğal yapınız, bu konudaki eksikliğinizi de bilmenizi isterim.
    kadınlarında sosyalleşme olarak erkeklerden çok daha üstün olduğunu, ve bir günde kullandıkları kelime sayısı erkeklerden çok daha fazla olduğunu, el işlerinde daha başarılı olduğunuzu, öğretme yetinizin yüksek daha uzun ömürlü, ve çoook kuvvetli hislere sahip olduğunuzuda biliyor ve saygıyla karşılıyorum.

Motosikleti
    Alıntı fake_members adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende birşeyler yazayım. yeni üye oldum bu arada,
    yeni başlayanlar için klasikleşmiş olan küçükten büyüğe doğru sırayla motosiklet gücüne ve ağırlığına göre tercihler yapılmalı tecrübe yükseldikçe motosikletinizide kendinize güveninize ve mantığınıza göre değiştirirsiniz, hedeflediğiniz motosiklete kadar.

İşte burada işin özüne geliyorum,
    erkekler ile kadınlar arasındaki araç sürüş ve trafik ile ilgili yapılan araştırmalarda, erkeklerin daha iyi koordinasyon sağladığını ve mekana dair daha yüksek bir farkındalık duygusuna sahip olduğunu doğrulandı.
    varoluş olarak kadınlar hayatı ayrıntılı bir bakış açısıyla gören bir göze sahiptirler. erkekler daha geniş ve genel görürken, kadınlar ayrıntılara takılırlar ve genel bakamazlar.
    yani ister motosiklet olsun ister 4 teker trafikte, bayanların erkeklere göre daha fazla özveride bulunması ve fedakarlık göstermesi gerekir.

Ayrıca fiziksel olarak, güç olarakta erkeklere oranla zayıf olduklarından 200+ kg makinalarda çok çok dikkatli bilgili hatasiz olmaları gerekir.
    Kusura bakmasın bayan sürücülerimiz alınmasın bu doğal yapımız
    tabiki motosiklet kullanabilirler, araba kullanabilirler ama erkekler gibi değil.
    zaten erkekler gibide olun demiyoruz. bu doğal yapınız, bu konudaki eksikliğinizi de bilmenizi isterim.
    kadınlarında sosyalleşme olarak erkeklerden çok daha üstün olduğunu, ve bir günde kullandıkları kelime sayısı erkeklerden çok daha fazla olduğunu, el işlerinde daha başarılı olduğunuzu, öğretme yetinizin yüksek daha uzun ömürlü, ve çoook kuvvetli hislere sahip olduğunuzuda biliyor ve saygıyla karşılıyorum.
    Bunada aynen katılıyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle deme hocam, dikiz aynası (Sadece makyaj yapmaya yarayan ayna) candır onlar için..

Ben de nerede bir absürd parketmiş, veya ilginç hareketlerde bulunan otomobil görsem direksiyonda abla olduğunu tahmin edip elimden geldiğince temkinli hareket ediyorum, ki yanılmıyorum da
    Tamam tamam, bende senin gibi yapıyorum... Oldu mu şimdi kuzen...
    fake_members bunu beğendi.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı ÖzLeMKaYrA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunada aynen katılıyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

Tamam tamam, bende senin gibi yapıyorum... Oldu mu şimdi kuzen...

napayım kıskandım ala alaa..
    "CaRPe DieM"

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Motosiklet.net ne kadar kibar, anlayışlı, hoşgörülü bir forummuş da bizim haberim yokmuş. Başkası yazsa demediğinizi bırakmazsınız, fakat böyle saçma bir soruyu soran kadın olunca herkesin ağzından bal damlıyor.

Gelelim malum konuyu açan şahsın sorusuna..

Hayatınızda hiç motosiklet kullanmamışsınız ama hayaliniz R6... Kusura bakmayın ama sizin amacınız motosikletten keyif almak vb. şeyler değil, sadece gösteriş...
    Gösteriş yapma derdinde iseniz direk R6'dan başlayın, atacağınız havayı atar, eğer yaşarsanız da satarsınız motosikleti. Yalandan uğraşmayın o kadar.
    Ama yok ben motosiklet tutkusuna başlamak istiyorum, motosikletten çok keyif alıyorum, motosikletin yaşattırdığı duyguları çok merak ediyorum derseniz, arkadaşların önerilerini dinleyin.
    forza46, erro, yolcu114 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    ANGARAJ

Motosikleti
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    napayım kıskandım ala alaa..
    Kuzen, kuzen olduğumuzu bilmezler, kıskandım mıskandım deme sonra yanlış anlaşılır...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama yok ben motosiklet tutkusuna başlamak istiyorum, motosikletten çok keyif alıyorum, motosikletin yaşattırdığı duyguları çok merak ediyorum derseniz, arkadaşların önerilerini dinleyin.
    En güzeli 100cc 125cc bir scooterla başlamak olabilir bence...
    oktaykut bunu beğendi.

GeNç61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hysoung GT 250 R
    ))) sadece tebessüm etmek kalıyor bizlere keske beımde okadar param olsada 2. el yerıne 0 bir GSX1000R alsaydım napalım bız ancak ıkıncı ellerde takılırız umarım ıstedıgın motoru alırsın sıla))
    BaNa TaKıL EvDeN aTıL )

possi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öyle bir dünya yok,1 sene 125 kullanıp r6 ya geçmek,birde r6 ya geçmek yani, 600lük naked enduro falan olsa neysede ,r6 yani
    King is back baby!King is back!

Motosikleti
    Alıntı GeNç61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ))) sadece tebessüm etmek kalıyor bizlere keske beımde okadar param olsada 2. el yerıne 0 bir GSX1000R alsaydım napalım bız ancak ıkıncı ellerde takılırız umarım ıstedıgın motoru alırsın sıla))
    Ya istediği motoru alsın ama o kadar yazıldı burada, yapmayın hem bayan sürücü hemde tecrübesiz... kendini en başından geliştirmesi gerektiği konusunda hem fikiriz arkadaşlar... istediği motora kadar daha çok zaman var...

Motosikleti
    hysoung GT 250 R
    Ya istediği motoru alsın ama o kadar yazıldı burada, yapmayın hem bayan sürücü hemde tecrübesiz... kendini en başından geliştirmesi gerektiği konusunda hem fikiriz arkadaşlar... istediği motora kadar daha çok zaman var...
    Tabiki hem fikiriz ama benım tebessümüm bunca yazılan yazılara bazen insan oğlu racingi gördugu gibi basit bir makına zannediyor he derseki ben tın tın giderim ozaman cok guzel bir makına ama bosa hayal kurar) o yuzden her racınge heves eden alsaydı turkıye nufusu yarıya inerdi)) o yuzden sıfırdan baslıyacaksa sırayla gidecek)
    BaNa TaKıL EvDeN aTıL )

Motosikleti
    Alıntı GeNç61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki hem fikiriz ama benım tebessümüm bunca yazılan yazılara bazen insan oğlu racingi gördugu gibi basit bir makına zannediyor he derseki ben tın tın giderim ozaman cok guzel bir makına ama bosa hayal kurar) o yuzden her racınge heves eden alsaydı turkıye nufusu yarıya inerdi)) o yuzden sıfırdan baslıyacaksa sırayla gidecek)

Race ile tın tın gitmek mi? yazıktır motora ya... pek bilgim yok ama tın tın gidince rüzgarla kendini soğutamayınca motor sanırım fan çalışmaya başlıyor diye öğrenmiştim... tabi bu motordan motora değişir...
    GeNç61 bunu beğendi.

Yazdığınla ,anlatmak istediğin farklı'mı acaba? Sıfır yzf 125 almayı düşünüyordun pahalı olduğunu ,uzun süre borç ödemek istemediğini yazmışsın.Peki bu şartla nasıl sıfır r6 alıp kullanmayı düşünüyorsun.Daha uzun süre borç ödemek istiyorsun heralde.Anlamadığım hedef'mi koydun?Araba sahibi olmadan ferrari sahibi olunmaz.Sen başlangıc motorunu al.motorunu tanı yol(km) yap,Eğitimini ve ehliyetini al.Sonra motorun sana yeterli gelmemeye başlarsa yardım iste.
    GeNç61 ve oktaykut bunu beğendiler.

Motosikleti
    hysoung GT 250 R
    Race ile tın tın gitmek mi? yazıktır motora ya... pek bilgim yok ama tın tın gidince rüzgarla kendini soğutamayınca motor sanırım fan çalışmaya başlıyor diye öğrenmiştim... tabi bu motordan motora değişir...
    demek istediğimde ozaten tın tın giderim demek makınaya oldugu yerde sadece ustune oturmaktır)) racıng bir makınayla asla oyun oynanmaz ) en guzelı onun ıcın sadece skoterdır)) derim ve bu konu bosa uzar)
    BaNa TaKıL EvDeN aTıL )

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    aynı yardım severliği ve nezaketi erkek başlıklarında da görmek isteriz beyler...

SlowDriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 151RS(Rahmetli) Mondial 125 Drift (Yeni)
    Alıntı possi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle bir dünya yok,1 sene 125 kullanıp r6 ya geçmek,birde r6 ya geçmek yani, 600lük naked enduro falan olsa neysede ,r6 yani
    Şimdi R6 kullanmak tan kasıt nedir? Ben R6 alıcam tfafikte umarsızca makas yapıcam 200Kmh ile manzara seyredicem, Bu motosiklet 300 kmh'yi geçicek başka yolu yok diye gaza abanıcam gibi şeyleri yapacaksanız 20 yıllık motorcu olsanız bile bir yerlere yapışmanız an meselesidir. Ama Ben R6 alacağım ama adam gibi kullanacağım ibre kaç görüyor çok önemli değil ben bu motoru seviyorum onunla 1-2 saat tatlı tatlı gezeyim dersen elbette geçilir neden geçimesin.

Bayan sordu Forum ahalisinin ağzından bal damlıyor diyenler de var...
    Abi ben büyük motosiklet istiyorum 600 veya 1000 lik hayalimde ki motosiklet ama tecrüben yok önce ne alayım diyen "ERKEK" kardeşlerimiz genelde 20 yaşın altında ve çok deli dolular ve verilen cevapların aksine "Küçük motosikletleri sevmiyorum denge kurmayı öğreneyim büyük alırım" ben size sordum ama ne diyeceğiniz çok önemli değil ben 600lük alıcam diyenler tersleniyor.Aynı bir tavırı bayan bir arkadaş yapsa eminim o da aynı muameleyi görecektir.
    cihan54 bunu beğendi.

sıla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hepinize teşekkürler arkadaşlar
    bu arada bayanları genellemekte yanlış Allaha şükür güzel araba kullanıyorum ralli eğitimi almıştım.
    tarfikte bayan değil erkek ruhuna bürünüceksin soğukkanlı uyanık ve dikkatli olman lazım.
    r6 konusundada okuduklarım konusunda çok asi ve sert bi motor olduğunu anladım en iyisi ben yzf mi alıp 2 sene sonra r6 ya geceyım hem daha çok tecrübe edinmiş olurum.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sıla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepinize teşekkürler arkadaşlar
    bu arada bayanları genellemekte yanlış Allaha şükür güzel araba kullanıyorum ralli eğitimi almıştım.
    tarfikte bayan değil erkek ruhuna bürünüceksin soğukkanlı uyanık ve dikkatli olman lazım.
    r6 konusundada okuduklarım konusunda çok asi ve sert bi motor olduğunu anladım en iyisi ben yzf mi alıp 2 sene sonra r6 ya geceyım hem daha çok tecrübe edinmiş olurum.
    Hala r6 diyorsun. 15 hp motordan 130 hp motora geçmek ahmaklıktır. Scooter ile başlamayın diyorlar ama bence scooterla başla. Vitesliye de gayet güzel alışırsın. Honda eğitimine git. 1 ve 2. kuru al. Daha sonra gücü az olan yüksek hacimli bir motor al. Örneğin f700 GS ile başlanabilir. 800 cc'dir ama hırçın değildir. Gaz tepkileri yumuşaktır. r6 dediğin alet dokunmatik gaz tepkisiyle hareket eder. Adamın aklını alır. Uzun süre yüksek hacimli yüksek torklu bir motordan r6 ya geçen adam tırsar. Hani alkol şişede durduğu gibi durmaz diyorlar ya r6 da aynen öyle. Bak motor sıralamanı yapıyorum.

Hakimiyet eğitimi al.
    1- 2. el çabuk satabileceğin bir scooter. Min 10000 km kullan.
    2- cbr 125 ya da cbr 250. Min 20000 km kullan.
    Yol sürüş eğitimi al.
    3- cbf 500, er-5, nc 700, f650 gs, v-strom. min 20000 km kullan.
    4- cbf 1000, r 1200 gs, xj6 ve türevleri (yüksek tork, ağır motorlar, nispeten düşük güç) bi 20000'de bunlardan birini kullan.
    5- Artık kendine güveni var. CSS eğitimini de aldın. Sonunda hayalindeki r6 ya kavuşuyorsun. 40-50 bin km r6 dan sonra sıra r1 in tadına bakmakta. Zaten bu noktaya gelinceye kadar 10 yıl geçer. Hem tüm zevklere bakmış olursun. Hem de motoruna çok hakim ve hala yaşayan bir motorcu olursun.

Bu sıralama biraz sıkıcı gelebilir ama motosikletten zevk almak ve uzun yaşamak istiyorsan izlemen gereken yol bu olmalı. Aileni seviyorsan 125 ten r6 ya geçme. Kal sağlıcakla

sıla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    teşekkürler aslında çok haklısınız ama inanın herkesin düşüncesi farklı biri geçilir diyo biri geçilmez o yüzden kafam karışmıştı.

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    O kadar sabırsızsan ve paranda varsa buyur http://www.superbikeschool.com.tr/1.x/?nocache=L1 . Burayı daha önce duydun mu bilmiyorum ama honda, yamaha vs. nin güvenli sürüş kurslarıyla karıştırma. Burası özel olarak ss i öğretir ve kurs bittiğinde pistte bile kullanabilirsin. Ki zaten eğitim istanbulpark ta.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)