Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cafe Racer için ne gerekir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba,
    Forumda bu başlık altında bir bilgi bulamadım, bu sebeple yeni bir başlık açtım. Umarım rahatsızlık vermez.

Benim forum üyelerine, bilgisini paylaşmak yada deneyimlerini paylaşmak isteyenlere 1-2 sorum olacak. Benim aklımda bir cafe-racer projesi var daha doğrusu bir cafe racer yapmak istiyorum. Ülkemiz bu konuda çok kısıtlı. TT custom gibi bir firma sanat eseri kıvamında üretimler yaptığı doğru ama biraz daha rahat kesime hitap ediyor. Malum çoğumuz işçi sınıfı.

Cafe için ülkemizde büyük kaynak yok. Hem bütçe de hafif, hem de kaliteli makina söyleyebilir misiniz? demeyeceğim öyle şeyler anca rüyada:) ama şu makina var diye önerebilir misiniz? Ben Bisan Lifan 250Roadstar'ı buldum. Hem bütçe de iyi hemde motor konusunda yeni olmamdan dolayı 250cc'nin iyi bir başlangıç olduğunu düşündüm. Hatalı olabilirim.

Sorularım burada başlıyor:)

PhotoShop yardımı ile 250cc Roadstarı tabir-i caiz ise yaptığım cafe racer hali. 85 Virago xv1100 ile yapılmış olanı var Avrupa da mükemmel tasarımlar. Depo ve sele oradan araklama:)

Fotoğrafta görüldüğü gibi yapmak istediğim tasarımda ön tekeri süspansiyon sistemi ile değiştirmek istiyorum.

Yarış motoru süspansiyonu takmak mümkün mü? takılırsa performansta düşme yaşanır mı? sökülen parçalar sebebiyle motorun ağırlığında düşüş yaşanması her hangi bir probleme sebebiyet verir mi? bu tarz işler bana tahmini kaça mal olur? hız meraklısı değilim. Sabah otobüste pembe dizi misali kimin eli kimin cebinde gitmek istemiyorum ve TRAFİK!. Ee tabi motorun özgürlük hissi de başka:) çok şey bekliyorum sanırım.
    [IMG][/IMG]
    ve son sorum
    Fren pedalı ve vites pedalı geriye alınıp motorda oturma şekli bu hale getirilebilir mi? gelmesi halinde bir sorun yaşanır mı?
    [IMG][/IMG]

Şimdiden teşekkür ederim iyi yada kötü olarak verilecek her cevap için. Umarım uzun ve gereksiz bir yazı olmamıştır. Tekrardan Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Köylü motor denen çinli cg125'lerden cafe racer'ın kralı oluyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Yanlış yerden başlıyorsun, yaparsan cruiserdan da yapılır ama cafe racer nakeddan yapılır. Hatta en çok göreceğin cb750'den yapılanlardır.

Türkiyede cb750 yok sanırım. En azından 2.el sitelerinde bulamadım.:/

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Cafe racer ile ilgili bu forumda da bisey bulmadiysan baska hiç bir yerde bulamazsin.
    Ama bol miktarda bilgi var.
    Sanirim sen bulamamissin.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Demirmkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw K 1200 R
    Takip......

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Ciğeri sağlam bir naked ve e-bay ile cafe racer ın kralını yaparsın.. Velev ki elin anahtar tutsun takipteyim..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

cemsht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati monster 696'11
    forumda şahane bir caferacer projesini baştan sonra eksiksiz halleden bir üyemiz var.biraz araştırıp bütün aşamalarını görebilirsiniz başlığında.
    yamaha xt 125x------suzuki dr-z 400sm------ducati monster 696

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cemsht adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumda şahane bir caferacer projesini baştan sonra eksiksiz halleden bir üyemiz var.biraz araştırıp bütün aşamalarını görebilirsiniz başlığında.
    zeda3000 sanırım...

Çelik jant,Ters amortisör,dijital kadran v.b benzer teknoloji barındıran,modern donanımlar bu tarz motorlarda tercih edilmez.O yüzdendir ki çoğunlukla eski basit,sağlam diyebilecegimiz motorlar kullanılır.Ülkemizde cafe racer veya klasik motorlarla ılgılı dokuman bulma konusunda zorluk yaşayabilirsin.Bu konuda www.jockeyjournal.com sitesini önerebilirim.Çünkü gerçek bir cafe racer yapmak istiyorsan öncelikle kendine bir altyapı hazırlaman gerekli.Aksesuarlar adı gibi aksesuardır.İşin ıvır zıvırdır.Bunların dışında yaptığın projeyi gösterecek olan şasi tadilatı,(Bence cafe racer'ların olmazsa olmazı featherbed şasi )motor seçimi ve üzerinde nasıl bir tadilat yapmak istediğin önem kazanmakta.Dediğin gibi sahibinden.com sitesinde proje motorlarının fiyatları yüksek fiyatlara satılmakta arada düşeş fırsat motorlar çıktığı unutulmamalı.Lakin çok fazla detay benim için önemli değil birkaç aksesuar ilave edip cafe yapmak istiyorum dersen her motoru yapabilirsin.Forumda angelspear yarım bıraktıgı bır projesı vardı.Kendisinden konuyla ilgili yardım alabilirsin.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    http://www.chopperz.co.uk/custom_chopper_frames_perthshire_scotland/custom_chopper_frames_perthshire_scotland.html

Başlıklı sitede görebileceğin üzere adam Kawasaki Z750 yi bile cafe racer yapmış
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Sitedeki Cafe projelerini ve ingilizcemin yettiği yere kadar avrupadaki hatta TTcustom'un işleride dahil hepsini takip etmeye çalışıyorum. Ne kadar bilgim olursa kadar iyi. Teşekkürler bilgiler için. Şuan herşeyi araştırıyoruz. 0'dan alıp tek tek toplamaya ne bütçem ne de bilgim yeterli değil. topliyacağım dediğime bakmayın, usta bu böyle olsun diyeceğim. şimdilik düzgün bir makina hangileri diye fikir edinmeliyim sanırım.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Bence en ucuza yapilabilecek,
    fiyat performans acisindan da en iyisi
    Cok da sirin

[IMG][/IMG]

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    bir cg 125 de bugün gördüm buyrun. ne gerekir sorusuna en güzel yanıt ruhtur

http://www.bikeexif.com/honda-cg125
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Cafe racer için önce ruh, sonra kaybettiğimiz üyeleri kazanmak gerekir...
    caferacer21 ve gktg77 bunu beğendiler.

soyuldu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ülkede klasik motor yok ki.cafe racer bunlarla yapılır
    honda cb serisi : yok
    bmw r60-100 serisi (polis çıkması ölü motorlar dışında) : yok
    yamaha xs serisi : yok
    kawasaki kz serisi : yok
    triumph : zaten yok
    royal enfield: o da yok

maalesef ülkede bunlara rağbet sıfır.
    aynı diğer az gelişmiş üçüncü dünya ülkeleri gibi yarış motorları dışında piyasa yok ülkede...
    fuck martha stewart !

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Guzzi V7, kawa W800 gibi kıpırdanmalar var ama tabi onlar işin doğasına uymuyor 2013 VW Beetle gibi bişeyler, yinede hayır denilemez tabi

Olay birazda az maliyet ve emek ile hiçbişeye değişilmez bi efsaneye sahip olmak... Bu durum ülkemizde sıfır CB750 yi hediye etseler bile mümkün değil ki

"Mış gibi" bişeyler yapılabilir en fazla :/ Tam anlamıyla da yapılır fakat bu sefer astar meselesi giriyor işin içine orada bant kopuyor işte, boşa sarıyor... ...
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Alın size Cafe Racer, bir arkadaş yapmış ellerine sağlık, çok beğendim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...21283107/detay
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    ilk gereken Para

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Bana SYM Wolf 125 de böyle projelerde kullanılabilir gibi geliyor
    Ride hard or stay at home

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)