Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM 125 SX Enduroda Kullanılabilirmi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    APACHI XZ250R
    Arkadaşlar 3 senedir enduro yapıyorum ramzey qm 200 ve apachi xz 250r motorum vardı şimdi sadece enduroda kullanmak için 125 cc 2 zamanlı bir makina arıyorum.Bilgisi olanlar yardım ederse çok sevinirim.Bütçem 5000-8000 tl arası.şimdiden herkeze teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    çok yazık olur motosiklete. 2 zamanlı special bir motor, enduroya hiç uygun değil. bana kalırsa 250cc lik bir enduro size daha uygun olacaktır. belki biraz daha ekleyip KLX 250, WR 250R düşünülebilir (sıfır ya da ikinci el). alttaki videoyu izleyince neden uygun olmadığını anlarsınız.
    http://www.youtube.com/watch?v=9Lwei400mYU

cemsht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati monster 696'11
    neden 125 exc değil?
    yamaha xt 125x------suzuki dr-z 400sm------ducati monster 696

Motosikleti
    BMW F800GS
    Alıntı cemsht adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden 125 exc değil?
    soru bana sorulduysa cevaplıyayım, bana değilse dikkate almayın
    araziye çıktığınızda eğer enduro yaparken birazda yükünüz varsa (kendi ağırlığınız, çadır, mat, yiyecek, içecek, kıyafet, tamir takım malzemeleri, yedek lastik, kendi ağırlığınız, ıvır zıvır) yetmiyor 125 cc. oyüzden minimum 250cc öneririm.

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    hiç kullanmadım ama yeterli olabilecek bir inceleme kanaatimce
    http://www.enduroclub.org/forum/show...eme-KTM-SX-125

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

Alıntı ilkeronat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soru bana sorulduysa cevaplıyayım, bana değilse dikkate almayın
    araziye çıktığınızda eğer enduro yaparken birazda yükünüz varsa (kendi ağırlığınız, çadır, mat, yiyecek, içecek, kıyafet, tamir takım malzemeleri, yedek lastik, kendi ağırlığınız, ıvır zıvır) yetmiyor 125 cc. oyüzden minimum 250cc öneririm.
    44 beygir nasıl yetmez hocam arkadaş ağırlıklar olmadan enduro yapacak büyük ihtimalle. ama mat vs. gibi ağırlıklarlada gayet rahat geziye çıkabilir çünkü motorun ağırlığı 92kg
    rahatsız edecek kısmı 250cc den fazla benzin yakacak olmasıdır bence
    klx250 ise zx250r dan biraz güçlü; WR250 süper bir makina ama 2. eli 12000TL
    buarada benimde hayalim WR250 :(

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Size net cevaplar verebilmemiz için öncelikle amacınızı belirtmeniz gerekiyor. Örneğin sürüşleriniz nasıl bür yerde geçecek? Çok engebeli, atlamalı zıplamalı bir alan mı yoksa daha az engebeli, uzun toprak yollar mı? Yahut yanınızda kamp malzemeleriniz gibi yükleriniz olacak mı yoksa sadece orman içinde ter atıp dönecek misiniz? Eğer az engebeli, düz toprak yolda, ralli tadında 3-4 saat yolculuk ve sürüş yapılacaksa 125SX size pek uygun olmayacaktır, onun için KTM640 Adventure bakarsınız. Fakat engebeli arazilerde çıldırmak istiyorsanız SX işinizi görecektir.

Özetle, enduro sürüşünüzde amaç yol katetmek ise 125SX yerine daha yüksek cc'li bir motosiklet seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Fakat amaç kısa mesafe katetmek, tırmanmak, atlamak, zıplamak ise SX bu iş için biçilmiş kaftan. Zira SX tamamen krosa yönelik bir motosiklet, bildiğim kadarıyla üzerinde elektrik tesisatı da yok, atabildikleri bütün ağırlıkları atmışlar, hoplayıp zıplamak için birebir. Fakat her şeyin bir bedeli olduğu gibi SX'in bakımları da maliyetli olacaktır, sürüşünün karşılığını yakıtta ve sarf malzemelerinde alacaktır, uyarayım.

Dediğim gibi, eğer amacınızı daha net belirtirseniz yardımcı olabiliriz.

Motosikleti
    BMW F800GS
    Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç kullanmadım ama yeterli olabilecek bir inceleme kanaatimce
    http://www.enduroclub.org/forum/show...eme-KTM-SX-125

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

44 beygir nasıl yetmez hocam arkadaş ağırlıklar olmadan enduro yapacak büyük ihtimalle. ama mat vs. gibi ağırlıklarlada gayet rahat geziye çıkabilir çünkü motorun ağırlığı 92kg
    rahatsız edecek kısmı 250cc den fazla benzin yakacak olmasıdır bence
    klx250 ise zx250r dan biraz güçlü; WR250 süper bir makina ama 2. eli 12000TL
    buarada benimde hayalim WR250 :(
    125cc den 44 beygir çıkarmanın getirisi kısa ve performanslı (yarış koşullarında) sürüşlerde ortaya çıkar bir kaç saat bu performansı kullanmaya kalkarsanız motorunuzdan olursunuz. bir önceki mesajımda belirttiğim gibi eğer orta ya da uzun mesafede enduro gezilere çıkılacaksa ben bu performans aletini önermem çünkü amacı dışında kullanılmış olur ve bu da motorda arızalara yol açar. "gti_king" de belirtmiş amacınızı tam olarak belirtmenizde fayda var ne tür gezilere ve hangi şartlarda çıkacağınız çok önemli. enduroyu arkama yük almadan kısa mesafelerde arazide geziyorum şeklinde tanımlıyorsanız bunu kullanabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)