Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Body Armor Korumalar

Motovento
    REKLAM ALANI
    MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Arkadaslar merhaba, bir sorum olacak
    Bu korumalardan kullanan var mi aranizda memnun mu?
    Yazin cok sicaklarda malum mont iskence oluyor terletiyor en azindan bu korumayi tisort ustune filan takip kullanabiliriz heralde rahatlatmaz mi?Bir de fazla cesiti yok heralde turkiye de 4ridersin gordum baska oneriniz var mi marka olarak?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha yzf r6
    Ne iyi ettinizde actınız bu konuyu,bende cevapları merakla beklıyorum,yazın o sıcakta yazlık deri montlar çok terletiyor hakkaten..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Asfalta sürtününce fileleri kopar korumalar dağılır diyolar.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    http://www.feyizoglu.com/Kross-Giysi_44489.html#0

GT250 R bunu kullanamazsın. Transparan bir kıyafettir. Sürüklenmede parçalanır gider. Cross yaparken 2-3 mt den yere yapışmak için üretilmiştir.
    uzun yol kıyafeti değildir. Arazide ki kaya ve taşlardan vücudu korumak içindir. Tavsiye etmiyorum. Terle, piş ama hayatta kal
    Cross da bodyarmor uzun yolda 4 mevsim storm mont giyiyorum.

cenkito, deliemin ve scooboy bunu beğendiler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Surtunmeye karsi o kadar dayaniksiz mi bunlar bilmiyordum. Aslinda cok rahat olur ama vazgectim gibi terlemeye devam o zaman
    Tolga Can bunu beğendi.
    150HS > 2008 ST > 2012 ST >

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    ben bu yaz uzun yolda kullandım,çok rahattı.ama çok şükür düşme tecrübesi yaşamadım.koruyacağına inanıyorum.sürtünme konusunda en iyi,deri diye biliyorum.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı MF-Hyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Surtunmeye karsi o kadar dayaniksiz mi bunlar bilmiyordum. Aslinda cok rahat olur ama vazgectim gibi terlemeye devam o zaman
    Sürtünmeye karşı dayanıksız olan koruma kısımları değil, hatta montun içindekilerden daha sağlam olma ihtimali bile var. Ama bu korumaları bir arada tutan sürtünmeye dayanıklı bir kumaş yok. Zaten bu korumalar da asfaltta kullanmak için yapılmış değil. Yazlık fileli montlar yazın gayet güzel iş görüyor.
    audioslave ve Tolga Can bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu yaz uzun yolda kullandım,çok rahattı.ama çok şükür düşme tecrübesi yaşamadım.koruyacağına inanıyorum.sürtünme konusunda en iyi,deri diye biliyorum.
    Bora abi iyi ki düşmemişsin. Yazın evet iyi ama uzun yol için tavsiye edilecek bir şey değil.
    Arada bir yamaçlardan kendimi atıyorum. 2 mt den yere düştükten sonra 2 mt de yamaçtan aşağıya sürüklenmek şartı ile düşüş gerçekleştirdim.
    Koltuk altından bel'e kadar anında yırtıldı. Ama sapa sağlam ayağa kalktım. Şimdiye kadar 3 düşüş gerçekleştirdim. Görevini fazlası ile yapıyor.
    Ama uzun yolda kesinlikle tavsiye etmiyorum. Uzun yolda evet en güzeli deri, 1990 yılında babamla istanbul dan karasuya giderken temde yerdeki yağ yüzünden yan yatmıştık.
    Sağlam sürüklendiğimizi biliyorum. Ama babamda ve bende deri pantalon ve mont vardı. çizik, yırtık pırtık yoktu ama sağlam ağrı vardı
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    valla hiç düşmesen bile bunu parçaların birbirine bağlayan filenin sürekli giy çıkar yapmasından dolayı folofoş oluyo ve ayrılabiliyo...

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Motorcross-Racing-Motorcycle-Body-Armor-Protective-Jacket-Gear-M-L-XL-XXL-XXXL/687408073.html

fazla parası olan varsa kargo dahil bu fiyata getirtebilir.

Ben getirtmedim ve kullanmadım. sonra yok benim istediğim kalitede değildi vay ben almayacağıdımda forumdaki amaninmb aldırdı demeyin.

diğerleri:

ucuz olsun bi deniyelim diyenlere

ironman gibi renk renk olmak isteyenlere

Bi hesaplı daha

orta karar buda

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    amaninmb böyle hesaplı kros botu da var mı oralarda

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    yazın body armor da pişiriyor arkadaşlar boşuna gidip bu sebeple armor almayın. üstüne bi şey giymeseniz amele gibi oluyorsunuz. altına termal içlik(!) giymezseniz armoru mahvedersiniz hem de terleyince suyu dışarı atamazsınız )

kullandığım zandona body armor montların aksine korumaları tutan sağlam bir kumaş olmadığı için cırt cırtlarla vücuda sıkı sıkıya bağlanıyor. (kayma yapmaması için) bu da yine sıkılmanıza ve terlemenize sebep oluyor. en güzeli yazlık fileli montlar ki kullanmadım, sürtünmede çok da dayanıklı olmaz diyorlar. bence yine de uzun yol ve şehir içi için yazlık mont diyorum.
    deliemin bunu beğendi.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

possi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu body armorlar kartondan yapılma iron man gibi duruyor

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amaninmb böyle hesaplı kros botu da var mı oralarda

Hesaplısı

orta kararı

Eh işte

Varmı var demek için

Bayan Herleyciler için...

hacım çok varda işte kargo 3 haftada geliyo. bazen gelmeyede biliyo gümrük el koyuyo
    Gümrükte motorcu varsa sen 2 çift getir belki insaf ederde birini kendine alır birinin sana gelmesine izin verir

şaka bir yana. denemek için 200-250 tl'niz varsa getirtebilirsiniz.
    Satıcı ile konuşun ücretini düşük yazsın ve kargo içeriğine "plastic gift" , "shoe" , "toys" gibi fazla para etmeyecek birşey yazsın
    Anlarsın ya...

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    En mantıklısı burdan almak ya da gidip yurtdışından almak desenize..

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazın body armor da pişiriyor arkadaşlar boşuna gidip bu sebeple armor almayın. üstüne bi şey giymeseniz amele gibi oluyorsunuz. altına termal içlik(!) giymezseniz armoru mahvedersiniz hem de terleyince suyu dışarı atamazsınız )

kullandığım zandona body armor montların aksine korumaları tutan sağlam bir kumaş olmadığı için cırt cırtlarla vücuda sıkı sıkıya bağlanıyor. (kayma yapmaması için) bu da yine sıkılmanıza ve terlemenize sebep oluyor. en güzeli yazlık fileli montlar ki kullanmadım, sürtünmede çok da dayanıklı olmaz diyorlar. bence yine de uzun yol ve şehir içi için yazlık mont diyorum.
    Herşeyi çok güzel açıklamış, daha fazla yazmaya gerek yok.
    #sürenadam

deliemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000R8
    Tolga Can . phradrel vermiş olduğunuz bilgiler çok güzel...

Bir hevesle bende Dainese almıştım ... 2 kere giydim sonra ozel torbasında öyle duruyor ... kullanışlı bişey değil ya

Bir Pazar Sabahı Liv Tyler ile Uyandınmı Hiç ?

08 Black - White RR1000

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bende termal içlik kullanıyorum. ama bodyarmor ile birlikte değil. Ceket altına giyiyorum. Aslında bodyarmora da giymek lazım. Fileli olduğuna bakmayın. oda terletiyor. Sırt felaket terliyor.
    Birde benim sırt kısmı dainese den daha iyi, ninja kaplumbağa gibi oluyorum. Ben memnunum.

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Bakalim yav uygun bulursak belki alirim yaza dogru.Ama yazdiklarinizdan sonra vazgectim gibi. hem bu korumalar baya bir abarti duruyor insanin ustunde cok caf cafli crosculara daha makul. Cevap yazan arkadaslar sagolun
    150HS > 2008 ST > 2012 ST >

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Geçenlerde kadıköyde neredeyse body armor kadar koruması olan bir motosiklet montu giydim vücüduna oturmuyor korumalar rahatsız ediyor hareketi kısıtlıyor. Body armorda daha önce denemiştim t-shirt üstüne giymiştim vücada korumalar tam oturuyor hareketi felanda kısıtlamıyor bana çok rahat geldi. Arkadaşlarında dediği gibi asfaltta düşünce yırtılacaktır. En iyisi body armorun üstüne korumaları olmayan sürtünmeye direnci iyi bir mont giymek tabiki yazın değil.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)