Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

trafik kurallarını ne kadar biliyoruz

Motovento
    REKLAM ALANI
    imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    trafikte motorlu herhangi bir taşıt kullanırken uymamız gereken kuralların ne kadarını biliyoruz acaba? malumunuz ülkemizde ehliyet almak tamamen parayla alakalı, şu an biraz iyileştirilmiş ancak avrupa standartlarında değil. ben ehliyetimi türkiye'den almadığım için neredeyse üniversite sınavı kadar zor bir sınav sonucu kazanmıştım ve tüm kuralları bildiğimi söyleyebilirim. bu yüzden trafikte oldukça çok tartışıyorum, trafik polisimiz bile çoğu kuralı bilmiyor. yol önceliği konusunda bile sürücülerimizin neredeyse %100'ü yanlış biliyor. örneğin döner kavşaklarda her zaman kavşaktaki araç anayoldaki aracı bekliyor, oysa yol önceliği döner kavşaktaki aracındır, bu yüzden trafik sıkışır hep kavşaklarımızda. bu en basiti.

evet sevgili motorcular siz kendinizden ne kadar eminsiniz? bir kaza sırasında haklıyken haksız duruma düşmemek için lütfen daha dikkatli olalım.
    DALGIC_800 ve rapcib bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konuda çok haklısınız , malesef toplum olarak bu konuda çoğumuz yetersiziz , kural çiğnemek genlerimizdemi var herhalde !!
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    haklısın... ne yazıkki ehliyet kurslarında 2 yılda alınamadıkca , sürücüler tüm mevsimlerde uzun yolda vs kullanmadan ehliyet aldıkça.
    millet parayı basıyo kursa bi kere gitmeden , lastik basıncı deninde möl möl telefona bakıp lastikci çağıran , bırak önüne birşey atladımı patlayacak mayın gibi dolanan bayan şöförler oldukça bu trafik düzelmez.

Toplum olarak sıkıntılıyız. Şahin doğan yan verme hastasıyız. nerede nasıl kullanılacağını bilmeden sadece heyecanı el freninde , slalomda ve hızda arıyoruz.
    Bizim Millet adam gibi olsa piste parayı verir orada stresini atar.

Yok yok. iki ayaklı öküz çok...
    TATLIHIZ bunu beğendi.

Motosikleti
    Hornet 650
    Eskişehirdede var bi sıhhiye kavşağı aynen kavşaktakiler öyle bekliyor artık kim burnunu önce sokarsa, durmak veya geçmek seçeneğini son ana bırakıyolar sonrada ani frenler küfürler vs. adamlar kural bilmiyor bide üste çıkıyorlar ya insanı deli ediyorlar. İşte bu cahillik yakıyorya benim milletimin başını, cahil insanıda hiç sevmem laf anlatmak bi ölüm. O yüzden pek muhattap olmamaya çalışırım.

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskişehirdede var bi sıhhiye kavşağı aynen kavşaktakiler öyle bekliyor artık kim burnunu önce sokarsa, durmak veya geçmek seçeneğini son ana bırakıyolar sonrada ani frenler küfürler vs. adamlar kural bilmiyor bide üste çıkıyorlar ya insanı deli ediyorlar. İşte bu cahillik yakıyorya benim milletimin başını, cahil insanıda hiç sevmem laf anlatmak bi ölüm. O yüzden pek muhattap olmamaya çalışırım.
    İzmir de de durum aynı , kim daha önce davranırsa mantığı ,!! , kurallara uyup karşımızdakinin haklarına saygı gösterelim yok malesef , kırmızıda durmak yok , bol bol korna çalmak ve küfür etmek var !! acayip insanlar vesselam, baksanıza bu gün polis , ters yöne girip ölüm saçtı !!!.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Bence konu başlığı ( NE KADAR BİLİYORUZDAN ) ziyade ne kadar uyuyoruz olmalıydı şaka tabiki güzel konu başlığı olmuş ama sanırım türkiyede trafik kanunu altyapısı tekrardan düzenlenmeli , ehliyet alma konusunu hiç bızıklamayalım

mesela ben pek bir bilgiliyimdir trafik levhaları ve kuralları konusunda

bu levhanın anlamı pisiklet giremez !

aracını yokuşta bıtakma levhası
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    Millet aşırı kolay olan sınavın geçmek için bir kere öğreniyor levhaları, ince kuralları vs. ehliyeti aldıktan sonra hadi yallah. 30-40 sene aynı ehliyetle dolaşıyor. E onlarca kuralın hepsini hatırlayabilir mi? Kaç kişi ehliyeti aldıktan sonrada kurs kitabını açıp bilgi tazeliyor? Demem o ki iş ehliyeti almakla bitmemeli. Belli aralıklarla vize sınavı uygulanmalı. Bilgilerin durup durmadığı kontrol edilmeli.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Fren yerine gaza basan ehliyetli sürücülerimiz olduğuna göre , ya kurslar hiçbirşey öğretmiyor ya da sadece para konuşuyor.
    Bir an önce ehliyet sistemi değiştirilmeli.
    Hatta şuan ehliyete sahip olanların bile tekrar eğitilip, hak ediyorsa ehliyet verilmelidir.

Arkadaşımın eniştesi, Almanya'da 5 sene ehliyet alamamış fakat Türkiye'de sınava ilk girdiğinde almış. Daha ötesi var mı?
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Kural 1: İstanbul'da yol verilmez,söke söke alınır...
    rapcib ve TATLIHIZ bunu beğendiler.

Motosikleti
    misal ters üçgen, kaç kişi biliyor ne anlama geldiğini?

http://img96.imageshack.us/img96/744/487hg1.jpg

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    misal ters üçgen, kaç kişi biliyor ne anlama geldiğini?
    yol ver :D

Motosikleti
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yol ver :D
    evet doğru, ama ben bunu bilmeyen ya da işine gelmeyen polis gördüm.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    6 saatlik kurs tecrübesi ile B ehliyet verdiler, trafiğe çıksam direkt potansiyel trafik canavarıyım
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

şimdi 10 km lik uzun bi caddede adam 80 gibi hızlarla giderken öncelik kavşakda diye durursa her kavşakta ki durmaz ama kavşaktan gelen yavaş geldiği için yol durumuna göre çıkar türkiye de bu böyledir hepimizde böyle hareket ederiz ışık yoksa sanmıyorum ki 80-100 gibi hızla giderken uzun bi caddede 5 tane kavşak varsa durmaz o yüzden mecbur kavşaktan yavaş giriş yapan adam yol kontrolünü sağlayıp giriş yapar ve yol ana yoldan hızlı gelenindir tali kavşakdan giriş yapanın değil trafik olmıcaksa kavşağa girişi düzenlemeleri lazım başka ülkeleri bilmem başka ülkede yaşamadığım içinde beni başka ülke ilgilendirmez ama türkiyede bu böyle

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Porsche ile Benzinliğe giren bayanı unutmamak gerek...

http://ismailterzi.com/2012/06/03/fr...e-gaza-basmak/

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kimse kusura bakmasin ama burada birkackisi haric kimse trafik kurallarini bilmiyor..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    Alıntı yucelgsm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi 10 km lik uzun bi caddede adam 80 gibi hızlarla giderken öncelik kavşakda diye durursa her kavşakta ki durmaz ama kavşaktan gelen yavaş geldiği için yol durumuna göre çıkar türkiye de bu böyledir hepimizde böyle hareket ederiz ışık yoksa sanmıyorum ki 80-100 gibi hızla giderken uzun bi caddede 5 tane kavşak varsa durmaz o yüzden mecbur kavşaktan yavaş giriş yapan adam yol kontrolünü sağlayıp giriş yapar ve yol ana yoldan hızlı gelenindir tali kavşakdan giriş yapanın değil trafik olmıcaksa kavşağa girişi düzenlemeleri lazım başka ülkeleri bilmem başka ülkede yaşamadığım içinde beni başka ülke ilgilendirmez ama türkiyede bu böyle
    zaten caddede 50 ile gitmen gerekirken 80-100 ile gittiğin için kavşaktakiler yola çıkamıyor. bahsettiğin şehirlerarası yol ise zaten döner kavşaktaki yolu uzakta iyice süzmeli.
    semihss bunu beğendi.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Motosikleti
    Alıntı yucelgsm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah ehliyetli bir sürücü değilsindir. bu ne yahu, orman kanunu mu?

Motosikleti
    henüz yok
    benim bildiyim bi kural var yayaları ilgilendiriyor yol hakkı her zaman yayanındır karşıdan karşıya geçerken nerede olursanız olun yola atlayın gelen araç durmassa onun sucudur

yol önceliyi yaya'ya aittir ama olduda araç durma dı olabilirya duramaz ozaman ailenize başsağlıgı ve sabır dilemek zorunda kalırız

(abilerim lütfen sizler ciddiye almayın bunu yapan kişiler var onlara inceden bir gönderme olsun)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)