Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Fazer'ın egsozdan çıkan duman hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Arkadaşlar dikkat ediyorum da Nerde Fazer görsem egzosdan acayip bir beyaz duman çıkıyor Havanın soğukluğundan desem diğer motorlarda öyle bir sorun yok anlamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Hep aynı fazer i görüyor olabilir misin ?

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep aynı fazer i görüyor olabilir misin ?
    Hayır tabiki

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Bende de o şekilde ama havanın soğuk olmasından kaynaklanıyordur. Yazın öyle bir durum yok...
    "CaRPe DieM"

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dikkat ediyorum da Nerde Fazer görsem egzosdan acayip bir beyaz duman çıkıyor Havanın soğukluğundan desem diğer motorlarda öyle bir sorun yok anlamadım
    beyaz duman soğuk havalarda bütün araçların egzoslarından çıkar. suyun, nemin buharlaşmasıyla ilgili bir durumdur. motor ve egzos yeterli ısıya ulaşınca ya çok azalır ya da tamamen geçer.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Duman değil o buhar buhar. O zaman ağızlarımız da egzoz.
    Hatta o beyaz duman dediğin yere elini falan tut, ıslandığını göreceksin.
    www.motorumla.net

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Aha bende de çıktı biraz önce
    dört tekerde bedenimi,iki tekerde ruhumu taşırım

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyaz duman soğuk havalarda bütün araçların egzoslarından çıkar. suyun, nemin buharlaşmasıyla ilgili bir durumdur. motor ve egzos yeterli ısıya ulaşınca ya çok azalır ya da tamamen geçer.
    Benim motorumdan niye çıkmıyor ve ayrıca herhangi bir arabada çıkarken de görmedim

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    enim motorumdan niye çıkmıyor ve ayrıca herhangi bir arabada çıkarken de görmedim
    sabah erken saatlerde motsikletinizi çalıştırdığınızda bence sizde de çıkıyordur. yukarıda inzell gayet güzel açıklamış soğuk havada hohladığımızda ağzımızdan çıkan buharla burada karşılaştığımız aynı şey. gece ve günüz ısı farklarından oluşan çiğin yoğun olduğu zamanlarda daha belirgin görülür. motor ve akabinde egzosun ısınmasıyla bu durum azalır veya ortadan kalkar. profilinizden gördüğüm kadarıyla ikimizde istanbul'da yaşıyoruz. yani aynı iklim bölgesindeyiz. sabah saatlerinde yeni çalıştırılmış araçlara bakarsanız muhakkak görürsünüz. ben çevrende her sabah görüyorum. ehliyet sınavı için hazırlanan çalışma notlarında da siyah, mavi ve beyaz dumanın nedenleri belirtilmiş ve sınavda genellikle çıkan bir konudur. temel olarak siyah duman zengin karışımı, mavi duman yağ yakıldığını gösterir. beyaz dumanda egzosta biriken nemden olur.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah erken saatlerde motsikletinizi çalıştırdığınızda bence sizde de çıkıyordur. yukarıda inzell gayet güzel açıklamış soğuk havada hohladığımızda ağzımızdan çıkan buharla burada karşılaştığımız aynı şey. gece ve günüz ısı farklarından oluşan çiğin yoğun olduğu zamanlarda daha belirgin görülür. motor ve akabinde egzosun ısınmasıyla bu durum azalır veya ortadan kalkar. profilinizden gördüğüm kadarıyla ikimizde istanbul'da yaşıyoruz. yani aynı iklim bölgesindeyiz. sabah saatlerinde yeni çalıştırılmış araçlara bakarsanız muhakkak görürsünüz. ben çevrende her sabah görüyorum. ehliyet sınavı için hazırlanan çalışma notlarında da siyah, mavi ve beyaz dumanın nedenleri belirtilmiş ve sınavda genellikle çıkan bir konudur. temel olarak siyah duman zengin karışımı, mavi duman yağ yakıldığını gösterir. beyaz dumanda egzosta biriken nemden olur.
    Sana kesinlikle katılıyorum soğuk havalarda ilk çalıştırmada duman çıkıyor benim motor da da sonra kesiliyor ama fazer lar hareket halinde ike n görüyorum yani yeni çalışmış anda değil acaba egsozlarında susturucu olmadığı için çıkıyor olabilir mi

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    belki fazerlerin egzosları fiziksel yapıları gereği (kıvrımlıdır, genişdir, dardır v.b. bilemiyorum) çok daha fazla nem, sıvı depoluyordur. belki hatta egzosları geç ısınıyordur bu nemi tamamen buharlaştırıp dışarı atması çok zaman alıyordur. eğer susturucu yoksa egzos iç basınç düşeceğinden tam olarak ısınmasını da geciktirir diye tahmin ediyorum.
    designserhat bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)