Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bmw K1200R İçin Düşünceleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    madcenter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600F
    Merhaba Motosikletimi değiştireceğim ama ne alacağımı bilmiyorum! aslında piyasası canlı diye Honda Markasından vazgeçmeyeyim diyorum. Yalnız gönlüm naked kasalar da özellikle Bmw k1200r serisin de tasarımı çok hoşuma gidiyor aynı zamanda yeterince hızlı fakat ikinci ellerine bakınca 6-7 aydan eski ilanlar dolu sanki satışları cok yavas malum 2006 model elimde kalırmı bu yüzden almaya çekiniyorum duyduklarınızı bildiklerinizi paylaşırsanız memnun olurum
    Honda CBF 250, Keeway Superlight 150, Stadion M48 1975

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bmw pahalı marka olduğu için alanıda al olur haliyle ama kimsenin bu 2006 bu yaramaz diyeceğini sanmam o motorlar için

KingoftHeWest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800
    Herseyi veren bir motosiklet,cok keyifli.
    2.el, servis dediginiz gibi sikintili.
    Bir de 2006 larin servo fren sistemi ve motor problemleri olabiliyor kronik dikkat etmek lazim.
    madcenter bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    benim de dikkatimi çeken bir model, egsoz hariç görüntüsü çok iyi...araştırmadım ama bi abimiz zamanında hakkında söylentileri çıkmıştı dedi...detayını soramamıştım...
    madcenter bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    geçen gün yapılan sucuk partisine mi gittin?
    madcenter bunu beğendi.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bildiğim kadarıyla K1200 lerde kronik motor arızası var, 30-40bin km arası garantiden komple motor değiştirilme yazısı okumuştum, ve sahibindende 4-5 ilanda aynı şekilde garantiden motorun komple değiştiğini okumuştum, Barkın abi de değinmişti aynı soruna. Bu konuya dikkat edip iyi araştırmanızı tavsiye ederim, yoksa can yakabilir.
    madcenter bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    bence garantiden motor değişmiş olanlar için almak açısından bi sıkıntı olmaması lazım...gerçi ustalar daha iyi bilir ama motor değişmişse almamak mı gerek...40000 değişim için biraz fazla yani o kadar km yapmış motor dışı aksam ile sıfır motor bloğunun biraraya gelmesi sıkıntı olabilir..bilgilenirsek seviniriz...

Motosikleti
    Honda CBR600F
    Yok gitmedim gidemiyorum epeydir gezmelere orda varmıydı yoksa keşke gitseydim :D

---------- Post added at 03:27 ---------- Previous post was at 03:21 ----------

Teşekkürler markalar doğru düzgün motor satmıyor zaten bmw 98 99 model 1100gs ler de arka sürücü-yolcu koltuk bağlantı boruları kopuyordu çoğu kaynaklıdır sonradan sağlamını tasarlayıp yeni kasalarını piyasaya sürmüşler k1200r motor arızası canım sıktı şimdi

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    cirkin, amacsiz, pahali.

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    valla yillardir motorcuyum motosiklet tutkunuyum para babasi bile olsam bir motora o kadar para vermem..avrupalilar gercekten motor yapiyorlar ama cok acimasizlar .japonlarda motor yapiyorlar onlar enayimi hayir ama avrupalilardan biraz daha insaflilar..
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı madcenter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malum 2006 model elimde kalırmı bu yüzden almaya çekiniyorum duyduklarınızı bildiklerinizi paylaşırsanız memnun olurum
    Gercekten garipsiniz yaaaaa
    Ben bir K1200S satin aldim bu sene..
    2006 model..

Ama hic aklima gelmedi elimde kalirmi kalmazmi diye..
    Gittim aldim..
    Satmak icin degil kullanmak icin aldim o motoru cünki...

(kimse kusura bakmasin ama yurdum insani cok bla bla yapiyor)
    GaCCaLL, _Boreas_ ve Soykan67 bunu beğendiler.
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gercekten garipsiniz yaaaaa
    Ben bir K1200S satin aldim bu sene..
    2006 model..

Ama hic aklima gelmedi elimde kalirmi kalmazmi diye..
    Gittim aldim..
    Satmak icin degil kullanmak icin aldim o motoru cünki...

(kimse kusura bakmasin ama yurdum insani cok bla bla yapiyor)
    böyle bol keseden salladığına göre paran çok ve kolay kazanıyorsun herkes para babası değil 50-60000 tl para veripte satamazsamda sorun olmaz diyemiyor onun için sende fazla bla bla yapma
    Bora_s bunu beğendi.

chozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW f 650 & Cbf 150 & Yakında inşallah Fazer
    Oncelikle guzel ve kalıtelı bır motor kolay kolay sorun cıkarmaz zannetmıyorum fakat servıs olayı heleki borusan cok kazık adamlar motor bolumune ayrı elektronık bolume ayrı ucret alıyorlar butce durumuz iyiyse sorun olmaz belki ama baska motorlarada bak derim ornek Ktm yada tdm 900 veya trumph tiger
    madcenter bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bu K1200 ün fiyatını neden bu kadar abarttınız arkadaş 2006 alacağım demiş 2006 sının fiyatı da hemen hemen aynı klasmandaki bir japonla aynı.. 20-25 bin arasında seyrediyor sahibindende fiyatı.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    Honda CBR600F
    Telefondan girip yazıyorum birazdan semtime yakın konumda bir k1200r bakacagım alan arkadasın ilanı tarihle satın aldıgı tarih aynı 2011 yılında kalma eski bir ilan kilometresi az daha detaylı konusacagım ancak bu kadar uzun süreli olunca acıkcası cekiniyorum zamanında cok kazık yedim bana gore 25000 tl az bir rakam degil bilmiyorum gercekten begendim ocagımına incir agacı olmasın neyse bakalım satan cocuk ne diyecek

Motosikleti
    Honda CBR600F
    Evet Beyler gittim yerinde inceledim bu ilk incelediğim satılık k1200r satıcısı ile yeterince konuştum ne eksik ne fazla aynen aktarmaya çalışacağım Motosiklet duruş itibari ile bilindiği gibi heybetli şuan sahibi olan arkadaşın çok fazla incelediğini sanmıyorum periyodik olarak bakıma sokan haftalık aylık geziler yapıp sonra garajına otoparkına bırakan bir arkadaş gibi... mesela ben motosikletimi her yıkamada cilalarım orasını burasını yağlar sağını solunu dinlerim yani böyle gözükmedi Sorduğum da ise 5-6 litre yakıt tükettiğini güçlü olduğunu ve rahat olduğunu söyledi

Motosiklete gelince arıza çıkartmış gözükmüyor doğru düzgün vidaları açılmamış hatta hiç açılmamış yalnız bmw lerde sıklıkla rasladığım sağlam vidaların civataların paslanması hoş görünmüyor
    bu motosiklet bence sağlam fakat arıza çıkartırsa baş ağrıtabilir çok yönlü kullanılabilecek çok fazla özelliği bulunan rahat oturuş pozisyonu gs kasalarına göre az biraz yatık direksiyon dönüş açısı kısıtlı ama gerçekten titiz kullanılmış bir model bulunursa aşık olunur

Sonuç olarak sadece gözlemledim motosikletim olsun desem bunu derdim çok yönlü kullanılabilir ama pahalı parçası ve servisde ki ustaların hakim olabileceğinden emin değilim yani çok karışık tamire geçerken bir sürü yanlış parça sökebilirler sonra da mahvedebilirler gördüğüm şey karmaşık yapısı ama paran varsa bin satarsan kendin gibi birini bekle (meraklısını) o alır satılma ihtimali gün geçtikce azalır ama o neydi dedirtir

Son Olarak Lütfen Birbirmizi Kırmayalım Üç Günlük Dünya Hepimiz Mutlu olmak için Yaşıyoruz Bu Yeni yıl hepimize Mutluluk Getirsin

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı madcenter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Beyler gittim yerinde inceledim bu ilk incelediğim satılık k1200r satıcısı ile yeterince konuştum ne eksik ne fazla aynen aktarmaya çalışacağım Motosiklet duruş itibari ile bilindiği gibi heybetli şuan sahibi olan arkadaşın çok fazla incelediğini sanmıyorum periyodik olarak bakıma sokan haftalık aylık geziler yapıp sonra garajına otoparkına bırakan bir arkadaş gibi... mesela ben motosikletimi her yıkamada cilalarım orasını burasını yağlar sağını solunu dinlerim yani böyle gözükmedi Sorduğum da ise 5-6 litre yakıt tükettiğini güçlü olduğunu ve rahat olduğunu söyledi

Motosiklete gelince arıza çıkartmış gözükmüyor doğru düzgün vidaları açılmamış hatta hiç açılmamış yalnız bmw lerde sıklıkla rasladığım sağlam vidaların civataların paslanması hoş görünmüyor
    bu motosiklet bence sağlam fakat arıza çıkartırsa baş ağrıtabilir çok yönlü kullanılabilecek çok fazla özelliği bulunan rahat oturuş pozisyonu gs kasalarına göre az biraz yatık direksiyon dönüş açısı kısıtlı ama gerçekten titiz kullanılmış bir model bulunursa aşık olunur

Sonuç olarak sadece gözlemledim motosikletim olsun desem bunu derdim çok yönlü kullanılabilir ama pahalı parçası ve servisde ki ustaların hakim olabileceğinden emin değilim yani çok karışık tamire geçerken bir sürü yanlış parça sökebilirler sonra da mahvedebilirler gördüğüm şey karmaşık yapısı ama paran varsa bin satarsan kendin gibi birini bekle (meraklısını) o alır satılma ihtimali gün geçtikce azalır ama o neydi dedirtir

Son Olarak Lütfen Birbirmizi Kırmayalım Üç Günlük Dünya Hepimiz Mutlu olmak için Yaşıyoruz Bu Yeni yıl hepimize Mutluluk Getirsin
    fazla maceraya gerek yok bmw gerçekten her yönden pahalı ve 2. eli çok zayıf işin açıkçası çok zengil değilseniz yamaha ve honda öncelikli tercihiniz olmalı bence yeni yılınız hayırlı olsun
    madcenter bunu beğendi.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazla maceraya gerek yok bmw gerçekten her yönden pahalı ve 2. eli çok zayıf işin açıkçası çok zengil değilseniz yamaha ve honda öncelikli tercihiniz olmalı bence yeni yılınız hayırlı olsun
    Sevgili Kardeşim,

K1200R a alternatif olabilecek 160 hp güce sahip , elcik ısıtmalı , kombine ABS fren sistemine sahip , şaftlı aktarmalı ve Elektronik ayarlı süspansyon sistemine sahip ;

20-25 bin TL fiyat aralığında Honda veya Yamaha marka bir naked varmı ?

Elma ile armutu karşılaştırmanın bir alemi yok , K1200R şu anda piyasada fiyat / performans oranı en iyi olan motorlardan biridir.

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    Honda CBR600F
    Evet en güçlü ve en yakışıklı naked bu teknolojik olarak çok üstün ducati diavel rakip olabilir oda 45000 tl civarı 1 yada 2 adet ilanı var tabi 2012 falan....

2006 olmasaydı iyidi şaka bir yana 7 yaşına girdi

Bana göre Az para bağlamayacağım her neyse İstanbul da 6 tane ilan var birine baktım kaldı 5 onlara da bakacağım ilk izlenim makina iddalı malum zevk eğlence lüks tabi ki herşey bir yana bu motosikletin kalitesinden şüphe etmiyorum tamir edecek alt yapımızın olduğuna inanmıyorum Honda ya bakınca herşey yerli yerinde sökmesi kolay toplaması kolay öyle görünüyor arkadaşım da 1100 gs var motorunu indiremezsin motoru şasesi bütün yürüyen aksam motora bağlı şase yok ve baktığınızda bunun kadar karmaşık değil kullan at mantığın da gibiler

Teker Teker bakıp yorumlarımı yapacağım

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    '78 Honda XL50, T1, '68 Simson Schwalbe, '91 Honda
    Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olmayalım.

Okuyalım, öğrenelim sonra, üzerine düşünelim.

Tüm bu süzgeçlerden geçtikten sonra yazalım.

Dravdanlığın, tepkiselliğin sonu gelmez.

Boşa vakit, emek, para gider.

Buyrun:

http://www.i-bmw.com/showthread.php?t=4460

Burada da kaç kişi sorun yaşamış bakalım:

http://bmwsuperbikes.com/forum/viewt...hp?f=10&t=5276

Burada dökülen incileri bir inceleyelim:

http://www.k-bikes.com/forums/showthread.php?t=23474

Şu adamın şanzıman yolculuğuna bakalım:

http://www.k-bikes.com/forums/showthread.php?t=7010

Bir de burada ağlayanlar var:

http://www.bmwmoa.org/forum/showthre...ission-failure

Herhangi bir bilgi sahibi olmadan fikir beyanına geçmeden önce sadece 1-2 dakikamızı ayırıp google'a bakarsak yalan-yanlış bilgilerle forumları kirletmemiş oluruz.
    sepultur@ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)