Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu HGS Hep Kaçak Geçiş Diyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Dün hgsyi ön cama taktım ama öttü cayır cayır. Paralı yola girdim, giriş gişesinde ötmedi (sadece çıkıştamı ötüyor bilmiyorum), çıkışta ise öttü, en uzun yol ücretinin 11 katı haşırt Hızım 80-90 filandı ondan görmemiştir dedim. Bugün yine girdim paralı yola yine girişte ötmedi çıkışta öttü, 165tl daha Hızım 60 civarı idi. Az önce de köprüden geçtim duracam artık neredeyse geçerken, yine öttü, 46küsur birşey yazdı. E napacaz şimdi? Mesaj attım kgm nin sitesinden ama her seferinde bununlamı uğraşıcaz arkadaş.

Etiketi şeffaf plastiğe yapıştırıp ön cama monte ettim, beyaz tarafı dışarı bakacak şekilde. Görmüyor işte arkadaş

ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Bende araç için almıştım hgs etiketi. Geçişlerde ötüyordu kaçak geçiş yazıyordu. Aradan belli bir süre geçince cep telefonunuza şu tarihte şu saatte şuradan geçtiniz bakiyenizden şu kadar düşülmüştür diye mesaj geliyor. Eğer hgs etiketi plakaya kayıtlıysa sistemden bakıp otomatik olarak düşüyorlar. Ama ötmesi ayrı bir sorun. Adamı sinir ediyor. Arabanın camı atermik cam olduğu için hgs etiketini okumuyormuş. Bugün babam gidip yeni bir etiket almış. Cihazın etiketi okuyabilmesi için camda sadece bir nokta varmış. Oraya yapıştırırsak okuyabilirmiş. Şimdi orayı arayacaz bakalım neresiymiş o nereye yapıştırılacakmış bilmem artık. Sinir bozucu incik cıncık işler.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    bu hgs milletin başına bela olcak gibi görünüyor ,kaska filan yapıştırsan belki işe yarar
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu hgs milletin başına bela olcak gibi görünüyor ,kaska filan yapıştırsan belki işe yarar
    önümü nasıl görecem o zaman
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önümü nasıl görecem o zaman
    camına değil yahu tepesine bi yere yapıştırsak görmezmi uyuz hgs alıcısı
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    camına değil yahu tepesine bi yere yapıştırsak görmezmi uyuz hgs alıcısı
    yapışkan tarafın (beyaz tarafın) dışarı doğru olması lazım ama. fotoğrafta gözüken şekilde yapışırsa beyaz taraf altta kalır.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    yapışkan tarafın (beyaz tarafın) dışarı doğru olması lazım ama. fotoğrafta gözüken şekilde yapışırsa beyaz taraf altta kalır.
    önce koli bandının içine yapıştır onuda kaska yapıştır dicem ama su yedimi atar kötü bi durum geçen benide garanti bankası aradı sizede kakalıyalım hgs diye ama ben sonra alcam dedim ne hikmetse içime doğmuş gibi,koli bandı yerine yapışkanlı asetat ile yaparsak daha sağlam olur gibi geldi

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Uzun süredir tansiyonumun çıkmasına sebep olan bir konudur bu.
    Doktorum bile bu tür haber ve konulardan uzak durmamı söyledi ama insan olan uzak duramıyor ne işte, dayanamadım yazıyorum.
    Ülke yönetiminde çöreklenmiş, iki eliyle bir tenasül uzvunu doğrultup üzerini ıslatmadan çişini yapmasını beceremiyecek nitelikteki adamların çıkarttıkları yasa, yönetmelik ve uygulamaların kalitesine dair güzel bir örneği daha görüyoruz.
    İnşallah 2012 nin en kötü dilekleri üzerlerine yapışır kalır 2013 ü göremezler amiiiiiiiiinnnnnn.
    ÖZALTIN, umurcan, düzgünbaba ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    İlk aldığımda kaçak geçiş uyarısı ben de aldım. Alalı 3 ay olmuştur. Sonrasında hiç sorun yaşamadım.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süredir tansiyonumun çıkmasına sebep olan bir konudur bu.
    Doktorum bile bu tür haber ve konulardan uzak durmamı söyledi ama insan olan uzak duramıyor ne işte, dayanamadım yazıyorum.
    Ülke yönetiminde çöreklenmiş, iki eliyle bir tenasül uzvunu doğrultup üzerini ıslatmadan çişini yapmasını beceremiyecek nitelikteki adamların çıkarttıkları yasa, yönetmelik ve uygulamaların kalitesine dair güzel bir örneği daha görüyoruz.
    İnşallah 2012 nin en kötü dilekleri üzerlerine yapışır kalır 2013 ü göremezler amiiiiiiiiinnnnnn.
    Amiiinnnn...
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    Sagligin icin asagidaki yazilari okuma ihtiyar.

Adnan Oktar (Harun Yahya) zihniyetli AKP hukumetten beklentiniz nedir? motosiklet sinifimi? duzgun calisan bir hgs sistemimi? daha iyi bir gelecekmi? daha cok beklersiniz. Milli Egitim Bakanliginin web sayfasinda bircok linkin Adnan Oktar (Harun Yahya) sitelerine yonlenmesi tesadufmudur?

http://okulweb.meb.gov.tr/08/03/973308/dokuman.htm sayfasinda "BİLİMİN ROTASI DOĞRU ÇİZİLMELİDİR" basliginin altindaki linke bakin hangi sayfaya yonlendiriliyorsunuz? tabiki asagidaki adamin sitesine...
    iste ogrencilerin beyinlerine yerlestirilmek istenen AKP muslumanligi budur. Masallah cok guzel uyuyorsunuz. aman uyanmayin Turk Milleti.

İHTİYAR ve rs_guven bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA XENTER 150 (BEYAZ)
    Dün hgsyi ön cama taktım ama öttü cayır cayır. Paralı yola girdim, giriş gişesinde ötmedi (sadece çıkıştamı ötüyor bilmiyorum), çıkışta ise öttü, en uzun yol ücretinin 11 katı haşırt Hızım 80-90 filandı ondan görmemiştir dedim. Bugün yine girdim paralı yola yine girişte ötmedi çıkışta öttü, 165tl daha Hızım 60 civarı idi. Az önce de köprüden geçtim duracam artık neredeyse geçerken, yine öttü, 46küsur birşey yazdı. E napacaz şimdi? Mesaj attım kgm nin sitesinden ama her seferinde bununlamı uğraşıcaz arkadaş.

Etiketi şeffaf plastiğe yapıştırıp ön cama monte ettim, beyaz tarafı dışarı bakacak şekilde. Görmüyor işte arkadaş

http://img72.imageshack.us/img72/8113/img9214w.jpg
    Arkadaşım bende hgs aldım. Ford connect arabam için. Denemek için tem'e girdim çıktım. Ptt merkezini aradım bakiye 30 Tl idi ve para çekilmemişti. Benim aracın ön camı komple rezistanslı olduğu için servisine sormuştum nereye yapıştıralım diye servistekiler camın üst tarafında koyu renk yer içine yapıştırmamı söylediler oraya yapıştırdım. Meğerse HGS 24 saat sonra güncelleme yapıyormuş. Ertesi gün tekrar bakiyeme baktığımda geçiş ücretinin çekildiğini gördüm. Bir gün sonra bakın daha net bilgi sahibi olursunuz.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    ben geçereken resmen duruyorum ötsün diye..
    bazen ötmüyor..
    hem fazla para verip , hemde rezil ediyor insanı hgs
    # motosikletle.blogspot

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sagligin icin asagidaki yazilari okuma ihtiyar.

Adnan Oktar (Harun Yahya) zihniyetli AKP hukumetten beklentiniz nedir? motosiklet sinifimi? duzgun calisan bir hgs sistemimi? daha iyi bir gelecekmi? daha cok beklersiniz. Milli Egitim Bakanliginin web sayfasinda bircok linkin Adnan Oktar (Harun Yahya) sitelerine yonlenmesi tesadufmudur?

http://okulweb.meb.gov.tr/08/03/973308/dokuman.htm sayfasinda "BİLİMİN ROTASI DOĞRU ÇİZİLMELİDİR" basliginin altindaki linke bakin hangi sayfaya yonlendiriliyorsunuz? tabiki asagidaki adamin sitesine...
    iste ogrencilerin beyinlerine yerlestirilmek istenen AKP muslumanligi budur. Masallah cok guzel uyuyorsunuz. aman uyanmayin Turk Milleti.

napıyo la bu degişikler,hareketlere bag

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

garanti bankası benide aradı,kgs m var garantide hesaba baglı,dedi hgs tanımlıgcaz,ok dedim kardeş nası olacak,1. sınıf hgs etiketi göndericez diyo,nereme takacam dedim onu,benim aracım motosiklet,heeeeeeeeeeeeeeeee diye uzayan bi tepki,6.sınıfmı göndericektin dedim,yok dedi 1.sınıf,kgs 6.sınıf benim nası olacak,yine heeeeeeeeeeeeee diye bi uzama ,ben sizi ilgili birime aktarayım diyo,kardeş dedim sen beni radın nere aktarıyon,bırak dedim istemiyorum madem bu kazık girecek ogs alırız ..
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    hgs etiketinden birer cm büyük şeffaf plexi kestim, etiketi üstüne yapıştırdım.
    etiketin üstünede folyo yapıştırdım, sudan korusun diye. bu pleksiyide ön siperlik camına vidaladım, etiketin yapışkanlı
    beyaz yüzü dışarı bakacak şekilde. dün akşamda denedim çalıştı. bu şekilde montunuzun
    kolunda cep varsa ordada taşıyabilirsiniz.

Uploaded with ImageShack.us
    yamyamaha ve seyyid47 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hgs etiketinden birer cm büyük şeffaf plexi kestim, etiketi üstüne yapıştırdım.
    etiketin üstünede folyo yapıştırdım, sudan korusun diye. bu pleksiyide ön siperlik camına vidaladım, etiketin yapışkanlı
    beyaz yüzü dışarı bakacak şekilde. dün akşamda denedim çalıştı. bu şekilde montunuzun
    kolunda cep varsa ordada taşıyabilirsiniz.

http://img94.imageshack.us/img94/6656/dsc00117rh.jpg

Uploaded with ImageShack.us
    benimkide birebir bunun aynısı ama çalışmadı.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    kralsın faruk abi... eline koluna saglık
    farcob bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

atillacenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan 250*B
    valla ben kaska yapıştırdım yöntem basit
    cep telefonu ekranı için kaliteli koruyuculardan aldım
    arkasına yapıştırdım beyaz yüz gelcek şekilde
    sonra kaska yapıştırdım
    sonra ekran koruyucusunun kenarlarını sanayi tipi koli bandı daha doğrusu emniyet zemin bandı diye geçen pahalı bir bantla çevirdim(su geçirmez bant yapı marketlerde var)
    biraz kötü duruyor onuda etrafına gece parlayan fosforlu band geçerek kapattım daha 1 kere okumamazlık etmedi (ortalama 50 ile filan geçtim hep köprüden )

bu arada moturunuzun oturuş pozisyonuna göre hgs yi kaskınızda öyle konumlandırın racing kullanan arkadaş benim gibi vizöre yakın konumlandırmıştı herzaman okumadı 3-4 cm gibi arkaya çekince ondada sıkıntı olmadı buda edindiğimiz küçük bir tecrübe

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Kaçak geçiş yada alarm ötmesi durumu ilk değil. KGS de de oluyordu. Kurulu Sisteme Motosikletin tanıtılmaması yada tanıtılamaması nedeniyle geçiş sırasında alarm devreye giriyor ve fotoğraflarımızı çekiyor. Bu fotoğraflara bakan memurlar ödemeyi yaptığımızı görüyor yada plakamızın kayıtlı olduğu KHS/OGS ne varsa ordaki bakiyeden normal ücreti düşüyor.

Araç sensörleri Motosikletleri tanımıyor. Araçdan saymıyorlar. Kısaca mesele bu.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    bugün iki kere köprüden geçtim, ilkinde etiketi elime alıp yukarı doğru tuttum ama yine kaçak geçti. ikincisinde madem okumuyor cama koyiyim tekrar dedim ve bu sefer gördü, az önce telden baktım ücrette düşmüş.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)