Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

köy yollarındaki köpekler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kawasaki klx 250s
    merhaba

bugün çıktığım bir gezintide köpeklerin havlamalı tacizine uğradım. metrelerce peşimden koştular ve nerdeyse düşüyordum. bundan kurtulmanın bir yöntemi varmı. daha mı hızlı geçmeliyiz yoksa yavaşlamalımıyız. yavaşlamaya cesaret edemedim açıkcası bacaklarımı ısıracakmışcasına takılıyorlar insanın peşne.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Dipgaz! Kökleeeee

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı inertiya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba

bugün çıktığım bir gezintide köpeklerin havlamalı tacizine uğradım. metrelerce peşimden koştular ve nerdeyse düşüyordum. bundan kurtulmanın bir yöntemi varmı. daha mı hızlı geçmeliyiz yoksa yavaşlamalımıyız. yavaşlamaya cesaret edemedim açıkcası bacaklarımı ısıracakmışcasına takılıyorlar insanın peşne.
    Köy yollarındaki köpeklerden kurtulmak çok basit aslında, sadece korkmayacaksın. Önüne atlayan köpeğin üzerinden geçmediğin sürece seni düşürmesi veya ısırması mümkün değil. Eğer köpek yanında koşuyosa ve hemen hızlanacak durumda değilsen üzerine yumruk vururmuş gibi kol salla, ama vurmaya hiç çalışma hem dengen bozulur hem bi faydası yok sadece vururmuş gibi yapsan 1 saniyeliğine bile duraklasa geride kalıyo hayvancağız. Benim karşılaştığım bütün köpekler en fazla 150-200 metre takip edip geri döndüler. Hızımı köpekle sabitlemeye aradaki mesafeyi sabit tutmaya çalıştığım halde bi süre sonra bırakıyolar. Anlayacağın o köpeklerin çoğunun amacı aslında oyun oynamak, eğlenmek. Sadece önüne atlayan köpeğin üzerinden geçme yeter.
    mehmettayfur, FatihC, rs_guven ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    sen simdi köy yolunda kopeklerın havlamalı tacızınden nasıl kurtulurum ?? hersey bumuu ?
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

Motosikleti
    Bide kediler köpekler, eldivenli ellerden çok korkuyo çıplak elle yumruk sallasan belki ısırmaya çalışır

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Benim eve giderken kullandığım bir ara yol var.
    Orada sürekli saldırıya geçiyor şerefsizler
    Hatta bazıları o kadar akıllı ki, beni görüryor, bi göz göze geliyoruz, sonra konteynerın arkasına geçip başka şeyle uğraşıyormuş gibi yapıyor.
    Ben konteynerin ordan geçerken de hav hav direk
    Yapacağın en akıllıca işi söyleyeyim (en azından ben öyle yapıyorum ve saldırmıyorlar).
    Onlar üzerine koşup havlamaya başlayınca duracaksın.
    Sen de onlara saldıracakmış gibi bak gözlerine pis pis
    Şaşırıp susuyorlar
    Sonra yürüme hızında, hatta mümkünse daha yavaş bir şekilde ilerlemeye başla.
    O da seninle beraber havlaya havlaya gelecek. Sonra uygun yeri bulduğunda yada kendini hazır hissettiğinde yapıştır gazı.
    audioslave bunu beğendi.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    henüz yok
    yanlız şöle bişey var piskopat köpekler arabaya bile kafa atıyorlar dedemin arabasının ark tarafı hep çizik ve darbe izleri ile dolu motorada böle bi temas ta bulunursalar sonucu düşünemiyorum

Motosikleti
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatta bazıları o kadar akıllı ki, beni görüryor, bi göz göze geliyoruz, sonra konteynerın arkasına geçip başka şeyle uğraşıyormuş gibi yapıyor.
    Yapacağın en akıllıca işi söyleyeyim (en azından ben öyle yapıyorum ve saldırmıyorlar).
    Şaşırıp susuyorlar
    O da seninle beraber havlaya havlaya gelecek. Sonra uygun yeri bulduğunda yada kendini hazır hissettiğinde yapıştır gazı.
    Ben forumda yakın zamanda köpekleri görünce durdum gelip beni ısırdılar diye bi mesaj okumuştum bence en garantilisi benim yaptığım. motoru köpeğin üzerine sürüp kovalamasını geciktirmek tabi köpeğe yaklaştıkça yavaşlıyorum kaçmazsa ezmeden yanından geçebileyim diye. Köpek beni korkutacağını sanarken kendisi yusuf oluyor

Motosikleti
    kawasaki klx 250s
    köpekleri severim ama sonuçta aniden çıkıp havlamaya başlayan köpekler insanı korkutup motorun kontrolunu kaybetmesine sebep olabilir. bugün benim başıma gelen gibi. aniden yandan çıkıp havlayınca istem dışı gidonu sağa kırdım ve az daha yoldan çıkıyordum. hatta bazıları çeteleşmişler ve sanki benim ordan geçmemi engellemek için organize olmuşlar . 3ü sağdan 3ü soldan diğerleride tam karşıdan. aman tanrım hızla basıp geçmelimiyim yoksa durup hepsine meydan mı okumalıyım. anlaşılan sakin sakin aralarından geçip gitmek en iyi yol.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Ya nasip de devam et. Olacakla öleceğe çare yok. Dikkat edip tepesine çıkamamaya çalışıp ite kopuğa takılmadan (medenice) selam vererek geçmemiz en iyisi...

İtle kopukla şaka olmaz. Arabaları ne hale getiriyor kaldı ki kaportası biz olan motoru neler yapmasınlar. Dikkat sadece ve s.sportlarda hadi korkutabilirsin vites düşür gaza yüklen sesi patlat ama scooterda bu olmaz. dikkat işte. Gerisi Nasip.

ahmettpc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.youtube.com/watch?v=LLhnoppVzME altında bisiklet oldugunu düşün bide :D
    Egemen06, audioslave, Shiria ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    allahim akil fkir ver yrabbbim..

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı ahmettpc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=LLhnoppVzME altında bisiklet oldugunu düşün bide :D

Bu durumda hiç bi taktik yemez galiba...Sağ,sol,ön,arka bune beyaaaBence görür görmez ogüngü planınızı değiştirip başka bir rota çizmek en iyisi...

Motosikleti
    Ben bi kere ıssız bir köyde çıkmaz bir sokağa girip bir köpek sürüsünü peşime taktım, yol da taşlı topraklı yamuk yumuk bir yoldu zor kaçtım Paniklemeyince mutlaka kaçarsınız köpeklerden, geri dönmeniz gerekiyosa bile sakince dönün düşüp de kalmak köpeklere yem olmak var

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Bende cup motor varken kontağı kapatıp gazı köklüyordum 2 - 3sn sonra kontagı açınca patlama sesisye etrafta köpek falan kalmıyordu
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Benim her motora binişimde yayla yolunda takılır peşime hemde kancalı filan çoban köpeği kocaman 2-3 tane var,traktörün arkasından aniden çıkıyorlar ilk çıktıklarında düşüyordum nerdeyse korkudan ama şimdi alıştım eğer tam önünde koşuyorsa bas kornaya sağa sola kayar zaten o kayar kaymazda bas gaza zaten bianda hızlanınca hemen bırakıyor yakalayamayacığını anlıyor oda,eğer yolun kenarından çıkacaklarsa zaten hiç durma bastır git 2-3 saniye koşar bırakırlar.
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaşırıp susuyorlar
    inşallah bizim buralara geldiğinde o taktiğin hiç bir işe yaramadığını göreceksin :D
    ben lastiği janttan ayıranını gördüm
    Dr.MZÇ bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

oguzcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önce yavaşlayıp sonra doğru zamanda hızlanmak en etkili yöntem bence.Birde köpeğine göre de değişiyor.Ben motora yeni başladığım acemilik dönemlerimde bu yöntemle çok köpekten kurtuldum ama bir tane kangal köpeği vardı ki diğerleri gibi yandan değil tam karşıdan yanaklarını sallaya sallaya üstüme koştu, yolun kenarındaki mıcırlı alana girmek zorunda kaldım çöp konteynırına çarpmaktan son anda kurtuldum.
    Yanlarından geçerken ara gazı vermekte gayet etkili oluyor bu arada.
    www.motojektif.com

Motosikleti
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah bizim buralara geldiğinde o taktiğin hiç bir işe yaramadığını göreceksin :D
    ben lastiği janttan ayıranını gördüm
    Süpermiş sizin oralarda lastik sökmek için levyeye gerek yok sanırım
    otopsici bunu beğendi.

pctechnic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 XA'13 Red
    şöyle bir cihaz var motoruna entegre edebilirsin

http://www.hepsiburada.com/liste/daz...oryId=22011128
    Bir şeyin ters gitme olasılığı varsa, en kötü zamanda ters gider!
    Edward A. Murphy, jr.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)