Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet için HGS

Motovento
    REKLAM ALANI
    KutlayGül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650, CBF 1000 ABS
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garantiden sipariş ettiğim otomatik yüklemeli HGS ulaştı. Etiketi önce şeffaf kapaklı dosya kapağına yapıştırdım . Üzerine kaliteli beyaz koli bantı yapıştırdım. Falçata ile HGS nin sınırlarından kestim. Elde ettiğim "dosyakapağı ve kolibandı arası HGS sandviçini" motorun rüzgar camının iç kısmına silikon ile yapıştırdım, üzerine 1 kat daha koli bandı ile koruma yaptım. Bu şekilde su almıyor, dilersem sökebilirim de. 2 defa geçtim, okumasında bir sıkıntı yok.
    bu yapışkanları hiç görmedim. boyutları nelerdir fikrim yok ama kredi kartı boyutlarında olur diye düşünüyordum. akbil için satılan sert plastik koruyucuyu ön camın arkasına yapıştırıp oraya takmayı düşünüyordum. dediğin çalıştıysa sorun olmayacaktır sanırım. paylaşımın için teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KutlayGül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650, CBF 1000 ABS
    HGS ile ilgili yanıt:

"Sayın GÜL,
    Motosikletler 1. Sınıf HGS ürünü almaktadır, KGS geçiş ücretlerine göre %20 indirimlidir.
    İlginiz için teşekkür ederiz.

From: Kutlay Gül
    Sent: Monday, March 11, 2013 3:13 PM
    To: hgs@ptt.gov.tr
    Subject: HGS motosiklet

Merhaba,

HGS başvurusu yapmayı düşünüyordum fakat motosiklet için ayrıca bir sınıf olmadığı ve nasıl kullanılacağı ile ilgili bir açıklama olmadığını gördüm.
    Bu konuda bir açıklama yapabilir misiniz?

Saygılarımla"

Görüldüğü gibi nasıl kullanacağımızla ilgili bir açıklama yok

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Söylenene göre kredi kartını enine tuttuğumuzu farzedersek ~ yarısı kadar daha geniş, ~ yarısı kadar daha alçak

Yani öyle akbil kabuğuna falan sığmıyormuş malesef :/
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben muturun ön kısmına yapıştırcam. Gerisine karışmam!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    genelde plakaya bişeyler yapıştırıyorlar
    al sana hem ogs hem hgs
    birde bgs var (bedava geçiş sistemi)
    matrix506xx bunu beğendi.

onurpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Scooty Pep + Kawasaki EN 500
    Arkadaşlar bu konuda herhangi bir sonuç yok mu ? Motosiklet kullanıcıları olarak KGS ile 6. sınıf olarak tanımlanırken HGS ile arabadan farkımız olmadı :( Bununla ilgili bir gelişme var mı ? Motosikletler için ayrı bir sınıf oluşturuldu mu ? Yoksa da sokağa dökülmeyi öneriyorum!!... Çünkü bu durum protesto edilmelidir!. (Bakınız bu memleketteki öğrenci biletlerinin çıkış öyküsüne) Yazıklar olsun!!!..

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Daha bu sabah aldin yeni HGS yine 1 sinif olarak tanimli. Yani otomobiller ile ayni

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    bende bekledim belki 6 sınıf çıkardiye ama tınlanmıyoruz,mecbur bende az önce garantiden sipariş geçtim..
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    hiç uğraşmayın, sallamıyorlar, çıkartmazlar yeni sınıf. ben yapıştırdım cama, sıkıntı yok. eğer okumuyorsa plakaya tanımılı olan hgs varsa onun bakiyesinden düşüyor.
    Bir gün + Bir gün daha..

Kart aldım ben, ruhsatta duruyor montun cebinde, geçerken çıkarıp gösteriyorum, sonra tekrar cebe . Düşünüldüğü kadar zor olmuyor.

Kart alma sebebim de motoru yakın zamanda değiştirecek olmam, ayrıca yapışkanı yapıştıracağım, sonra yüzde 50 okumayacak. Araba için bile yok aynanın bir cm altına, yok beş cm altına. Saçmasapan birşey. Kartı kaldırıp gösterince her daim okuyor.

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Hgs Aldım gişeden geçerken tek el tutacagım diye onumde durmaması gereken yerde duran araca çarpıyordum. neyse artık çantamda tasıyorum köprüden gecerken, iki kere gectim daha algılamadı kesilmedi de, kontrol ettim ceza'da yok görünen. Plakadan bulup keselerse ne ala. kesmez iseler çokta kovalamıyorum
    S&T kanuni Gv 250

Arkadaşlar bu haftasonu bu hgs işinin nasıl olacağını düşünürken epey bir araştırma neticesi k.maraş-niğde arası CBR125R ile olan yolculuğumda hgs cihazımı renkli dosyaların seffaf kısmına yapıştırdım üzerinden de ambalaj bantı ile geçtim sıkı birşey oldu onu da direk motorun on camına yine ambalaj bantı ile yapıştırdım. İlk geçişimde birazz telaş vardı okuyacak mı okumayacak mı okuduğu nasıl anlaşılır vs diye çok yavaş geçtim ve gayet başarılı bir şekilde okudu. toplamda 8 kez geçişim oldu ve son geçişte hızlı denemek istedin saatte 110 km hız ile geçiş yaptım sonuç süperdi okuma başarılı. akşama doğru motor üzerinde konumlandırdığım yeri fotoğraf çekip paylaşımda bulunacağım.

bekir.altin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 13
    Arkadaşlar merhaba, ben hala hgs sahibi olamadım çünkü merak ettiğim bir konu war, burada kimse bahsetmemiş. Hgs etiketi alıp motoruma yapıştırırsam iyi hoş güzel olurda ya motorumu bi yerde bıraktığımda biri hgs yi ordan söküp çalarsa ne olucak? Bunu düşünerekten kart almayı biz motorcular için mantıklı buluyorum. Etiket almak zorunda kalsam bile otobana gireceğim zaman bantla etiketi motora yapıştırıcam işim bitince çıkartıcam yada etiketi kart gibi kullanıp geçerken elimde göstereceğim. Ne dersiniz ;)
    Diğer bir konu iste otomobillerle aynı ücreti ödememizde çok saçma, buna bir şekilde çözüm üretilmesi gerek.
    matrix506xx bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı bekir.altin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, ben hala hgs sahibi olamadım çünkü merak ettiğim bir konu war, burada kimse bahsetmemiş. Hgs etiketi alıp motoruma yapıştırırsam iyi hoş güzel olurda ya motorumu bi yerde bıraktığımda biri hgs yi ordan söküp çalarsa ne olucak? Bunu düşünerekten kart almayı düşünüyorum, ya da etiket alsam bile otobana gireceğim zaman bantla etiketi motora yapıştırıcam işim bitince çıkartıcam yada etiketi kart gibi kullanıp geçerken elimde göstereceğim.
    En mantıklısı motorlar için kart olanı zaten postaneden falan almak isterseniz motosiklete direk kart veriyorlar. Zaten motorlarda cama yapıştırılan etiketleri bazen okumuyor kart daha sağlıklı
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

leventgocukl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 gt250r '08 gt650 '11 monster 696
    Alıntı bekir.altin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, ben hala hgs sahibi olamadım çünkü merak ettiğim bir konu war, burada kimse bahsetmemiş. Hgs etiketi alıp motoruma yapıştırırsam iyi hoş güzel olurda ya motorumu bi yerde bıraktığımda biri hgs yi ordan söküp çalarsa ne olucak? Bunu düşünerekten kart almayı biz motorcular için mantıklı buluyorum. Etiket almak zorunda kalsam bile otobana gireceğim zaman bantla etiketi motora yapıştırıcam işim bitince çıkartıcam yada etiketi kart gibi kullanıp geçerken elimde göstereceğim. Ne dersiniz ;)
    Diğer bir konu iste otomobillerle aynı ücreti ödememizde çok saçma, buna bir şekilde çözüm üretilmesi gerek.
    yapıskanlı etıketı bı kere cıkardıgın zaman özelligini kaybedıyor o yuzden sorun yok

ferhatseyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS 650 - Woskhod 175- Kawasaki er5
    bu iyiydi

erincengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C
    Alıntı cemsayin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim merak ettiğim bu bankaların kredili HGS dedikleri olay.. Dün bir bankadan aldım ama henüz kart elime ulaşmamıştı bende kaçak geçiş yaptım.. aradığımda sistem plakanıza tanımlı olan hesaptan otomatik çeker dediler. öyleyse bu barkodu motora yapıştırmamıza gerek yok diye düşünüyorum.. sizler ne dersiniz?
    Kesinlikle boyle yapiyorum artik bende.. eskiden dikkat ediyordum simdi biraktim artik pesini.. nasilsa plakam kayitli okursa ceker okumazsa daha once cektiklerine saysin.. Bu sekilde gecmisligim var ama hic kacak gecis kayitli degil..

Hgs mi alırım metrobüsün yanından kaçak akarım... Madem onlar beni tanımıyor bende onları tanımam
    aloavera, soycan ve matrix506xx bunu beğendiler.

farukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650F
    Banka hesabına bağlı HGS'm var, HGS etiketi yapıştırmadan geçiyorum, geçerken alarm ötüyor fakat bakiyemden düşüyor. İhlal sorgulamalarında da ihlal olarak gözükmüyor.

Yapıştırmayınca sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)