Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyetsiz motosiklet kullanmanın etkileri (önemli)

Motovento
    REKLAM ALANI
    lacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 - fortyeight
    Selamlar,
    Ben ehliyetsiz motor kullanmanın bambaşka etkisinden bahsedeceğim, motoru bağlamak vs değil, 2008 yılında ehliyetsiz motosiklet kullanırken Zekeriyaköy jandarma çevirmesine takıldım, hakkımda işlem yaptılar ruhsatı aldılar, motorcu (ehliyeti olan) bir arkadaşla birlikte karakola gidip ruhsatı aldık, sevgili devletimiz ne kağıt gönderdi ne tebliğ etti, zam gelmesin diye 1 ay içinde gidip yatırmak istedim, (ehliyetim olmadığı için intikal veraset cezası oluyormuş) vergi dairesine gittiğimde hiçbir borç görünmüyor dediler taaki düne kadar, dün bir havale yapmak için internet bankacılığını kullanırken hesabımda para olmasına rağmen işlem yaptırmadı, bankayı aradığımda hesaplarıma e-haciz uygulandığını ama neden uygulandığını bilmediklerini belirttiler, hala kimse uyarı haber vs vermiyor, bugün vergi dairesinden yardımsever bir çalışan (artık işini yapanlar maalesef ülkemizde yardımsever duruma geldiler, devlet dairesinde kimse ilgilenmediğinden) telefonda kontrol etti ve 2008 de yazılan cezadan dolayı dün hesaplarımın bloklandığı ortaya çıktı.

Trafik cezalarında bu şekilde bir işlem muhtemelen olmuyordur ama intikal veraset denilen duruma dikkat edin, insan yurt dışında olabilir, hastanede olabilir, en basiti bir arkadaşında yemeğe çıkmış olsan rezillik.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Geçmiş olsun Umarım en kısa zamanda çözülür.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    devlet bi garip oldu yaa

muhasebeci bir arkadaş derdi inanmazdım.

alacağına şahin vereceğine güvecin
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    şu an altında FZ 8 N mi var yoksa en begendıgın olarak mı yazdın oraya ? eger FZ8 varsa, sen hakettmıssın bu sacmalıgı.. benım altımda FZ8 olucak ne kontrole gırerım ne bıseye şaka bi yana kötü olmus, cogu kısıye oluyor boyle sacmalıklar.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Devlete güven olmaz hiçbir işin eşini bırakmayacaksın.yoksa kol böreğini yediriyorlar sonradan...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    bende zamanında ceza yemiştim 260 lira,yatırmama rağmen 3/4 yıl sonra karşıma 2 bin lira olarak çıktı....Allahtan makbuzunu atmamışım,makbuzu atmış olsam 2 bin lirayı da alacaklardı benden
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    ne yapıyoruz herzamanki klasik cümleyi kuruyoruz
    burası türkiye
    ardacavdar bunu beğendi.
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim de başımıza geldi, ne bizim ne muhasebemisin haberi olmayan bir vergi borcu yüzünden, kimse de demiyor ki aga borcun var, direkt hesaba bloke...
    Ninja

ardacavdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 DUCATI Monster 796 ABS
    felaket tabiki bunlar...

araç satarken 50defa kontrol etmeme rağmen sorunsuz bir şekilde satışımı tamamlamıştım.
    aradan geçen zaman sonunda bana ceza geldi ya böyle bir şey olabilir mi.
    faizli olarak hem de...

aracın yeni sahibine gidiyor ceza, tarihler vesaire kontrol ediliyor ve ceza bana gönderiliyor.
    hem de faizli olarak.

ne cezayı yediğimden ne de ödeme süresinin geçtiğinden haberim yok.

lacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 - fortyeight
    şuan FZ8N var evet ama o zaman CBR125R le yemiştim cezayı sene 2008

bu arada hesabımdaki blok hala kalkmadı, yazık bize böyle saçma insanların yönetiminde, saçma kanunlarla yaşıyoruz, cuma günü borcumu ödeyip Garanti bankasına fax çektiğim ve haber verdiğim halde hala blokajı kaldırmadılar, cuma günü de kaldıracaklarını bildirmişlerdi.

golgatha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-strom dl 650
    Daha kotu olan durum ise su; Allah korusun bi yayaya carptiniz direk kasitli adam oldurmeyle suclaniyorsunuz. Ben cok yaptim trafik sıkısık diye dolmabahcede kaldirimdan giderdim simdi dusunuyorumda cahillik iste..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)