Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kısa ve öz Yardıma ihtiyacım var . Sizler ne önerirsiniz ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    elegance45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 ZaT vardı sattım :D
    Valla mezar falan o kadar para verip elimde patlamasın korktum şimdi ya :( o değil kesin intihar ederim ben kaldıramam :D en500 e mi baksam ne dersiniz :S
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontağın yenisinin fiyatını ve neredeyse bulamayacağını öğrendiğinde ipi kalınından yada zincir seçeceğinden eminim..

ama ben kontağı çıkardım..250 civarı fiyat almıştım o da çıkma..parçacımdan köylü modeli denilen cg tipi motorların kontağını aldım.5 tl.ikide anahtarı var üstünde
    eski kontağı tornaya bağlayıp içini yeni kontağın çapında tornaladım ve yenisini cuuuk diye oturttum...ne işlev farkı vardı, ne görüntü ne de söylemesem anlayabilen..sadece tek anahtar 2 anahtar olmuştu..

işte bu misal gibi pratik zeka olarak bişeyler yapabilirsen viragonun ölüsü bile bahsettiğiniz diğerlerini gömer mezara...
    ama tamirci eline mahkum biri isen ...

vaktinden önce gidersin mazallah....

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Birde şöyle bi şey var bu virago en çok neresinden arıza çıkartır ?
    Yada alırken neresine dikkat etmek gerekir biraz bunlardan bahsedermisniz ?
    Ne Kadar Hızlı Gittiğini Fren Yapınca Anlarsın

GAME OVER TRY AGAIN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    yahu size verdiğim ilana baka baka bende aşık olmaya basladım bu makinaya töbe de olm kürsat TOKUR a ihanet etme göz zinası yapma!!
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti

GAME OVER TRY AGAIN

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    cruiser V motor olmalı.. O langırtıyı, tıkırtıyı duymalısın.. V motorun senkronize olmayan rolanti sesi eşliğinde rakı içmeli nice güneşler batırmalısın.. Bos ver tek silindirli makinayı.. Naçizane benim düşüncem böyle..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Alıntı elegance45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ls 650 savage benim eski motorum.Tek silindir,torklu,kayışlı (zincir yağlama derdi yok),çok rahat ve zevkli bir motordur.Hiç problemsiz,Ege,Akdeniz turu yapmıştım.Tüm chopperlar gibi,ani hızlanmalardan kaçınıp,yavaş yavaş uzamak ve zorlamamak gerekir.Verdiğin linki açamadım.Aynı motor,Mototal'de de var.Sina,düzgün adamdır.Ordan motor alıp şikayet edeni pek duymadım;ki bu tip ikinci el motorlar oldukça risklidir,elinde patlayabilir.

Virago 535 de çok yakışıklı,gösterişli bir motor tabi ki.Avantajı çift V silindir,bol nikelaj,yanılmıyorsam şaftlıydı.Arkadaşımda,250 CCliği vardı.Biraz kullanmıştım,motorları değişip.O da çok güzel bir motordu.

İkisini de yakından incele,seleye otur,hangisini gönlün çekerse onu alırsın.Alırken dikkatli ol,bildiğim kadarıyla ikisinin de kronik arızaları yok.Önceki sahibi düzgün bir adamsa,uzun süre zevkle kullanılacak motorlardır.

Motosikleti
    cevap için teşekkürler virago ağır basıyor şuan bide kullanan biri tarafından yakıtını doğru olarak alabilir miyim ??

GAME OVER TRY AGAIN

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Yardım demişsin.
    Tavsiye istiyorsun.
    Kelime ve anlamlarına dikkat edelim lütfen...!!!
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    onceki motorun mondial mis memnun ayrıldıysan mondial dusun bence fiyat kalite oranı cok guzel ama chaper dusnuosanda her nekadar yorumlarını begenmesemde kubanın chaperı cok hosuma gıdıo ama marka ıcın aynını diyemicem sahsen cinlilerin yuz karası.. sıkayetlerde sınır gormedm herturlusu war

http://www.kubamotor.com/new3/#/modellerimiz

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Alıntı elegance45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevap için teşekkürler virago ağır basıyor şuan bide kullanan biri tarafından yakıtını doğru olarak alabilir miyim ??
    2000 bin lira daha koy hyosung gv650 al bence.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Paşa Önerim GV 250 7bin tlye gayet de temizlerini bulabilirsin 2011 ve üstü olarak hatta 2012 ler bile var o bütçeye temiz
    Hem Daha az masraflı daha yeni daha temiz daha düşük km li bir motor almış olursun gücüde gayet yerinde bir motor Bu kategoride en iyilerinden biri bence 28.13 hp gücü ile
    İlanlara bi göz gezdire bilirsin bu bütçeye 2011,2012 ler var linkdeki güzel bence
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...08245430/detay
    Sado

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Bence,burada mesele arkadaşımızın chopper ile ne kadar süre beraberliğini sürdüreceği.Örnek vermek gerekirse,gönlün bir esmere kayar,artık bu hayatımın kadını,ben bununla
    yaşlanırım dersin,sonra bir bakarsın sarışınlar cazip gelmeye başlar.Başlarsın sarışınlarla kırıştırmaya.Şayet,chopper ile sürdüreceğine eminse,orta-üst gelir düzeyinde olduğunu
    varsayarak,üst tercih,Harley Sportster 850 den başlar,bence muhteşem bir motor olan YAMAHA 950 (Night Hawk sanırım) 30.000 tl üstü vs. diye gider.Bunlar evladiyelik makinalar,elin ayağın tuttuğu,sağlığın yerinde olduğu sürece kullanabileceğin taş gibi motorlar.Bu tercihler arasında,ben GV 650 29.000 TL,GV 250 9.000 TL arasında Hyosung a (0 motor fiyatları) yer vermezdim.Tabi,bu benim görüşüm.

İkinci olasılık olan,tanışma/nişanlılık dönemiyse şayet;alçak selesi,fiyakalı görüntüsü ile fazla tecrübesi olmayanlara çekici gelen bu güzeller,hatalı sürüşü affetmezler,çok
    nazlıdırlar,zorlarsan arıza yaparlar.Yani bu motorlar tabiri caizse biraz tecrübeli/kaşarlanmış motorcuların harcıdır.
    Bu nedenle,şayet motorla ne süre beraber olacağına emin değilsen,temiz bir ikinci el doğru karar olur.Ama genelde acemilikte boyu enduro gibi yüksek motorlara yetmeyen genç kardeşlerimiz,bu motorlarla teker yapar,öğrenince sonra sıkılıp satar enduro/naked alır.Tabi bu arada motorun canına okur,sen de birkaç ay sonra tamircinin ocağına düşersin.Bu nedenle,chopper lar hata toleransı düşük olduğu olduğu için ikinci elde,bence,en riskli motorlardır.

Sonuç:Chopper dan eminsen,paran da varsa 0 almaya çalış(Çinli dışında).
    Emin değilsen diğer alternatifleri de düşün.
    elegance45 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)