Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İstanbulda Garip Bir Çevirmeye Girdim Şaşkınım!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Havanın güzel olmasından istifade edip bir kaçamak yapmak istedim. Atlayıp motoruma Eminönü ardından vapur ile karşıya geçtim sonra tekrar Çorluya dönmek için yola koyuldum d100' den giderken acayip bir trafik vardı emniyet şeridini kullanmak istemediğimden aralardan geçmeye çalıştım sonra olacak gibi değil dedim emniyet şeridi çizgisi üzerinden gitmeye başladım polisi farkettim ve hemen orta şeride geçmeye çalışırken poliste benimle birlikte adım adım ilerleyen trafikte yola atlayıp bana işaret etti (xenon far vardı merceksiz kesin ya ondan yada aralardan girdim diye laf yapacağını zannettim) emniyet şeridine çektirip evrakları istedi neyse verdim o arada bana laf söylüyor,

polis: Kardeşim senin yerin burası (emniyet şeridini göstererek) niye aralara giriyorsun koca motorla
    ben: abi yasak değilmi bura
    polis: yok la ne yasağı (o ara bir kaç kurye emniyet şeridinden korna ile selam vererek yanımızdan geçti) bak bunlarda gidiyor bu da gidiyor bak arkadan gelende emniyet şeridinde
    ben: Valla ne bilim abi ben Çorludan geliyorum yasak diye girmedim
    polis: e şimdi evraklarında tam ben neyden ceza kesecem sana
    ben: üzgünüm abi )
    polis: iyi bakalım hadi devam et EDS olmayan yerlerde emniyet şeridinden git
    ben: tamam abi sen dersinde ben gitmemmiiiiiiiiii

Şimdi anlamadığım bir şey var emniyet şeridi yasak değilmiydi
    cousinecruis, Raphae1 ve phradrel bunu beğendiler.
    bu kawasaki bir başka dostummm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen mantıklı insiyatif kullanan adama denk gelmişin hiç sesini çıkartma. emniyet şeridi her araca yasak istese ceza kesebilirdi hemde ceza 650tl olmuş

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    tamam kabul ediyorum, aralarindan iyileride cikiyor bazen :d

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Aklın yolu bir emniyet şeridini bi motosikletin kapatamayacığını anlamış bir polis memuru

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O , o anda , ne söylerse , o doğru !! , kırmızı ışıkta , trafiğin akışını sağlamak için , geçin diyor hepimiz geçmiyormuyuz ! sizinkide benzer bir durum herhalde .
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    abiler trafik&emniyet şeridi meselesi açılmışken sorayım; ben daha acemi sayılırım bazı konularda (3000 km falan oldu), bunlardan biride arabalı vapur sırası. Yazın ben sırada beklerken başka motorlar yandan geçip gittiler, gişelerin orda inip parayı verdikten sonra direk bindiler. Bu arabalı vapurlarda bizim sıraya girmemize gerek yok mu?

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    bak şimdi konuya benzerlik gösteren bir askerlik anımı anlatayım ama askerlik dedik diye işin suyunu çıkrıp askerlik anıları topiğine çevirmeyin konuyu emi

acemi birliğimde yemekhane çıkışı acemi erlerden bir kısmını mutfağa gönderildiğini bir çoğunuz bilirsiniz , hatta çalışmamak için aralardan sıvışan bir çok uyanık çıkar , bazende bu iş onbaşı yada çavuşlar tarafından , ansızın başımızdan keplerin toplanma sureti ile cereyan eder ki kimse arazi olamasın , askerlikte kep giderse meşhur sözüde bilirsiniz o yüzden kepi başından alınan kabak asker bir yere kaçamaz

ama benim hikayem ve konuya benzerlik gösteren olay böyle gelişmedi

çavuş tüm taburu toparladı ,iştima düzeni alındı yemekhane önünde yemek çıkışı ve yemekhanede sebze soymak için 10 askerin gönüllü çıkmasını istedi , ulen bir tabur asker birbirine bakar oldu , kimse çıkmaz ortaya gönüllü !

arkadaşa dedim ulen şu asker ocağında patates de soymadık demeyelim hadi çıkalım dedim ve arkadaşta ikna olup biz 2 arkadaş 2 adım öne fırladık , çavuş ulen işte olay budur vatan millet sakarya edasıyla gaz kolunu açınca gaza gelip 10 kişi kendimizi ortaya attık buraya kadar normal herşey , ayrılan 10 askeri şöyle kenara bir yere çekti , ve taburun içine bir daldıki , sen , sen , sen, sen, patır patır adam ayırıyor , ık mık yapana tekme tokat giriyor

ve o tekme tokat ayırdıklarını doğruca yemekhaneye çalışmaya yolluyor biz, gönüllü çıkan 10 kişiyide koğuşlara istirahate yolluyor

olay bitiyormu ? bitmiyor ertesi akşam yine yemekhane çıkışında aynı çavuş ... yemekhane de çalışmak için 10 gönüllü çıksın dediğinde bir bölük asker hiç düşünmeden öne atlıyor

tabi göbüllü çıkanlar istirahat edecek yaaa ! HADİ YAVRUM YEMEKHANEYE ASKERLİK BÖYLE TATLI BİR ŞEY İŞTE

yani ne kadar trafik polisi ve emniyet şeridini kullanan motosiklet sürücüsü diye anılsada konunun özü

şimdi sen burada konuyu açıp paylaşarak bence bir çok arkadaşın günahına gireceksin ulen nası olsa polis insiyatifli davranıyor diye istanbul yollarında önce ben emniyet şeridini mecbur kaldığımda kullanacağım , sonra bir başkası ve sonra bu siteye üye olup bu başlığı okuyan bir çok arkadaş ne mi olacak ?

ertesi akşamdan karısıyla tartışmış bir memur ağabeyimize denk geleceğiz , ve meeee leye meeeleye , ağlaya ağlaya nasıl 650 lira emniyet şeridi kullanma cezası yediğimizi acılar içinde burada ifade etmeye çalışacağız , konu açacağız

şaka bir yana kanunda varsa bu ceza uymak en mantıklı olanı , yok hani 50 lira 100 lirada değil 650 lira ben polis ağbeyimin yüzündeki tatlı tebessüme kanıp o şeridi kullanmam arkadaş

hepinize hürmetler
    haojin2005, banno1957, Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Tamamen senin iyi niyetinmiş aslında yaşanan olaylar... Anlık olarak emniyet şeridine kabul edip trafiği hafifletme kendi inisiyatifindedir ama, ettiği laf doğrudan kural çiğnemeye sevk edecek bir şey.
    Aynı durumda ben olsam orada ayrıca söylenir, bir de sonrasında polisi şikayet etmek için elimden geleni yapardım.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben kendimi riske atmayacak neresini bulursam ordan devam ediyorum...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    bazen morali iyi olanlara dek düşüyoz yanlış yapsan bile işine ğelmezse birşey demiyolar sen kılık yapmamışsın oda bahane bulmamış sen benim gibi yap san adamlara makas at kaskın haricinde koruyucu ğözlüğü istiyor herif ceza yazmak istemesin

Progressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Alıntı OGUZHANKY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abiler trafik&emniyet şeridi meselesi açılmışken sorayım; ben daha acemi sayılırım bazı konularda (3000 km falan oldu), bunlardan biride arabalı vapur sırası. Yazın ben sırada beklerken başka motorlar yandan geçip gittiler, gişelerin orda inip parayı verdikten sonra direk bindiler. Bu arabalı vapurlarda bizim sıraya girmemize gerek yok mu?
    Gerek yok, direk en öne geçip atla vapura

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    len alp havanın neresi güzel motorla bir turladım dondum
    ama biz yinede emniyet şeridini kullanmayalım ne olur ne olmaz 650 gayme yanarız vallahi

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OGUZHANKY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beklemek yok hacım. Biletini alıp en öne geçiyorsun ve milleti çatlatıyorsun. Neden motora biniyoruz yahu bekleyeceksek

Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O , o anda , ne söylerse , o doğru !! , kırmızı ışıkta , trafiğin akışını sağlamak için , geçin diyor hepimiz geçmiyormuyuz ! sizinkide benzer bir durum herhalde .
    Dikkat edersen anlık birşey söylemiyor, EDS yoksa emniyet şeridinden gidebilirsin demiş.

Bu ikiyüzlülüğe ben de ayrıca sinirleniyorum. Ya kanunu buna göre düzenle, ya da hiç izin verme...

oguzcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen gün haberlerde izledim(tgrt haber di) emniyet müdürlüğünün emniyet şeridi konusundaki hassasiyet ve çalışmaları ile ilgili bi haberdi.
    Canlı yayında emniyet şeridine giren araçları durdurup ceza kesiyolardı. Muhabirin yanındaki bayan emniyet müdürü, sivil polis bile olsa göreve gitmiyosa ceza keseriz dedi. Demesiyle birlikte emniyet şeridinden gelen bir aracı durdurdular ve adam sivil polis çıktı cezayı yedi.Tabi ki bu şanssızlıktı basın ekibi gidince makbuzu yırtmışlardır muhtemelen.

Canlı yayın esnasında emniyet şeridini kullanan en az 5 motor saydım hiç birini durdurmadılar.

Emniyet şeridini kullanmak motorlara yasak olmasa bile (fakat yasak) tehlikeli bi bölgedir.Hızlı gitmemek ve aşırı dikkatli olmak gerekir.
    www.motojektif.com

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat edersen anlık birşey söylemiyor, EDS yoksa emniyet şeridinden gidebilirsin demiş.

Bu ikiyüzlülüğe ben de ayrıca sinirleniyorum. Ya kanunu buna göre düzenle, ya da hiç izin verme...
    abi sana kesinlikle katılıyorum esnek davranma olayı piyasaya çıkan zibidileri azdırdıkça azdırıyor
    ya kuralı uygulayacksın yada kural mural olmayacak yok ona uygula yok buna uygulama öyle olmaz
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    anlayışlı bir gününün sebebi güzel bir geceden gelir..herkes bu kadar şanslı olmayabilir..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Güzel yurdumda garip olmayan ne var ki?

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    o polisin eşgalini verin bana. alnından öpecem.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

allpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    acaba hangisi daha tehlikeli; aralardan mı gitmek yoksa emniyet şeridinden mi gitmek!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)