Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Park Halindeki Motoruma Çarpmışlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    ghostrider20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 YAMAHA MT-07
    Ewt arkadaslar dün gece saat 02.30 suları benim telefon çaldı.Baktım numara kayıtlı değil açtım ''alo abi senin motora biri çarptı acil bir inecek misin aşağıya'' . Ben uykunun sersemliği ve motorun çarpılmasının şoku ile bişey diyemeden kapattım telefonu.Ve apar topar indim aşağıya.Motorum mondial 150hs (tamam belki çin malı ucuz bişey ama insanın motorunun öyle görmesi dünyaları başına yıkıyor ) apartmanın önünde duruyor genelde.Motorun başında gençler ve bizim serseri komşu motoru yerden kaldırıyorlar.Noldu falan derken ... komşu transit arabasıyla çarpmış gençler öyle söyledi.Komşu bilmiyorum ben çarpmadım arabayla geldim baktım motor yerde tam kaldırcaktım gençler geldi yardıma diyor.Motora çarptığını kabul etmiyor komşum.Gençler abi bu çarptı transitiyle biz küüttttttt diye ses duyduk sonra bakmaya geldik diyorlar...Motordaki hasarlar kafa grenajı(sinyallerin olduğu parça)kırık, sol yan grenaj full çizik ve kırık,arka tutamak çizik,motorda ayak koyduğum yerin sol grenajı kırık ve daha dolusuyla çizik... Böyle komşu olmaz olsun Şimdi arkadaşlar ben ne yapabilirm bu durumda? Şikayet et falan filan bunlarla çare bulacağıma pek inanmıyorum doğrusu...Aklımda birkaç şey var ip ucu : İntikam soğuk yenen bir yemektir Bu arada motorsuz da kaldık iyi mi
    Hayatı Korkarak Yaşarsan, Hayatı Yaşayanları Seyredersin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    intikam olayını unut kardeşim.. şimdi bir öfke ile yazıyorsun seni çok iyi anlıyorum..
    motoruna çarptığını kabul etmiyorsa yapacak hiç bir şeyin yok.. sakin sakin anlşmaya adamı ikna etmeye çalış..
    yoksa kendin yaptıracaksın başka yolun yok..geçmiş olsun...

çok değil, 3 ay önce ... işten geldim bi baktım motorun başında tanımadığım adamlar bahçeye çekmiş duruyorlar..
    tabii hemen hızlandım ve hayırdır amcalar der demez motorun deposunun haşat olduğunu gördüm..
    abi bu ne falan derken, 8. kattan mermer düşürmüş işçi abi... ödeyelim falan dediler..tamam dedim aradım yamahayı...
    abi depo değişecek kaç para işçilik hariç 500 tl.. hemen yanımdaki işçiye 500 tl dedim.. abi ben o kadar ödeyemem dedi..
    canın sağolsun dedim götürdüm motoru sattım..
    sonuç gönlünü edemezsen işin zor..

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2011
    bende yanlışlıkla onun transitine çarparım kaporta aynalar farlar kırılır :D kusura bakma geri geri geliyordum baktım arabada hasar var dedim başka yerde kaza yapmış herhalde diye üzüldüm derim :D

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    üst kattan komşular görmüş falan de 100 tl falan koparmaya çalış yapacak bir şey yok

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Park halindeki veya duran motosikletler için büyük tehlikedir doblo veya daha büyük ticari araçlar.

Hep görmedim derler, benim park halindeki RS me de camcı kamyoneti geri çıkarken GÜMM diye çarptı bir de bize yol sanki babasının malı gibi fırça atmaya kalktı. Kahvelerde oturanların hepsi sese dışarı fırladı. Neyseki orta sehpadaydı, devrilmedi. Gözümüzün önünde oldu.
    Oysa sağ aynaya baksa görmemesine imkan yok. Alkollüydü i..ne çocuğu hemen kaçtı. 155 aradık ama başvekil şehrimizde toplantıda olduğu için polis bizi ayağına çağırdı. İfade şudur budur. 2 ay sonra mahkemeden kağıt geldi, möhööm bişi deelmiş, 2 hafta itiraz hakkım varmış falan filan. Ben bu arada ön far ve kafa grenajını değiştirmiştim. Muayene vardı mecburen.. Sigortaya gittim. Ordaki şerefsiz de hiç yardımcı olmadı. Fotoğrafları da vardı hasarın ama hastam vardı uğraşmadık. Zamanı olan sonuna kadar uğraşsın. Biz de sigorta-muayene-ruhsat ÖTEVE bilmemne veriyoruz devlete. Dibine kadar uğraşın, adam nasıl olsa bunun ehliyeti de ruhsatı da yoktur diye sürüp eşeğini gitmesin.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üst kattan komşular görmüş falan de 100 tl falan koparmaya çalış yapacak bir şey yok
    100 tl mi o motorların dışı içinden pahalı bugün çinli bir scooter ın komple kaporta kısmı 400 tl ortalama
    ugrgnr bunu beğendi.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Direkt adamın malına zarar vermek yerine oturup konuş düzgünce anlat derdini hatta masrafından fazlasını almaya çalış kem küm ederse de ki kaza bu belli olmaz bir bakmışın senin arabana çarpıp kaçmışlar Sonra hala netice yoksa ona küçük sürprizler yapmaktan çekinme.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

zaten sigorta ödeyecek, adam neden kabullenmek istemiyor ki. iki fotokopi al bi foto çek vurduğu yerde. anlaşmalı bi motorcuda tamiri yaptır parayı vuran adamın sigortası öder. arabalarda bu iş böyle yürüyor. motor olunca bişe değişmiyordur herhalde. kabul etmiyorsa savcılığa ver adi herifi zaten şahitlerin de var..

Egemen06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125
    Aynı olayı ben yaşadım motorum park yerinde dururken bmc bir kamyonet çarptı park yerine giriyim derken.Ardından yavaş yavaş kaçıyordu koştum durdumdum.15 yaşında bir çocuk çıktı kullanan.O an ne yapacağınızı bilmiyorsunuz çocuğu indirdim araçtan yalvadır yakardı polisi çağırmayın babam cenaze namazında çıkınca görüşürz yaptırırz diye ben çağırıcaktım fakat biliyorsunuz ya böyle işlerde çok bilenler toplanır.Ardıdan dayısı geldi çocuğun tamam dedi yaptırırız cenazeyi gömelim gelelim,falan filan babası geldi kafa tutuyor bide resmen.

SONUCU SÖYLİYİM: motorum da bir çizik yoktu 3 parça kırıldı bir çok yerdede çizik vardı. 2 parçasını değiştirmişler gerisini öylece verdiler.Tekrar gittim bune dedim benim motorum böyle değildi.CEVAP: ozaman gideceksin kendin yaptıracaksın ! Bunu yaşadım ve polis çağırmadığıma bin kere pişman oldum.

Arkadaşım seninde yapabilceğin birşey yok en fazla tutanak tutabilirdin.Çarpanın ehliyeti yoksa veya alkollüyse ancak birşey yapabilirdin.Geçmiş olsun.
    Bazen gidilecek yere en çabuk varmanın yolu mola vermektir

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı ghostrider20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ewt arkadaslar dün gece saat 02.30 suları benim telefon çaldı.Baktım numara kayıtlı değil açtım ''alo abi senin motora biri çarptı acil bir inecek misin aşağıya'' . Ben uykunun sersemliği ve motorun çarpılmasının şoku ile bişey diyemeden kapattım telefonu.Ve apar topar indim aşağıya.Motorum mondial 150hs (tamam belki çin malı ucuz bişey ama insanın motorunun öyle görmesi dünyaları başına yıkıyor ) apartmanın önünde duruyor genelde.Motorun başında gençler ve bizim serseri komşu motoru yerden kaldırıyorlar.Noldu falan derken ... komşu transit arabasıyla çarpmış gençler öyle söyledi.Komşu bilmiyorum ben çarpmadım arabayla geldim baktım motor yerde tam kaldırcaktım gençler geldi yardıma diyor.Motora çarptığını kabul etmiyor komşum.Gençler abi bu çarptı transitiyle biz küüttttttt diye ses duyduk sonra bakmaya geldik diyorlar...Motordaki hasarlar kafa grenajı(sinyallerin olduğu parça)kırık, sol yan grenaj full çizik ve kırık,arka tutamak çizik,motorda ayak koyduğum yerin sol grenajı kırık ve daha dolusuyla çizik... Böyle komşu olmaz olsun Şimdi arkadaşlar ben ne yapabilirm bu durumda? Şikayet et falan filan bunlarla çare bulacağıma pek inanmıyorum doğrusu...Aklımda birkaç şey var ip ucu : İntikam soğuk yenen bir yemektir Bu arada motorsuz da kaldık iyi mi
    son çare olarak dot 3 hidrolik yağı öneriyorum. balkondan aşağı salarsın transitin üstüne.

Alıntı Halil Karamanoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten sigorta ödeyecek, adam neden kabullenmek istemiyor ki. iki fotokopi al bi foto çek vurduğu yerde. anlaşmalı bi motorcuda tamiri yaptır parayı vuran adamın sigortası öder. arabalarda bu iş böyle yürüyor. motor olunca bişe değişmiyordur herhalde. kabul etmiyorsa savcılığa ver adi herifi zaten şahitlerin de var..
    Aynen öyle tutanak tutulsa, suçunu kabul etse, kendi sigortası ödeyecek. Bir sonraki sigorta yaptıracağı vakit ücret az artıyor sadece. Ama bu insanlar medeni değil. Ben ilk kaza yaptığımda kendi aracında hiçbir şey olmadığı için aynısını yaptılar. Polise gitsen de bir sonuç çıkmıyor, üç ay sonra kovuşturmaya gerek olmadığına dair kağıt geliyor evine . Belki tanıklar olduğu için dava açılabilir ama çok uzun iş. En temizi adamı tutanak doldurmaya ikna etmek, ikna olmuyorsa al intikamını geç. Bu tipler anca kendi malına zarar gelince anlıyor.

waeder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Sportcity 250ie vardı satıldı :( (2009)
    O an polis çağırmamışsın o yüzden pek bir beklentiye girme çünkü aynı olayı bende yaşadım neyseki olay yeri fotoğrafı almıştım da tehditvari bir şekilde hasar bedelini aldım. Artık adamın insafına kalmış. Adamın huyuna gideceksin motoru yaptıracaksın.
    2008 - 2011 Mondial 125Mt , 2012 - 2013 Honda Dylan, 2013 - ...... Aprilia Sportcity 250ie
    Motosiklet özgürlüğümün tek yolu.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    İntikam mı istiyorsun?Şu kaportacıların kullandığı boya sökücülerden al sal balkondan aşağı sonra da görmedim duymadım bilmiyorum de Şaka bi yana geçmiş olsun.
    waeder bunu beğendi.

waeder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Sportcity 250ie vardı satıldı :( (2009)
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İntikam mı istiyorsun?Şu kaportacıların kullandığı boya sökücülerden al sal balkondan aşağı sonra da görmedim duymadım bilmiyorum de Şaka bi yana geçmiş olsun.
    Aynısını lisede yapmışlığım var İnsan bazen yapılan şey çok zoruna gidince böyle şeyler yapabliyor ama arkadaşım sen yapma sen parayı almaya bak.
    2008 - 2011 Mondial 125Mt , 2012 - 2013 Honda Dylan, 2013 - ...... Aprilia Sportcity 250ie
    Motosiklet özgürlüğümün tek yolu.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Facebook'ta şöyle bir yazı görmüştüm, isterseniz bir araştırın. Belki hasar için de bir ödeme yapıyorlardır:

ARACI OLAN ARKADAŞLARIM OKUSUN

Bir gün biri aracınıza çarpmış ve size çarpan araç OLAY YERİNDEN KAÇMIŞ ve BELİRLENEMEMİŞ İSE veya çarpan aracın sigortası yoksa, bütün hastane masraflarını ceb...inizden yapmışsanız faturayı aşağıda bahsi gecen sigorta fonuna veriyorsunuz. Sigorta Fonu size cebinizden ödediğiniz paranın tamamını ödüyor.
    Kaza ölümlü ise varislere para ödeniyor. (cenaze v.s.masrafla
    rı)
    Kaza geçiren sigortasız vatandaşların tedavisini, Garanti Sigorta Fonu Karşılıyor, ancak pek bilen yok.
    BU PARA NASIL ALINACAK?
    Kaza geçiren vatandaş hastane masraflarını faturalı olarak Türkiye Sigorta Reasürans Şirketleri Birliği'ne iletecek.
    Bunun için birliğe,
    0-212-324-19-50 0-212-324-19- 50 no' lu telefondan veya http://www.tsrsb.org.tr/ adresinden ulaşılabilir.
    Türkiye'nin her yerinden başvuru aynı şekilde yapılacak. Bu fon yaptırdığımız Trafik ve kasko sigortalarından kesilen %1-2 lik paylardan oluşturulumuştur.Fonun bu günkü maddiyatı 110 milyon Tl. seviyesindedir ve vatandaşlarımız tarafından bilinmemektedir.

Gerekli belgeler:
    Dilekçe ekinde (banka hesap numaranızı da yazın)
    1- Hastane faturası
    2- İkametgah senedi
    3- Nüfus cüzdan örneği
    4- Trafik zaptı
    5- Noterden imza beyanı

Belgeleri inceleyen birlik, vatandaşın verdiği banka hesap numarasına parayı yatırıyor.
    Halil Karamanoğlu ve ahmet93 bunu beğendiler.
    112ciyiz

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Bir arkadaşta söylemiş aynısını söyleyeceğim. Kaza tutanağı ile servise başvurun. ( kaza tutanağı, karşı tarafın ruhsat fotokopisi, s,gorta kağıdı fotokopisi, ehliyet fotokopisi ). Adam sadece parkederken görmedim çarptım diyecek. Servis sigortaya kayıt açacak. Motoru tamir edip faturayı sigorta şirketine verecek. Tabi öncelikle siz servise ücreti ödeyeceksiniz sonrada sigorta şirketinden parayı alacaksınız. Olay bu kadar basit
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

ghostrider20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 YAMAHA MT-07
    Arkadaşlar ben olayı daha fazla uzatmak istemkiyorum dava,şikayet vs. işlerle. Adamla birazdan görüşcem abi böyle böyle zararımı karşıla.Eğer karşılamazsa benim için küçük onun için büyük sürprizler yapıcam Bu arada arkadaşlar motorumuda değiştirmeye karar verdim.Motoru yaptırıp satıcam yada farketmez kenarda dursun. Motorumu o halde gördükçe aklıma binbir türlü iş geliyor
    Hayatı Korkarak Yaşarsan, Hayatı Yaşayanları Seyredersin...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)