Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni başlayan için kask tavsiyesi max 150 TL

Motovento
    REKLAM ALANI
    thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Öncelikle Herkese Merhaba Arkadaşlar Yeni Bir Motorsiklet Aldım ve Kaskım Yok zaten şuan kullanmıyorum.Motosikletim Yatıyor.Kullanmaya 3-4 ay sonra başlıyacam bazı sebeplerden dolayı.Motoruma 1700 tl civarı bir fiyat verdim.Şimdi Bir Kask Almak İstiyorum Fakat İnternette Çok Araştırdım.Kask tavsiyesi konusu çok var ama altındaki yorumlara 300 400 500 1000 lira gibi uçuk rakamlarda kask tavsiyesi yapmışlar bu bence kolaya kaçmaktır pahalı olan iyidir e tabiki iyi ama benim buraya yazma Amacım Bu fiyata Alabileceğim En İYi Kask
    Öncelikle FULLFACE olmasını istiyorum güvenlik için Motorumla Maks 100 km yapıcam oda çok nadir yani genelde 40 60 civarı seyrederim.G-mac Pilot Diye Bir Kask Buldum Ve Ls2 yi 95 Liraya Buldum G mac Pilot 110 Tl ben 100 liralık kask ile 1000 liralık kaskın arasındaki 900 liralık fiyat farkına değicek bir şey olduğunu düşünmüyorum.Ama 35 tl lik Kaskla sağlam onaylı bir 120 lira civarı bir kask arasında hayati önem taşıyan bir fark var düşüncelerime göre.

Konuyu Açma Amacaım Tecrübeli Arkadaşlardan Kask tavsiyesi İstiyorum.Ama dediğim bütçeyi lütfen aşamayalım gerekli açıklamayı yaptığımı düşünüyorum.Şimdiden Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alacağınız kaskın bu/ sitede aldığı çarpışma testi puanına bakın, beklentinizi karşılıyorsa satın alın. Tavsiyem 3 yıldızın altında kask tercih etmeyin.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ls2 ihtiyacını karşılar. Çok iyi değil, çokta kötü değil.

Motosikleti
    125 Zn
    Hocam selamlar.
    Başlığı görür görmez gmac pilot önermek için girmiştim ..Zaten yazınızı okyunca da bu kaskı farkettiğinizi gördüm..Ben bu kaskı kullanıyorum ve açıkcası çok çok memnunum..110 liraya bu kadar kaliteli bir kask olacağını tahmin bile etmiyordum..Araba konforunda sürüş yapıyorum adeta kaskımla..Tek problemi buğu yapması..Onuda çözebilirsem 1000 liralık kasklardanfarkı yok bana göre..Açıkcası aerodinamik falanda önemli değil benim tarzımdaki kullanıcılara sonuçta yarışlara katılmıyoruz..
    Kesinlikle gmac pilot öneririm..Motomax varsa yakınlarda bir yerde gidin deneyin..Fikirlerime hak vereceksiniz..

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı Uffie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam selamlar.
    Başlığı görür görmez gmac pilot önermek için girmiştim ..Zaten yazınızı okyunca da bu kaskı farkettiğinizi gördüm..Ben bu kaskı kullanıyorum ve açıkcası çok çok memnunum..110 liraya bu kadar kaliteli bir kask olacağını tahmin bile etmiyordum..Araba konforunda sürüş yapıyorum adeta kaskımla..Tek problemi buğu yapması..Onuda çözebilirsem 1000 liralık kasklardanfarkı yok bana göre..Açıkcası aerodinamik falanda önemli değil benim tarzımdaki kullanıcılara sonuçta yarışlara katılmıyoruz..
    Kesinlikle gmac pilot öneririm..Motomax varsa yakınlarda bir yerde gidin deneyin..Fikirlerime hak vereceksiniz..
    BU KASKTA RÜZGAR SESİ KAÇ KM HIZDAN SONRA RAHATSIZ ETMEYE BAŞLIYOR?
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    İxs,Mds çok daha üstün kasklar.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

cyclette - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Nitro aikido tavsiye ederim. Motomax kampanyası yakalanabilirse 150 TL'ye alınabilir başka bir ürünün yanında.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Eğer ki bulablirsen Motomaxdan Uvex boss lardan alabilirsin ben yaklaşık 2 senedir kullanıyorum ve çok memnunum rüzgar sesi alıyor illaki onu bendeki Shubert bile alıyor (açılır olmasından kaynaklanıyor sanırsam)kulak tıkacı ile işini halledeceksin..
    ANGARAJ

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    AGV bir modeli 100 Euro düşmüştü kampanyada kesenin ağzını biraz daha açıp AGV almanızı tavsiye ederim. Bende eskiden LS2 eşimde AGV vardi . Çok fark olduğunu söylüyebilirim.

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BU KASKTA RÜZGAR SESİ KAÇ KM HIZDAN SONRA RAHATSIZ ETMEYE BAŞLIYOR?
    Hocam merhabalar.
    125 zn scooter kullanıyorum..Açıkcası hem motorun yapısı gereği,hemde hızı pek sevmememden dolayı olsa gerek max yaptığım sürat 80..
    Bu hızlarda azda olsa ses alıyor fakat beni rahatsız etmedi şu ana kadar..Shoei agv gibi markaları deneyemedim fakat bu kaskla sürüş zevki denilen şeyi tattım diyebilirim.

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    LS2 Kullanıcıları çok memnun hemde 140 km hızla ıcerı çok fazla ses almıyormus bende takip ediyorum bu konuyu ama karar veremedım ama ls2 ye sıcak bakıyorum ne yalan soyleyeyım herkes memnun kımsenın bır sıkayetı yok gıbı geldı banada

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğer nitro modellerine gücün yetiyorsa ls2ye bakma bile, nitro kapalı kasklar 130 liradan başlıyor çok da fark yok bence değer
    Ninja

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    ben biraz önce bunu aldım gelince bakayım bir konforu nasıl ses alma olayı felan...http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...7182966/detay/
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Ls2 guvenlik testinde 4yildiz almis bir marka arkadaslar ben bu hafta iki adet alicam kullanicilariyla birebir gorustum herkes memnun cok para verince iyi olur mantigiyla hareket ediyorsanuz o ayri ben cok arastirdim ls2 de karar kildim hatta sunuda paylasayim forum da arkadaslardan burisi 220km gizla kaza yapmis sadece kaskin on cami kirilmis birde cizikler var kazadada test etmisler busekilde bence ls2 ye guvenebilirsiniz

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En çok şu hıza çıkarım normalde 40 ile giderim demeyin , gidemezsiniz, götürtmezler.
    Istanbul gibi bir şehirde otobüsler minibüsler arkanıza son sürat yapışmışken o kadar yavaş gitmek aksine daha tehlikeli.

Öte yandan kaskın korumasının hız ile alakası yok.
    60'la gidene 150tllik kask kafii , 160 yapana 150 euro'luk kask lazım gibi bir standart olamaz.
    Her hız ölümcül hasarlar doğurabilir.
    Yani kaskı alırken hızınıza değil , kafanıza verdiğiniz öneme göre bütçenizi belirleyin.
    Eklediğiniz her tl sizin yararınıza.
    Tabi astronomik bedel ödeyip replica kask almak da normal bir kasktan daha fazla koruyacağı anlamına gelmiyor.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    kaskta en yüksek güvenlik seviyesi olan 5 yıldızdan şaşmayın. şu an 5 yıldızlı en ucuz kask nitro aikido modeli gerisi hikaye.

ses alıyormuş şöyleymiş böyleymiş bunlar teferruat. kask demek güvenlik demek 5 yıldızlı kasklar arasında seçim yapın

uçuk rakam ödemeye gerek yok ben nitro aikido kullanıyorum 190 liraya aldım
    İkincilik kaybedenler içindir...

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Ben sadece kalite ve test sonuclarina bakarim en son olarakta konfor ve sıklıktir ls2 de bunlarin hepsi var avrupada yapilan test se 4yildiz almis birmarka ve 120lira bunun fiyati 1200lira olsaydi yere goge sigdirqmazdi kimse valla

alsonkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati M696
    ls2 ff351 kullaniyorum bi kaza atlattim isini gayet guzel yapti fakat kazadan sonra soyle bisey oldu psikolojik olarak ya daha hizli olsaydim boyle saglam kalabilcekmiydi bence kask cok onemli daha iyi bisey almalisin ben oyle yapmayi dusunuyorum onumuzdeki sezon illa alicam dersen parasinin hakkini veriyor yuksek hizda cok rahatsiz etmiyor tavsiye ederim

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Arkadaşlar konuyu açtıktan sonra motorumun işleriyle uğraşmaktan buraya bakamadım yarın araştırmalarım sonucunda bütçeme en uygun fiyat performans kaskının Nitro G-Mac Pilot olduğunu gördüm.Sharp Testlerinde 400-500 liralık kasklar ile aynı puanı aldığını gördüm.Buğu ve uğultu sorunu her kasktra olduğunu duydum 500 lira bir kaska veremem açıkçası 45 tl lik kaskıda almam alabileceğimin en iyisi ve Testten geçmiş kask G-MAC Pilot 109 lira kargo ile 115 tl ye kapına kadar geliyor.Yarın arayıp motomaxtan bilgi alıcam sonrasında sipariş vericem inşallah.
    İlgilenen cevap yazan herkese teşekkürler ben LS2 kaskların Sharp testinde 4 yıldız aldığı doğru fakat lütfen o 4 yıldız alan kaskın modeline bi bakmanızı istiyorum LS2 F396 MODELİ 250 300 lira gibi bir fiyatı var ve sharp testinde 4 yıldız olmasına rağmen G-mac pilot yan kısımlarda daha üstün.
    Piyasada satılan 120 liralık ls2 kaskların Sharpın sitesinde TEST i BİLE OLMADIĞINI belirtmek isterim.Yanlış yorum yapmayalım lütfen.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler